Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

harita !!!

SON_SAVASCI

Öne çıkan mesajlar

topu tüfeği al saldır demiyorum. :)
sınırı geniş tutalım. biraz fazladan mürekkep falan o kadar.

hatta 50 yıl sonra falan da yunanistan'a işgal ettiğin topraklardan çekil deriz, nebleyim yunanistan'ın mama atmadığı yunan kedilerini emzirtiriz. annesini yunan arabalarının ezdiği köpek yavrularını yalarız.
Sosyal ağlarda paylaş

Rahan said:
topu tüfeği al saldır demiyorum. :)
sınırı geniş tutalım. biraz fazladan mürekkep falan o kadar.

hatta 50 yıl sonra falan da yunanistan'a işgal ettiğin topraklardan çekil deriz, nebleyim yunanistan'ın mama atmadığı yunan kedilerini emzirtiriz. annesini yunan arabalarının ezdiği köpek yavrularını yalarız.

toplumda şöyle söz vardır. Babası kızına öğüt vermiş kızım sana birisi o.... der se sen de ona o..... de o zaman o savunmaya geçer ben o değilim diye böylelikle sana o....demeyi bırakıp kendisinin o...... olmadığını savunmaya çalışır demiş.

aynı bunun gibi neden biz bilmem ne haritaları ile uğraşıyoruz. tutup şöyle kuzey ırağı musulu türkiye sınırına katan bir harita çizip koyacaksın internete. adamalr türkiyeden topğrak almayua değil kuey ırak bizim diye savunmaya geçerler. zaten de bizim istediğimiz bu
Sosyal ağlarda paylaş

kitana said:
Yazıya karşı pek şok şey yazacağım vardı ; ama yazmayacağımı söylemiştim , bunu yazmamamın sebebi ; "akıllanmamışsın" olayını bana karşı söylediğin boş demek istedim sana akıllanmamışsın demek istemedim. İnsanları durum açısından yargılamam , sende yargılama çok hoş bir şey değil herkesin kendini haklı görmesi. Bu konu çok yönlü yorumlanabilir ; kimse bikini giyerim diyemez açıkçası.

Ayrıca dikkatli okursan önceki yazdığın metne pek çok cevabı verdim.

edik : sen olayı yazdığım yorumları başından beri yanlış anlamışsın. Ha ortaya harita çıkardılar oturduk gençler olarak tartıştık , çatıştık ; ama velaken çıkan bu 100. harita gına getirdi bunu demek istedim.

Ayrıca "akıllanmamışsın" olayını yanlış anlamanın yanı sıra , önceki yazında bana akıllanmamışsın dediğinden sonra bunu öyle anladığına nazan bırak millet karar versin demen kendinle çatışmanı sağlamış.

Kişisel tartışmaya dönüyor önceki gibi son mesajım olsun bu.

4. güncelleme olacak ; ama ağız değiştirdi denmesi hiç de hoşuma gitmez bu edik'i yazdıktan sonra ; yazılarının çoğu bundan ibaret olduğundan dolayı ekliyeyim dedim.

son edit : fransız devrimini işin halkın elinde olduğğunu , halkın ne kadar güçlü olabileceği üstüne örnek olarak verdim. bunu da anlamadıysan lütfen konuyu tartışmaya devam etmeyelim.

Sanırım bir yanlış anlama var, ben akıllanmamışsın derken sana karşı bir şey söylememiştim. "Aynı hatalar tekrar ediliyor, hatalardan ders çıkarılmıyor yine pasifist yaklaşım sergileniyor" demek istemiştim. Ancak karşılığında birebir saldırı görmüştüm.

Fransız devrimi tamam, halkın gücü için olabilir (açıkçası çok da bağdaştıramadım başta söylediğinde şimdi oturdu) ama halkın bir tepki vermesi için bilinçlenmesi gerekir. Bu da bu tür şeyleri tartışarak olur, fikir ve bilgi paylaşımı görüş tartışmasıyla olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...