Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Eheh

KosPer

Öne çıkan mesajlar

Kesinlikle yararı var. İng mi geliştirdiğini bile biliyorum. Sadece wow için geçerli değil. Siğer mmo lar içinde geçerli. Konuşma sırasında anlatılanalra bakıyorum ve anlayamadım kelimeleri sözlüe veya ark. soruyorum. Baya faydasını da gördüm.

Tabi evlendiğimi anne nin "hadi oğlum geç oldu yat artık..." deme sorunu da ortadan kalkıyor.

Evleneceğin kızada " bak kızım... oyunlarıma karışmayacaksın... ona göre ! " diye de bir şart koşman veya bilgisayarla haşır neşir birini bulman lazım.. :)
Sosyal ağlarda paylaş

WoW' dan ingilizce öğrenmeyi insanlar niye grammer olarak algılamış?

Ben gayet ilerlettim, özellikle speakingimi. Belki sizin okullarınızda bol bol speaking practice yapabiliyorsunuz fakat herkes için aynı şey geçerli değil. Ben bariz bir şekilde speakingimi ilerlettim. İngilizceye grammer olarak bakmayın mümkünse, her türlü geliştiriyor. Alt yapısı sağlam olmayan insanlar için, cidden katkı sağlıyor. Kelime dağırcığım da arttı. Herkesin eğitim kalitesi sizinki gibi değil unutmayın. Odtü, boğaziçi vs okuyamadık göremedik napalım. Size katkısı olmamış olabilir, zaten über ingilizceniz vardır illaki.
Sosyal ağlarda paylaş

Grammar olayına biraz fazla takılmadınızmı ? Ben tofel geçicek kadar ingilizce öğrendim demedim. Derdimi anlatıcak , denileni anlıcak kadar öğrendim dedim :) Buda benım ıcın buyuk birşey. Şuanda rahatlıkla anlaşabılıyorum yabancılarla. Cumlelerım %100 dogrumu hayır tabıkı degıl. Belkı grammar açısındada dogru degıl ama yabancılar bunu takmıyor. Ne sölemek ıstedıgımıde anlıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

BabacumMostors said:
wow oynayarak ingilice konuşmayı yazmayı okumayı öğrenirsin ancak..

mesela part participle ı perfect tense i öğreten bir add on sanmıyorum ki yoktur ehueh

ha tabii ingilizce sınavında kağıda "WTF gief epix plx!" yazıp 80+ puan alınıyorsa evet wow ingilizce öğretir derim :)

abi su kompleksten kurtulamadık. present partikıl portable tense i bilsek nolcak. sen sanıyomusun ki elin gevuru da biliyo bunu? ben 1 cümle icindeki 10 kelimenin 6 sını dogru yazamayan ama catır catır ingilizce konusabilen isveçli isviçreli tipler biliyorum. su türklerin hepsi hayvan gibi yazıp dertlerini ingilizce anlatabilir ama gel gör ki konus desen höt diye kalır, bişey anlatmak için 1 dakka dusunur cümle kuramaz. bunun sebebi de ingilizcenin sadece grammer den ibaret oldugunu sanan eğitim sistemimiz bence. e haliyle türk insanı da etkisiz kalıyo konuşmakta. bizde bogaziçinde okuduk hazırlıgını gorduk oraya bosphorus yazmakla olmuyo arkadasım. ayrıca boğaziçinin verdiği ingilizce eğitimi sayesinde ingilizcem gelişti. ama ben senden farklı olarak grammerin o kadar önemli olmadıgını dusunuyorum. kaldı ki yurtdışına çıkabilme gibi bi lüksüm olmadıgından ingilizcemi canlı tutan tek şeyin wow oldugunu soyleyebilirim, o kadar ki 1 kere ingilizce test çözmüşlüğüm ingilizce çalışmışlığım yokken kpss den 60 sorunun 42 sini dogru yaptım. bu sadece wowun faydası diyemem ama hiç çalışmadan bu kadar yapabiliyosam wow çok etkili diye düsünüyorum. kaldı ki gram ingilizce bilmeyen arkadaslarım bile su an ingilizce konusmaya basladılar
Sosyal ağlarda paylaş

SethValor said:
2 yıl önce, işten ayrılmıştım, geçici olarak evde oturuyorum, WoW oynuyorum tabi.

Annem de odaya girip çıkıyor arada, bişeyler yapıyor temizlik toz alma vs.

Bi ara durdu başımda.

"Bütün gün o adamı nereye koşturuyorsun" dedi.

Aynı şeyi bende duydum.Bıkmadın mı o adamı koşturmaktan deyip duruyordu. :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...