Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ekonomik kriz cikacagini goren AKP toplumu germeye calisiyor..

Recall06

Öne çıkan mesajlar

Böyle bir kriz olursa başımızdaki çıkar yine birine bağırır çağırır, sorumluluğu olan kimse sorumluluk almaz , yapay bir konu değiştirme operasyonu yapılır ve koyunlar otlamalarına daha yolunmuş olarak devam eder.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Kassandra

http://tr.wikipedia.org/wiki/Cassandra_Sendromu

Olan bu ülkenin nereye gittiğinden az çok kaygılanan insanlara olur, azınlıkça Cassandra kompleksi yaşıyoruz ne yazık ki. Derler ki şehirlerin yandığını, insanların öldürüldüğünü, kadınların tapınaklarda tecavüze uğradığını görmüş Cassandra ama kimseyi insandıramış. En büyük uğursuzluk da bu zaten, söylüyoruz kimseyi uyandıramıyoruz.

bu mudur? budur.

Sosyal ağlarda paylaş

Drakkahn said:
Dur hele euro 2.500 YTL barajını aşsında o zaman anlarlar.1 gecede 1750 dolar zenginleştik kişi başına düşen milli gelirde, 1 gecede euro 2.500 ytl olur de olur bu ülkede. Sonra başlarlar gene b... atma topici oldu 2.600 diyordunuz hani yalancılar diye...

bu tablonun üzerine 3 çocuk yapın diyenler var ya, küfretmenin adı günah oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

cok zekice dusunulmus bir imza olmus yanlizz haaaa ben bile dustum bak simdi sen yaaaa ohhfff.

medyayi guzel takip ediyormussun kisisel olarak tek cabanda sanirim medyada saksakcilik yapanlari takip edip sonra buraya gelip hebele hubele seklinde aldim verdim ben sizi yendim oynuyorsun. takdire şayan hareketler.
durmak yok yola devam
Sosyal ağlarda paylaş

tayyip sülalesini satsa artık kapatamayacak açığı.
Artık 1milyar$ lık girdilerle olucak iş değil.

Eğer Suud Baba tekrar 2.bi uçak indirmesse Türkiye ye Türkiye 2001 Arjantinine dönecek.Bu kesin.

Amerika ekonomisi kötü durumda Türkiye ye musluğu kapadı.Ekonomiyi bu zamana kadar bi nebze olsun tuturan buydu.Şimdi bu da yok

Siz daha çok bakın istatistiklere oecd raporlarına.
Sosyal ağlarda paylaş

bLackcha0s said:
tayyip sülalesini satsa artık kapatamayacak açığı.
Artık 1milyar$ lık girdilerle olucak iş değil.

Eğer Suud Baba tekrar 2.bi uçak indirmesse Türkiye ye Türkiye 2001 Arjantinine dönecek.Bu kesin.

Amerika ekonomisi kötü durumda Türkiye ye musluğu kapadı.Ekonomiyi bu zamana kadar bi nebze olsun tuturan buydu.Şimdi bu da yok

Siz daha çok bakın istatistiklere oecd raporlarına.

2001 arjantinine dönelim be blackchaos, böyle arsız milleti bu paklar.benim korktuğum asıl konu krizin suçunu kime atacakları.liboşlar onunda bir yolu bulurlar.2001 krizini ahmet necdet sezere bağladılar bunu kime bağlarlar bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

onu bunu bilmem de ben gerildim.

neden mi gerildim?

saçma sapan gündemlerle uğraşıyoruz, her şeye inanıyoruz bu memlekette iddaa ediyorum her 10.000 kişiden biri 9.999 u düşünmüyor.

neden mi gerildim?

çünkü 70 milyonluk ülkenin bir planı yok! çünkü 70 milyonluk ülke bir o tarafa yakınlaşıyor bir bu tarafa.. bir allahın kulu da çıkıp yahu biz ne yapıyoruz demiyor

neden mi gerildim?

çünkü otrumuş akp toplumu germeye çalışıyor mu çalışmıyor mu tartışıyoruz. bu tartışmanın kime faydası dokunacak ? meçhul..

neden mi gerildim?

çünkü ben;

BIKTIM.
Sosyal ağlarda paylaş

Aramis said:

imzan guzel aciklamis heryeyi

Aramis said:

medyayi guzel takip ediyormussun kisisel olarak tek cabanda sanirim medyada saksakcilik yapanlari takip edip sonra buraya gelip hebele hubele seklinde aldim verdim ben sizi yendim oynuyorsun. takdire şayan hareketler.
durmak yok yola devam

bu iki mesaj'ı atan sensin ve banamı "hebele hubele seklinde aldim verdim ben sizi yendim oynuyorsun." diyorsun. sevdim seni genç, hayat nasıl gidiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Joker said:
Aramis said:

Aramis said:

durmak yok yola devam

bu iki mesaj'ı atan sensin ve banamı "hebele hubele seklinde aldim verdim ben sizi yendim oynuyorsun." diyorsun. sevdim seni genç, hayat nasıl gidiyor.

Verdigin linkteki degerlere sen inaniyorsan, problem yok. Fakat inandirici olmadigi sokaga cikinca gayet net bir sekilde gorebiliyoruz. Sen rahat yasiyorsan senin icin elbette problem yoktur. Fakat rahat yasayamayan bir suru kisi var. Bu rakamlari gorunce insan "acaba lan dalgami geciyorlar" diye dusunmeden edemiyor. Kisisel konuya gelince yasinin kac oldugunu bilemiyorum. Fakat ayni yas civarinda oldugumuz belli oluyor. Dolasiyla "genc" gibi kelimeleri etmeden once karsindaki insanin senden buyuk olabilecegini dusunmelisin. Gerci sende bu dusunce anlayisi olsaydi savunacagin seyleri cok iyi bilirdin. Herneyse sen mutlumusun? mutlusun o zaman birak biz mutlu olmayanlar kendi capimizda burada tartisalim olmazmi?
Sosyal ağlarda paylaş

SturmVogel said:
@Joker
İnsanları değil olayları tartışıyoruz genç , konuya vereceğin birşey yoksa başka topic'e plx

o zmn olayları değilde kişilere saldırı yapanları uyar. çok uzakta değil içinizde bu kişiler. ben her konuya ait mesaj attığımda sizin gibiler çıkıp, elinden geldiğince konunun içine ediyor. önce adam olun sonra başkalarını yargılayın.
Sosyal ağlarda paylaş

Aramis said:
Joker said:
Aramis said:

Aramis said:

durmak yok yola devam

Verdigin linkteki degerlere sen inaniyorsan, problem yok. Fakat inandirici olmadigi sokaga cikinca gayet net bir sekilde gorebiliyoruz. Sen rahat yasiyorsan senin icin elbette problem yoktur. Fakat rahat yasayamayan bir suru kisi var. Bu rakamlari gorunce insan "acaba lan dalgami geciyorlar" diye dusunmeden edemiyor. Kisisel konuya gelince yasinin kac oldugunu bilemiyorum. Fakat ayni yas civarinda oldugumuz belli oluyor. Dolasiyla "genc" gibi kelimeleri etmeden once karsindaki insanin senden buyuk olabilecegini dusunmelisin. Gerci sende bu dusunce anlayisi olsaydi savunacagin seyleri cok iyi bilirdin. Herneyse sen mutlumusun? mutlusun o zaman birak biz mutlu olmayanlar kendi capimizda burada tartisalim olmazmi?

evet ben rahatım, etrafımda rahat yaşamayan insanlar var, ve onlara bakarak yada bütünü görerek gayette rakamlara inanıyorum. ordaki genç yaşla ilgili değil, beyinle alakalı. 20 yaşındaki çocuğun 10'da biri olmayan dedeler bilirim. umarım anlamanda yardımcı olmuştur.
Sosyal ağlarda paylaş

Bak inatla olayi kisisellestiriyorsun. Adam olup olmadigimi(zi) senin anlayabilecek kapasiten oldugunu dusunmuyorum. O kadar yaziyorsun ama hala "aldim verdim ben sizi yendim" tarzi uslupla konusuyorsun. Imzan ve yazdiklarin birbiriyle halen uyum saglamaya devam ediyor. Olayi daha fazla kisisellestireceksen ve konu harici bilumum seyleri sacmalicaksan yorum yapmayalim buyur sen tek basina at kostur. O gonderdigin url deki rakamlari biz hergun goruyoruz. Ama niyese sokaga ciktigimiz zaman bu rakamlar bir turlu hissedemiyoruz. Ha sen hissediyorsan kokune kadar hissetmeye devam et.
Sosyal ağlarda paylaş

Joker said:
SturmVogel said:
@Joker
İnsanları değil olayları tartışıyoruz genç , konuya vereceğin birşey yoksa başka topic'e plx

o zmn olayları değilde kişilere saldırı yapanları uyar. çok uzakta değil içinizde bu kişiler. ben her konuya ait mesaj attığımda sizin gibiler çıkıp, elinden geldiğince konunun içine ediyor. önce adam olun sonra başkalarını yargılayın.

Öncelikle şahsıma hakarete karşılık cvp hakkımı kullanıyorum:

o lafı kullanana sormak isterim: Sen adam oldun mu diye?

Anla(ya)madıysanız tekrarlayayım: Kişilere değil olayları tartışıyoruz siz hala kafanızı kuma gömmeyi yahut çamurda yuvarlanmayı seçiyorsunuz.

Ortam size uymuyorsa siz ortama uyarsınız ve gerilim yaratmazsınız olay budur, biter. Zorda kaldığı an körükörüne bazı argümanların arkasına saklanıp da "Önce adam olun..." türü ifadeler kullanırsan ne ben ne başkası saygı gösterir sana bunu da bir yere yaz.

Konuya kaldığımız yerden devam. (Laf döşemek isteyenler başka foruma plx)
Sosyal ağlarda paylaş

"herkes biliyor" edebiyati yapmanin (akp %30 un ustunde alamaz, bu bir ruyadir, bunu herkes biliyor), verilen kaynaklara "ONA MI INANIYOSUN LOLOL" demenin ("oha gordunmu x anket sirketi akp ye %40 yazmis, ona inaniyorsan zaten salaksin sen") yanlis oldugu anlasilmamis galiba henuz.

iki tarafi da savunmuyorum, ekonomik kriz olabilir dunya ekonomisi cok da iyi degil su an, ama "ya benim dusundugumu dusunmeyen ZATEN yanlis, tartismaya gerek yok, satilmissiniz siz" diye konusmanin da bir anlami yok bence.

bide, ekonomik kriz cikacagini dusunseydi muhalefet, bir plan sunardi. yani muhalefetin muhalefet olmasinin sebebi odur zaten, "sunu yanlis yapiyosun, al sunu yap daha iyi, yapmazsan senin sucun" demektir. plan onermediklerine gore, muhalefet de akp ile ayni dusunce icerisinde demek.

akp de sinirimi bozuyo muhalefette, bunu da belirteyim flame edilmeden.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...