Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mortal Online

Jaan

Öne çıkan mesajlar

gerçekten de son zamanlarda server bayağı stabil bide bizim forumları araştırdığım da şikayet edilen problemlerin çoğu yok şu anda deniz de yüzerken buga girdi karakter 5 dk sürmeden yardım ettiler gerçekten m.o iyiye doğru gidiyor hadi bakalım buda beni sevindiriyor :D sırf destek olsun diye oyunun aylık ücretini dondurmuyorum ümitliyim yani:D

bide arkadaşlar oynayanlar burada yazsın hangi nicklerle oynuyorsunuz v.s hadi bakalım bekliyorum
Sosyal ağlarda paylaş

hayır adam olur da mesela darkfall da da yeni patch gelmiş diye duydum bayağı ayrıntılı heralde sandalla balık tutma falan varmıydı yoksa yeni patch de mi geldi anlamadım,mortal online adam olsa df nin yüzüne de bakmam da napıcaz şaşırdık kaldık lvl bazlı oyun oynıyamıyorum wow hesabını da aktive ettim 2 gün oynadım kustum resmen,ne kadar yapmacık arkadaş,henrikin samimiyetine de ufaktan ufaktan inanmaya başladım yani adam ne dediyse yapıyo 1 ay önce 1 ay sonra farketmiyo yani

bu arada ilginç fikirleri var gen sistemi v.s hayata geçecek bu ay heralde du bakim
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben şunu anlamıyorum
komplex bir yemek sistemi yapio cooking vs, yok kaloris yok her malzemeyi kullan yok işte stat reserve ı ıvır zıvırı balık tutma falna bunun üzerine bi sistem gelitşiriosun

fakatç ok basic şpeylerinde sorun ve hata var. Adamlar ana sorunlara odaklanmayıp işi iyice komplexleştiriyorlar ve bu tarz şeyler daha çok bug demek. Yanlış strateji yapıyorlar kesinlikle.

Hala diyorum oyun ne kadar gerçekçi ve komplex olursa o kadar oyunluktan çıkıp sıkıcı bir hale geliyor. Hepimiz UO seviyoruz burda
UO'da 64 tane mi ne skill vardı cillop gibi, blacksmith se blacksmith herşeyi yapiod, mine samine. basit tutmaları gerekiyor bazı şeyleri.
Sosyal ağlarda paylaş

her oyun nasıl başladıysa mo tersinden başladı,belki de ilgimi çeken bu sınırlı sayıda meslekle cıkan oyunlar meslekleri sağlam tutup bugsuz hatasız oynatıyo,ama mo da herşeyi ortaya döküp deneme yanılma yöntemiyle resmen oyunculara beta havası yaşatıyor,kaç kere bug a girdim oyunda şaka gibi gelecek belki ama en fazla 4*5 dakika bekledim,soruları desen forumda hemen cevap geliyor,sırf oyuna destek olsun diye accountu açık tutuyorum :p
Sosyal ağlarda paylaş

bence bu adamlar başkasına yaptırdığı kodları değiştirerek temeli aynı olan yeni şeyler ortaya çıkarıyor. (balık tutma odun kesme yemek pişirme vs.) ama iş ara yüze felan gelince kodlama sorunu ile karşılaşıyorlar galiba içerde bilen olmayabilir :).artık böle düşünmeye başladım.
Sosyal ağlarda paylaş

MO her zaman merak ediyordum. Eskiler bilir, Darkfall'u uzun süreler oynadım. Ve gerçekten çok zevk aldım, gerek oyun olsun, gerek yönetim olsun bize çok QQ yaptırdı ama yine de oyun deneyimiz çok eğlenceliydi.

Yeni makine toplayınca, ve MO'da trial fırsatı görünce dün indirdim. Ve 2 saat oynadım -denedim-. Bu oyun şu haliyle asla piyasada tutunamaz. Oyuna girenlere hiçbir yol gösterim, yardımcı tutorial veya benzeri mekanikleri, skilleri, veya craft sistemini anlatan bir guide yok. NPC'ler bile 3-4 cümle ile anlatıyor. Darkfall'da ilk başta böyleydi. Onda en azından 3-4 tane quest vardı newbieler için. Oyun çıktıktan 6 ay sonra newbie guide ve newbie protection vb. şeyler ekleyip, learning curve u biraz d olsa rahatlatmışlardı. MO'nın da aynını yapması gerekiyor.

Yukleme ekranı, karakter yaratma ekranı inanılmaz kötü görünüyor. AMIGA oyunu gibi. 1920x1020 çözünürlüğü optionsdan seçsem bile desteklemiyor. Bu kadar ay sonra bile çok temel şeyleri yerin oturtamamış gibi. Şehirler bomboş görünüyor. 10 dakika koşuyorsunuz 3 tane NPC görüyorsunuz, onların da ne olduğunu anlamak mümkün değil. Deneyimli kişilere eminim bir şey ifade ediyordur. Ben oyuna yeni başlamış biri olarak ne yapıcağım ile ilgili hiçbir fikrim yok. 120 tane ore çıkardır, eritiyim dedim, hepsi yok oldu. Sinirim bozuldu çıktım hehe.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...