Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bir sorum var a.k.a nedir?

umutsavaci

Öne çıkan mesajlar

also known as in kısaltmasıdır. Yani "ayrıca bilindiği üzere" anlamına gelir[signature][hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.

bi fransız gastesi de şey demiş:
"ırak üç parçaya ayrılıcak.
1-normal
2-süper
3-kurşunsuz"
Sosyal ağlarda paylaş

yahu aka nedir a.k.a nedir a.k.a. nedir diye arattım denemek için (maksat link vermek:) )
Hiçbişi çıkmadı
böle arama sistemini yiyim emi
show tv felan çıktı:D[signature][hline]İmza Yarışmaları:
Türkce yazışş olayı: Siyenbisiey Normali:?
(Bunun ne olduğunu ömsden yollayın çokonat hadi)

Sosyal ağlarda paylaş

kimi şeyler yerleşir ve ancak ondan sonra türkçe karşılı bulunur ve kullanılır. Misal, FAQ buna çok güzel bir örnektir. İlk başta sadece FAq kullanılırken artık insanlar SSS'ide biliyor ve kullanılıyor. Ancak a.k.a. yerine geçecek Türkçe bir kısaltma ben bilmiyorum. Mesela a.b.g. olabilirde bunu söyleyince kaç kişi anlayacak. a.k.a. ise paticikte çok yaygın kullanılan bir kelimedir. İnşallah bir gün birileride a.k.a. yerine güzel bir kısaltma bulacak ve hepimizde onu kullanmaya başlayacağız.[signature][hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.

1-normal
2-süper
3-kurşunsuz"
Sosyal ağlarda paylaş

eheheh lol b.b.b. anlamı farklı ama o çok daha güzel[signature][hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.

1-normal
2-süper
3-kurşunsuz"
Sosyal ağlarda paylaş

yok lol'ü bırakmam ona gfönül bağım var :-P[signature][hline]Özgürlüğün değerini ancak onu kaybedince anlarsınız. En zavallı insan ise esaret altındayken kendisini özgür zannedendir.

1-normal
2-süper
3-kurşunsuz"
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...