Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Warhammer 40k Dawn of War 2

aktiftablet

Öne çıkan mesajlar

Cuce said:
wc3 cook iyi bi rts, dota ise cok basit sacma bi sekilde wc3 yerıne oynanıyo zaten.

ğer takip etseydin wc3'ın yıllardır en buyuk e-tourneylerde oynandığını görücesksin yıllardır.

abi w3 strateji olarak ölü kafadan crtical ve miss in olduğu birşeye strateji dememen lasim. nese zaten mevzu o değil sc nin de warhammerında yanında sözü edilincek bişi değil warcraft
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:
gerçi ortamı biraz daha karartan postprocessing dışında bir önceki oyundan pek farkı yok gibi...

lafımı geri alıyorum. bayağı iyi gibi gözüküyor oyun. videoların ağzımı sulandırdığını söyleyebilirim.

grafik yapısı önceki oyunlara benzese de, grafikleri epey bir elden geçip güçlendirdikleri açık açık belli oluyor.

animasyonlar felan da çok keyifli olmuş. ilk oyunda bu kadar keyifli olduklarını hatırlamıyorum. çıksa da oynasak
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
Pronoit said:
abi w3 strateji olarak ölü kafadan crtical ve miss in olduğu birşeye strateji dememen lasim. nese zaten mevzu o değil sc nin de warhammerında yanında sözü edilincek bişi değil warcraft

E yuh sana bi iki tane movie yolliyim micro falan ney görürsün ki starcraft ve warhammer bariz makro oyunları.
Sk gaming wsvg 2007 top 15
Bu da micro movie top oyunculardan secilmiş.
Zannetmiyorum warhammer bu kadar iyi micro üzerine kurulacagını...Raceler arası denge falan hak getire zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

pronoit said:
Cuce said:
wc3 cook iyi bi rts, dota ise cok basit sacma bi sekilde wc3 yerıne oynanıyo zaten.

ğer takip etseydin wc3'ın yıllardır en buyuk e-tourneylerde oynandığını görücesksin yıllardır.

ahaha warhammedan kastın down of warsa, micro yapmanın mumkun olmadıgı bir oyunun wc3 le karsılastırmak komedi.

crit/miss yuzunden wc3 strateji degilmis ha? vay be...

dow sc kadarda wc kadarda competetive bir oyun olmadı olamazda, karsılastırmak bile yersiz. dow 2 de olamıyacak, cunku amacları farklı oyunun yapılma pazarlanma sunulma mantıgı farklı. Zaten competetive mpyı on plana koyarak uretılen oyunlar degıl dow coh ve dow 2

ha bide nalamadıgım, warcraftaki miss'e laf edip, nasıl dow daki butun unitelerin vurma ihtimali olmasını miss chance2ın %50 ile %15 arasında degismesini, sync killerinde % ye baglı olmasını, special attackların yuzdeli olmasını es geciyorsun anlamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

pronoit said:
ben öyle bakmiyorum sc 1 den sonra çikan warcraft 3 gayette yavandi. hatta dota bile şu an daha revaçta.

Dota daha revaçta demişsin. Daha revaçta olmasının sebebi oynanışın klasik base kurmaya göre daha kolay olması/daha az zaman almasıdır. Haliyle 10-15 yaş grubu oyuncularda dotayı tercih ediyorlar. Zaten bu grup oyuncularda otomatik olarak çoğunluğu oluşturduğu için daha revaçta görünüyor.
yani durun crit/missten ibaret değil.
Sosyal ağlarda paylaş

DotA'nın popülerliği RTS değil RPG combat mekaniklerini kullanması, karakter gelişimi ve PvP. 10-15 yaş DotA'yı tercih ediyorsa Warcraft'ın çıkışını kaçırdıklarından ve önlerine sunulan o olduğundandır, DotA'nın çocuklar için yapılmış bir harita olması değil. Item kasmadan, karakterinizi günlerce geliştirmeden öbür oyuncularla eşit şartlarda PvP yapabildiğiniz bir MMO yok. DotA bu ihtiyacı karşılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

warhammer'la sc evrenlerinin kıyaslanmasına da ayrıca hastayım. sc tek başına bir oyun. 10 senedir 1 tane bir oyun. warhammer'la birşeyi karşılaştırmak istiyorsanız warcraft'ı karşılaştırın.

dawn of war'a gelince, aoe'dan bir farkı yok. saldırım çayıra, mevlam kayıra oyunu.
Sosyal ağlarda paylaş

oynadım ben serverlarında multi falan

micro yok, nade atıp reinforcement basıyosun ole. bazı unitelerde nade yok osurtuk var onlardada osurtuk basıyodun.

tab tab tab r r r(reinforce) cd cd cd(cooldown) ole.

yanı abartıyorum tabiki ama bundan cok farklı olmuyo positioning falan yok oyundan, cunku squadlar cok kotu yerlesiyo alakasız yerlere gidiyo falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Coh'un sıkıntısı, çok fazla micro'ya bağlı oluşu.

Bunda çok bir kötülük yok ama, bunun yanında macro çok az oyunda. Yaşanacak savaştaki aktörler üç aşağı beş yukarı her oyunda aynı oluyor yani, olay o ünitelerle yapılan microlara bakıyor en fazla.

En çok macro yapabildiğin ırk wehrmacht, o da garip bi sekilde nerdeyse en kötü ırk suan
Sosyal ağlarda paylaş

Bir wehrmacht (ve tercihen macro) oyuncusu olarak "niye mortarım çok geç geliyor ühü" diyip çekiliyorum. Sırf bu yüzden kaybettiğim maçları biliyorum, t1 dahilinde mortar basabilsem çok daha güvenli hissedecem ama yok.

Onun dışında SC ile kıyaslayabileceğim kadar canlı ve güzel bir multisi var CoH'un, DoW2'de daha da güzelini bekliyorum Relic'den :)
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:
e zaten

warcraft = warhammer arağı
starcraft = wh40k arağı

imperial guard olsun da gene çaprazlamasına dizeyim hw squad'ları, tartartar biçsinler birinci dünya savaşı batı cephesi modeli heh

Starcraft ilk olarak WARHAMMER 40k adıyla çıkıcaktı yıllar önce fakat gamesworkshop izin vermedi tam olarak neden izin vermediler bilmiyorum ama bu doğru biraz araştırın nette bulursunuz belki
Sosyal ağlarda paylaş

OogahBoogah said:
Sam said:
e zaten

warcraft = warhammer arağı
starcraft = wh40k arağı

imperial guard olsun da gene çaprazlamasına dizeyim hw squad'ları, tartartar biçsinler birinci dünya savaşı batı cephesi modeli heh

Starcraft ilk olarak WARHAMMER 40k adıyla çıkıcaktı yıllar önce fakat gamesworkshop izin vermedi tam olarak neden izin vermediler bilmiyorum ama bu doğru biraz araştırın nette bulursunuz belki

Ahahahahahahha :D
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 hafta sonra ...
arcane said:
İlk izlenim: oyun güzel. CoH cover sistemi gelmiş. Hero olayı gelmiş. Hero sistemi kim kimden neyi araklamış tartışmalarına ayrı bir soluk getirecek :P Heroyu oyun başlamadan önce seçiyoruz. 4 race her biri 3 heroya sahip.

ben hero muhabetini sevmiyorum denge bozyo hep ama iyi oyun işte strateji çokmuş gibi olana da şu şunun arağı bu bunun arağı demek ayip sc 2 den daha ciddi çizimleri olursa baya temiz olur hade bakalim
Sosyal ağlarda paylaş

Steamden beta oynadım, herkese açık olması lazım. Haber veren Azmo arkadaşıma da teşekkür ederim.

Çizim dediğin şey tasarımlar yani oyunun genel çizgisiyse Warhammer oyunlarıyla aynı, War'a sağdık.

Ben de negatif yorumlar okudum ama hepsi "hero sistemi gelmiş oyun warcraft/dota olmuş böböböb" diyen fanboy saçmalarıydı.

Yarım saatlik deneyimimde gördüğüm asıl önemli husus ünite sistemi sanki biraz fazla CoH olmuştu yani böyle infantry/mg/armor olmuş. Pek iyi tanımlayamadım, oynayınca muhtemelen ne demek istediğimi anlarsınız. Ama gayet şahane olmuş. Yine bir sürü upgrade falan var. Use abilityler de geliyor. Base başlangıcı tam CoH olmuş, HQ + turretlar. Turrettı machine gundı hatta squaddı bunların ne yöne baktığını ayarlayabiliyorsunuz. Cover olayı birebir CoH.

Herolar mana ile reinforcement mıdır nedir ikisini birden kullanıyorlar. Onun dışında combat ile dolan zealları var bi de. Ölünce belirli bi fiyata hemen kaldırabiliosun. Bekledikçe o fiyat düşüyor ve sonunda otomatik kalkıyor, dota gibi. Bu da heroyu bayağı bir expendable yapmış gibi geldi bana.

Böyle sanki bayağı bir micro management gerekecek gibi bir izlenim edindim. Hele CoH'a kıyasla hayli hayli gibi duruyor.

Mediumda oynadım grafikler fena değildi. High'da denemeden ne desem yalan olur.

Valla çok şahaneye benziyor ama dediğim gibi hem bi skirmish attım yani çok az oynadım hem de bu aralar feci stratejiye açım. Sınava gittim geldim sınav boyunca aklım oyundaydı ehueh. Oynayınca devamını yazarım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...