Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WotLK Bilgileri

ssj4songoku

Öne çıkan mesajlar

raistlin olmaz dediğin.

Base HP kavramı girer olayın içine.

12k HP olan bir setin olduğunu düşün.
Base HP, 5k civarı olacaktır.

12'liği giydin, üstüne outfitter ile bulabileceğin en düşük HP'li seti giydiğinde - ki bu seti toplayamazsın o levelda - maximum HP olacaksın - 6k civarı.

Tekrar 12'liği giydiğinde - 6k/12k olacak - 50%

15k HP olan bir set ve arkasından naked set.
Tabi bu da çok mantıksız.
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:
raistlin olmaz dediğin.

Base HP kavramı girer olayın içine.

12k HP olan bir setin olduğunu düşün.
Base HP, 5k civarı olacaktır.

12'liği giydin, üstüne outfitter ile bulabileceğin en düşük HP'li seti giydiğinde - ki bu seti toplayamazsın o levelda - maximum HP olacaksın - 6k civarı.

Tekrar 12'liği giydiğinde - 6k/12k olacak - 50%

15k HP olan bir set ve arkasından naked set.
Tabi bu da çok mantıksız.

bır set gıymek yerıne dırek naked durumada gecılebılır, yanı dedıgın gıbı base hpye doncez. 5k civarı naked oldugunu dusunursek 12kya gore %41 cıvarında olur..

burdan su cıkıo egerkı blizzard bu sayıları ozellikle ayarlamadıysa, %35 zorlanabılır ...
Sosyal ağlarda paylaş

raistlinthewiz said:
bu arada bısey geldı aklıma. simdi diyelim 9k canım var pvp setımde. gittim daha az stamı olan pve setımı gıydım.. bunun toplam healthı 8k olsun. tekrar pvp setımı gıydıgımde biraz once canım 8kyıdı, pvp setım maxı 9k oldugu ıcın, benım health barımda canım 8k/9k olacak degilmi? yanı 1klık bır boslugum olacak( boyle oluyor dıe bılıorum ama biri teyit etsin dıo soruorum) bu olaydan yola cıkarak, giderim %35ın altına denk gelecek sekılde, bir set toplarım cok cok az stamı olan. giydigidme canımı %25lere ındırecek olan.

combata girmeden once intihar komandosu gıbı bu setı gıyıp tekrar pvp setıme donebılırım ve %25 canla , pyro lara baslayabılırım. yanı sunu anlatmaya calısıyorum. bu pyro talentını bu sekılde trigger etmek mumkun. ha heryerde kullanılırmı hayır, kullanılacak yer var kullanılmıcak yer var. ayrıca bu olay boss fightlarda sonlara dogruda yapılabılır uygun bosslarda

bu yaptığın exploit e girmez mi
Sosyal ağlarda paylaş

sımdı arastırdım bıraz; kendı karakterımın hpsının %64.7'n geardaki sta ile almısım..

9636 - 6230 =3406 base (cıplak durumda ki hpım)

yanı su anda boyler bırsey yapsam, normal ıtemlarımı bı anda hepsını cıkarıp tekrar gıysem 3406 hpye dusuorum, ve tekrar ıtemlarımı gıydıgıdme ise, canım %35.3 lerde oluyor...

burda bana oldukca fazla sta veren bir itemımı degıstırerek sanırsam bunu basarabılırım.. bu arada wowheadde -sta veren ıtem araması sonucunda da, 5-6 tane lvl 40-50 dungeondan dusen ıtemla -50 sta yapılabılıor. yanı 500hp...
yanı 3406 bs hp'de bu sayede 2.9 lara dusecekki
buda %30'a denk geliyor.. yanı %35 ın altına triggerlı dusebılıorum..

itemlar: http://www.wowhead.com/?item=6440 http://www.wowhead.com/?item=1974 http://www.wowhead.com/?item=4462 http://www.wowhead.com/?item=2621 http://www.wowhead.com/?item=2944 http://www.wowhead.com/?item=4746

ha bu tamamen theorycraft, blizz base hp sayılarını degıstırıo buna gore fıxlıo olabılır..

ulan varya beta keyım olsa, betanın neler yapacamda offf offf
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:
raistlinthewiz said:
bu arada bısey geldı aklıma. simdi diyelim 9k canım var pvp setımde. gittim daha az stamı olan pve setımı gıydım.. bunun toplam healthı 8k olsun. tekrar pvp setımı gıydıgımde biraz once canım 8kyıdı, pvp setım maxı 9k oldugu ıcın, benım health barımda canım 8k/9k olacak degilmi? yanı 1klık bır boslugum olacak( boyle oluyor dıe bılıorum ama biri teyit etsin dıo soruorum) bu olaydan yola cıkarak, giderim %35ın altına denk gelecek sekılde, bir set toplarım cok cok az stamı olan. giydigidme canımı %25lere ındırecek olan.

combata girmeden once intihar komandosu gıbı bu setı gıyıp tekrar pvp setıme donebılırım ve %25 canla , pyro lara baslayabılırım. yanı sunu anlatmaya calısıyorum. bu pyro talentını bu sekılde trigger etmek mumkun. ha heryerde kullanılırmı hayır, kullanılacak yer var kullanılmıcak yer var. ayrıca bu olay boss fightlarda sonlara dogruda yapılabılır uygun bosslarda

nıe exploit olsunki ingame ıtemlarımı degıstırıorum, ve combat dısında yapıorum bunu.. combata baslamadan once sadece
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:
Peki mana? Mana da etkilenir gear değişiminden, hiç pvp seti olayına girme bence.

gem cekerek, dusen manamızı bir nebze olsun tekrar makul bırsevıyeye getırebılırız. en azından ıntıhar komandosu modunda karsıdakıne 1.5sec + icy veins pyrolar sallayarak, adamı alabılırz ki sahsen ben bunu yapmaktan zevk alırım :)
Sosyal ağlarda paylaş

raistlinthewiz said:
Dworgian said:
raistlinthewiz said:

nıe exploit olsunki ingame ıtemlarımı degıstırıorum, ve combat dısında yapıorum bunu.. combata baslamadan once sadece

ama oyunun açıgından yararlanıosun işte?

yani kısaca, o set değişimiyle alta düşmek gibi bişi mantıklı olsa blizz emin ol mage lere hpyi azaltıcak bi büyü verirdi warlock hellfire gibi
Sosyal ağlarda paylaş

Ekmek said:

hangi buff?
yapılan değişikliklerin çoğu pvp ye yaradı.
wow pvp si de şaka gibi bişey işim olmaz.

Burnout'un yediği mana düşürüldü, Focus Magic adlı yeni talent eminim her raidde aranacak birşey, 150 spell damage az değil. Water Elemental raidi heallayacak. Improved Scorch %5 fire damage'i yedi ama Frost ve Arcane'e extra %10 damage verecek.

Artık raide bir fire mage, bir arcane mage bir de Frost Mage almak lazım. :) Hepsinin arasında bir sinerji var ve güzel raid buffları var.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:
ya da blizz bi patch koyar set değişimlerinde hp ler o setn verdiği max hp nin %x indeyse diger sette de %x inde olur

böylece patlar o exploit

sonucta bu bir beta, ve buda bir theorycraft. sımdıye kadar bunuda hıcbıyerde gormedım okumadım. fikir yurutuorum. patlar demek "su anda patlamıs oldugu" anlamına gelmio :)
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:
raistlinthewiz said:
Dworgian said:
raistlinthewiz said:

ama oyunun açıgından yararlanıosun işte?

yani kısaca, o set değişimiyle alta düşmek gibi bişi mantıklı olsa blizz emin ol mage lere hpyi azaltıcak bi büyü verirdi warlock hellfire gibi

Exploit değil o, hunter'ın feign death'inden, rogue'un vanish'inden hiçbir farkı yok Invisibility'nin. Tek işe yaradığı şey bu zaten, pvp'de falan direk yalan.
Sosyal ağlarda paylaş

Phlox said:
aquila iron will ve imp. demo shout yerine focused rage ve imp. sunder daha mantıklı gibi. hatta bir yerlerden daha kısıp sword and board 5/5 yapmalı. baya güzel bir talent çünkü.

hmm rage problemi olursa onlar yapilir gibi kanimca, denemek lazim, cunku stalwart protector falan filan baya rage veren seyler eklenmis, iron will gidebilir ona katiliyorum, ve sword and board baya guzel degil hayvani guzel bir talent, ben bunu biraz acele yaptim, calismak lazim ustunde. bir de critical block nedir lan, oha.
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:
Ekmek said:

hangi buff?
yapılan değişikliklerin çoğu pvp ye yaradı.
wow pvp si de şaka gibi bişey işim olmaz.

Burnout'un yediği mana düşürüldü, Focus Magic adlı yeni talent eminim her raidde aranacak birşey, 150 spell damage az değil. Water Elemental raidi heallayacak. Improved Scorch %5 fire damage'i yedi ama Frost ve Arcane'e extra %10 damage verecek.

Artık raide bir fire mage, bir arcane mage bir de Frost Mage almak lazım. :) Hepsinin arasında bir sinerji var ve güzel raid buffları var.

Abi focus magic dediğin şey 1000 mana istiyor ve aksi belirtilmediği için dotlar ticklediğinde de 50 den eksiliyor.(warlock isb sinde non periodic damage yazıyor bunda yok) Yani farklı magelerden stacklenmediği sürece pek sevindirici birşey değil bence.

Water elemental dediğin adam heroic sp deki bosslarda bile kullanılmıyor her aoe de ölüyor çünkü, hp sini biraz bufflamazlarsa yine sevinmeye değer birşey değil pek, ayrıca bu heal efekti de stackleniyor mu bilmiyoruz henüz.

Bu targetı frozen sayan talent nerflendi, scroch nerflendi açıkçası frostfire bolt hayallerim suya düştü. Mage genel olarak daha iyi ama frostfire yalan olur gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:
An itibariyle "it is a feature, not a bug" :P Ama commandın base damageı düşücek, şu an çarpanları çok yüksek. Bide art of war komple değiştirilecek gibi.

(tu)

The Art of War: Reduces all damage taken by 1/2/3% and gives your Hand of Freedom a 33/66/100% chance to remove Stun effects.

Reworked: Divine Protection (118 Mana, 5 Minutes cooldown):
Reduces all damage taken by 50% for 12 seconds, but increases the time between your attacks by 50%. Once protected, the target cannot be made invulnerable by Divine Shield, Divine Protection or Hand of Protection again for 180 seconds.
Forbearance: Now lasts 3 minutes.

no more buble+hs ?
Sosyal ağlarda paylaş

Pala değişikliğine en çok prot palalar sevinir. Artık Prot palanında shiled wallu var :D.

Ekmek said:

Abi focus magic dediğin şey 1000 mana istiyor ve aksi belirtilmediği için dotlar ticklediğinde de 50 den eksiliyor.

Dotlar ticklediğinde değil ilk atıldığında yer o jarjdan. Üstelik sırf bunun için mage grubuna düşünmeden shadow priest verirler. Sonuçta atılan her büyüye 150 spell damage katan bir classdan bahsediyoruz burda.

Dahası benim gibi frost aşığı mageler için imp scorchda süper olmuş. Water elemantella heal olayınıda düşününce iyice imba bir destekçi oldu, sonuçta combatın ilk 2 dakikasında raiddeki herkez 5 saniyede bir %3 hp kazanacak demek bu
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...