Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Texas Hold'em Poker Tutorial * Istek Uzerine *

Baluu

Öne çıkan mesajlar

• 4 hafta sonra ...

peki biri bana bunun nasıl olduğunu açıklayabilir mi? bende kazandım ama çok az bi miktar kazandım (Sercan Ertürk benim) William Hutton denen arkadaşın diğer kartı 2 benim 6. bütün parayı benim almam gerekmezmiydi?

renklerde bi üstlünlük sıralaması diye bişey hatırlıyorum varmı bilmiyorum ama küçükten büyüğe, sinek, maça, kupa, karo diye biliyorum. benim 8'im maça onunki kupa diyemi aldı parayı acaba

Sosyal ağlarda paylaş

Bende bi kac tip yazayim.

1. Turkiyede ozellikle xuqa felan gibi yerlerde el acilmadan raise all in yok gibi seyler der. Bunnar sacmaligin daniskasidir. Eliniz iyiyse (Belirli eller iyidir ornek AK AA KK AQ QQ seri olarak A&Herhangi bi kart gibi) ilk elden ufak bi yukseltmeyle basalyip ilerde sorun cikartcak blofculeri ve sansa giriyim diye girenleri elemek yararlidir. (Big blind 10 sa mesela 20 yukseltmek yeterlidir genelde)

2. Her zaman burda yazan ellerin gazina gelip oynamayin. Benim cok buyu oyunlari high cardla aldigim oldu. Masadaki oyuncu sayisina gore yuksek ellerin cikma sansi dogru orantilidir. Yane masada 3 kisi varken elinizde AX varsa korkmadan girin ve yukseltin. Hele birde yerden bi A daha acilirsa bir A per gayet saglam bi eldir.

3. Ozellikle gene Turkiyede her oyuncu super oldugundan deli gaza gelip dambudu dumbuu oynuyolar. Gaza gelmeyin 1000 kaybettim bi 1000 daha riske ediyim belki adamin eli daha kotudur demeyin. Kayiplarinizi sineye cekip bir sonraki eli dusunun elinizde 2 perle oyuna devam etmeyin.

4. Internet ustunden oyunu iyi izleyin demek zor. Ama genede rakiplerinize bakin. Kimi oyuncularin bazi belirli sartlari vardir mesela garanticidir eli iyi olmadna girmez(ben biraz boleyim) kimi her oyna girer sanscidir kimide blofcudur. Az cok tanimayi deneyin.

Aklima gelenner bunnar simdlik
Sosyal ağlarda paylaş

Baluu said:
2nizde kazanmışsınız, kısaca bölüşmüşsünüz potu.

çünkü 55 - 888 eli var ikinizde de.

Texas 5 kart ile oynanır. Yani full house yapmıssınız ikinizde 8 ler ve 5 lerden oluşan.

tam bölüşmedik işte ortada 1000 1500 gibi bi para vardı bana 250 falan geldi kalanını adam aldı. all in falanda yapmadım hani yapınca koyamadığım paranın farkını karşı tarafa veriyor, ama yapmadım yani yarı yarıya bölüşmedik kesinlikle.
Sosyal ağlarda paylaş

side pot deniyo o olaya
mantik su
simdi 3 kisisiniz mesela
paralariniz sirayla
1500
1000
500

1500 arkadas all in dediginde
parasi 3 stacke bolunur
a: 500
b: 500
c: 500

1000 dediginde 2 stacke:
b: 1000
c: 1000

500 derse tek stacke:
b: 1000
c: 1500

a kazanirsa a b c
b kazanirsa b c
c kazanirsa c
stackini alir

yane koydugun kadar para alirsin

kaybetme durumunda da
alinmayan stackler sahiplerine geri dagitilir

yane mesela b kazanirsa
a stacki yane 500 1500e geri verilir
c kazanirsa b ve a stackleri yane 1500e 1000 1000e 500 geri verilir gbibi
Sosyal ağlarda paylaş

1500 e 1000 1000 e 500 verilmez onların kendi arasındaki karsılasmasında.. 1000 kazanırsa 1500 sadece 500 alır 1500 kazanırsa 1000 hic bise almaz..anca esitlik durumunda yan pot bolusulur kısaca 1500 1000 500 masasında herkes rest derse

1500 kazanırsa tum masayı toplar

1000 kazanırsa sadece 1500 olan 500 geri alır

500 kazanırsa ortadan 1500 alır..1500 500 unu geri alır ortada kalan 1000 de 1500 ile 1000 in arasındaki galibe verilir
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:
peki biri bana bunun nasıl olduğunu açıklayabilir mi? bende kazandım ama çok az bi miktar kazandım (Sercan Ertürk benim) William Hutton denen arkadaşın diğer kartı 2 benim 6. bütün parayı benim almam gerekmezmiydi?

renklerde bi üstlünlük sıralaması diye bişey hatırlıyorum varmı bilmiyorum ama küçükten büyüğe, sinek, maça, kupa, karo diye biliyorum. benim 8'im maça onunki kupa diyemi aldı parayı acaba
potu bolusursunuz ikinizde de 8den full house war(yanlıs gormusum kartları :D doper sandım basta..neyse iste 5 kartla oynandıgı icin oyun 888 55 zaten 5 kart ediyo diger kartların bi onemi kalmıyor)..pot ikiye bolunur kısaca..ama restlesdiyesniz o ortaya senden cok para koymustur oyun paraları dagıtırken sanki o daha cok kazanmıs gibi gorunebilir..

texas holdem da tamamen aynı sayılardan olusan farklı renkler acma ihtimaliniz yok onun icin boyle sıralama yapılmaz..
Ancak 5 card draw gibi oyunlarda bu mevcut bi ihtimal..ve yanlıs hatırlamıyorsam sıralama maca-kupa-sinek-karo seklinde (briçteki majör minör ve guc sıralamasıyla aynı diye hatırlıyorum) olmalı..
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
peki diyelim ki üç oyuncu sırayla all in dedi. chipler şöyle
50, 100, 150 olarak oyuncularda. 50 chip süren kazandı, kazanabileceği para herkesten 50 olmak suretiyle kendi 50si artı iki adamdan 50şer olmak üzere 150 midir?

gerçek hayatta oynarken kasmıyo mu bu side potlar, parasının bi kısmını geri alan oyuncu falan?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...