Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Warhammer 40k Dawn of War 2

aktiftablet

Öne çıkan mesajlar

Darksun said:
Hikaye, ideal felan diye birşey yok, bizim ranklar düşşükken (ki random takımlarlada takıldığımız için kazanma oranımızda o kadar iyi değil) karşımıza rank 30 %90 kazanma oranı olan adamları çıkartıyordu, halada öyle, ben matchmaking in bir sistemi dahi olmadığını düşünüyorum , rasgele kim varsa yapıştırıyor.

valla custom>public ten oynamak daha iyi gibime geliyor saniyesinde başliyorsun oyuna ama madem oyun oynuyoruz niye ranksiz gezelim dimi lasjdlaşj
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:
Hikaye, ideal felan diye birşey yok, bizim ranklar düşşükken (ki random takımlarlada takıldığımız için kazanma oranımızda o kadar iyi değil) karşımıza rank 30 %90 kazanma oranı olan adamları çıkartıyordu, halada öyle, ben matchmaking in bir sistemi dahi olmadığını düşünüyorum , rasgele kim varsa yapıştırıyor.

O zaman mesela neden çok fazla bekliyor? CoHda falan çok hızlı mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:

aynen öyle.. grupları paso kafasına göre kuruyor, bir de 2 saat bekliyoruz başlasın diye.

üstelik oyun esnasında kicklenme, (tamam ben de işin ustası değilim ama) elini kolunu kıpırdatmak aciz insanların olduğu bir gruba düşme veya milletin bir anda oyundan çekip gitmesi halinde oyun başlasın diye beklenen o uzun zaman daha çok sinir ediyor.

açıkçası yanında ne yaptığını bilen birileri varsa premade bir gruba karşı oynamak zevkli oluyor. kazanmakta var kaybetmekte ama mutlaka birşeyler öğreniliyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

oyun güzel ama denge yok. mesala tyranidler de bas gönder haritanın sağına soluna her yeri alsin dursun.space marine de OP bir iki ünit var bariz. bir de az önce deliler gibi kapişirken elemanın biriyle çat diye disconnet oldum windows live dan sonra note falan yazdı sinirden okumadan geçtim ulan zaten öküz gibi ranki olan adamlari koyuyon önüme tam yenecem ne disconnect'i ya.
Sosyal ağlarda paylaş

az önce harkulade eşleşme sistemi beni rank 57 eldar ile eşleştirdi. ben rank 11'im.

400 e 150 öndeydim adam oradan çevirdi ama şu bir gerçek ki oyunda sıfır denge var. zaten 10 oynayandan 9 u space marine oynuyor ( tac marine spam+assault ok)

sağlam bi patch gelmezse yazik edecek bence kendine
Sosyal ağlarda paylaş

pronoit said:
az önce harkulade eşleşme sistemi beni rank 57 eldar ile eşleştirdi. ben rank 11'im.

400 e 150 öndeydim adam oradan çevirdi ama şu bir gerçek ki oyunda sıfır denge var. zaten 10 oynayandan 9 u space marine oynuyor ( tac marine spam+assault ok)

Oyunun dengesizligi konusunda sana katilmiyorum, oyle tac marine spam + assault gg diye birsey yok irklar assagi yukari oldukca dengeli, arti olarak ladderin en ust siralarinda (1. ve 2.) eldar oyunculari var ve eldar oynayanlar marineden daha fazla.
Bunun yaninda oyundaki en guclu irk bence tyranid, gerek oynanabilirligi gerek unite ozellikleri ile.

Team matching cok kotu umarim bunun icin birseyler yapicaklar, ama iste live ve steam gibi iki gereksiz zimbirtinin oyunda olmasinin tek amaci oyun boyunca arkadaslar edinmen ve bu insanlarla mac yapma olanaginin olmasi. (yani kendi avutabilicaegim tek iyi yani bu malesef)
Sosyal ağlarda paylaş

Leila Kanz said:
pronoit said:

Oyunun dengesizligi konusunda sana katilmiyorum, oyle tac marine spam + assault gg diye birsey yok irklar assagi yukari oldukca dengeli, arti olarak ladderin en ust siralarinda (1. ve 2.) eldar oyunculari var ve eldar oynayanlar marineden daha fazla.
Bunun yaninda oyundaki en guclu irk bence tyranid, gerek oynanabilirligi gerek unite ozellikleri ile.

Team matching cok kotu umarim bunun icin birseyler yapicaklar, ama iste live ve steam gibi iki gereksiz zimbirtinin oyunda olmasinin tek amaci oyun boyunca arkadaslar edinmen ve bu insanlarla mac yapma olanaginin olmasi. (yani kendi avutabilicaegim tek iyi yani bu malesef)

arkadaşım oyun dengesiz. çünkü space marine > all tüm ünitleri resmen anti mekanik özelliği alabiliyor. ayrıca eldar gibi bariz bir zayıflığı olmadığı gibi ( yani hem melee de iyi ünitleri hem rangete and then they shall know no fear ?! ) birim sayısı az olduğu için ( 1000 hp leri var 3 kişiler birimden ünit eksiltemiyorsun oysa bizim en sağlam ünit seer counsil da bile 2500 hp ye 5 adam düşüyor. sen düşün birisi temel ünit birisi t3'ün sonunda alabilecen bir ünit.) nidler o kadar abartı güçlü değil carnifex olayı hariç. ayrıca laddar birincileri oyunun dengesizliğine dair bir açiklama vermiyor açıkcası sc de protoss sürünürken intotherain adlı elemanın yaptıkları ortada.boşver ladderi. bunu diyen tek adam ben de değilim. eldar'ın t2 si ölü.banshee lere fortune +doom yapmazsan survival'ı sıfır ( oysa assault abilerimiz öyle mi makineleri bile patlatiyorlar bombalariyla biz upgrade'i veriyoz bansheeler mekaniklere vursun diye yalan yok öyle bir damage) guardian'ın damage i pek bir yalan zaten granade atyorsun ona rağmen birlikten adam kaybetmeden spaceler kaçabiliyor. hii buna rağmen yok abi oyun süper dengeli diyorsan bir space marine ile oyna bir de eldar ile oyna mikro olayındaki farkı gör gel. force commander zaten darth vader gibi. hii head to head ararken 5-6 maçtan anca birinde space marine olmayan birine denk geliyorum artik sen düşün.

bir de ork görünce seviniyorum oh oyun kesin benim diye haha

t2 ölü değil derseniz söyliyeyim

falcon da pathfinding sorunu var. her zaman tepki vermiyor alet komutlara. özellikle ormanlı mapte kullanımı çok zor oluyor.(ciddiyim çok falkon kaybetmişliğim var aletin geri vites çalişmiyor mudur nedir? bunu tek ben diyen de değilim yani QQ değil gerçek bu)

wraithlord çok hantal falcon varken dönülmez anca nid'e bazen ona da upgrade verince kılıcı kullanmiyor?!.

warp spider abilerimizi sadece granade'i için basiyoruz.

brightlance bir tek bu üniti severek kullanyorum direk işini yapiyor ama takip ettiğim forumlarda falan beğenmiyorlar.

t3 te'de zaten avatar hairç ki avatari gerçekci bir ünit olarak bulmadığım için nerden basacaz zor o kadar enerji biriktirmek nese hepsini assault marineler ile counterlayabiliyorsun daha ne olsun. eğer far seer'san seer çıkartırsın o da terminatör çikartır takilir durursunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

herseyi kagit uzerinde hesaplamissin abi sen, ama o isler iste o 2 vurdu bu 3 vurduyla olmuo.

Dengesiz bir irk varsa oda tyranid geri kalan 3 irkda hemen hemen birbirlerine yakinlar guc konusunda.

t3e gecmenin amaci eldarda wraitlord regen upgradei + falcon shield upgrade + eldrich strom.

Bunun disinda zaten falcon ve wraithlordun amaci oldukca farkli, wraitlordu supression kirmak icin kullanmalisin, cok guzel esleme yapmissin tak marine at olabiliyor diye, tek basina vehicule fog of warin icine sikarsan zaten kaybetmeye mahkumsun o aleti.

ps: wraithlordu upgrade edince hicbir zmn melee girmio , bug fln da deil o sadece en iyi silahini kullanio, melee savasmak istiosan melee yi secip saldirtiyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun başlarında, release in ilk haftasında, gerçekten dengesiz bu oyun dediğim zamanlar çok oldu.

Bir süre sonra her ırkın belli tier da daha üstün olduğunu ve her oyunun eninde sonunda 3 tier i da gördüğünü anlayınca ve tecrube edince ufak tefek balance sorunları dışında ortada çok da büyük bir sorun olmadığını kendi adıma gördüm.

Hala nid leri space marine le counter larken bir yerlerim çatlıyor ama nid zerg ini orc zerg ümle haritanın bir ucundan diğer ucuna kovalayınca zevkten dört köşe oluyorum.

Space marine overpowered değil tam tersine kısır bir oyun döngüsünde, çok fazla stationary birimlerle oynamak durumundasın. Upgade lerin ve base birimlerin cost u çok uçuk. Uber denilen tact marine lerin oyun içinde yapılmış herhangi bir yanlış upgrade i tier 1 veya 2 farketmez, o unitenin komple çöp olmasına neden oluyor ama diğer 3 ırkda böyle birşey yok.

Bir iki balance fix le çok daha güzel olabilir tabii ki oyun ama şu hali ile bile akşamları adrenalin burst ı yaşatıyor bize :) kendi aramızda oynarken bile hemde.

Map gelsin diye bekliyoruz çünkü yeni map nerdeyse yeni oyun anlamına geliyor bu oyunda. Hatta yeni winning condition gelsin diyoruz ki bu bütün oyun mekaniğini değiştirecek bir durum. Oyunun önü çok açık, potansiyeli çok yüksek ve gerçekten çok zevkli.

GR
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...