Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Iki Grup ( Savaşmayın , Scriptin ! )

Bleeding

Öne çıkan mesajlar

dedim ya kollıyacaımıza mikiyoruz

şu an türkiye de bu konuda en büyük paticik
dier ülkelerde insanlar neler yapıo biz bönbön bakıoz birbirimizi kollayıp organize olsak neler yaparız
burdaki herkes engin düşüncelere sahip.bi konuda yeterli bilgisi var bi birleşsek neler yapçaz ama yok...[signature][hline]Forumlara bir şey yazmadan önce dur iki kere düşün sonra da tıkla
-----------
We are following the will of the one
Through the dark age
And in to the storm
Lord I'm mean
-----------

Ardenia FRP Sitesi|Sözlükçe
Sosyal ağlarda paylaş

said:
TheCoder, 05 February 2004 13:21 tarihinde demiş ki:
Taz bi yere gelmekse amaç bana bişey oturtamazsınız bi yere de gelemezsiniz ben seni kaile almam insanlar da "coder tazı mı ipleyecek" der öle yaşarsın o zamn ne fake accountlarınız ne de arkadaşlarınız kurtarır sizi

Eğer amacın yardım etmekse et çünkü daha 1.5 yıl önce insanların senle dalga geçti bilgi seviyesindeki farkı aşmış değilsin ama dalga geçeceksen burada her posta zıplayıp milleti korkutacaksan posta atmaya tırstıracaksan orada biraz daha selamlaşırız..

Eğer senin amacın bu forumda intikam bazlı herkese laf sokarım alırım aşşa ise benimde amacım bu forumlarda kimseyi ezdirmem alırım aşşa..

5 senelik internet hayatımda hicbir zaman fake accounta ihtiyac duymadım. arkadaslarım da seninkiler kadar pasif olmadıklarından sağolsunlar her zaman arkamdadırlar. "ben sensin yasayamam coder, lütfen beni iple" gibi birşey de söylemedim. seni takanlar da belli zaten.
1,5 sene üzerinden neler neler geçti bilsen.. kendi clientını bile bana yazdırmıştın. istediğin vendor scriptini yazmadık diye bilgisiz olduğumu sandın.. ama yanılıyorsun.. ben kimseye bilgi kanıtlamak zorunda değilim. burada acılan yardım threadlerinin çoğunda görmüşsünüzdür ismimi. sadece burada işi olmayan insanların buradan yok olmasını istiyorum. anlıyor musun.. ha bu insanlar arasında sen yoksun.. bunu da bil. seninle sürtüşmemiz o "bunları ben yazdım, ALMADIM bi yerden" diyip de yok scriptleri yayınladıktan sonra diyecek birşeyin olmadığı zamanda başladı. ben exile staffdan ayrıldıgımda değil.
benim amacım herkese laf sokmak değil. sadece kendini tanıyamamış 2-3 kişi vardı. onlar da yok oldu piyasadan zaten bugünlerde.. gemileri battı herhalde :) yoksa benim kimseye ne laf sokayım ne bişi yapim ezim üstün olayım gibi bir egomu tatmin etme gerekliliğim yok.
umarım bundan sonra daha az sürtünme yaşanır.

p.s.:kimse daha fazla uzamasını istemiyorsa topicin kilitlenmesi en hayırlısı olur..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bivrip, 05 February 2004 14:20 tarihinde demiş ki:
dedim ya kollıyacaımıza mikiyoruz

şu an türkiye de bu konuda en büyük paticik
dier ülkelerde insanlar neler yapıo biz bönbön bakıoz birbirimizi kollayıp organize olsak neler yaparız
burdaki herkes engin düşüncelere sahip.bi konuda yeterli bilgisi var bi birleşsek neler yapçaz ama yok...

kim neler yapıyo ki..
o yurt dışında gördüğün site yapan adamların çoğu (belki de hepsi) zaten sphere developerı. ben Türkiye'deki çalışmayı çok bile buluyorum. arada irc'de brezilyalıların fln sordugu sorulardan ne kadar geri kaldıkları belli oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

adamlar yurtdışında yapıo emülatörleri farkındaysan biz nie yapmıoz??
bunu sööledim sadece biz birleşsek ortalık duman olur bence ama...[signature][hline]Forumlara bir şey yazmadan önce dur iki kere düşün sonra da tıkla
-----------
Through the dark age
And in to the storm
Lord I'm mean
-----------

Sosyal ağlarda paylaş

uheh evet bivripe katılıyorum ama sorun surda biz sphere gibi bisi yapsak butun bugları bılıyoruz duzeltırız cokda ıı scpcıler var burada ornek baggio fakat sorun su olurdu sphereini nası yapacaz yani oyle bi program onun ozel dosyaları var bilmem ayarları var yani kolay degil iyi bi program yazıcısı lazım bu arada yaparsak adı Sifer olsun Sifer Serfır sadasd[signature][hline]Bloody Golden Majesty & Lunitari
Kolayoyun OGC & Lothlann UO
Sosyal ağlarda paylaş

Ha bisey daha eklemek isterim TheCoder bugune kadar hep sevdigim bi adam oldun bundan sonrada oylesin ama su acıklaman herkesin dedigi gibi 13-14 yaslarindaki cocukları katarak bence sana bisey soyleyeyim mi 13 den baslayarak 22 ye kadar olanlar asıl makul olan sen gıdıpte 33 yasında 26 yaslarında fln gelırde uo ıle urasırsan ben gulerım buna ayrıca ben sunuda ekleyeyım ben her zaman 13 yasındakı bı cocugun soyledıgı seylerı daha cok dıkkate alırım 1. daha yaratıcı olurlar 2.sen bugun 10 sey bılıyorsan yarın senın bılgılerını orenır ve bunu 30 a cevırı belkı ılerde sphere gıbı emulatorler yapıcı bir developer olur bonbon bakarsın.Ben coder sakın yanlıs anlama senı kucuk dusurmek veya bılgıne karsı gelme kıstemıyorum ama ınsanlara yaslarına gore muhamele yapmak cok yanlıs bence bugunun 12 sı 11 i yarin basına basbakan olacak unutma bunları...Sımdı ben fıkrımı sundum ama buna karsı cıkanlar olur ve gene 2 ye bolunur o yuzde nbasından soyluyeyım yapmamaya gayret...[signature][hline]Bloody Golden Majesty & Lunitari

[Bu mesaj FRP_Master tarafından 05 February 2004 15:32 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bak ben 14 yaşındayım coder ı tanırım o orda başka bişi demek istedi ben de yannış annadım icqdan sordum ööle bi deerlendirme yapmaz o.
yani beni iplemesinden belli.adamı resmen boğdum iki gün önce sorularla yine de hayatta kalmayı başardı :) şaka bi yana yardım etti.sonunda tersledi haklıydı ama onu da ii bi dille yaptı coder ı destekliorum...[signature][hline]Forumlara bir şey yazmadan önce dur iki kere düşün sonra da tıkla
-----------
Through the dark age
And in to the storm
Lord I'm mean
-----------

Sosyal ağlarda paylaş

tbi laf vardı türk gibi başla bişi gibi bitir untuum şimdi :-P
abi neden italyanlar türkler ii emü yapmış,şu serverları çok iddialı flm demio! ben buna yanıom yannışsa yannış de.[signature][hline]Forumlara bir şey yazmadan önce dur iki kere düşün sonra da tıkla
-----------
Through the dark age
And in to the storm
Lord I'm mean
-----------

Sosyal ağlarda paylaş

Kendimi iyi bir mod olarak goruyorum genel olarak, ama bir gozden gecirecegim son zamanlarda neler ettigimi. Bir yandan modluk ve kullanici taraflarimi birbirine karistirmadan mesaj yazmaya calisirken, bir yandan da tartisma ile kavgayi birbirinden ayirip mumkun oldugu kadar tartisma ortami birakmaya calisiyorum, arada kacirdigim yerler oluyordur tabi. (Bu ilgilenen halim, oss icin aksamdan aksama, belki haftadan haftaya girmeye basladigimda ne edeceksiniz bakalim :p)[signature][hline]Gesp (a.k.a Baggio) | www.gesparts.org
Exc/Hib | L50 Eldritch, Ranger, Bard | LGM Tailor
Email: [email protected] | Icq: 5100111
Sosyal ağlarda paylaş

iyide theCoder dedigimi yanlıs anladın ayrıca ben kendime cok bilgili demiyorum ki ? Ayrıca ben yanlıs anlamıs olabilirim sonucta burdaki insanların %90'i yanlıs anladı ki sana bazı cevaplar verdiler oyle bir yazmıssınki sende...Neyse bunu tartısmayacagım.Ben soylediklerine sadece su konuda itiraz ederim ben tembil degilimdir aksine cok calıskanımdır.Bu forumun acılma nedeni zaten insanlara bilmediklerini hem oretmek hem onların egolarını tatmin etmek hemde meraklarını gidermektir.Bazıları bu yolda basarılı olur turkıyenın buyuk shardlarından bırı olur bazıları ıse basaramaz veya bu ısı sadece maksat geyık olsun dıye yapar.Zaten bilmemek degil orenmemek ayıptır ki benım sundan bi saat once actıgım bir soru topigimi de icine katmıssın.Senin insanlara yardımseverligini biliyorum ama mesela bu bir gondermedir bana sen daha inside uo yu bilmiyorsun gibisinden.Aynı sey yaslardada oluyor aynı seyı daha once bende yaptım mesela adı danial_xavie hepınızın cok ıyı tanıdıgı bırı bu forumda mesela 13 yasında ve sana sunu soyleyeyım 1 seneye kadar hıcbısey bılmıyordu cok ufak scpler yazıyordu burayı takıp ede ede vede hırsı yuzunden su anda ısterse bır zebula2 yaratabılecek kabılıyette olduguna ınanıyorum tabıkı zebula ocagı kullanmadan ha yapamazsada baska seyler yapar ama sunu soyleyeyım su forumda 100 kısı varsa en az bı 60. o sen ıse bu forumlarda 100 kısının arasında ılk 5 ın arasındasın belkı. Ne demek ıstedıgımı bılmem anlatabıldımmı yanı kımse bu ıslere bılerek baslamıyor buraya soru soruyorsada yarın oburgun bı olay oldugunda o sorusunu goz onune aldırarak kucuk dusmek ıcın gelmıyor bu foruma.Su anda cok fazla tanıdıgım var bı soru sorarken paticik.com forumlarında yenı char alıyor kendını newbıe gıbı gosterıp soruyor.Ben kınıyorum cunku bunda utanılacak bırsey goremıyorum.Boyle anlarda bunları goz onune alacaksan bende oyle bı tane acayım ondan sorayım bundan sonra.Sonra orendıkten sonra bu hesaba gırıp artıslık yapayım nası fıkır ? Lutfen yanı sozlerının nereye varacagına dıkkat et dostum seni cok ii tanıyorum yardımseversın ama bu yardımseverlıgını boyle durumlarda koz olarak kullanma...[signature][hline]Bloody Golden Majesty & Lunitari
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada baggio benim icin cok iyi bir moderatorsun.Oldugun mevkiyi de hakediyorsun.Politik davranıyorsun ama bu forumun ayakta durmasını saglıyor sımdı sen bı tarafa gecsen bunlardanım bunlar haklı desen forumun su anda ne halde olacagını dusunemıyorum ![signature][hline]Bloody Golden Majesty & Lunitari
Sosyal ağlarda paylaş

Konuşmayayım diyordum ama dayanamıcam..
Bana yapılan o büyük haksızlığı hiç unutmadım ve unutabileceğimi de sanmıyorum.. Bir pazar günü aklıma bir fikir gelmişti, moongate'ler için.. tag ekleyip yeni gump açılmasını önleyecektim..
yazdım oldu ve hemen arşive ekledim..
fakat kendini bilmezin biri (fake accountda olabilir) bu scripti çaldıgımı söyledi.. çok sinirlendim thread açtım bir kaç kişi savundu sağolsun..
Ama baggio neye dayanarak yazdın bilmiyorum sonunda geldin lap diye thread'i kitledin ve "bence de" dedin zaten olay bitti..

Anlamıyorum neye dayanarak yapıyorsunuz bunları ve o olayı hiç unutamadım.. O kadar kolay bir scripti çaldıgımı düşünecek kadar alçaldıgınızı düşünmüştüm o aralar..
En azından senden öyle bir şey beklemezdim, uzun zamandır burda faliyet gösteren biri olarak, tek kalemde beni silmen beni gerçekten çok üzmüştü..[signature][hline]Blackice a.k.a [Vulture]
Nickimin anlamı budur!
Baggio, 01 Şubat 2004 22:42 tarihinde demiş ki:
Arkadas rogue galiba, Allah akil dagitirken acaip saklanmis gibi duruyor.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
FRP_Master, 05 February 2004 15:59 tarihinde demiş ki:
iyide theCoder dedigimi yanlıs anladın ayrıca ben kendime cok bilgili demiyorum ki ? Ayrıca ben yanlıs anlamıs olabilirim sonucta burdaki insanların %90'i yanlıs anladı ki sana bazı cevaplar verdiler oyle bir yazmıssınki sende...Neyse bunu tartısmayacagım.Ben soylediklerine sadece su konuda itiraz ederim ben tembil degilimdir aksine cok calıskanımdır.Bu forumun acılma nedeni zaten insanlara bilmediklerini hem oretmek hem onların egolarını tatmin etmek hemde meraklarını gidermektir.Bazıları bu yolda basarılı olur turkıyenın buyuk shardlarından bırı olur bazıları ıse basaramaz veya bu ısı sadece maksat geyık olsun dıye yapar.Zaten bilmemek degil orenmemek ayıptır ki benım sundan bi saat once actıgım bir soru topigimi de icine katmıssın.Senin insanlara yardımseverligini biliyorum ama mesela bu bir gondermedir bana sen daha inside uo yu bilmiyorsun gibisinden.Aynı sey yaslardada oluyor aynı seyı daha once bende yaptım mesela adı danial_xavie hepınızın cok ıyı tanıdıgı bırı bu forumda mesela 13 yasında ve sana sunu soyleyeyım 1 seneye kadar hıcbısey bılmıyordu cok ufak scpler yazıyordu burayı takıp ede ede vede hırsı yuzunden su anda ısterse bır zebula2 yaratabılecek kabılıyette olduguna ınanıyorum tabıkı zebula ocagı kullanmadan ha yapamazsada baska seyler yapar ama sunu soyleyeyım su forumda 100 kısı varsa en az bı 60. o sen ıse bu forumlarda 100 kısının arasında ılk 5 ın arasındasın belkı. Ne demek ıstedıgımı bılmem anlatabıldımmı yanı kımse bu ıslere bılerek baslamıyor buraya soru soruyorsada yarın oburgun bı olay oldugunda o sorusunu goz onune aldırarak kucuk dusmek ıcın gelmıyor bu foruma.Su anda cok fazla tanıdıgım var bı soru sorarken paticik.com forumlarında yenı char alıyor kendını newbıe gıbı gosterıp soruyor.Ben kınıyorum cunku bunda utanılacak bırsey goremıyorum.Boyle anlarda bunları goz onune alacaksan bende oyle bı tane acayım ondan sorayım bundan sonra.Sonra orendıkten sonra bu hesaba gırıp artıslık yapayım nası fıkır ? Lutfen yanı sozlerının nereye varacagına dıkkat et dostum seni cok ii tanıyorum yardımseversın ama bu yardımseverlıgını boyle durumlarda koz olarak kullanma...

Frp_Master yanlış anlamışsın onları Tazmanyak için yazmış coder :)[signature][hline] Saygılarımla,
Mine Storm , Elf

Kampanya: lol yerine gyy (gülmekten yerlere yattım) kullanıyorus .

Sosyal ağlarda paylaş

TheCoder beni kastediyorsan, 5-6 tane sana sorduğum konu ile ilgili topic açılmış fakat benim istediğim bilgi hiç birinde yok.
Sonra ben topic açsam ordan ya bi alan yöneticisi yada kendini bilmez kardeş yok arama yap yok 50 topic var saçma sapan şeyler diyecek.
Bende forumlarda ne bi dalaşma nede bir söz düellosu etmedim kimseyle.Bu lafları yememek ve sinirimin bozulmaması için sana özel mesaj attım :) Ama şu ana kadar kimseden özel mesaj ile yardım istemedim.
Yani bunu utandığımdan değil de, senin de kendi server'ında bole birşey yapmandan sordum.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ardhath, 05 February 2004 16:56 tarihinde demiş ki:
Sonra ben topic açsam ordan ya bi alan yöneticisi yada kendini bilmez kardeş yok arama yap yok 50 topic var saçma sapan şeyler diyecek.

Evet aynen oyle, ben gidip arama yaptigimda 10 topicden fazla bulursam oyle sacma sapan seyler soylerim, hatta kilitlerim. Tek tarafli gereksiz yorumun icin tesekkurler yine de.[signature][hline]Gesp (a.k.a Baggio) | www.gesparts.org
Sosyal ağlarda paylaş

Alan yöneticisinin işi o da, arada bir de topic'deki konulara bakmadan yazıyorsun.Konu başlığı var ama çoğu zaman yanlış anlaşılıp cart,curt bişeyler deniliyor.Ama içeriğe bakan yok...

Yani burda şöle bir şey çıkıyor.Konu bağlığı benim istediğim ama içerik farklı.bunu göz önünde bulundurmadığınız oluyor.

Üstelik ben baggio için dememiştim ama neyse...

Üstelik ben onu kastetmemiştim, ben ürünü ön plana çıkarıyorum amma reklam ettiniz :)[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ardhath, 05 February 2004 19:14 tarihinde demiş ki:
Yani burda şöle bir şey çıkıyor.Konu bağlığı benim istediğim ama içerik farklı.bunu göz önünde bulundurmadığınız oluyor.

Lutfen yardim!!! Help plssss!!! Bakin Lutfen!!! diye topic acmayin diyorum her abuk subuk baslik gorusumde, ve mantikli, konuyu ozetleyen birseyle degistiriyorum yakaladikca. Arada kacirdigim oluyorsa, ya da o topicler benim modlugumdan onceyse yardimci olamayacagim kusura bakma :)[signature][hline]Gesp (a.k.a Baggio) | www.gesparts.org
Sosyal ağlarda paylaş

tazmanyak okadar calısmıski 1.5 sene olduuna inanmadım ve daha yeni örendim kac aylık arkadaşım bile olsa bilmiordum 3-4 sene flndır diodum ya neyse.. Tazın içinde bişi de kaldıgını sanmıyorum şuanda bu forumda kendini en fazla kanıtlamısh kişi olduuna inanıyorum bknz : taz's info attıgı sacma mesajlara bakın %5 fln heralde babları saymazsak =)

Herif hem dövüyor hemde yardım edior gayet normaL
Sosyal ağlarda paylaş

said:
TheCoder, 05 February 2004 15:38 tarihinde demiş ki:
benim clientimi sen yazmıştın stafftan kovulma nedenin de bilgisizliğin değil "Tembel" liğin ha çok bilgili bir adammısın değilsin inside uo kullanmaktan dialog yapımına kadar 1000 lerce konuda çok büyük eksiklerin var (bunları tartışma amacıyla yazmıyorum lütfen üsteleme) lakin bunu kabullenip karşılık vermemen bence en iyisi olacaktır.

hayatımda inside uo 1 kere denedim neymiş diye. yani ilgilenmedim. insideuo bilmiyorum. fakat dialog yazımı nerden cıktıysa.. dialoglar için bugune kadar hic program kullanmadım.
neyse.. öle işte ben de uzatmak istemiorum zaten. sinirlerim geriliyo her mesaja cevap yazarken.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
WogeN, 05 February 2004 19:35 tarihinde demiş ki:
tazmanyak okadar calısmıski 1.5 sene olduuna inanmadım ve daha yeni örendim kac aylık arkadaşım bile olsa bilmiordum 3-4 sene flndır diodum ya neyse..

ahah olm her şeyimde destek çıkıyosunuz böle sonra taz "arkadaslarını toplayıp milleti ezmeye calısıyo" diolar. bu arada ben sphere ile ilgilenmeye tam 23 ay önce basladım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...