Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mortal Online

Jaan

Öne çıkan mesajlar

Bence conan'dan daha iyi, grafik dediğiniz çünkü pixellere abanmak değildir. Conan'ı oynamış herkes bilir ki arka planda çevre manzaraları ne kadar güzel gözüksede karakterler plastik gibidir sürekli öne çıkar ve immersion'u yıkar. Unreal 3 engine'i kullandıkları için bu oyunun karakter - background uyumu çok daha iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

conani ilk ciktiginda da bir ay oncede oynadim. mortali videolarindan goruyorum.

arada benim gozumden inanilmaz bir fark gorunuyor. adamlarin kalasligi, agaclarin odunsulugu, zemindeki sap sap bitkimsi seyler, kaya ortuleri, denizin veya suyun gorselligi, silahlarin bicimi el ve diger organlar, evler , binalar, hic bir konuda conana erismiyor goruyorum ben. birde bunlari daha oyunu oynamadan kucuk bir youtube videosundan goruyorum. benim gozler sanirim bozuk :)

oyun esnasinda en az 1600 cozunurlukte ssler olsa daha iyi fark edilecektir aradaki farklar.

Sosyal ağlarda paylaş

roeh fenaymis abi :)

mortalin conanin butcesinin %20 si ile yapildigini tahmin etsek, calisan her insanin da kabiliyeti oderece oluyor benim gozumde.

yani real madrid ve mardin spor misali. dunyanin en iyilerinin, grafik, ses, muzik vs yarattiklari dunya ile one cikmalari normal. indie firmanin yapacagi ise daha baska. riskleri goze alabilmek, degisik bir yol sunabilmek, farkli metodlar gelistirmek vs. riskleri funcoma gore cok daha az. tabii indie firma icin gene fazla.

sonucta ne kadar ekmek o kadar kofte mantigi cogu seyde gecerli oldugu gibi bu sektorde de gecerli.

birde indie firmalar cok daha farkli sanatsal grafiklerle cikiyorlar bazen, o zaman diyecek bir sey yok cunku o direkt kisisel beceri ve yetenege bagli oluyor. mmolar da pek kisisel yaratim olmadigi icin (love diye bir oyun haric bakin nefis grafikleri falan cok degisik.. sanirim love idi ismi) boyle bir cikarim yaptim mortal ve conan icin.

buyuk pahali ve kalabalik bir ekibin bir proje uzerinde calismasi ve dunyanin en iyilerinin bir araya gelmesi para ile oluyor. baska hic bir sey bu arkadaslari ayni cati altinda tutamaz zaten :)
Sosyal ağlarda paylaş

Mortal online'nin videolarinda gordugum dunyanin kendisi ile ilgili goruntu, su, gokyuzu, cok iyi. Kalani ile ilgili cok sey gormedim, ancak texture'larin placeholder, yani ellerine ne gecerse konulmus olma ihtimali yuksek. Su anda koca texturelari client'a koyarlarsa boyunu siz dusunun download ederken, mumkunse su an icin kucuk bir client olsun, mekanigi test edelim, skill'ler,, dovus, NPC sistemi, tanrilar, unique monsterlar, crafting vs vs, sayacak cok fazla sey var. Adamlar dediklerinin %75ini UO tadinda yapsin, su anki grafiklerle sevincten olurum sanirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

Conan'dan güzel olamaz , olmasında zaten istemiyoruz. Adam gibi craft olsun , combat olsun , oynuyabilirlik olsun vaadettiklerini yapsalar yeter yani.

Bu arada cilalı gibi ne demek onu anlamadım daha nasıl yapsınlar ki.

directx 10 test cıktıgında ss almıtım.

bu resme fail yazmazsam daha önce fail dediğim arkadaşlar bana söver lütfen buna yazayım.

O zamanlar amma FAIL'miş :) dx 10 ile hehe
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada yeni patch çıkmış. ama nasıl yüklencek anlamadım. :D
patcher patch yapmıo yani.

notlar burda

-Fixed several server-crashes
-Added a stunned-state (you can't do anything) after hitting "mining or lumber-jacking" this should cut down on the spam
-Fixed rag dolls for dead animals
-Fixed rag dolls for dead players
-Fixed death-fx when you die
-Fixed some crashes that occurred when you died
-Update the ai-behaviours
-Renamed several NPCs
-Fixed the "beta-suicide-while-dead" it should now work a lot better
-Fixed several issues with the weapon/combat-system
-Fixed bows, they are now enabled again
-Fixed some issues with the "spawn under the world"-issue
-Weight should now be correctly calculated
-TerrorBird added
-Unable to hit creatures fixed
-You can no longer use skills that require a weapon without being in combat mode (X)

-New Water Volumes
-Mountain Cave got the right light and has had a face lift
-Forest outside the Trindremic town got more detail
-Reduced spawn radius on all spawners

-Added several fixes to force clients to not spam (delays)

-In game music deleted for the moment due to repetedly occuring errors with multiple tracks playing simultaneously.
-Increased volume for intro screen music.
-Ambience added in areas T01-02, T01-03 and T02-02.
-Decreased volume for footsteps.

-Game options added for;
--Screen Resolutions
--Screen Percentage
--Mouse Sensitivity
--Shadows (Tweaked)
--Master Volume, Effects Volume and Music Volume

-Character creation cameras tweaked

-Security Zone added to all priests except the one in the outlaw village.
-TerrorBird spawner added near Meduli.
-Tindremic town named to Fabernum.
-Towns/Villages got a name sign near all entrances.

--CharCreation: Fixed a bug that allowed you to use bad names.
--Charcreation: Constitution Bug in char creation.
--CharCreation: Fixed size to requier 2 instead of 3 points left in pointpool.
--Charactersheet: Fixed an display bug showing the wrong height for an character.
--Skill: Animations triggering to mine/Lumberjacking even though not allowed.

-New Signposts have been added to Meduli, Kranesh, Fabernum and the Khurite areas.
-Nereb Madgulu, a great tower has been added to the world.

efendim bakınız terorbird diye bir mob eklemişler.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi okumadığım kadarıyla (33 sayfa okuyamıcam kimse kusura bakmasın :p) oyun daha beta? peki beta accountları random mu veriliyor? bir de diyelim beta account'u aldık oyun kaç gb? siteden dl edip direkman oynayabiliyor muyuz? son olarak en son uo dan zevk almış biri olarak bu oyun mutlu eder mi adamı ? :)
Sosyal ağlarda paylaş

bende block b deyim.
oyunu preorder yapanlara verildi betaya giriş şansı.
oyunun clienti 1.60 gb. kurunca 3.2 gb gibi bişi oluor.
ama beta aşamasındayken 10 gba yakın patch yapıcaz dedilerdi.

ufak bir not. bu yeni gelen patch deilmiş.yeni bir client :(
ve sanırım bu client ile patcher olayını düzeltmişler. hayırlısı bakalım
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...