Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Baldurs Gate 2 yardım

-Mandrake-

Öne çıkan mesajlar

Planetar. Baya coşkun bişey o. Deva yanında biraz sönük kalıyor. Cleriğin esas olayı storm of venganence dı galiba. Her elementten 10d6 10d6şar[signature][hline]There is a void in my chest where I once had a heart, and from this emptiness springs all the sufferings in the Multiverse . . .
Sosyal ağlarda paylaş

bne hala anomeni tercih ederim,vicden daha iyi bir savaşçı,vic'in ac'sini çok düşük olmsı ve magicresistane'i süper özellikleri ama hitpointler ÇOK yetersiz.belki orclarlar,goblinlerl sava<şırken yanımda vic'i isterim ama bir drgonla(yada başka güçlü bir heyvanla) savaşırken ilk fireballlarda ölmediği için anomen'i tercih ederim.
tabi herkesin oyun şeklinin ve karakter eğilimimin farklı olduğu aklıma şimdi gekldi.bu yazının altın bir BENCE koyuyom.[signature][hline]"In blossom today, then scattered:
Life is so like a delicate flower.
How can one expect the fragrance
To last for ever?
- Admiral Onishi Takijiro
Sosyal ağlarda paylaş

anomen yetersiz melee yetenegiyle mi oldurecek dragon u? Asil anomen goblinlere karsi efektif olabilir. Viconia en azindan ne is yaptigini , neler yapabilecegini biliyor edwinle kolkola deviriyorlar arkadan.

[signature][hline]nom de dieu de putain de bordel de merde de saloperie de connard d'enculé de ta mère.

[Bu mesaj Dojorel tarafından 25 January 2004 13:10 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Grubunu kendi oynama sekline gore kuruyorsun tabiki, ama bir de gercekler var:) Bu yukariya yazdigim grup oyunda kurulabilecek en etkili grup. Neden bu kadar savunuyorum bilmiyorum ama, oyle yani :)[signature][hline]nom de dieu de putain de bordel de merde de saloperie de connard d'enculé de ta mère.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DoGMeaT, 24 January 2004 03:53 tarihinde demiş ki:
dojorel en iyi grup demişin ama bayas değişik bir grup olmuş o,baya hata var.
1)thief kullanmıyacakmısın?
2)minsc-edwin aynı gruptayken eninde sonunda kavga çıkıyor
2)vic iyi bir cleric değil,anomen'in görevini yapıptra isr anomen edince daha iyi bir cleric alabilirsi.

abi anlatamıyoruz size dojorel in dedigi grup en iyisi bi kere jan jansen hırsız ve minsc ile edwin benimde gruptaydı hic sorun yoktu vic oyundaki en iyi cleric str yi 18 yapan eldiveni al vede viconayi biraz gelistir gör oyundaki en iyi cleric o zaten
Sosyal ağlarda paylaş

Herşeye rağmen devam ediyorum! bitiricem kararlıyım

Benim grup Ben(Mage)-Minsc(hamsters and rangers everywhere!)-Kheldorn-Anomen-Jan-Yoshimo

ben viconiayı istiyodum ama kayboldu bulamadım onun yerine anomeni aldım ve pişmanda diilim açıkçası,questini yaptım wis 16 oldu,stat olarak sadece dex 10 olması kötü onun içinde yükseltici bi item buldummu gayet güzel,hem meele de çok yardımcı hemde cleric büyüleri ni yapıyo
hatta bugün Shadow Dragon u kestim fake talk yapmadan
ön saflarda Anomen,Minsc,Kheldorn vardı

ya bide bişey sorcam bu kheldorn un questini de yaptım ama bununla en basşında imoeni kurtarıcam diye gruba almıştım
imoeni kurtarınca karısının yanına dönermi,o zaman pis patlarım :)[signature][hline]En büyük ceza umuttur,sadece işkenceyi uzatır
Sosyal ağlarda paylaş

gülüm ben "şu item'ı ver bak nasıl güçlenio o npc" olayına karşıyım,bütün ssüper itemları vic'e verelim bütün statları 18 olsun,,bak nasıl bir cleric-fighter oluyor.bunun sonu yokki.bu arada gauntlets of ogre strenght crom faeyer için gerekli,geçiçi bir çözüm.bu arada grubumu gücüne göred eğil rp için alıyorum,good oynarken imoen,minsc ve jaeria asla atmm partimden çünkü eski arkadaşlarım.sizde deneyin belki sizinde hoşunuza gider.[signature][hline]"In blossom today, then scattered:
To last for ever?
Sosyal ağlarda paylaş

Viconia fighter degilki. anlamamakta israr ettigin sey bu. Viconia butun buyuleri bittiginde melee ye sokularak maksimum verim alabilecegin bir karakter. Yani anlatamiyorum. ben rp icin demedim. bu oyunun en guclu grubu bu dedim. Gucu de skorlar belirliyor. yani benimki mantik ve ad&d kurallari cercevesinde curutulemeyecek bir onerme.

mininot: yoshimo&jan jansen i birlikte kullanmasan daha iyi olur. Jan hem thief hem wizard olarak cok etkin. ama yoshimo yeterli bir fighter degil. Onun yerine grubuna eksik gucu katarsin, fighter veya wizard.[signature][hline]nom de dieu de putain de bordel de merde de saloperie de connard d'enculé de ta mère.
Sosyal ağlarda paylaş

kaç hpsi varki viconianın meeleye sokucan büyüleri bitse bile

viconia pure cleric zaten melee için uygun bi karakter diil,anomen ise fighter/cleric
kimden daha fazla verim alabileceğin oyun stiline bağlı dolayısıyla mantık ve ad&d çerçevesinde çürütülebilir

yoshimo zaten ilerde çıkıyomuş gruptan o çıkınca imoen i alıcam[signature][hline]En büyük ceza umuttur,sadece işkenceyi uzatır
Sosyal ağlarda paylaş

benim en sevdiğim grup:

wizard (ben) - keldorn - minsc - jan jansen - aerie - anomen

minsci öne sür arkadan anomen ve keldorn destek versin..
keldorn bir büyü çakıyor lay on hands yerine.. Lichleri felan öldürmek için süper efektif..
Minsc yaralandığında aerie ile iyileştir, keldorn veya anomen kendilerini iyileştirir..
Jan jansen bir yandan uzaktan saldırırken bir yandan ilizyon büyüleri yapar,

sen de ilizyon yapamıyan bir special class al,
firebalları millete çak dur..

ama en efektif grup tabii ki
half orc barbar - korgan - viconia - imoen - jan jansen - edwin.

özellikle edwin çok ballı bir büyücü.. Levelı benim mage'den düşük olmasına rağmen benden çok büyü çekebiliyordu..[signature][hline]Hastasıyım: Şebnem Ferah, Wolverine, Örümcek Adam, Lord Soth, Kenshin, Cyborg Ninja, Predator, Kurt, Garou, Minigun, Katana, Fallout, Starcraft, Dungeon Keeper
Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler

Yoshimo, geasle bağlandığı için sana ihanet ediyor. Sonra öldürüyosun tabi. Yani tümden çıkıyor gruptan, diriltme şansın da yok. En fazla geas i kaldırtabilirsin. Spoiler biter

Anomen Viconia tartışması biraz grubun geri kalanına ve ana karaktere bağlı. Anomen ön saflar için, viconia arka. Ama teketekte anomen alır.

edit : Edwin ballı bir büyücü değil, sadece tüm levellarda +2 to memorize veren saçma sapan bi koylesi var adamın. Ayrıca Fighter kiti Berserker barbariandan çok daha iyi. Multiclass Ranger/Priest se ikisini de duman eder. Ben minsc yerine Valygar ı tercih ederim. Celestial furyle birlikte tam bi kasap oluyor. Ezik olan stalker kitini saçma bi aile armoruyla dengelemişler. Furyle x3 sneak attack ayrı bi güzel oluyor. Jan Jansen oyundaki 2. en iyi npc. Hem trap işini halledebiliyor hemde mage açığını kapatıyor. En iyisi ise Keldorn. Direk mage killer. Dex itemına ihtiyacı var tabi.[signature][hline]There is a void in my chest where I once had a heart, and from this emptiness springs all the sufferings in the Multiverse . . .

[Bu mesaj axedice tarafından 26 January 2004 17:25 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Druid ile Cleric kıyaslanamaz bile Druid direk haywandır hatta haywanoğlu haywandır çok iyi ofans büyülerine sahip olmasına rağmen defans olarak zayıf olarak nitelendirilebilir ama jaheria'ya adam akıllı bir schimtar dier elinede underdarktan sentinel bide iyi bir armor werirseniz her iki şekildede gruba yararlı olur bence Viconiada Jaheriada grubta olması gereken şahıslardır anomen gereksizdir.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bonecrusher, 26 January 2004 17:16 tarihinde demiş ki:
özellikle edwin çok ballı bir büyücü.. Levelı benim mage'den düşük olmasına rağmen benden çok büyü çekebiliyordu..

Edwin red wizard. oradan geliyor.[signature][hline]nom de dieu de putain de bordel de merde de saloperie de connard d'enculé de ta mère.
Sosyal ağlarda paylaş

edwin bahtısız değil,edwin edwina olduğunda copper coronete götür arın önünda çapıkn bi herif var herkese sarkan,onla konuştur,görüyorsunki durumundan baya memnun. :)[signature][hline]"In blossom today, then scattered:
To last for ever?
Sosyal ağlarda paylaş

Acaba Edwin Edwina olunca Keldorn a karşı bir Romance i olur mu? Bir de Temple Ruins de En son da bir kapı var o kapıyı açmak için 3 şey istiyor simgelerden ikisini orada buluyoruz ama üçüncüsü yok bir da sunlight ve parcadan bahsediyor bunlarda lazımmış bu konu hakkında bir şey bilen var mı?

[Bu mesaj screamer tarafından 27 January 2004 16:35 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

orda büyük konuşan bir kafa vardı ondan alıyordun 3 parçayıda,bilmeceler fln soruyodu,ayrıca keldorn evli barklı adam 2 çocuğu bile avr,gerçi hafiften boynuz yiyo karısından ama olsun:)[signature][hline]"In blossom today, then scattered:
To last for ever?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...