Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İllidan Stormrage downed by Destination

Vulcan_Lionheart

Öne çıkan mesajlar

Paticik e son mesajım bu. 1 gün sürdü forum üyeliğim. Benim konuşulanlardan anladığım kadarıyla burda belli bir cemiyet var. İnsanlar ismen birbirlerini tanıyorlar ve kendi aralarındaki geyikleri şakaları yapıyorlar. Tartışmalar, sohbetler kendi aralarında ve yeni üyeleri tanıma fırsatı bulmadan yada eski üye bile olsa attığı mesaj sayısına göre karşısındaki insana değer biçen bir topluluk var. Şaka yaparken dozunu ayarlama gereği duylmuyo. Daha sonra kırdıkları insanlar dır dır yapan boş karakterler oluveriyolar.
Oysaki ben paticik i bir çok konuda insanları fikir beyan ettiği, doğrusuyla yanlışıyla aranılan herhangi bi şeyle ilgili bilgilerin yayınlandığı bi platform olarak tanımıştım. Paticik ve benzeri siteler olmasa kimse kimin ne yaptığından haberi olmaz, hangi guildin hangi oyuncuya ihtiyacı olduğundan haberi olmaz diye düşünüyodum. Yani bu tarz gereksinimleri karşılayacak bir oluşum. Ama bu tür bilgilendirme postları burda yararlı karşılanmanın aksine rahatsızlık verici olarak karşılanıyo.
Yanlış bilgilendirilmişim. Verdiğim geçici rahatsızlıktan ötürü özür diliyorum. Hoş muhabbetinizle sizi başbaşa bırakıyorum.

edit: ben yazarken yukardaki saçma resimleri eklemişler.. görsem yazmazdım buyazıyıda...
Sosyal ağlarda paylaş

Acidjazz3 said:
Paticik e son mesajım bu. 1 gün sürdü forum üyeliğim. Benim konuşulanlardan anladığım kadarıyla burda belli bir cemiyet var. İnsanlar ismen birbirlerini tanıyorlar ve kendi aralarındaki geyikleri şakaları yapıyorlar. Tartışmalar, sohbetler kendi aralarında ve yeni üyeleri tanıma fırsatı bulmadan yada eski üye bile olsa attığı mesaj sayısına göre karşısındaki insana değer biçen bir topluluk var. Şaka yaparken dozunu ayarlama gereği duylmuyo. Daha sonra kırdıkları insanlar dır dır yapan boş karakterler oluveriyolar.
Oysaki ben paticik i bir çok konuda insanları fikir beyan ettiği, doğrusuyla yanlışıyla aranılan herhangi bi şeyle ilgili bilgilerin yayınlandığı bi platform olarak tanımıştım. Paticik ve benzeri siteler olmasa kimse kimin ne yaptığından haberi olmaz, hangi guildin hangi oyuncuya ihtiyacı olduğundan haberi olmaz diye düşünüyodum. Yani bu tarz gereksinimleri karşılayacak bir oluşum. Ama bu tür bilgilendirme postları burda yararlı karşılanmanın aksine rahatsızlık verici olarak karşılanıyo.
Yanlış bilgilendirilmişim. Verdiğim geçici rahatsızlıktan ötürü özür diliyorum. Hoş muhabbetinizle sizi başbaşa bırakıyorum.

edit: ben yazarken yukardaki saçma resimleri eklemişler.. görsem yazmazdım buyazıyıda...

valla şu siteye üye olduğumda da kimseyi tanımıyordum. şuanda da kimseyi tanımıyorum.

forumun baya büyük bir kesimine göre de süreyle orantılarsak çok az mesaj atmışım. ama bu az mesaj sayıma ragmen, kimseyi tanımama ragmen gidip birisi de bana kıllık cıkarmadı forumda. he tartıstıgımız konular olmustur belki, hatırlamıyorum. bunun sebebi de forum ortamında amacın tartısma olması.

bunun dısında gercekten ilk sayfadaki konuların coğu benzer. üst tarafta sticky bir konu var. ona yazılsın diye konmus bir konu. objektif bakarsak duruma 2 taraf da haklı. siz yeni , uzun süre sonra cogu kimsenin yapamadıgı bir seyi yapıp, heyecanla konu acmıssınız. bunu anlarım...ama siz de actıgınız konuya gelen mesajlardan rahatsız olmamalısınız.

eğer gidip adamlara konuma mesaj atmayın tarzı seyler yazarsanız onlar da size o zaman sticky kısmına ac derler.

ayrıca konu ile ilgili mesajıma gelirsek..tebrik ederim ve progressinizde basarılar dilerim

edit: baya bir typo var sanırım ama kusura bakmayın. zamanım cok fazla degil duzeltemicem simdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir mahalleye taşındınız, mahallede gençlerin takıldığı bir kafe var.

Bu kafenin devamlı müdavimleri var, arada gelip gidenleri var, geyik yapanı var, ciddi takılanı var, abisi var, eziği var. var birileri işte.

Gelip ilk günden kafanıza ilk esen masaya oturur, garsonla kavga eder, bağırır çağırır, ortamın saygı duyulan abisine umuz atar, köşede oturan amcaya parmak atarsanız. Birileride çıkar kafayı gömer size. Bir dahada sittin sene o ortamda söylediğiniz yaptığınız hiçbir hareket ciddiye alınmaz ta..ak oğlanı olursunuz. Bundan doğal bişey varmıdır allahınızı severseniz. Yeni bir ortamı girince ilk yapılan, o ortamın sakinlerine saygı göstermektir. Saygı görmek istiyorsanız tabi.

Sizin kafeye geldiğiniz gün, son 5 gününde size benzer kişiler yüzünden sürekli kavga etmiş bir eleman sizede baştan çıkışırsa onuda görmezden gelirsizniz. Yada küser çeker gidersiniz, fare dağa küser dağında çok umrunda olur eminim.
Sosyal ağlarda paylaş

Acidjazz3 said:

sonuna kadar haklı.. Bazen yazmak istedigim halde yazmıyorum cogu topige cünki sonra arkadaş tayfasının gelip vızıldamasını cekemem boş yere.. (paticik için genelleme yaptım :) )

FreEmoon said:
Bir mahalleye taşındınız, mahallede gençlerin takıldığı bir kafe var.

Bu kafenin devamlı müdavimleri var, arada gelip gidenleri var, geyik yapanı var, ciddi takılanı var, abisi var, eziği var. var birileri işte.

Gelip ilk günden kafanıza ilk esen masaya oturur, garsonla kavga eder, bağırır çağırır, ortamın saygı duyulan abisine umuz atar, köşede oturan amcaya parmak atarsanız. Birileride çıkar kafayı gömer size. Bir dahada sittin sene o ortamda söylediğiniz yaptığınız hiçbir hareket ciddiye alınmaz ta..ak oğlanı olursunuz. Bundan doğal bişey varmıdır allahınızı severseniz. Yeni bir ortamı girince ilk yapılan, o ortamın sakinlerine saygı göstermektir. Saygı görmek istiyorsanız tabi.

Sizin kafeye geldiğiniz gün, son 5 gününde size benzer kişiler yüzünden sürekli kavga etmiş bir eleman sizede baştan çıkışırsa onuda görmezden gelirsizniz. Yada küser çeker gidersiniz, fare dağa küser dağında çok umrunda olur eminim.

demişsinde.

topiği açan arkadaş sadece çok uğraştırmadı yazmış resmin altına farkındaysan.. ne bi millete laf atmış nede sataşacak kelimeler yazmış.. eğer sadece çok uğraştırmadı lafından çıkıyorsa bunca kavga, afedersiniz ama siz kendinize bakın derim önce.. başka bi topicte günlerce saçma esprilerin geyikleri döndü dışarıdan aa bune böle biz topic açsaydık küfür ederdiniz diyenlerlede dalga geçtiler.. Ozaman hiçbir sorun yoktu ama?...

iki topiğide açanları sahsen tanımam. ama ne bileyim ilk alıntıdaki arkadasın dedigi gibi.. belli bi arkadaş kitlesi var bunlar arasında geyik döndümü sorun yok ama başkası bişi dedimi hemen hatalı ortalık karıstırıcı vs. vs. bide bunlara o geyik takımının şak şakçı (pohpohlayan) adamları ekleniyor.. ee yeni gelen hiç bişi yazmayacakmı ozaman bu foruma? yada pati ozaman eski üyelere açık bi yer olsun son 1 senedir üye olanları /kick. :) lafa gerek yok yani daha fazla.
Sosyal ağlarda paylaş

Problemde bu zaten. Burada bir süredir benzer konular yüzünden bir gerginlik var zaten. İsmi lazim değil bir guildin tüm uyarılara rağmen açtığı 30 tane topik var. Toplasan 10 tane guildin açtığı 200 taneyi bulmuş bu tazr topiği var.

Herkezin söylediği şey baştan beri şu "kardeşim siz ilk açtığınız topiğe yazın ne yazacaksınız biz zaten her yeni mesajı okuyoruz niye yeni topik açmak zorunda hissediyorsunuz kendinizi"

Bu süreçle başlayan konu taaaaa buralara kadar geldi ve artık bazı kişiler o kadar dolduki, siz o kafenin yanından geçerken içeri baktınız diye "ne bakıyorusun kardeşim yan yan" moduna girdiler. Haklı veya haksız kimsenin umrumda değil artık.

Burda geyiğine bir başlık açılıp muhabbetin dibine vursanız kimsede size "noluyor burda ne yazıyorsunuz saçma saçma" demez. Ama son 2 aydır sürekli benzer konulardan sürekli benzer uyarılardan sonra. O mesajların hiçbirini okumayan sadece kendi topiği ile ilgilenen, sadece o topikteki mesajları okuyanada hoşgörü ile bakılmaz tabikide.

Bu forumu sadece reklam amaçlı kullananlara, "kural" diyen kişiye "keyfimin kahyasımısın" modunda cevap verenlerede "kapıyı dışardan kapat" denir.

Deminde verdiğim örnekteki gibi bu mahalleye yeni taşındaysanız önce burada yaşayanlara güler yüz gösterir, bu mahhallenin adetlerine saygı gösterirsiniz. O zamanda insanlar sizi dinler, sever ve saygı duymaya başlar.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:
isin komigi illidan yere duser dusmez, kosarak balon alip, bi elinde balon, bi elinde klavye, basligi yaz resmi koy, yalap sap, kurallari okumadan yazan adamlarin uste cikma kavgasi. burasi hemen acc alip sunu kestik yaziim forumu degil.

Pardon burası "lvl 1 mob kestim gg mauhauha" forumuymuş bilemedik eheh.

FreEmoon said:
Herkezin söylediği şey baştan beri şu "kardeşim siz ilk açtığınız topiğe yazın ne yazacaksınız biz zaten her yeni mesajı okuyoruz niye yeni topik açmak zorunda hissediyorsunuz kendinizi"

İsmi lazım değil bazı cinsler gelip laf atıp, kışkırtıp konuyu kilitlettirmeseler tek başlık gidicez ama..
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaslar daha fazla tartismaya atismaya gerek yok,gangren`e mesaj attim,guild progress topiclerinin acilmasi yasaksa hepsi kilitlensin diye,kusura bakmayin rahatsizlik verdiysem guildim adina,gangrenden rica ettim diger progress topicleriyle beraber bununda kilitlenmesini, eger bu olmuyorsa uyeligimin iptalini ve guildimin proggresinin tabir ettiginiz sticky progress basligindan silinmesini ve Destination Guildi olarak Paticikten cekildigimizi bilgilerinize sunarim.
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler, ileri gitmişsiniz biraz.

Destination guildi (ve Vulcan, lideri sanırım) ilk Progress başlığından beri düzenli olarak ÖM gönderir. Bilmeden konuşmamak lazım.

Destination'ın abuk subuk açtığı fazla başlık yok baktığınızda, Vashj ve Kael için bir tane, Archimonde ve Illidan için birer tane. Bunlar ciddi başarılar şu oyun için, görmezlikten gelmeyin.

Kullanılan üslupta çok kötü değil (en azından diğerleri gibi) Espirili bir yaklaşımda bulunulmuş (Fazla uğraştırmadı) ve yakından takip ediyorsanız, birkaç gün sürdü sadece deneyip başarmaları, uymuşta yani.

Şimdi sonuçta burası Official Forum değil. Baggio'nun ortada olmamasından dolayı, tek başıma boş zamanımda ayırabildiğim kadar zaman ayırıyorum. Lütfen işi rayından çıkarmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:
Beyler, ileri gitmişsiniz biraz.

Destination guildi (ve Vulcan, lideri sanırım) ilk Progress başlığından beri düzenli olarak ÖM gönderir. Bilmeden konuşmamak lazım.

Destination'ın abuk subuk açtığı fazla başlık yok baktığınızda, Vashj ve Kael için bir tane, Archimonde ve Illidan için birer tane. Bunlar ciddi başarılar şu oyun için, görmezlikten gelmeyin.

Kullanılan üslupta çok kötü değil (en azından diğerleri gibi) Espirili bir yaklaşımda bulunulmuş (Fazla uğraştırmadı) ve yakından takip ediyorsanız, birkaç gün sürdü sadece deneyip başarmaları, uymuşta yani.

Şimdi sonuçta burası Official Forum değil. Baggio'nun ortada olmamasından dolayı, tek başıma boş zamanımda ayırabildiğim kadar zaman ayırıyorum. Lütfen işi rayından çıkarmayın.

Tesekkurler Gangren..

Merak ettigim sey burda neden bu kadar saldiri altinda kaldigimiz ve kendimizi savunmak zorunda kaldigimizdir.Gavur guildine saldirir gibi saldirdi millet...Bir suc islediysek affola..
ps:Guild lideri degilim.guildin tanklarindan biriyim..bilgilerinize
Sosyal ağlarda paylaş

Ben söyleyim konu siz onlar yada bunlar değil,her ne şekilde olursa olsuk bi nebze dahi olsa egomari içerik taşıyan post bile gelse ortam hemen bulaniyor eh halinazırda türklerin "Kralım(z)" mantığı cinlendiriyor artik seninde yazmış olduğun
Vulcan_Lionheart said:
fazla uğraştırmadı...

Sözüne patlamış millet
Sonuçda eğerki buraya topic açıp bi sunumda bulunuyorsan mutlak suretle negatif yorumlarda alacaksın pozitiflerin yanında ben senin yerinde olsam Gangrene mesaj atip o "fazla uğraştırmadı..." u kaldıttırır veyahut topic i toptan sildirdir ortamın üslubuna uygun şekilde açtırdım.

Tebrikler bu arada sabit bi raid ortamı kurup istikrarlı,sadık oyuncuları bi araya toplayıp BC content'i temize çıkarmışsınız inşallah Sunwelldede böyle devam edersiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...