Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fatih Terim

Cantona

Öne çıkan mesajlar

bence teknik direktörün yapması gereken en önemli şey futbolcuları maça hazırlamaktır. bir nevi gaza getirmek, onları formda tutmak vs.

bunu da terim çok iyi yapıyor. adam zaten birilerini gaza getirmek için yaratılmış hehe

yoksa yapılan değişiklikleri herkes kendi yorumuna göre yapabilir ki zaten son maçta da terimin yaptığı mehmet topal-semih değişikliği tarzı birşeyi çoğu hoca yapmazdı.semihin girmesi lazımdı ama orta sahayı boş bırakarak değil veya uğurun sola geçmesi neredeyse hissedilmedi bile maç üzerinde pek bir katkısı yoktu. ama sonuç olarak kazandık

gerçekçi olmak lazım çok ilginç bir şekilde kazanıyoruz maçları. zaten turnuvayı güzel kılan da bu
Sosyal ağlarda paylaş

JungleRRx said:
COMEBACK KINGS

bu takim eleme gruplarinda bircok macta geriye dusup, puan cikarmayi basarabilmistir.

(bkz: 28 mart 2007 turkiye norvec maci) 0-2'den 2-2

(bkz: 24 mart 2007 yunanistan turkiye maci) 1-0'dan 1-4

(bkz: 8 eylul 2007 malta turkiye maci) once 1-0'dan 1-1; daha sonra 2-1'den 2-2

(bkz: 13 ekim 2007 moldova turkiye maci) 1-0'dan 1-1

(bkz: 17 kasim 2007 norvec turkiye maci) 1-0'dan 1-2

daha sonra da euro 2008 iste. herkesin bildigini tekrar yazalim:

(bkz: 11 haziran 2008 isvicre turkiye maci) 1-0'dan 1-2

(bkz: 15 haziran 2008 turkiye cek cumhuriyeti maci) 0-2'den 3-2

(bkz: 20 haziran 2008 hirvatistan turkiye maci) 1-0'dan 1-1

abi zaten takımın olayı olmuş şu geriden gelme. geri düştüğümüzde kaybedecek birşey kalmıyor ve doğal olarak oyunumuzu oynamaya başlıyoruz. Rıdvan Dilmen de dedi, bizim takım oynamaya çalıştığı zaman başarılı oluyor, oynatmamayı bilmiyoruz dedi ki çok doğru bir tespit.
Sosyal ağlarda paylaş

şu an oynattığı futbol ne demek ya? futbol oynanır, oynatılmaz. topçu iyi oynar, iyi futbol oynanmış olur.

işin teknik yönünü analiz edemeyeceksek de, ancak sahada oynandığını gördüğümüz futbola bakıp "teknik direktör iyi futbol oynatamıyor ya" deriz.

Bu kadar sikodan takımla adam bildiğiniz efsane yazıyor. hangi maç kaç dakika yenik oynadık onun hesabını yapana kadar, hangi maçlarda hangi futbolcunun salaklığından golleri kalede gördük onu söyleyin.
Sosyal ağlarda paylaş

bence gayet iyide ,başarısız yorumları ile ilgili.

bundan iyisi var mı gelsin ?

yani başarısız bile olsa daha iyisi yok ki elde.

aynı akp gibi, adamlar başarısız ülkeyi belledir ama elde başkası yok, herifler seçiliyor napıcaksın :p

bide son olarak türban hede hödö
Sosyal ağlarda paylaş

Ya boş boş tartışıyosunuz.Dünyanın ilk 5 içinde sayılacak teknik direktörlerinden Arsen Wenger bile "Fatih Terim Avrupa'nın tartışmasız en iyi teknik direktörlerinden birisidir.''demiş.Avrupa'da basın adamın yeteneklerini ve büyüklüğü kabul etmiş..

Fatih Terimi eleştirenler siz devam edin.. :D
Sosyal ağlarda paylaş

başarılı olduğu inkar edeilemez de, ben de iyi teknik direktör olduğunu düşünemeyenlerdenim. fakat şu an itibariyle türkiyede, türkiye milli takımının başında başkasını da göremiyorum.

ha ersun yanal kalmalıydı bence, o ayrı. ama ersun yanal şimdi geri gelsin mi, e o da olmaz. kalmayacaksa yabancı birini bulalım getirelim, hiddink gelsin sevdim onu ben.
Sosyal ağlarda paylaş

Fatih Terim çok iyi bir "yönlendirici", çok iyi bir "gaza getirici". Bunun dışında taktiksel bilgisi iyi düzey, ve oyuna müdahaleleri çoğunlukla iyi.

Ancak Terim'in bir kötü özelliği var, oyuncularından önce gaza geliyor, üstelik de gaza geldi mi de gözü kararıyor mantığı gidiyor.

23 kişilik kadroya sadece tek bir santrafor forvet almak, hiç denemediği ve en komplike taktiklerden biri için Avrupa Kupası'nı deneme tahtası olarak kullanmak (ki bu taktiği deneyecek ne maç ne antrenman ne de zaman vardı öncesinde) sağdan soldan taktik araklayıp dahiymiş de bulmuş gibi çıkarmak (2-2-2-2 dedi Brezilya başarılı diye onun taktiğini denedi tutmadı, sonra ManU taktiği denedi yine tutmadı) gibi saçma hamlelerine sebep oluyor bu yaptıkları. Yine gözü karararak duygusal bağı olan oyunculara yapışması da örnek gösterilebilir.

Ayrıca Terim takımı oturtamıyor, eleme grubu ve hazırlık maçlarında, sonrasında bu turnuvada da hep bireysel oyunla taktiksiz oynadık. Organizasyon sıfır takımda. Kapalı defans açmayı bilen adamımız yok, ne zaman nasıl oynayacağımızı bilmiyoruz. Bunlar da Terim'in takıma taktiksel bilgi aktarmakta ve sahaya "diziliş"in ötesinde bir taktik çıkarmaktan öteye gitmesinde ciddi problem olduğunu gösteriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Mumu said:
yok canım o ne demek

bahsetmemiz gerektiğini gayet net izleyerek görüyoruz zaten şu turnuvada.

fatih terim'in balı değil o zaman o oyuncuların balı. golleri hep balına attık. semih cok ballı, arda cok ballı, nihat hepsinden ballı. en ballısı da rustu. o kadar ballıyız ki elemelerde imkansızı basarıp buraya geldik. o kadar ballıyız ki grubumuzdan mucize sekilde cıktık. o kadar ballıyız ki yetmedi hırvatistan'a caktık. fatih terim ballı değil, ballı olan bizleriz. türk dogdumuz için ballıyız?
Sosyal ağlarda paylaş

zaten kesinlikle başarısız olduğunu savunmuyorum ben de fatih terim'in. başarılı demek iyi olduğu anlamına gelmez ama kesinlikle. her başarılı olan iyi olamıyor malesef. fatih terim orta karar bir teknik direktör. bugüne kadar elde edilememiş başarıları elde etmiş olması onu türkiye'nin en başarılı teknik direktörü yapar o kadar. en iyisi yapmaz. ha daha iyisi varmı türkiyede derseniz yok diyebilirim açıkcası. fizbana da katılıyorum kesinlikle hiddink ya da lucescu gelmeli bu milli takımın başına.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyuncularınki baldan çok kondisyon. Şu amerikadan almanyadan getirdiler kondisyonerleri oyunculara deli gibi kondisyon yüklendi. Böylece son dakkaya kadar savaşıp ayakta kalıyoruz. Üstelik takımdaki gaz, azimle birleşince bu kondisyon kat kat etkili oluyor. Macaristan maçında ikinci yarı o kadar kapanıp uzatmada adamlar yorulurken bizimkilerin takır takır top oynamaya başlaması en güzel örneği. Ama zararını da gördük işte. Aşırı yüklenmeyi kaldıramadı takım, takır takır hepsi sakatlanıyo şimdi. Geç yapıldı bu yükleme yani.

Ama maçları hep bu son zamana kadar bırakıp gazla azimle kazanabilmemizin sebebi de baştan taktiksiz ve bilinçsiz bir oyunla sahaya çıkmamız.
Sosyal ağlarda paylaş

abi nedir bu bal olayı almıs basını gidiyor. bi tanımını yapın bana balın, nedir bal?

mac yapmadan tur mu gecmisiz?
sut cekmeden gol mu atmısız?
her mac olmayan penaltılar mı kullanmısız?
rakiplerimiz kotu gunlerinde miyimis?

ben de fatih terim'i sevmiyorum, sahada oynadıgımız futbolu da begenmiyorum. ama balına geldik buralara da demiyorum. buraya geldiysek, birseyleri iyi yaptıgımız icin geldik ve bunda oyuna hic dahil olmamıs tolga'dan tut, kondisyonerine kadar herkesin payı var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...