Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

HEPİNİZ AMERİKANIN UŞAKLARISINIZ

mütevazi_aristokrat

Öne çıkan mesajlar

Okurla hasbıhal
Geçen gün Antalya’dan bir meil aldum. Suat Arıkan kardeşumuz “Efendum deyi, siz şu bilduğumuz Trier’li Karl Marx’un nesi olayisunuz?”
-Uşağum bizum sülale Fantom (Kizilmaske) gibidur. Kapitalizum’un bir sistem olarak gelişup emperyalizum aşamasina ulaştuğindan beri, Marksluk bizde babadan oğula, dededen toruna aktarilur. Hep aynı Marks’i yaşayi zannettuğunuz içun kapitalizm ormaninda 1000 Marks gücündeyiz.
Rize’den Burhan Erdem sorayi, “Laz Marks abi, Karadenuz uşaği Amerikan uşaği olur mi?”
-Karadenuz uşaği kimsenun uşaği olamaz.
İstanbul’dan Abbas Barlas, “Laz Marks bey kabul edin, her şeyi piyasalar belirliyor. Ütopyanız hayata geçmedi / geçemedi.”
-Uşağum, bu denize düşen bir insani ilk elde kurtaramayinca vazgeçmek cibi bir şey olur. Siz boğulsun diye ayağini çimento tenekesine sokayisunuz, biz kurtarmaktan bahsedeyiruz. Sizun dinunuz imanunuz piyasa, bizumki insan. Hergün milyarlarca insani piyasa totemine bağlayup etrafinda lu lu lu lu diye bağirarak döneyisunuz. Osurayim finans oligarşinuze. Oturduğunuz cam kubbelerden inleyen insanlarun sesini duyamayisunuz belçi. Sağir Sultan yaz, 1923’e gönder. Dünya halklarinun sesi polifonik olarak cebune gelsun.
İnsanluk bu deli cömleğini çikarup atacak. Yeni cömlek kireasyonlarina gerek yok. Kendine yakişan giyeceği bulacaktur...
Dünyanun bütün ütopyalari, birleşun!.. (1968 / Sürmene)
Sosyal ağlarda paylaş

roket adam said:
Anerchy said:
eregorn said:
adanaliyiq allahin adamiyiq

karpuzu kabuuynan yerik,

gerisini getirebilcek warmı

yorgansız yatar avratsız yatmayıh

Black metal dinler, Müslüm babadan şaşmayıh.

kendercik'e selam gönderiyorum burdan. Ayrıca attention whore'ların birbirini çektiğine dair bir hipotez de geliştirdim bu topikte. Hipotez nece bilmiyorum ama umrumda da değil.
Sosyal ağlarda paylaş

mütevazi_aristokrat said:
Evet nereye baksam , ingilizce terimler,ingilizce espiriler,ingilizce imzalar,ingilizce diyaloglar ya sizin dilinizin nesi eksik nedir bu ingilizce sevdasI , YA tam ingilizce konuşun yada türkçe böyle yarı ingilizce yarı türkçe çakma br lisan jargon gelişmiş internet aleminde.Hadi bakim bida olmasın

ulan donunun markası bile victoria's secret sen neyden bahsediyon
Sosyal ağlarda paylaş

PassivE_KesH said:
Asteroth said:
said:
aristocrat

Main Entry:
aris·to·crat Listen to the pronunciation of aristocrat
Pronunciation:
ə-ˈris-tə-ˌkrat, a-; ˈa-rə-stə-
Function:
noun
Date:
1789

yanlız fena koymuş ha :D
Ben Türk dil kurumu sözlüğüne bakarım gardaş . Göktürkçe konuşucak halimizde yok sds
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...