Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mortal Online

Jaan

Öne çıkan mesajlar

Xenocide said:

şu anda zaten 1 tane at çeşidi var sanırım. karakterini Vadda'da açarsan yerlerini gösterebilirim. ancak şöyle bi durum var, en az 40 taming'e ihtiyacın olacak, sürmek içinde riding skilline ihtiyacın olacak. tamelemek yetmiyor yani heheh

UO'daki gibi başlangıç skilleri v.s yok mu ?
Sosyal ağlarda paylaş

Pluton said:

Xenocide said:

şu anda zaten 1 tane at çeşidi var sanırım. karakterini Vadda'da açarsan yerlerini gösterebilirim. ancak şöyle bi durum var, en az 40 taming'e ihtiyacın olacak, sürmek içinde riding skilline ihtiyacın olacak. tamelemek yetmiyor yani heheh

UO'daki gibi başlangıç skilleri v.s yok mu ?

skill seçmekten ziyade background seçiyorsun. 8-9 tane background var. açıklamaları yazıyor altında. atıyorum "geçmişinde bir demirciydin, ama kazıkta atardın millete sora pisliğin teki oldun çıktın cepçilik yaptın allah belanı versin" falan yazıyordur açarsın karakteri mining, refining, snooping, stealing falan verir belli bi miktar eauh

@ekmek

potansiyel çok yüksek. buram buram UO kokuyor, ama buglardan arındırılması lazım. buglardan arınırsa -ki arındırılamayacak birşey görmedim henüz- bide biraz albenisi olsa şöyle janjanlı UI falan çok hoş olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Mal said:

galiba oyunu yükleyince crash sorunları exe hataları felan olcak. nasıl halledilceği bi yerde yazıyomu? oyunu kurduktan sonra uğraşmıyım.

mortal online/mortalonline/unrealengine3/nowgame/nowengine.ini dosyasını aç, MaxLodSize=4000 olan değerlerin hepsini MaxLodSize=512 diye değiştir, düzeliyor.

yukarıdakini ezbere yazdım ha. kazınmış artık aklıma anasını satim.
Sosyal ağlarda paylaş

abi ben de kurulumu bugun yaptım. (xeno saolsun patch leri aldım ondan, küçük çaplı da bi mo buluşması yaptık bugün:))

kurulum yaparken izleyeceiniz yolu basit olarak şöel açıklamaya çalışiym; (yani bende işe yarayan yol bu)

-oyunu installer ı kullanarak kuruyosunuz.
-sonra launcher ı çalıştırıosunuz. o kafasına göre takılıyo, bişeler patchlemek istediğini sölüo size. downloading havalarına girdiği anda launcher dan çıkıosunuz.
-ondan sora mortal online klasörünün içine launcher ın indirmeye çalıştığı patch in ikonu oluşuyo. elinizde olan aynı isimli patch i aynı klasöre yapıştırıyosunuz.
-tekrar launcher ı çalıştırdığınızda bi süre daha kendi halinde bişeler yapıo launcher. ondan sora bi bakıosunuz farklı bi pencere açmış "hacı ben şunu şunu patchliycem, senin client ı şundan şuna geçiricem" dio. oraları okey okey die geçiosunuz.
-işini bitirdiği zaman tekrar 2. şıktan başlıyip devam ediosunuz "client is up to date" diyene kadar. ondan soora hayat bayram oluyo zaten :).

bu arada tavsiyem, installer la oyunu kurarken vista kullanıcıları kurulumu program files ın içine yapmasınlar, vista o konuda çok hassas. benm karşılaşmadığım arızalar çıkarabilir bana diil gates e ya da kendinize sövüceksiniz :)
Sosyal ağlarda paylaş

off resmen işkenceye dönüştürmüşler oyunu yüklemeyi.

torrentten indirip patchleri yukarda yazdığım doru yerlere koyup patchledikten sonra launcher.exe ye tıkladığımda sunucuya bağlanılamıyor hatası veriyordu.

buradaki dosyayı indirip oyun klasöründeki orjinalleriyle değiştirdim. (official forumlarda admin vermiş bu linki) buna tıkladığımda oldu client up to date! dedi. run dedim. d3dx10_41 not found hatası verdi. directx in son versiyonu lazımmış. buradan onu indiriyorum şimdi. kesin bunu yaptıktan sonrada başka bişeyler çıkacak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...