Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

AMD 2500+ kullananlar?

thelegbra

Öne çıkan mesajlar

Selam ;) kendime yeni bir pc toplayacağım da, ne o kadar pahalı olsun, ne de ucuz kalitesiz olsun amacıyla yola çıktım. AMD olacak sanırım, arkadaşımda kullandım bayağı iyi. Orjinal fanıyla 166*11=1833 (2500+) orjinal işlemciyi, 200*11=2200 (3200+) hızında 43 derecede çalıştırdık. Çalıştırdığım cafede ise p4 2.6ghz makinalar var, performans olarak karşılaştırınca hoşuma gitmedi gibi birşey.. ama arkadaşımda ASUS A7V8X-X (via chipset) anakart vardı.

Almak istediğim liste şöyle,
ASUS A7N8X/DELUXE (NForceSSP,1AGP8X,3DDR400(3200),5PCI,Nforce APU,SerialATA,DUAL LAN,2*1394,4USB 2.0,400 MHZ FSB) Şu anda asus'un en iyi anakartı.

AMD ATHLON XP 2500+333Mhz SOKET A,640Kb BOX

256 MB 400 MHZ DDRRAM (KINGSTON - ÖMÜR BOYU GARANTİ - KUTULU)

80 GB SAMSUNG 7200RPM SERIAL ATA

128 MB ASUS V9520 MAGIC/T 8X DDR FX5200

üstüne bir de overclock için güzel bir fan ve heatsink alarak biraz daha yükseltmek istiyorum, tam olarak bana tavsiyeleriniz nelerdir? elinizde var mı? yaptınız mı? yoksa 50-60 dolar fazla verip intel p4 mü almak gerekir? cevapları bekliyorum :D[signature][hline]Legbra ::.. The interpreter øf gøds. Only he can translate peøples prayers and transmit them tø the invisible pøwers.
Fıstık [Resimler] Şapırt :rock:
Sosyal ağlarda paylaş

anakart epox 8rda3+ tavsiye ederim
500mhz ye kadar cikarırabilio fsb +her turlu donanım var
islemciden kullanıorm memnunum
2x256 setleri var twinmosların onlardan al mesela iyidir[signature][hline]BabacumMostors, 01 Temmuz 2003 00:10 sularında dralnu'nun evinde banyodan çıktıktan sonra demiş ki:
Kaan, abi sizin sabunların hastasıyım !
Sosyal ağlarda paylaş

asus anakart ile kingston ramler sorun çıkartabilir ram olarak twinmos pc3200 cl2.5 ram düşünebilirsin (2x256mb, paran az ise 256 da alaiblirsin ben 256mb kullanıyorum gayet iyi) birde o/c yapmak istiyorum demişsin şu an piyasadaki amd2500+'lerin çarpanları kilitli aklında olsun gerçi 200*11 çalıştırcaksın heralde o yüzden bir sorun olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

yukaridaki konfigurasyonun aynisi bende var, sadece ekran karti geforce 4 mx 440 64 ve ram 512.

hicbir sekilde kingston ramla asus anakart sorun cikarmiyor.

catir catir arka fonda tonla pencere ile star wars galaxiesi en ust detayda oynuyorum.

anlamiyorum bu su ile bu sorun cikariyor olaylarini kim kesfediyor.[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

Cok para harcamak istemıyorsan amd 2500 alabilirsin. INTEL fanatiği olmama rağmen p4.1.7 ve p4 .2.4 arası işlemciler yerine amd 2500 almak cok mantıklıdır. Yalnız gelipte bana amd 2500 p4 2.6 dan iyi diyemezsin. Çok süper makina istiyorsanda Intelın Hypertheading işlemcilerini alabilirsin.[signature][hline]"dark tranquillity'nin her şarkısı bir büyüdür ve bu büyüyü yapmayı bilen sadece 6 kişi vardır."
$aban matrix Revolutions
Recep Tayyip Ermetal
Sosyal ağlarda paylaş

işlemciyi box alma şayet üretim yerlerini aynı tuturabilirsen box almanın bir anlamı yok içinden zaten kullanamıyacağın bir fan çıkıyor okadar

ekran kartıda 9600pro dan aşşağı birşey alma[signature][hline]Özhan Canaydın demiş ki "vatan haini mektebi sultaniye pankartını açanları kınıyorum"

bir hafta sonra vergi daireside demiş ki "galatasaray klübünün vergi kaçırdığı tespit edilmiş olduğundan dolayı 1 trilyon lira cezaya çarptırılmıştır"
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dralnu, 03 February 2004 09:18 tarihinde demiş ki:
anakart epox 8rda3+ tavsiye ederim
500mhz ye kadar cikarırabilio fsb +her turlu donanım var
islemciden kullanıorm memnunum
2x256 setleri var twinmosların onlardan al mesela iyidir

Çok içten +1 diyesim geldi, aynı konfigürasyonu kullanıyorumda:)
Sosyal ağlarda paylaş

abit an7, uzun zamandır arastırıyorum AMD 2500+ alacaklar icin en uygun anakart.overclock cok kolay bi sekilde yapılıo,windows uzerinden anakartla ilgili her seyi ayarlayabiliyorsun. fan hızı,voltaj degeri, carpan hızı vs vs. kısacası amd 2500 icin en iyi anakart diyebilirim.

kasa olarak da aopen H600b 12 oldukca iyi bir tercih.işlemcinin sıcaklıgını 10 derece civarı azaltıyormus ruzgar kanalları sayesinde.

kasa 70$+kdv ama overclock yapacaksan deger.sayet ben amd 2500+ h600b 12 kasa ve abit an7 anakart alacagım.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
EagleEye, 03 February 2004 18:47 tarihinde demiş ki:
ram ve işlemcinin hızı aynı olduğunda daha iyi performans alırsın bildiğim kadarıyla
yani ramide 333mhz almanı tavsiye ederim

bende aynı şeyi duydum, o konuda çok kararsızım, anakart 400 destekliyor ramler için, arkadaşımda amd 2500+ var, ramler 333 ama 200*11 yapınca bios'da ramleri de 400 yapıyor bios, ben birşey anlamadım o işten. 200*11 çalıştıracaksam 400 ram mi alayım? off aklım çok karıştı :/

bu arada arkadaşlar overclock için farklı anakartlar tavsiye etmişler, doğru haklısınız fakat ben öyle voltaj ayarlarıyla falan fazla uğraşmayı düşünmüyorum, zaten amd 2500+ lerin bazıları kilitli geliyor birşey yapamam o konuda gidip işlemci seçmem imkansız, sadece 200*11 kullanıcam daha deli bişi düşünmüyorum sonraki aylarda ise yine 640kblık 2800+ alıcam sanırım.. öyle gidecek.. hala asus anakart alma diyen varmı? :([signature][hline]Legbra ::.. The interpreter øf gøds. Only he can translate peøples prayers and transmit them tø the invisible pøwers.
Fıstık [Resimler] Şapırt :rock:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mumu, 03 February 2004 15:24 tarihinde demiş ki:
eheh p4 fln alma 3ghz alicaksan git athlon 64 al.. misler gibi.. htymiş.. adamlar p4 extreme edition cikardi onun üstüne adam hala ht yi övüyo..

Fiyatıda uygun . ben p4 2.8 ht aldım piyasada 300 dolar filan . perfonmans olarakda AYNI HIZDAKI AMD LERİ EZİKLER DİYİM KISACA. Bu arada LOL 64 bit ? Adam 32 bitlik işletim sistemi kullanıyor.[signature][hline]"dark tranquillity'nin her şarkısı bir büyüdür ve bu büyüyü yapmayı bilen sadece 6 kişi vardır."
$aban matrix Revolutions
Recep Tayyip Ermetal
Sosyal ağlarda paylaş

Hehehe kesinlikle türkler :-) Yani adamlar öyle buglar keşfediyorki insanın aklı hayali almıyor. Yok tek ayak üstünde 3 kez zıplayıp sağ elini karnına dayarsan ve bu arada sol elinle klavyenin aynı anda 3 tuşuna birden basarsan skill gain 3 kat hızlı oluyormuş :-P Yani nerdeyse bu derece abartı buglar buluyor adamlar. Önce öyhhhhhh diyoruz sonrada nerden geldi aga aklına öle bir kombinasyon yapmak diyoruz.
said:
unity100, 03 February 2004 13:39 tarihinde demiş ki:
anlamiyorum bu su ile bu sorun cikariyor olaylarini kim kesfediyor.
[signature][hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.

bi fransız gastesi de şey demiş:
"ırak üç parçaya ayrılıcak.
1-normal
2-süper
3-kurşunsuz"
Sosyal ağlarda paylaş

lol geberdim gülmekten.
haksızsın da diyemiyorum hani eheh

ben de aynı işlemciyi epox anakart ile kullanıyorum çok memnunum. 2*512 ram var 333 mhz
ama 400 de calistirabiliosun nasi olduğunu ben de anlamadım.[signature][hline]Chucky
Belgarionn Riva the Cabby of the HUN
Atillabey the Polearmsman of the HUN
Dantess the Infiltrator of the HUN
Polga the Sorceress of the HUN
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 03 February 2004 13:39 tarihinde demiş ki:
yukaridaki konfigurasyonun aynisi bende var, sadece ekran karti geforce 4 mx 440 64 ve ram 512.

hicbir sekilde kingston ramla asus anakart sorun cikarmiyor.

catir catir arka fonda tonla pencere ile star wars galaxiesi en ust detayda oynuyorum.

anlamiyorum bu su ile bu sorun cikariyor olaylarini kim kesfediyor.

sorun yaşayanlar var, hepsinde sorun çıkmıyor ama olmuyorda değil.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
MeSh, 04 February 2004 04:24 tarihinde demiş ki:
amd ile 4. yilima giriyorum.. 650 mhz ile basladim 1.8 kullandim su an 2.5 kullaniyorum (2.8 olarak) süfer yani hic sorun yok..

2.8 2.8 deme insanlara 2800 mhz demı calısıyor ?[signature][hline]"dark tranquillity'nin her şarkısı bir büyüdür ve bu büyüyü yapmayı bilen sadece 6 kişi vardır."
$aban matrix Revolutions
Recep Tayyip Ermetal
Sosyal ağlarda paylaş

Amd kullanıyorum ev kullancısı icin mukemmel ıntel e o kadar para yatıracagına dırek al derım amd yı sorun cıkarmıyo hıc.aman ben cok karmasık programlar yapcam yok ben server falan kurcam dıosan al sen ıntel yoksa otekı turlu amd...saygılar sevgıler....[signature][hline]No Woman No CRY
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...