Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İlk izlenimler

Lopeth

Öne çıkan mesajlar

Ekmek said:
Roqq said:
Tamam anlıyorum bırakabilirsiniz ama sunuda unutmayın HİCBİR MMO ilk acıldıgında bugsız ve mükemmel degildir.

WoW gerçeği varken yeni çıkan mmo yeterince bugsız ve düzgün değilse kaybetmeye mahkumdur.

ekmek dogru diyor , ya bastan böle cikican ve 1 araba müsteri kaybetmeyi göze alican ve sadece en kisa sürede buglari halledip tekrar geri kazanmaya bakican yada sonucuna katlanican :P

simdi o bu kabul edilir seyler

ama combat logunun , chat penceresinin ne kadar berbat olduunu herkes farketmiştir (düzelticeklerini söylüyorlar halen)

bunun dısında halen destiny questlerinde "game breaking" tabir edilen buglar oluyor yani questi btiiremiyorsunuz ve destiny bitmedigi icinde ne bilim ilk adadan ayrılamiosunuz vs..

GM sayısı cok az ilgilenemiyorlar sabah questim buglandı yaklasık 11 saat geçti halen bi GM den cevap alamadim =)

kendileri bilir yani bu sekilde dewam ederse 1 bilemedin 2 ay sonra oyundan pff diip sıkılıp bırakan insan sayısı yığınla olacaktır..

ha bu dedikerim en ciddi 3 problem hallolursa cok rahatlatir ilk baslangıc icin , end game kısımlarını bilemiorum sölendii kadar kötüyse 4. madde olarak onuda katalım =)

yoksa cillop gibi oyun ama 4 adet cok kritik problemi mevcut suan
Sosyal ağlarda paylaş

İlk çıktığı durum değil benim için bırakma sebebi.

1- Parasızlık. Upgrade edemiyorum aleti, basit şeyler istemiyor sonuça.

2- Oyunun havası da sarmadı anasını satim. WoW' dan dolayı heralde. Çok alıştım be. Banlandım hala yeni bi account alıp giresim var. Çok şerefsiz bir firma bu Blizzard. WoW' a da 7-8 ay sonra başlamıştım. AoC toparlasın kendini, sistem gereksinimlerini düşürsünler (varsa öyle birşey) neden dönmeyeyim geri.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim istenenden kastım, hardcoreları oyuna baglayacak seylerin olmaması. Wotlk'da herhangi bir dungeonun pre-questi olmayakmıs mesela. Ama görüntü olarak yapacaklar ona birsey diyemem :) Bu oyunun fazla zamanıda yok insanlar hali hazırdaki Wow'a gecebilirler. Biran önce düzeltmeleri lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

aoc'tan beklentim zaten war çıkana kadar arkadaş ortamında oyalanmak en fazla, eğlendirirse o vakitte ne ala. wow'u da beğeneni oynamaya devam eder ama zaten ondan vazgeçmiş insan da onunla kıyaslayıp soğumaz başka oyundan. sırf bir arayış, deneme maksadıyla oynayana olur o.
Sosyal ağlarda paylaş

Birakin herkes begemesin. Gelenler Betaymis gibi buglarin duzeltilmesine vs. oyunun iyilesmesine yardimci olsunlar, begenmedik diyip ciksinlar sonra.
Bir de klasik bi muhabbet vardir " ogretmen hep ogrencinin istedigini yaparsa vs....unuttum iyi omaz iste :)" Blizzard coluk cocuk aglamasin diye kolaylastirip durdu herseyi. Sonuc ortada. Wow zaman ve para tuzagina dondu. Saygi, sevgi, rpg adina ne kaldi?
Demek istedigim oyunun cok kalabalik olmasina gerek yok. Age of conan oynamak isteyenler oynasinlar. Wow bitecek herkes buna dolusacak mantigiyla oynanmasa.
Sosyal ağlarda paylaş

wow'u bırakıp gelenler tabii ki wow'la kıyaslayacaklar normal

ben de lotro'ya girdiğimde wow ile kıyaslayıp duruyordum ama lotro'nun menüleri falan herşeyi wow'a benziyor gerçekten.

lotro'yu beğenmedim ama aoc'de henüz beğenmediğim birşey çıkmadı karşıma. henüz neyseki bug'la karşılaşmadım, inşallah da karşılaşmam, tek dert şu anda bazı class'ların çok güçsüz olması, o da gitgide düzelicektir. wow ilk çıktığı gün alıp hunter açan biri olarak bu durumu çok iyi biliyorum, ha sonra hunter patchleri çıktığı sırada tam wow'u bıraktım ayrı :D

neyse ne diyoduk, evet oyun güzel combat sistemi insanı içine çekiyor devamlı konsantre olmanız gerekiyor.

ha şey aklıma geldi, mesela armor'lar arasındaki farkları falan daha istatistiki olarak görmek isterdim ben, ne kadar fark var cloth-medium-heavy arasında...
Sosyal ağlarda paylaş

simdi direk ezbere soylemiyim ama hatırladıgım kadarıyla mesela aynı leveldaki bi cloth'da 2.x defense rating varken, medium'da (light da olabilir bu hatırlamıyorum tam) 7.x defense rating oluyordu... bir de hic bi cloth'da knockback resistance gormedim mesela...
Sosyal ağlarda paylaş

Bilgisayarımın kudreti yetmedigi için medium ve low seviyesinde oynadım yani tam olarak oyunun neler verebilecegini görmedim ama sunlar gözüme çarptı.

Chat log şaka gibi igrenc ötesi. Party interface cok kötü geldi ayrıca map'te partydeki arkadasını görmek için bir hayli çaba sarfetmek gerekiyor.
Friend list keza chat log ile yarışır derecede başarısız.
Kotor tarzı questgiverlar hosuma gitmedi,haritada tüm questlerin yerlerinin gösterilmesi gayet güzel.

Daha bir çok eksik ve güzellikleri var tabi. Ben oyunu daha level 11e kadar görüp tortage'dan dısarı cıkamadıgım ve low'da oynadıgım için daha değişik yorumlar yapamıyorum. Umarım kısa sürede insanların gözüne batan ve oyuna yakısmayan şeyleri düzeltirler de çok daha saglam bir mmo olur aoc.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de hemen bikac ilk izlenim vereyim. İşin değişik yönlerinden bakmaya çalışayıp bikaç yorum vereyim.

Herhangi bir MMORPG'nin önemli ne kısımları olabilir?
MMO: Çok oyunculu multiplayer hissini yasatması, dungeonlar instance'lar vs vs
RP: Role-play kısmı questler vs
G: Oyun mekanikleri

MMO kısmında oyun çok pis sıcıyor, hemen bunları düzeltmeleri lazım. Parti ekranı, chat interface'i. Zaten oyuna ilk girişte gözüme batan şey şu char ekranı oldu hala arada bi gözüme batıyor en kısa sürede düzeltmeleri lazım. Onun dışında ben mi beceremedim bilmiyorum ama mesela birine itneraktif olarak /bow gibi eşyler yapamıyoruz ya da oyun ona söylemiyor. Wow'un cok guzel bi olayıydı bu yolda biriyle karsılasıp el sallayıp quest yeri sormaktan baslayan muhabbetler az gelismiyodu sonucta. Burda quest yapacagınız yere gidiyosunuz, yanınıza baska bi adam daha geliyo alakasız iyi guzel bi temiz pataklıyosunuz herkesi. Sonra da işte böyle ayrılıp gidiyosunuz, interaktivite için seçeneklerin artırılması lazım bence.

RP: İşte bu konuda AoC mükemmel. Questler süper, oyunda çatıların tepesine bile tırmanabiliyosunuz. Low'da oynuyorum ama yine de atmosferler etkileyici. Karakterler gerçekçi, karakter yaratımı çok detaylı. Geceleyin tek başına takılabilmeniz de gayet süper. Witcher Online oynuyorum gibi bişey daha çok bu oyun, açıkçası sevmedim de değil.

G: Combat sistemi eh işte güzel ama çok karambol oluyor genelde. Genelde ekranın ortasına bakıp 1 2 3e basıyorsunuz ya da arada bi comboya cok matah bisey deil ama kotu de deil kesinlikle, insanı eglendiriyor ama herkesin dedigi gibi combatı takip etmek yorucu ve biraz da karmasık. Gerci alısırız herhalde WoW'a göre daha hızlı olmasından dolayı belki hızlı geliyor, ya da late game'de daha başarılı olur bilemeyeceğim.

Kısacası, MMO'dan çok RPG yönü daha agır gibi geldi bana çok da şikayet etmiyorum en azından late game'e gelince görücez. En kötü ihtimalle uzun zamandır oynadıgım en saglam RPG oyunlarından biri olur herhalde hehe, MMO kısmı biraz bahane gibi duruyor su anda. Eglenceli, questler NPCler canlı ve detaylı daha ne istiyorum ki =)

Hmm aslında evet biraz daha FPS olsa iyi olur, 20-25 FPS arası oynamaktan polygonların bir anda ortaya cıkmasından da baydım sanırım upgrade zamanı gelmis :/
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun cok acığı var, eğer salmazlarsa kendilerini adam ederler gibi geliyo bana 1-2 aya.

interface tippini en azından pyuncular düzeltir bi kac aya yine addon olarak grafiksel şeyler yasal diye biliyorum cunki.

şu anda muhteelen dev takımı son 2 hafta uyumadıkları için sızmış ve ayağa kalkamıycak durumdadırlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...