Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mortal Online

Jaan

Öne çıkan mesajlar

başlangıçta bütün problemleri tolere ettim ve çok fazla şans verdiğimi düşünüyorum. şuan için oyun mekaniklerinde bomba patlamış durumda can sıkıcı çok olay var.epic patch 6 aydan önce gelebileceğine inanmıyorum. (forumda böyle bir patchin olmadığı görüşünde bir çok insan var).başlıyacak arkadaşlar bir daha düşünsün.oyun ile ilgili sıfır bilgisi olan arkadaşlar için para ve zamanlarını çöpe atmasınlar.gelecek patchlerede aldanmayın derim patch yaptıkça oyunu öldürüyorlar(yüzlerce acc sahibi insan oyunu bıraktı ve birden patch yamuruna tutldu oyun). basic işlemlerde bile akıl almaz saçmalıklarla uğraşmak isteyenler başlayabilir.son olarak oyundaki community tamamen saçmalamış durumda ve conter strike modunda geziyor.işi gücü olan insanlar hiç bulaşmasın.oyuna bir daha dönememek üzere bıraktım.
Sosyal ağlarda paylaş

harbi mi yau :(
aslında şu 6 haftalık patchlerin hepsi normalde release de sözü verilen şeylerdi. (beta olmadan önce) yani zaten oyunda olcağı bilinen şeylerdi. o yüzden öldürdü demek saçma. (ha buglar öldürmüştür o olabilir)

forumlarda var öyle ağlayan tipler oyun guild savaşları oldu fln die ama zaten bu şekilde topraklara hükmetme keep fln zart zurt söylenen şylerdi. hani adamlar son anda karar verip eklemediler onları.

oyunun en büyük sıkıntısı sanırsam crashler ve server göçmeleri. bi düzeltemediler gitti.
Sosyal ağlarda paylaş

1.combat tam bir facia skiller eksik çalışmıyor.
2.stattlar kafasına göre düşüyor gm hiç birşey yapamıyor.
3.her patch geldiğinde yeni bir eksiklik bozukluk.
4.oyunda yapmanız gereken şeyler crash ile sonuçlanıyor.
5.itemleriniz durup dururken silinebiliyor.
6.dupe ve hack bence almış başını yürümüş.
7.pvp dışında yapabileceğiniz bişey yok oda bişey yapmış olma hissi verior .
8.domuz veya ceylan kesmek bana göre değil.
9.iyi bir sisteminizin olması şart ekran kartını sömüren bir yapısı var oyunun yoksa başınız çok ağırayacaktır.
10.general chat yok.
11.oyunu yapanlar stabil hale getirdik diyor yaptıkları patch ile görünürde hiç bir şey olmaması.
12.bu hiçlikler için para ödemeniz ve zaman ayırmanız.
13.gece olunca oyundan çıkmak zorunda kalmak.
14.serverın günde çok defa çökmesi (bakım için olanlardan bahsetmiyorum).
15.ai yok.
16.oyunda kaybolan moblar var.
17.mob çeşidi yok denecek kadar az.
18.kitap mevzunda hiç bir açıklama yok.
19.hiçbir şey tolere edebilecek şekilde çalışmıyor (statt combat skill attr).
20.epic bekleniyor, çok can sıkıcı sen niye müdahale edemiyorsun hep epicten mi medet umucaz.
21.son patclerden sonra stack olmaya başladım.
22.oyun dünyası bomboş.şehirler ölü.
24.en son girdiğimde inventoryde saçma sapan itemlerle karşılaştım.taming skillim olmamasına karşı bir atı başarılı şekilde tamelediniz diyordu .kafamı bir çevirdim havadan gelen bir at sahibiyim :).
23.para için sadece grind yapmanızın gerekmesi (farmwille)
24.vendorda ki buglar devam ediyor.oyuncularmı bişey yapıcak buna anlamadım.
25.ev vendorunda koyduğunuz itemleri bir güzel karşılıksız olarak satın alınabiliyor.
26.32 bit sistemlerde çalışmayan oyun 64 bit sistemlerde çalışıyor ilginç.
27.launcher çoğu defa sıçıyor.

oyunu yapamayan (motor başkasına ait :)) arkadaşların sizin paranızla tecrübe kazanmasını istiyorsanız buyrun başlayın.
başka soracaklarınız varsa cevap verebilirim. bunlar benim için oyuna son noktayı koymamı sağladı.
Sosyal ağlarda paylaş

evet cok problemi var gibi gorunuyor cidden, postundan gordugum kadariyla bayagi bir bugi var oyunun, bikac aydir oynamiyorum, ara sira biseylerin kaybolmasi cok canimi sikmiyordu, isin dogrusu cok da sik olmuyordu bne oynarken, ama en sinir olduklarim sunlardi:
-AI yok, halen biyerlerden patch bekliyolar implementasyon icin (moblar kacamiyor, enteresan seyler yapamiyorlar)
-AI olmayinca PvE yok, gidip cikacak seyler icin onu bunu kesiyosun, keserken de moblar ya kaciyo ya da donup boynuz filan atiyolar, yani biri de beklenmedik bi hareket yapsa sasiricam, demolardaki kosup boynuz atan minator mu neydi, oyle seyler yok
-PvP'de her seferinde bi gariplik oluyo, her patch'de baska biseyin dengesi bozuluyo, silahin sapini yapip ucuna bisey takmayip saglam damage koymak gibi
-Buyu yok gibi bisey, olanlar da cok basit
-Zirhlarin farkli silaha farkli tepki vermesinden supheliyim, o sistem calismiyor gibi, calisiyosa da inanilmaz az fark var arada, plate armorlu birini teoride kilicla kolayina kesememeniz lazim ama topuzla kesmek daha zor, yani direk sacma
-Ok olayi cok dengesizdi, istediginiz gibi zirhinizi kusanin, uygun yayla iki vurusla sizi kesebiliyorlar, iki kisiyseler direk olmeniz isten bile degil. Bunu baska hicbirseyle yapmaniz mumkun degildi ben oynarken
-Taming'de sadece tek hayvan tameleyebiliyorsunuz, yani binek tameledim bi de yanima savasacak hayvan aliyim derseniz mumkun degil

Bu itemlar duzeltilmeden oyuna ben de geri donmeyi dusunmuyorum, birkac ayda duzeltirler diyordum ama anladigim kadariyla duzelmemis.

Oynayanlardan daima haber bekliyorum bu tur konularda gelisme olursa
Sosyal ağlarda paylaş

narsor said:

sunu okuyun bi de, rezalet :)
http://www.mmorpg.com/discussion2.cfm/thread/289068/SV-Scandal.html

dupe'u sanirim silmisler mmorpg.com'dan, beceremedim bulmayi ama tam rezalet cidden :)

abi yani benim buradan anladığım SV, Mortal online'ı böyle basit bi UO freeshard tarzında yönetiyor. Yazık ya şöyle oyunları piç etmeyi nasıl başarıyorlar bi anlasam.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bunlara yarın öbür gün epic si.tri çekecek. içerde bir tane coder yok network engineer yok bu anlayışla olmaz. launchere yapan adam(launcher guy) anladığım kadarıyla pek bu işlerin adamı değil.böyle her gün patch çıkması gereken bir oyunada böle coder çakması adamlar koyarsanız olacağı bu.yeni başlayan insanlar temiz client a ulaşamıyor.herşeyi geçtim herkesin kullandığı client nasıl farklı farklı boyutlarda olabiliyor.kiminde 802 dmge file kiminde 3 dmge file herkes oynuyor sonuçta.sonra biz endustrinin standartlarını yakaldık fiyatımızda 35 euro.benim korktuğum cc bilgileri.hackerlar dadandı çünkü madeni buldurlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla olayin ozeti basit gibi geliyor bana. StarCraft IIyi bitirince urunde emegi gecenler listesine baktim, olayin ozeti yaklasik soyleydi:
20 civari coder
50 kadar artist
50+ ivir zivir developmenti
community managers
urun gelistiriciler
support elemanlari (bikac yuz isim gecti, hepsi surekli calismamistir kesin)

Oyunun sinematik (kisa videolari icin kullanilan engine) ayrica yazilmis developerlar tarafindan. Oyun ici engine tamamen farkli.

Neyse, adam basi sirket maliyeti (net maas, devlete odedigin vergi, adam basi ofis masrafi) filan fulun ortalama 5000 dolar desen ayda 5000 * 100 (100 ortalama olarak belli biran projede calisan adam sayisi diye varsaydim) = 500K dolar. Yani bu adamlar oyunu 2 yilda gelistirdilerse 24 * 500K = 12 milyon dolar harcamislar demekdir. Tabii ellerinde zaten varolan kaynaklari kullanma, vergiden dusme filan derken miktari asagi cekmislerdir ama yine de iyi para harcamislardir. Cikan isin kalitesi de ortada, gayet iyi (gerci problem cikti mi cikiyor, arkadasla oyun ici voice chat yapamadik, web de arayinca henuz cozemedikleri bi sebepten dolayi bazi gruplarda bu problem oluyormus, ne demekse)

Eh, starvaultta toplam ekip en iyi ihtimalle 10 kisidir. Bu 10 kisi ayni zamanda programmer, architect, artist, community manager filan olarak calisiyorlardir. E cikacak isin kalitesini siz hesaplayin artik (zaten ortada)

Buyuk firmalar da o kadar parayi gomup niye riske girsin, WoW klonu yaratip duruyolar iste.

Neyse demem odur ki: Kucuk bi firmanin oyunundan cok sey beklememek lazim, bi suru seyi yapmalari zaman alacaktir, bi suru seyde bug olacaktir. Sistemi oturtabilirlerse 4-5 ayda oyunu toparlarlar. Oturtamazlarsa olay biter zaten, oyun kapanir. Su aralar kritik donem MO icin, bikac ay icinde toparladi toparladilar.

Ek: Amma cok ...dir ...dir demisim, sanirim dirdir etmek bu sekilde oluyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

Iste bu yeni patchle naapacaklari cok onemli:

Dear Community

Today we finally got the update from Epic Games we have been waiting on for some time now.
This will change our current schedule “under development section” because of the high priority of this update. After a long day of meetings, we will postpone our current patch till tomorrow instead of today. After this patch we will start working day and night with the new update from Epic Games.

As mentioned before this vital update gives us the following areas:
· Flash support
· SpeedTree 5 evaluation opportunity
· Proper AI and Navmesh
· Better performance both client side and server side
· Lightning and shadow performance improvement
· Overall server stability

.....
Sosyal ağlarda paylaş

hazirandan beri forumalrı takip ediom bende. (bildiğin her gün en az 2 saat bakıom :P)
hani millet buglardan crashlerden çok şikayet ettiğini biliodum ama oyun iyi gelişiodu.
şimdi burda son yazılanları okuyunca içim karardı lan. o kadar kötü de olamaz ya yani dediğim gibi her gün forumlardayım genel anlamda ağlanılan şeyler crash ve buglar.

neyse sonunda epic patch de geldi.(sanki bi kere daha gelmişti böle. hatta yine speed tree uyumlu oldu demişlerdi)
bakalım napıcaklar.

flash support olayı ne bilmesemde (bildiğimiz flash mı bu ya) bunun sayesinde kart oyunları ne bilim satranç felan sonra uo gibi inventory daha iyi gui olcak diolardı. roadmapi güncelleselerde bi ne ne zaman gelicek görsek
Sosyal ağlarda paylaş

valla flash dedikleri olay oyuna adam gibi UI yapicaklar anlamina geliyor. Gerci diger oyunlarda flashla yaptiklarini sanmiyorum ama ilginc bi olay, belki de bu bildigimiz flash degil.

Henrick arada sallayan bi eleman (her CEO gibi), ama bu patch uzun suredir acikladiklari UI ve PvE kismi icin gerekli akilli yaratik problemini cizecek patch. bakalim, 3 haftaya cikar isin gercek rengi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...