Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Telekom Vdsl2'yi onayladı,10 gün sonra 16mbit 130,32mbit 170ytl

^^ShadowSong^^

Öne çıkan mesajlar

venom said:
Disappear said:
bende kablonetten adsle gecmeyi dusunuyorumda bu tellcom iyimidir ? 10 mbit anlasmali aylik 69 ytl diyolar ama bide anlasmayi yaptiktan sonra zirt pirt sorun cikarirsa patlamasin elimde ?

abi kablonette kal gözünü seveyim cinnet geçirirsin sonra.

bende onu dusunuyorum, acaba kalsammi? adsl i olan arkadaslara bakiyorum bazilarina sorun musallat oldumu cozemiyolar teknik destek diye bisi yok bizle ilgili bisi yok diyip kapatiyolar direk. ama tabi soyle bisi var bu turk telekom, ben tellcom dusunuyorum. tabi nerdeyse 7 seneden fazla suredir kablonet kullaniyorum adsl e gecis surecinden korkmuyo degilim.
Sosyal ağlarda paylaş

Tellcom'un 2 hizmeti var zaten , biri telekom un altyapısını kullandığı superonline , smile gibi adsl hizmeti.

Diğeri kendi alt yapısını hazırladığı bayağı iyi hızlar sunan quicknet tarifeleri (fiberoptik). Ama bu her yerde yok ne yazıkki. Birde kullananlardan rica edeceğim pinglerini ve kesilme durumunu yazsınlar, kablo nasıl bir ara durmadan kesilip duruyordu (hele çalışma olunca günlerce internet gelmiyor) quicknette durum nasıl, bağlantının sürekliliği vesaire..

Anlaşma imzalamanız durumunda 24 ay abone kalacağınızı garanti ederek aşağıdaki kampanya fiyatları ile quicknet alınabiliyor(muş).

Quicknet Tarifesi
Sosyal ağlarda paylaş

Disappear said:
venom said:
Disappear said:
bende kablonetten adsle gecmeyi dusunuyorumda bu tellcom iyimidir ? 10 mbit anlasmali aylik 69 ytl diyolar ama bide anlasmayi yaptiktan sonra zirt pirt sorun cikarirsa patlamasin elimde ?

abi kablonette kal gözünü seveyim cinnet geçirirsin sonra.

bende onu dusunuyorum, acaba kalsammi? adsl i olan arkadaslara bakiyorum bazilarina sorun musallat oldumu cozemiyolar teknik destek diye bisi yok bizle ilgili bisi yok diyip kapatiyolar direk. ama tabi soyle bisi var bu turk telekom, ben tellcom dusunuyorum. tabi nerdeyse 7 seneden fazla suredir kablonet kullaniyorum adsl e gecis surecinden korkmuyo degilim.

Bence biraz daha sabredin, bak diyodum yeni şeyler çıkacak bekleyin vs. diye... Çıkmaya başladılar, ama hemen tüm firmalar bi süre kendine bağlamaya çalışıyo aboneliklerinde genelde. Daha iyi bi rekabet ortaya çıksın, o zaman seçiminizi yapın. Bu ara değiştirmeyin mecbur değilseniz. Değiştirseniz bile o kampanyaların şimdi avantajlı görünse bile bi süre sonra en iyi ihtimalle avantajını yitirdiğini görebilirsiniz.

Derim nacizane.
Sosyal ağlarda paylaş

kertenkel said:
yanlış bilgilendirme yapmışsın:

sitesinde yazmayan kampanya detayına göre

ilk sene kampanyalı fiyat
2. sene kampanyasız fiyat

sözlükte falan baya patlıyorlardı bu olayı yazmamalarına...

Heh gizli kapaklı böyle birşey yapacaklarını sanmıyorum, deli müşteri kaybederler yoksa.
Sosyal ağlarda paylaş

kıytırık sebepten değil,quiknet dedikleri dalga fiberlan işte.onu çekmeleri içinde apartmandaki bütün dairelere ethernet box çekmeleri lazım.Adam oyüzden belirli bi bölgedeki her apartmanda değil,belirli bölgedeki belirli apartmanlara hizmet sağlıyo.oyüzden suanda sitelerle falan anlasıp bütün siteye hat döşüyo daha mantıklı + daha karlı.

X semte hat verebilmek için,önce o X semtte santralini kurup altyapısını çekmesi lazım belirli yerlere.Santrali kurup atıyorum X semtinde Y sitesindeki apartmana hattı çekiyo,hatta apartmanda biyerde de sanırsam internet için ufak bişeyler kuruyolar.Sonra bu kurdukları yerden bütün dairelere,yada istenen dairelere ethernet ağı çekiyo.Sonra sen arayıp başvuru yapıp hattını açtırıyosun.O box'tan ethernet ile internete giriyosun.

Quiknet tam olarak nasıl çalışıyo bilemem ama,ortalama böyle bişekilde yürüyodur sistemleri.
Sosyal ağlarda paylaş

ben kendileri ile konuştuğumda site içinde oturuyorsam kendilerinin site yönetimi ile görüşeceklerini söylediler belkide belirli bir sayı talep ediyorlar belkide etmiyorlardır ama bu sistem ile satmarı çok saçma umarım kısa zamanda bireysel satışları aktif olur.

Xaenin said:
KillerLord said:
ayrıca quicknet alabilmeniz için SİTE içerisinde oturmanız gerekiyor :) bireysel satışları yok şuan'da.

Site içinde oturmak derken? Yani bütün siteye mi çekmeleri lazım? Herkesle anlaşıp mı çektiricen yoksa kıytırık bi sebepten dolayı mı bu?
Sosyal ağlarda paylaş

Karag8z said:
PrudenT said:
bi sony sitesine ping atamadın ama

C:Documents and SettingsOktar>ping station.sony.com

32 bayt veri ile station.sony.com [199.108.0.133] 'ping' ediliyor:

199.108.0.133 cevabı: bayt=32 süre=246ms TTL=116
199.108.0.133 cevabı: bayt=32 süre=246ms TTL=116
199.108.0.133 cevabı: bayt=32 süre=244ms TTL=116
199.108.0.133 cevabı: bayt=32 süre=250ms TTL=116

199.108.0.133 için Ping istatistiği:
Paket: Giden = 4, Gelen = 4, Kaybolan = 0 (0% kayıp),
Mili saniye türünden yaklaşık tur süreleri:
En Az = 244ms, En Çok = 250ms, Ortalama = 247ms

...
Sosyal ağlarda paylaş

Dostum tellcom ile tnet arasında bağlantı kopmama, ucuz olması, yavaşlama olmaması gibi bir çok fark var. Sen ping atarsın ama oynarken laga girersin ben lagsız oynarım. bunları anlatmak istedim. Neden 1 Mbit/1 Mbit daha ucuza hizmet alabilecekken ttnet i tercih edeyim.(ayda 20 ytl daha ucuz)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...