Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

EURO 2008

Luinir

Öne çıkan mesajlar

2002 dünya kupasına giderken kim şans veriyordu şenol güneşli milli takıma.

başarız olucaz bilmem ne olucaz diyip durmak kolay.

çekler desen ahı gitmiş vahı kalmış artık. oyun kurucak adam yok takımda.
isviçre desen, gençleştirikdi, tecrübesizler. evet yetenekli ayaklara sahipler ama daha var.
portekiz laubali yıldızlara sahip. tehlikeliler ama şımarıklar. 2. olup çıkarız en kötü.

ama Türkiye tabi saatli bomba defansı ile hata yapmaması lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Normalde isviçre'den üstün bir takım türkiye kağıt üzerinde, ama adamlar kendi evlerinde avrupa şampiyonası maçına çıkıcaklar, kendilerini aşıcakları kesin, o yüzden o maç düşündüğümüzden çok daha zor olcak.

Çekler bitmiş diyorsunuz da hala adamların kalesinde chelseanin kalecisi ve dünyanın en iyi kalecilerinden birisi var, defans grygera, ujfalusi, rozenhal, jankulovski tamamen seri a patentli oyuncular. Forvetleri Baros-Jan Koller-Fenin de en az bizim forvetlerimiz Nihat-Semih-Mevlüt kadar kaliteli. Bir tek ortasahalarında artık nedved yok, rosicky yok diye çok küçümsüyoruz.

Portekize de kalitesiz diyorsanız ben birşey demiyorum artık. Hem birtek cristiano ronaldo şımarık diye bunu bütün takıma mal edemezsiniz ki devamlı üstüne koyan, yıllardır tamam süperim ben 7 numarayı da aldım demeyip devamlı kendini geliştiren, nerdeyse orta sahadan premier ligde gol krallığına oynayan, şampiyonlar ligi şampiyonu bir oyuncu bugün bizim emre, arda, tuncay, tümer falan olsa onun yaptığı şımarıklığın on katını yapar.
Bundan birkaç hafta önce ben de portekizle başa baş oynarız diyordum ama defansın içler acısı halini görünce deco-ronaldo-quaresma-nani gibi bir hücum hattı karşısında ayakta kalmaları çok zor gibi. Yani kademe hatası, bireysel hata, markaj kaçırma, hazırlık pası bile yapamama hepsi bizim defansta var.

Elemelerde oynadığımız futbolla ve hazırlık maçlarındaki bireysel hatalarla bir yere çıkamayız bu gruptan. Gerçekten çok çok iyi oynamamız lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

sg-1 said:
Mevkisiz Portekiz ne ya?

Ronaldo-Deco-Nani-Quaresma-Simao Sabrosa 5'i birden sahada oluyor 6lı orta saha oynuyorlar 1 tane de Mautinho tarzı oyuncu oluyor.E hepsi ofansif kim hangi kanat belli değil,mevkisiz işte.

Ayrıca bek'leri atağa iyi destek veremiyorlar klüplerinde oynadıklari gibi değiller.Kalecileri de nanay.Şöyle 15-20 dk oyun disiplininden koptukları anlarda gol bulmamamız için bir sebep yok.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
İsviçre basını rahat durmuyor

ZAFER ATAMER - CENEVRE / DHA

A Milli Futbol Takımımız ile İsviçre Milli Takımı arasında yaşanan olayların ardından iki ülke arasında problemler giderilirken, İsviçre basını Fatih Terim ve Tuncay Şanlı için hem övücü hem de çirkin ifadeler kullandı.

Avusturya ile birlikte 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın evsahibi olan İsviçre'nin ünlü dergilerinden L'illustré şampiyona özel sayısında, şampiyonaya katılacak tüm takımlara 2 sayfa yer verdi.

Dergi Türk milli takımına ayırdığı bölümde ise çirkin ifadeler kullandı. Dergi bir sayfasında Tuncay Şanlı'nın resmini kullanırken milli futbolcu için "Buldozer" tabirini kullandı, ancak yorumda ise Tuncay isminin kadın ismi olduğunu fakat bu ismi erkeklerinde kullandığını yazarken, ay yıldızlı ekibin en cesur oyuncusu olduğunu belirtti.

İkinci sayfada da milli takımlar teknik direktörü Fatih Terim' in küçük bir resmini kullananan dergi başlık olarak ise " Terim Provakatör " ifadesini kullandı. Yorumda "2005 yılında Dünya Kupası elemelerinde Türkiye ile oynadığımız her iki maçta da Terim'in davranışları ve tavırları sportmenliğe uymadığı gibi, oyuncularını kışkırtması, onun provakatörlüğünün başlıca göstergesidir. Fakat onun futbol bilgisinin tartışılmaz olması da bilinmektedir" ifadelerine yer verildi. Yazıda ayrıca Terim' in Türkiye'de ki lakabının da "İmparator " olduğuna değinildi.
Sosyal ağlarda paylaş

Da herifler haksız değil aslında. Bize aynısı olsa, onların teknik direktörleri saha kenarında hakemi etkilemek için gtünü yırtsaydı, zürihde cıngar çıkarsalardı elenince stadda, futbolcular ana avrat düz gitse itip kaksalardı bizimkileri; biz iki tane kçıkırık yerel dergide yermekten çok daha beterini yapardık heralde :D
Sosyal ağlarda paylaş

BulletRide said:
sg-1 said:
Mevkisiz Portekiz ne ya?

Ronaldo-Deco-Nani-Quaresma-Simao Sabrosa 5'i birden sahada oluyor 6lı orta saha oynuyorlar 1 tane de Mautinho tarzı oyuncu oluyor.E hepsi ofansif kim hangi kanat belli değil,mevkisiz işte.

Ayrıca bek'leri atağa iyi destek veremiyorlar klüplerinde oynadıklari gibi değiller.Kalecileri de nanay.Şöyle 15-20 dk oyun disiplininden koptukları anlarda gol bulmamamız için bir sebep yok.

Ha o babta söyledin, tamam.

Olabilir, tanımıyorum Portekiz takımını detaylı olarak, ama bi an sanki mevkisiz'i "Avrupa'da başarısız, yetersiz, kalitesiz" gibi anladım.
Sosyal ağlarda paylaş

Yani tuncayın ismine yapılan iftira dışında hangisi yalan ? Tvda bile çıktı maç öncesi futbolculara gaz verme seansları, böyle şeylre yazıp kışkırtıcılık yapmanın alemi yok sabahı kınıyorum,peki şifo mehmetin yaptığı karate numaralarını hatırlıyormusun?İnsan şuçlu olduğu yerde susmalı ,türkiye suçlu diye yazıyorlarsa yalanmı yani?
BiTcH_oFBaT said:
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiye'de yapılanlar zaten ortada.

Ancak olayları başlatan ve durup dururken gerginlik yaratan taraf olan İsviçre'yi de gözardı etmemek gerekir.

Adamlar orada da başladılar burada da devam ettiler kavgaya şiddete.

Türk milleti olarak duygusalız, bu tür şeylerden çabuk etkilenip çok sert tepki veriyoruz, tepkinin de dozajını o öfkeyle ayarlayamıyoruz. Aynı şekilde çabuk da gaza geliyoruz. Adamlar orada bize 3 yaptılar, biz de intikam çanları çalarak 5 cevap verdik burada.

Ha bir de salaklık var tabii. Adamlar bilincinde olayın. Kendi ülkelerinde yapılan hiçbir şeyi göstermediler yazılı-görsel medyada. Maçta çıkan olaylarda kamera değişti hemen vs. Bizim gerizekalı kameramanlar haber buldum diye zoomu açtılar orada her şeyi çektiler. Sonra onlar kanıt oldu alehimize.

Evet suçsuzuz demiyorum, hatta adamlardan beter ettik. Ama adamların yaptığı da bizimkinin yanında küçümsenecek bir şey değildi, üstelik de sebepsiz yere yapılmış ve hatta bizimki için tahrik unsuru oluşturmuştu.
Sosyal ağlarda paylaş

bilinç meselesi tabiiki ,Leeds maçından önce çıkan olaydad aynı şey olmadımı ,ders alacak olsaydı türk medyası ordan almış olurdu (td)
Rewendor said:

Ha bir de salaklık var tabii. Adamlar bilincinde olayın. Kendi ülkelerinde yapılan hiçbir şeyi göstermediler yazılı-görsel medyada. Maçta çıkan olaylarda kamera değişti hemen vs. Bizim gerizekalı kameramanlar haber buldum diye zoomu açtılar orada her şeyi çektiler. Sonra onlar kanıt oldu alehimize.
Sosyal ağlarda paylaş

jagd said:
Yani tuncayın ismine yapılan iftira dışında hangisi yalan ? Tvda bile çıktı maç öncesi futbolculara gaz verme seansları, böyle şeylre yazıp kışkırtıcılık yapmanın alemi yok sabahı kınıyorum,peki şifo mehmetin yaptığı karate numaralarını hatırlıyormusun?İnsan şuçlu olduğu yerde susmalı ,türkiye suçlu diye yazıyorlarsa yalanmı yani?
BiTcH_oFBaT said:

evet, mesela isviçreye girerken daha saatlerce k9 lar tarafından aranamakta güzeldi.

bizimkiler tabiki doğru değilde ana haberlere çıkarmak olanları çok salakça.

kendi basınımız bize zarar veriyor destek olucağına herzamanki gibi.

daha 1 kere sahaya giren tipleri göremedik primier lig maçlarında.
bizde adamın bıyığının kıllarını sayabiliyoruz yani. eğer basın yayınlamasa bilemicek kimse adam gibi ne olduğunu.
Sosyal ağlarda paylaş

Milli Takımımızın 2008 Avrupa Şampiyonası aday kadrosunda bulunan oyuncularımızdan Servet Çetin, Semih Şentürk ve Uğur Boral, ÖSYM tarafından düzenlenen Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS)'na İsviçre'de girecek.

Türkiye-Çek Cumhuriyeti karşılaşmasının da oynanacağı 15 Haziran 2008 Pazar günü, 3 oyuncu sabah 09.00'da Türkiye'den gelecek gözetmenlerin eşliğinde takımımızın da kamp yapacağı La Reserve Hotel'de sınavdan geçecek. Kampta konuyla ilgili açıklama yapan futbolcular, hedeflerinin spor akademisine girmek olduğunu ve 15 Haziran'da çifte başarı elde etmek istediklerini söyledi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...