Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

FreeTV


ghaldszar

Öne çıkan mesajlar

said:
Apache, 27 January 2004 17:53 tarihinde demiş ki:
digiturkun free olanı


eee nası olcak ki o ? Nerden para kazanacaklar o zeman ?[signature][hline]Bir sormacam var balalar / Gaydi gaptir gaptir /
Caya gaamaltiya gatar / Dimeli nedir nedir /
Miskimit denince ahla / Tamam sindi gaptim /
Heman onun adi duser / Eti Eti Eti

nukbasliklikiz, 28 May 2003 03:56 tarihinde demiş ki:
puahau lameriz zaten!!!
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

said:
elma, 26 January 2004 21:19 tarihinde demiş ki:
bu da digiturk, cine 5 gibi bişi olcak ama tek farklı yeni kanallar ve sabit bi ücret olcak. :)

+1[signature][hline]a.k.a. Duxus
---------
Wisdom, clear my eyes.
Honor, guide my step.
Passion, fire my heart.
Darkness, hide my fear.
Life, be my shield.
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

52 kanalı bedava seyredin
Japon Sansui ve Digicom işbirliği ile Türk halkı için TV izlemek artık çok daha keyifli olacak. Digicom'un satışa sunduğu Sansui FreeTV yeni jenerasyon dijital uydu alıcıları ile Türkiye'nin her yerinden Turksat uydularından yayın yapan 50'nin üzerinde Türkçe TV kanalı bedava izlenecek.

DÜNYANIN önde gelen elektronik cihaz üreticilerinden Sansui ile Digicom işbirliği, Türk halkını TV yayıncılığının farklı bir yüzü ile tanıştıracak. Bugün satışa çıkacak olan Sansui FreeTV dijital uydu alıcıları ile Türkiye'nin sahip olduğu Turksat 1C ve 2A uydularından yayın yapan Türkçe 52 televizyon, 60'a yakın radyo kanalı, dijital (sayısal) teknoloji sayesinde DVD kalitesinde görüntü ve CD kalitesinde ses ile üstelik ‘‘bedava’’ izlenecek.

Sansui'nin KDV'li fiyatı 150 milyon liranın altında olacak dijital FreeTV uydu alıcısını benzerlerinden ayıran en önemli özelliği, içindeki tuner'in (kanal seçici) Türkiye coğrafyası ve uydularına göre dizayn edilmesi.

TÜRKİYE'YE ÖZEL TUNER

Sansui ile Digicom arasında işbirliği kararı alındıktan sonra dünyanın en iyi tuner üreticisinin teknik ekibi Türkiye'de 3 aylık bir çalışma yaptı. Bu çalışma ile batıdan doğuya çeşitli illerde, uydularından gelen sinyal ölçümleri yapıldı. Böylece birçok tuner arasından bu yayınları en yüksek kalitede alabilen tuner seçildi. Daha sonra bu tuner üzerinde yapılan geliştirme ile ilk kez Türkiye şartlarına uygun bir tuner üretimi gerçekleştirilmiş oldu. Bu sayede, Sansui FreeTV kullanıcıları, uydulardan yapılan TV ve radyo yayınlarını diğer uydu alıcılarından çok daha yüksek sinyal gücü ve kalitesi ile alabilecek.

NEDEN TURKSAT?

Türkiye'nin sahip olduğu Turksat uyduları, Türkiye coğrafyasına en yüksek güçte sinyal gönderebilen uydular. Bu nedenle, Turksat üzerinden yayın yapan TV kanalları, Türkiye'nin her yerine daha küçük çanaklarla izlenebilecek kalitede sinyal gönderebiliyorlar. Buna karşılık, halen Türkiye'den izlenen dijital platform yayınları 7 derecedeki Eutelsat W3 uydusu üzerinden yapılıyor. Ve bu uydunun yayın sinyallerinin odaklandığı alan Avrupa. Türkiye ise Eutelsat W3'ün yayın alanında güçlü sinyal bölgesinin dışında kalıyor.

Bu yüzden Eutelsat W3 üzerinden yapılan yayınlar Türkiye'den daha düşük sinyal seviyesi ve daha büyük çanak antenlerle izleniyor. Bu nedenle Türkiye'nin en ücra köşelerinden bile izlenebilmek isteyen TV yayıncıları Turksat uydularını tercih ediyor.

Sansui FreeTV'nin farkı ne?

Kullanılan teknoloji sayesinde kanal geçiş hızı çok yüksek.

Tuner'ı (kanal seçicisi) Türkiye coğrafyası ve Turksat uyduları için özel olarak tasarlandı.

Kullandığı yazılımı ve kanal bilgilerini kendi kendine güncelleyebiliyor.

Fiyat/Performans oranı çok yüksek.

Gelecekte ücretsiz kanalların yanısıra, şifreli kanalları da kart kullanmadan abonelik sistemi ile izlemeye imkan verecek.

Uydu alıcısı ile TV arasındaki bağlantı RF modülatörü kullanılmadan scart giriş üzerinden yapılacak. Böylece uydudan TV'ye giden yayın sinyali kalitesinde RF bağlantısında olduğu gibi kayıp olmayacak.

FreeTV şifreli yayına yeni teknoloji getiriyor

DIGICOM Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Yiğit, ‘‘Yaz başında Türkiye Futbol Ligi'nin yeni dönem yayın ihalesi olacak. Ve bu ihaleye birden fazla grubun girmesi bekleniyor. Sansui Free TV uydu alıcıları, şifreli yayınlara da hazır mı?’’ sorusuna şu yanıtı verdi: ‘‘Uydu alıcılarında teknoloji çok hızlı gelişiyor. Sansui'nin FreeTV uydu alıcılarında yeni jenerasyon yazılım ve donanım teknolojiler kullanıldı. Bunun sonucunda ortaya, gelecekteki yayıncılık teknolojilerine hazır bir ürün çıktı. FreeTV kullanıcıları, ücretsiz kanalların yanısıra ilerde yayınlanacak şifreli TV'leri de yasal abonelik sistemi ile izleme olanağı bulacak. Bunu yaparken, bugün olduğu gibi herhangi bir kart almalarına gerek olmayacak. Çünkü, bu uydu alıcılarında kullanılan teknoloji, abone olunacak şifreli kanalları kart kullanmadan izleme imkanı vermektedir. Bu şifreli yayın yapanlar için de son derece büyük avantaj. Yayıncıların işletme maliyetlerinde önemli bir düşüş yaratacak.’’

2004 Hedefi: 1 milyon FreeTV kullanıcısı

Türkiye genelinde 1000 bayi ve servis ağına sahip olan Digicom Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Yiğit'in projeksiyonuna göre 2007'de Türkiye'deki 16 milyon hanenin yüzde 50'den fazlası, TV yayınlarını uydudan izleyecek. Yiğit, ‘‘Türkiye coğrafi olarak çok büyük. Ulusal olmayan kanalların Türkiye geneline yayılması mümkün değil. Bu konudaki en maliyetsiz ve kolay çözüm ise Turksat uyduları. Artık yayıncılar ciddi yatırım maliyetlerine girmeden Türkiye'nin her köşesine ulaşabiliyorlar’’ dedi.

Kendi işini kendi yapıyor

FreeTV uydu alıcılarını pek çok şeyi kullanıcısının haberi bile olmadan kendi kendine yapıyor. Sansui FreeTV'de kullanılan yeni teknoloji sayesinde uydu alıcısı uydudaki olası değişikliklere kendi kendine uyum sağlıyor. Mayıs’da devreye girece
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

Bedava ya da babasının hayrına yapılan bir şey yok. Hata oyle extra bir durum da yok. Gidin bir tane digital uydu receiver alın canagı Turksata cevirin alın size freetv. Hiç bir farkı yok. Bu sadece Digicom-Sansu' nin reklam stratejisi. Sanki yeni bir urunmuş gibi daha bu konuda çok aç olan piyasadan iyi bir pay kapmak için.Sonucta bildigimiz ucuz digital uydu sistemi bu. Hiç bir extrası veya artısı yok.
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...