Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mortal Online

Jaan

Öne çıkan mesajlar

bunuda gülün diye ekliyorum. fake altyazı.
monitörlere dikkat. süper yapmış yapan adam :D

http://www.youtube.com/watch?v=zc-nXBI-YcI&feature=related

buda daha saçma bişi

http://www.youtube.com/watch?v=SpoLFUWuGxE

edit: bilmyenler olabilir burdaki bütün suratlar develeporlerin suratları. (ayı hariç :P)
Sosyal ağlarda paylaş

Haha cok eglenceli videolar :)

Arkadaslar, beta icin oyunu preorder etmek ziyan olabilir, oyun UO tadinda olma ihtimalinde oldugu icin takip ediyoruz, su anda kadar gidisattan sikayetci degilim, ama beta olarak girip te pek bisey test edilecek gibi degil sanirim. Biraz atlamali hoplamali PvP, basit bir iki harvest filan var, dooru durust npc yok diye biliyorum. Yeni alanlar ancak Eylul sonu gibi betaya girebilecek gibi diye biliyorum
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada darkfallun tasosu röportajda sanırım mortala dokundurmuş :D

burda

GS: What do you think about the actual MMOs panorama, and about the upcoming Mortal Online, in many ways similar to Darkfall ?

I like some of the games that have come out recently but I don’t believe any game can be similar to Darkfall any time soon. I won’t go into the long list of unique features that Darkfall has but I’ll just say that Darkfall is the largest seamless, zoneless, un-instanced MMO ever created that holds more than 10 thousand concurrent users with no artificial barriers and invisible walls. The largest and most epic real-time online battles ever with thousands of players participating are happening in Darkfall right now. For any game to be able to do just that they would have to create their own groundbreaking technology like we had to do in order to offer things to our players that nobody else could until now.

It’s difficult to make a MMORPG. It’s easy however to announce that your game will have some of Darkfall’s features when and if your game comes out some day. In the meanwhile Darkfall is a live game, we’re working on Darkfall’s second massive free expansion as we speak, and Darkfall is improving by leaps and bounds every day and will continue doing so because it’s not restricted by its technology. Darkfall is not a mod, it’s a game made from the ground up for PvP and massive battles.
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız o konuda biraz haklı ama ya

cidden hayvan gibi kalabalık kapışma kaldırabilio ve 8yıllık olmasına ramen grafikler hiç ama hiç rahatsız edici ve göze batıcı değil. Tek bi bazı ses efektleri ve büyü efetkleri tırt gelio.

yani başka bi oyunda bu kadar fazla kişi ile aynı anda savaşa girmedim cidden. Warhammer bile işte RVR si ile ünlü orda bile o kadar kişi ile kapışınca kaldırmıo.

ama onun dışında 10k kişi server kaldırıo olması falan pek bi işe yaramio çünkü 10k insan yok serverda 3-4k falan vardır max.

ya aslında benim umrumda deil massive pvp, pvp zevkli olsun da 5 kişi olsun 10 kişi olsun 1 kişi olsun farketmez. Grafik falan hallolur şöle güzel bi gameplay olsun yeter MO da, hani darkfallun kağıt üzerinde harika şeyleri var insanlar anlatınca mükemmel gelen ama insan faktörü vs işin içine girince işlemeyen can sıkan çok şey var. Umarım MO böle şeyleri yapmaz da önden insanlar baştan bayıp bırakmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

yeni patch ile meşale olayını halletmişler. ama şimdilik statik. elde taşıma gibi bir durum yokmuş. (şimdilik)

videoda dikkatimi 2 şey çekti.
1- bufalodan kaçan adam :D
2- söz verdikleri gibi mağarada meşalenn olmadığı yerde tamamen karanlık olması (göz gözü görmüyor yau)

şuan için kesin bişi bilmiyorum ama demekki mağaralara elimize meşale almadan giremeyeceğiz.

http://www.youtube.com/watch?v=0LNnmhEWVS0
Sosyal ağlarda paylaş

DFO piyasadaki en yuksek performansla massive pvp saglayan oyun su an. Grafikleri bazilarini tatmin etmiyor olabilir, o ayri. Adamlar kendi mekaniklerini yaratip, herseyi kendileri tasarlamislar, ve catir catir calisiyor. Buyuk ihtimal alay ettiginiz "8 yillik" olmasinin etkisi bu. 100vs100'de tiklamiyor bile. MO'nun ornek aldigi sistemlerin cogu DFO'da onceden yillardir tasarlanmis seyler. Umarim MO daha iyi olur da onu oynariz, ama ne demisler, yigidi oldur ama hakkini yeme.
Sosyal ağlarda paylaş

conanda bile hala düzeltemediler 48vs48 kale kapışmasını,ama df birşeyi başardı 100 vs 100 de pc kendine reset atmıyor,yada server göçmüyor,ayrıca mo içerik olarak darkfallı geçsin saygı duyucam ama bu grafiklerle pvpyi unutun,gidip çiçek ot böcek felan kasılır,pvp olmaz o grafiklerle ;)
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:
Piyasadaki... su an

Wikipedia said:

Shadowbane was a free fantasy computer role-playing game (MMORPG) created by Wolfpack Studios and published on March 25, 2003 by Ubisoft for Windows and Mac platforms. Originally commercial and subscription-driven, Shadowbane was launched in March 2003, and was the creation of text-MUD veterans J. Todd Coleman, James Nance, Josef Hall, Patrick Blanton and Robert Marsa and a team of 45 programmers, designers and artists. It closed on July 1, 2009
Sosyal ağlarda paylaş

Yapilmadi ilk beceren lafinaydi shadowbane lafi sonradan editledim ama senin yazdigini gormemistim.

Df-mo bence 100k barajini asamayacak siradan mmolardir.. Benim gorusum tabii ama insallah yanilirim sizler eglenceli bir oyun yasarsiniz.

Ancak olmamasi icin o kadar cok nrgatif etken bulunuyorki..

100vs100 derken senden ricam bunu videolaman ve bana ispat etmen..

Netteki videolar biraz farkli gorunuyor cunku...

Shadowbane kapanmismi gercekten :) bak sen su ise...
Sosyal ağlarda paylaş

Darkwish'e pm atarsan sana bol bol video linki gonderir. 100vs100 gayet normal bir kombat DFO icin. Gundelik siegelerden bir parca. Ben 200+ insanin ayni kalede siegede oldugunu gordum, hatta orda savastim. Ve bu combat massive pvp optimizasyonlari yapilmadan onceydi ki o zaman FPS kaybindan baska hicbir sorun yasamamistik, yani server kaldirmis.

DFO hicbir zaman 100k'i hedeflemedi, hicbir zaman 35k'i bile gecemez. Server 10k insan kaldiriyor, ve tek server var. Ben asla ayni anda 10k insan olucagina da inanmiyorum, eger MO'dan boyle beklentileriniz varsa da size tavsiyem bunlari geride birakmanizdir. Boyle rakamlara ihtiyacta yok, su an tahminen EU serverinde aktif olarak 3-5k oyuncu mevcut, primetimerlarda 4-5k ya cikiyordur yada cikmiyordur, ama hicbir zaman SIKILMIYORSUN ve haritanin asiri buyuk olmasina ragmen her daim pvp bulabiliyorsun.

Ama bu detaylarin hicbiri oyunun mekaniklerini kotu veya oyunu uyduruk yapmaz (veya Tasos'un orda soyledigi seylerin yalan oldugu anlamina gelmiyor, ki kendisi cok yalan soylemis bir insandir, asla savunmam, ama burda soyledikleri yalan degildir), oyunun hedef kitlesinin kucuk olmasi farkli bir olaydir. Hicbir zaman casual insanlari hedef almis bir oyun degil, tahminime gore MO'da oyle olmiycak. Full loot oyunlarin cok azi casual insanlara hitap ediyor zaten. Bu da 100k gibi rakamlara yaklasamamalarinin asil nedenlerinden biridir bana gore.

Umarim MO, DFO nun yaptigi hatayi yapmaz ve guzel bir skill cap sistemi uretir. Ne kadar zor olsa da, eger becerebilirlerse daha cok "casual" insana hitap edicektir, ve bu da oyunu daha kolay oynanilabilir kilicaktir. Cogu insan icin* daha eglenceli olucaktir.

ps. izlediginiz videolarin tarihlerine bakin, eski videolarda performans dusuk olucaktir, ses optimizasyonu yapilmadan once massive pvp'de ses kartini kapatmadan cok buyuk fps kaybediliyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

Darkfall'da adamlar audio patchini yaptiktan sonra ekranimda oldukca akici bir sekilde 100e yakin adam rahatlikla gordum. Adamlar bu konuda kesinlikle iyiler. Audio patch'den once millet ses kartini disable edip oyuna girip ventrillo icin enable ediyordu ki o da sorunu cozuyordu.

Darkfall'in grafikleri bazi alanlarda beni oldukca sasirtacak sekilde iyiydi (agaclar, gun batiminda npc evleri filan, kesinlikle saglam)

Darkfall'in iyi becerdigi seyler var kesinlikle. Darkwish'de kesinlikle saglam videolar vardir, yoksa cok sasiricam :)
Sosyal ağlarda paylaş

dejavu yasadim yahu.. video icin saolasin.. . sizlerden bekledim ben o videoyu bende simdi cikarir koyarim onlarca lagli salak sacma seyi..

ben sizlerin icinde bulundugu bir savasi istiyorum 200-300 kisilik..

bingildak tesekkurler bu cevap nefis. tekrar baslamaycagim olaylara ama sadece df cilerin tum nette ve bu forumda devamli df mass pvp becerdi super super pvp pvp 100 lerce kisi ayni anda kimse becermedi gelin alin oynayin super laflarina karsiyim.

bunu df e mal etmeyin daoc eve shadowbane swg coktan becerdi bunlari hemde yillar once. hemde sadece pvp yoktu bu oyunlarda hersey bulunuyordu. tmm full loot! yoktu belki ama abartmayin lutfen ...

wow bile en peek time da world pvp de sehir basmalarda falan geciyordu o rakamlari. ben sahit oldum. tamam lagdir zartti zrttu vardi ama oyun sadece kilic salla ok at 3-5 hareketle savastiginiz bir sey degildi.

df uzun zaman sonra belkide siz hardcore pvp cilerin beklentilerini karsilamis olabilir ama ben ve nette bulacaginiz bir cok kisinin alay konusu oldu..

her yerde mass pvp 500+ ppl is fighting seklinde reklam kokan adam cekmeye calisan yazilar bulunuyor.

neyse bingildagin yazisi benim icin gerekli cevaplarida iceriyor tek istegim df i (ilk mmonuzmu bilmiyorum) basarilmayani basarmis mmo olarak gormemeniz.

ps : beynim donuyor geceden kalmayim salak sacma editler yapiyorum .. sorry.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyle bir kombatta hic fraps acma firsatim olmadi.

Konuyu ben acmadim, sen actin, Tasos'un soyledigi seyleri yalanlayarak.

Ben kimseye gelin oyunu alin demedim, hatta bilmeden boyle yorumlar yapmak yerine DFO forumu okuyup orda ki postlarimi okursan insanlarin isteklerine gore "ALMAYIN" diyorum.

EVE'nin oyun mekanigi ile DFO'nunkinin hicbir alakasi yok. Buyuk ihtimal instance kavrami eklenmedigi surece kimse EVE'nin performansini yakalamaz. Elmalarla armutlari karsilastirmanin hicbir mantigi yoktur. WoW falan deyip lutfen guldurme.. Ciddi misin?

Kimsenin ne konusu oldugu onemli degil.. Oyun ortada belli, begenen begenir alir oynar, begenmeyen almaz oynamaz. Bu kadar basit. Ben burda oyunu yuceltmeye calismiyordum, sen hic bilginin olmadigi bir konuda BS konusmalar yaptigin icin yanit verdim ki DFO nun yuceltilicek iyi yanlari oldugu kadar kotu yanlari da cok fazladir, bunu zaten her zaman soyluyoruz.

ps. Ben DFO'da su an aktif 7 tane hotbar kullaniyorum. Her birinde 10 slot var. Ve ben oyuna sadece 2 ay once basladim. 3-5 hareketle oynamaya calistigini gormek isterim insanlarin..

500+ reklamini gordugun yere link verirsen bizde gorelim lutfen, cunku bana pek gercekci gelmedi..

Ben sananeden beri UO oynamis biriyim. Piyasayi her zaman takip edip, arastirma yapip, 50 dolar yeri geldiginde verip denemekten cekinmeyen bir insanim. 50 dolar verip bazen pisman oluyorum ama en azindan "denemis" oluyorum ki oyun hakkinda konusurken sacma sapan seyler yazip kendimi kucuk dusurmeyeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...