Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Merak : Zorluk

Kaede

Öne çıkan mesajlar

Seçim şansı verildiğinde oyunları hangi zorluk derecesinde oynarsınız ? Bir ara feci gaz vardı bende, bütün oyunları hardest bitirmeliyim RAWR diye. Herhalde hardest bitirdiğim en son oyun Call of Duty dir. Stalingrad da 3 saniyede bir quicksave atınca töbe ettim. Uzun zamandır "install next next next ok start" modundayım.
Sosyal ağlarda paylaş

Normal başlarım. Bitirdiğimde oyun hoşuma gitmiş ise bir sonraki zorluğa geçerim. Hala oynamak istiyorsam bir zorluk daha atlarım.

örneğin en son DMC4 oynuyordum.
İlk zorlukta 1
İkinci zorlukta 2
Üçüncü zorlukta 1 kez bitirdim ve daha 2 tane zorluk seviyesi var bitirceğim.

TPS, FPS, Action oyunlara daima normal da başlarım. Strateji ise easy'dir genelde. Nedeni de kafa basmadığından değil de, çok çabuk sıkılıyorum. Yok şuna şu anti'yi hazırla yok şu yok bu, 5-10dk dan sonra bayıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Normal oynuyorum, Zor oynamam çünkü zorluk derecesinin artması karşındaki npc'in seni daha çok zorlayacak bir AI yapısı olmadığı için aynı yerde aynı hareketleri , aynı hataları yapıp duruyorlar. Tek fark ya NPC in HP ve Armor u artmış oluyor yada senin kullandığın silahın dmg i düşmüş oluyor. Zorlukta başka birşey değişmiyor. Bazende 1 npc gelen yerde 2 tane geliyor.Bu da benim gözümde oyunu Hard Mode da oynayıp "WOoww" dedirtcek bir düzeye getirmiyor..
Sosyal ağlarda paylaş

jonq said:
Normal oynuyorum, Zor oynamam çünkü zorluk derecesinin artması karşındaki npc'in seni daha çok zorlayacak bir AI yapısı olmadığı için aynı yerde aynı hareketleri , aynı hataları yapıp duruyorlar. Tek fark ya NPC in HP ve Armor u artmış oluyor yada senin kullandığın silahın dmg i düşmüş oluyor. Zorlukta başka birşey değişmiyor. Bazende 1 npc gelen yerde 2 tane geliyor.Bu da benim gözümde oyunu Hard Mode da oynayıp "WOoww" dedirtcek bir düzeye getirmiyor..

+666

Half Life'in ilk oyununu Easy'de oynarken bile oyunu Monarch's Lair'de bırakmak ve cephane hilesi yapmak arasında kaldım ikinciyi seçtim ki benzer şekilde bugüne dek oynadığım (Unreal Tournament harici) tüm FPSlerde zorluk arttırmanın zekaya değil rakibe damage üstünlüğü/oyuncuya damage dezavantajı olduğunu bizzat görmüşümdür.

Unreal Tournament'de Godlike oynamak zevkli olabiliyor ama başka FPSlerde Hard (yada Hardest) yapmak oyunun zevkinin içine ediyor. Serious Sam serisi bu örneğin adeta böbreğini patlatan oyundur , zorluk arttırdıkça CPUnun damage hesaplamasında kendine torpil geçmesi, bir noktadan sonra bunun oyuncuya zaman kaybından başka birşey olmadığını hissettirmesi yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...