Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WotLK Bilgileri

ssj4songoku

Öne çıkan mesajlar

xunn said:
said:
2- Blizzard guya her agacin hem PvP hem de PvE icin uygun olmasini istiyor. Ama CloS'a gelen nerf sonucu, PvP yapan her rogue subtlety'e puan vermek zorunda kalacak. Tabii bu buyuk bir sorun degil, ama Blizzard'in amacina ters dusuyor.

Bu Blizzard'ın en büyük kolpası ama zaten. Oyun çıktığından beri var bu iddaa. Asla da öyle olmadı yani. Her classın c/p bir speci var her şey için. PvE, farming, PvP, eğlence. Gider böyle.

Ayrıca clos gibi çok sağlam talentın CDsi çok kısa. Her maç tekrar ve takrar kullanılabilir halde. Bana kalsa en az iki dakikalık. Rogueları dispel istemekten muaf kılıyor resmen elusivenessla. Warrior'a da lazım o zaman dispel kim vericek? =/

* 1 TP'den 5'e çıkmak abartı olsa olsa 3 talent olabilirdi...
* Warrior'ı katman saçma çünkü warrior combata stealth girmek zorunda değil, rogueların clos'a olan ihtiyaçlarını yanlış anlamışşsın sen.
* Biraz dikkatli olsalar dengeliyebilirler. Örn: Eğer WOTLK'de ice barrier 3.3k dmg tutmasa,5 sn stunı olmasa eskisi kadar favori olamıyacaktı ama yine 1 numaralı pvp spec olacak...Adamlar ne bok yediklerini bilmiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Bogachan said:
Sparkcaster said:
blink zırt diye adamın arkasına ışınlayıp %20 damage increase vermiyo

Keşke blink arkaya ışınlasa geriye dönüp çakarım agzına agzına :)

Warriorlara yeni talent lazım

- Ottoman Punch: When a player blinks back of you, you will turn your back suddenly and dmg x2 times of your normal haste rating with critic rating.
Sosyal ağlarda paylaş

inc wall of text:

xunn said:
Baktığimda sadece buff görüyorum, 2 sene de rogue oynadım. Clos'a nerf falan yok, PvP yapıp elusiveness'a vermemek diye birşey zaten yok. Vanish, Evasion, Sprint oluyor 2 dakika. Bunun Preparation'ı var daha. Canavar gibi bir ton yeni talent varken zaten %100 alınacak olan bir talentla normal halinde kalan skill'e QQ yapılmaz. Ne yani, artık en kral dps olamayacak mı roguelar PvE'de 30 saniye daha geç clos basmak zorunda kalacakları için? Lütfen.

Eskiden oyuncuya bakan classı al yerine cooldown spamlettir, oh ne ala. Hayır yapılan QQ'da çok absürd;

Senin mesajından 1 sayfa önce ayıklayıp listesini yaptım, nerfler için oraya bakabilirsin.

Rogue hala oyuncuya bakıyor hatta artık itemsız duel kazanamıyoruz, scaling, normalization falan :P CD spam? Neredeyse tamamen aynı. Release pvp build? 21 Subt., şimdi? Aynısı + CLOS. :)

2 sene rogue oynamışsın, uzun süre. Bu birşey ifade ediyorsa ben de 3 sene oynadım :P ama bu birşey ifade etmiyor. Somut şeylere dönelim:

CLOS'a nerf var. CLOS 1.5 dakika oldu. Şu an 1 dakika. PvP yapıp elusiveness'a vermemek diye birşey var, adı mutilate. Basit bir hesap, 5 dakikalık bir arena maçı diyelim ki çook daha uzun süren maçlar da olabiliyor, 1 dakikalık CLOS 5 kez, 1.5 dakikalık 3 kez açılabilecek. 5 CLOS ile 3 CLOS arasındaki farkın büyüklüğünü oturup hesaplamadan da anlayabiliriz herhalde?

Ha bir de şunu düzeltelim, Vanish, Evasion ve Sprint 3 dakika oluyor. Talentla iki. Vanish cd reduction ile öbürleri farklı treelerde. Tabii her build için 5 yerine 3 dakika olmaları gayet kıyak ve sağlam buff. Ancak herkesin aldığı sevgiye eş değer. Warriorların yeni 5 dakikalık cooldownları, yeni Hunter deterrance'ı ve takip etmediğim classların muhtemelen benzer muameleyi görmüş abilityleri selamlarını sunarlar :P

Dediğim gibi gelen gideni aratıyor, o sebeple konuyu QQya değer buluyorum. Yaptığım QQ ne kadar absürd hmm? Valla önceki mesajımdaki nerf listesine henüz bir cevap gelmemiş :)

xunn said:

Premaditation'ı sıfırlamıyor prep artık, ama;
said:

* Premeditation cooldown reduced to 20 sec.

Bu buff. Süresini eski haline getirip sıfırlattırsınlar istiyorsanız. 2 dakika CDsi olan skill 20 saniyeye düşmüş, niye prep'le sıfırlanmıyor diye birde şikayet ediliyor, garip.

Premeditation'ın tekrar kullanımı Vanishe bağlı ;) Peki talentlı Vanish'in cooldownı nedir? Tam 2 dakika. İlginç değil mi? Tam tamına eski premeditation CD. Peki bu değişiklik neden? Tamamen yanlış basılan premedidationın etkisini azaltmak için. Açıkçası hiçbir rogue'un umrunda değil, daha büyük dertlerimiz var.

arcane'i okudununuz, bir başka rogue QQsunda buluşmak üzere :P
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

CLOS'a nerf var. CLOS 1.5 dakika oldu. Şu an 1 dakika. PvP yapıp elusiveness'a vermemek diye birşey var, adı mutilate.

Sanirim mutilate-combat buildden soz ediyorsun, ama su anda o ancak PvE build olur. Ciddi anlamda PvP yapan her rogue talentlarin su haliyle elusiveness'a puan vermek zorunda.
Sosyal ağlarda paylaş

Todesengel said:
Adı deep multilate.

http://www.wowhead.com/?talent=f0ecoEgsidVoZEM

edit: hatta bunu 54/0/7 olanı da var.

Tabii ben Live'daki buildlerden degil, level 80 buildlerden bahsediyordum.

Fakat zaten Live'daki mutilate buildleri zayif. PvE icin Combat build kadar iyi degil, PvP icin de Subtlety kadar iyi degil.
Sosyal ağlarda paylaş

Mutilate olarak PvP yapabilmen için belli birkaç setupı oynaman lazım, onlar da tırt double healer. Mutilate gidecek olan adam ğelence peşindedir, 3 sezondur arena yapıyorum, henüz mutilate oynayan rogue görmedim kendi bracketlarımda. Kendi esnekliğin elusiveness gibi gayet kolay alınabilen bir talenta vermeyip combat'a dizersen olmaz, zaten öyle bol keseden talent da verilmez. Gidip mutilate alacaksan o nuke karşısında, fleet footed +speed'i karşısında birşeyler feda etmek zorundasın. yok yani öyle backstab+backstab+prep yakıp genç kızların canını yakmak.

Ayrıca rogue hala yetene falan istemiyor, double dps giriyorsun, target seçip CD yakıyorsun, CDler tükenene kadar oyun kazanıyorsun, bunu kendim yapıyorum takım arkadaşlarım yaparken şahit oluyorum. Rogue'un şu an herşeye bir counterı var ki zaten, olamaz CDler bitiyor durumu üzerine getirilmiş Preparation varken, 1 dakikalık şaka gibi clos varken, 30 saniyelik shadowstep varken bütün CDlerin "PvP'de" 2 dakikaya düşmesi absürd. Overkill. Ben o kadarda şikayetçi değilim, benim oynadığım setupta da var rogue, kendim de oynuyorum ama çıkıp "OH NOES 30 SEC KISTILAR CLOS OMG" dönünce burda kıllanıyor gençler. =/
Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:
Sanirim mutilate-combat buildden soz ediyorsun, ama su anda o ancak PvE build olur. Ciddi anlamda PvP yapan her rogue talentlarin su haliyle elusiveness'a puan vermek zorunda.

+ mutilate-opportunity, bir başka değişle heavy assassination. Hayır, her subtletly rogue elusiveness'a puan vermek zorunda. Arenada kullanılabilen öbür buildler elusivenessa ulaşamıyor. 80 işin içine girince yeni talentlarla arena buildlerde oraya giden olmaz zaten. DWS tier 1, hunger for blood falan.

Rogue'da releaseden beri Prep ve herşeye counter var. Bunları düzgün kullanabilmek, cooldownları düzgün yakabilmek iyi oyuncuyla kötü oyuncu arasındaki fark oluyor. Bunlar yapılırken öbür classlar armut toplamıyor. Şu da var ki tek arena dominant class rogue değil. "CLOS nerf OMG"dan daha ümitsiz QQ olan birşey varsa o da 3 sene öncesinden kalma "OMG nerf rogues" muhabbeti.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.youtube.com/watch?v=k-KBxvSkQfk

watch?v=k-KBxvSkQfk

Ohaaaa, mirror image water elemantel gibi kendi büyülerini cast eden ve damage vercek (sizin kadar değil tabi ama genede 3x1000 civarı vuruyorlar) şekilde yapılmış, yani sadece göründü değil direk dps'e katkıları var hehehe.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:
Komutan said:

+ mutilate-opportunity, bir başka değişle heavy assassination. Hayır, her subtletly rogue elusiveness'a puan vermek zorunda. Arenada kullanılabilen öbür buildler elusivenessa ulaşamıyor. 80 işin içine girince yeni talentlarla arena buildlerde oraya giden olmaz zaten. DWS tier 1, hunger for blood falan.

Rogue'da releaseden beri Prep ve herşeye counter var. Bunları düzgün kullanabilmek, cooldownları düzgün yakabilmek iyi oyuncuyla kötü oyuncu arasındaki fark oluyor. Bunlar yapılırken öbür classlar armut toplamıyor. Şu da var ki tek arena dominant class rogue değil. "CLOS nerf OMG"dan daha ümitsiz QQ olan birşey varsa o da 3 sene öncesinden kalma "OMG nerf rogues" muhabbeti.

Nerf rogues diyen yok ki, boşuna dramatize ediyorsun. Sadece PvP harici olmayan specle PvP yapmak isteyip asıl PvP specle oynamamak istemen sorun.

Benim gidip Dragon's breath alıp niye Shatter alamıyorum dememle aynı şey. O nuke'a elusiveness verilmez, vermemişler zaten.

Mutilate oynayan adam double healer oynar, bu bir gerçek. Aldığı healing %20 artar, snareleri daha çok resistler ve diğer bütün classlardan base hızı fazla olduğu için tercih edilebilir. Ama abartısız bir oran yaparsak arena roguelarının %90 c/p shadowstep spectir mobility için. PvP yapmak isteyip mutilate gitmek gereksiz.

Kısacası mutilate oynamak istiyorsan yok sana 1 dakikalık Clos, 2şer dakikalık ana CDler ve preparation.
Sosyal ağlarda paylaş

Onlar, shadow ve holy pristlerin itemleri (evet evet buna inanmak istiyorum, hoş mage setindede var spirit ama onlar kesin priest itemi)

Edit: Yanlız içimden bir ses çok pisikopat derecede mana sorunu çekicez diyor. Bu her cloth itemde ya mp5 yada spirit olması hiç hayra alamet değil ama dur bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...