Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kara harekatı sona erdi.

Prawler

Öne çıkan mesajlar

fizban said:
şimdi şöyle bir gerçek var, ben şahsen dün gates in gelmesiyle bugün çekilmemizi birleştiremiyorum. bu kadar planlı çekilemez çünkü bir ordu bir günde. yani önceden planlı bir çekilme vardı bence bugün için.

Ordu zaten 1 günde çekilmiyor. Daha birliklerin büyük kısmı çekilmedi. TV görüntülerindekiler topçu birlikleriydi. Eğer askeri deha arkadaşlarımız onaylarsa, henüz çekilme yeni başlamış ve birkaç gün sürecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

1.si 2 aya 3 aya o kamplar tekrar kurulacakmış
ee ne yapmalıydık tekrar kurulacak diye girip yıkmayalım mı?

2.si şubatta operasyon mu yapılırmış o kadar şehit verdik!
herkes operasyonu martta bekliyordu TSK şubatta operasyon yaparak hem örgütü hazırlıksız yakaladı hem de kış şartlarında benim bildiğim kadarıyla hiçbir askerini soğuk vs sebeplerle kaybetmeden savaşabildiğini gösterdi.

3.sü 8 günde çekildik yazıklar olsun
zaten haftalarca kalsak dışpolitikada elimiz zayıflardı k.ırak'ı işgal ediyorlar fln diyeceklerdi + olay zaten operasyonun baskın etkisi yaratması 5 6 7 günden sonra terörist mi kalır yav görmüyor musunuz bazı yerlerde silahlarını bırakıp kaçmışlar
+ne olursa olsun bölgeyi bizden iyi biliyorlar uzun süre orada kalırsak daha çok pusu vs olayları olabilir.

4.sü kandile bile giremedik bu nasıl iş?
TSK hedef kandil dedi mi arkadaş, asıl hedef kandil olsa direkt oraya helikopterle indirme fln yapılır sen yürüye yürüye kandile gitsen orada terörist kalır mı hemen en yakın yerleşim yerine gidip sivil halka karıştıklarını ben bile biliyorum ne yapacan şehre inip terörist mi arican

+son olarak
evet operasyonda belki çok kayıp vermişizdir belki de planlanandan daha erken dönülmüştür ama başta böyle bir hükümetle böyle bir dünyada abd ye o kadar kolay kafa tutamıyorsun, abd çekil dedi çekilmedin teröristin yerini sana söyleyen abd senin yerini teröriste söylemiyor mudur:/
bu kış şartlarında böyle bir bölgede daha iyi operasyon yapabilecek dünyada kaç tane ordu vardır sayın görelim, o şartlarda çadırda bile 2 3 gün kalamayacak insanlar operasyon kısa sürdü diyor
Sosyal ağlarda paylaş

şimidi bu çekilme olayını istisnasız yetkili kişilerden daha iyi bilemeyiz
benim takıldığım olay rakamlar biliyosunuzki sizde çok fazla yalan dönüyor ortalarda
eğer verilen rakamlar doğruysa çok iyi bi zamanda girdik ve çıktık
israil batı şeriaya girdi çıkamadı amerika ıraka girdi çıkamıyor
türkiye girdi 1 haftada işini biridi ve çıktı (mesajı verilmiş)
dünyada güvenirliği artmış mesajı
ırakın elimizin altındaki bi şamar oğlanı olduğu (mesajı)
ve yine ıraka siz oyuncaksınız bizim düşmanımız daha büyük mesajı
aslında çok kapsamlı bi harekat değildi bu
ama eminim o bölgeyi terketsek bile mutlaka bilinmeyen bişeyler bırakmısızdır
belki arkada asker bırakmadık ama stratejik öneme sahip cihazlar bırakmış olabiliriz
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim yerimizde İsrail olsaydı orada taş taş üstünde bırakmaz, temizlerdi. Ama iç siyasette bir taşta 2 kuş vurdular. Hem Türban muhabbeti geçmiş oldu çaktırmadan, hem de Amerika'nın aferinini aldık. Ben orayı ne pahasına olursa olsun temizleyip çıkmamızı bekliyordum, 1 yıla yakın sürer diye düşünüyordum taş taş üstünde bırakmadan temizleriz diyordum da yanılmışım. 1 haftada Corc amcaların kızmasıyla paldır küldür çıktık. Siyasilerin ve genel kurmay başkanının söylemi 1 gün içinde ne kadar değişiklik gösterdi. Önceki gün gerekirse bir yıl ordayız derken ertesi gün çıktı.

Bir Türk Ordusu vardı bu ülkede güveneceğim, o da feci şekilde sarstı güvenimi.
Sosyal ağlarda paylaş

Prawler said:
Bizim yerimizde İsrail olsaydı orada taş taş üstünde bırakmaz, temizlerdi. Ama iç siyasette bir taşta 2 kuş vurdular. Hem Türban muhabbeti geçmiş oldu çaktırmadan, hem de Amerika'nın aferinini aldık. Ben orayı ne pahasına olursa olsun temizleyip çıkmamızı bekliyordum, 1 yıla yakın sürer diye düşünüyordum taş taş üstünde bırakmadan temizleriz diyordum da yanılmışım. 1 haftada Corc amcaların kızmasıyla paldır küldür çıktık. Siyasilerin ve genel kurmay başkanının söylemi 1 gün içinde ne kadar değişiklik gösterdi. Önceki gün gerekirse bir yıl ordayız derken ertesi gün çıktı.

Bir Türk Ordusu vardı bu ülkede güveneceğim, o da feci şekilde sarstı güvenimi.

bu konuda iki şekilde düşünüyodum olumlu ve olumsuz
olumsuz olan düşüncemi çok iyi ifade ettin +1
Sosyal ağlarda paylaş

Gir dediler girdik, çık dediler çıktık. Sonuçta istediğğimiz oldu mu? Evet girdik. Bundan sonra da girmemize kapı açıldı mı? Evet açıldı. pkk ulaşılmaz sandığı topraklardan donunu bile bırakarak çekilmek zorunda kaldı mı? Kaldı. Evleri, mağaraları, erzakları, muhimmatları yok edildi mi? Edildi
Gerisi hikaye.
Sosyal ağlarda paylaş

evet saygı bazıları için gerçekten problem olmuş. bu forumda yeniyim, içerdeki insanlar da eğitimli ve seçkin gördüğüm kadarıyla ama bu tarz olaylar işin tadını kaçırıo.

for egzample

E sen niye 1950'de ki fotoyu koyuyorsun? Susup oturacaksın.
Ayrıca siyahların okula girmesi ile türbanı aynı kefeye koyuyorsan GERİZEKALININ ÖNDE GİDENİsin. Bıktım bu beyinsizlerle uğraşmaktan be. IQsuz bebeler.

neyse konuyu dağıttık. ne diyorduk ya. kara harekatı. evet. kapsamlı açıklamayı çok merak ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence bu operasyonun zamanlaması cuk oturmuştur yerine. Kesinlikle şehit olanların bok yoluna gittiğini düşünmüyorum. Evet profesyonel ordu olsaydı daha sindirilebilir olabilirdi ya da Gates'in açıklamalarından 3-5 gün sonra çekilseydik; ama bundan sonra Irak'ta söz hakkımız olduğu kesinlik kazanmıştır.

Teröre dolaylı yoldan darbe vuruldu ki zaten direk vurulamayacağını hepimiz artık kabul etmek durumundayız. ABD, Afganistan'ı topyekün işgal etti de ne oldu?

Talabani efendi yakında gelir Ankara'ya, bu operasyonun asıl sonuçlarını o zaman göreceğiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu ülkede 20 yıldır teröre darbe vuruluyor deniliyor.

90'lı yıllarda bundan daha büyük çaplı bir çok operasyonlar yapıldı 35.000 asker gitti binlerce terörist öldürüldü. Artık operasyonlarla bir yere varılamayacağı gördünüz.
2008'de bu operasyon yapıldıysa böyle giderse 2018'de de aynısı yapılacak.
Herkes bildiği ezberi söylemeye devam edecek. 20'li yaşlardaki binlerce genç insan heba olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

90'lı yıllarda bundan daha büyük çaplı bir çok operasyonlar yapıldı 35.000 asker gitti binlerce terörist öldürüldü. Artık operasyonlarla bir yere varılamayacağı gördünüz.
Herkes bildiği ezberi söylemeye devam edecek. 20'li yaşlardaki binlerce genç insan heba olacak.

pkk sözcüsü fln mısın sen görmüşüz fln?
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

"yıllardır insanları mahkemeye koyup yargılıyoruz! ne suç duruyor ne suçlu! bak şimdiye belki yüz binlerce mahkeme kuruldu ama hırsızlar tecavüzcüleri cirit atıyor. artık hukukla bir yere varılamayacağını gördünüz!" gibi bişi oluyor senin dediğin ama en zavallısından..

ayrıca siz biz kavramına da hasta oldum. hayır sonra ben şöyle diyince; "ülkeden ayrılsanız en çok ben sevinecem ya batı şehirlerinin sıradan içine ediyorsunuz, siz ediyorsunuz siz; bizden olmayanlar; siz." faşist oluyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Operasyon ve iktidarın zamanlaması ve girişimleri bence çok yerindeydi. Kandile bir dokunamamak ve bir tampon bölge oluşturamamak beni hayal kırıklığına uğrattı sadece..

yiğidi öldür hakkını ver demişler

ek: ha birde dtp canlı kalkan olucaktı ne zamandı o dağa çıkıyoz biz hemşo falan diyolardı.. çıktılar mı?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...