Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

CL: Fenerbahçe - Sevilla ( 20.02.2008 - 21.45 )

Xobalt

Öne çıkan mesajlar

Şampiyonlar Ligi 2.tur ilk maçı
Şükrü Saraçoğlu Stadyumu

Fenerbahçe bu hafta sonu deplasmanda Rize'yi 2-4 ile geçti.
Sevilla bu hafta sonu deplasmanda Espanyol'u 2-4 ile geçti.

Fenerbahçe 2.yarıya iyi başladı, ligde.
Sevilla ligde kötü gidiyordu, son haftalarda toparlandılar.
Fenerbahçe'de Semih yok.

Fenerbahçe için tarihi bir maç.
Gol yemeden galip gelmek çok önemli. Zira Sevilla iç sahada çok rahat gol bulabilen bir takım.

Grup maçlarındaki gibi konsantre bir Fenerbahçe'nin Sevilla ile kendi sahasında başa baş mücadele edeceğini düşünüyorum

Başarılar...
Sosyal ağlarda paylaş

maç çok sürpriz bir maç, her ne kadar sevilla daha üstün bir fizige ve takim oyununa sahipmiş gibi görünsede, top yuvarlak..

Fenerbahçe'nin maçi kazanma şansinin olduğunu düşünüyorum.
Sonuç için bir tahmin yapamayacagim, gerçekten zor tahmin etmek. Ama sevilla galibiyete daha yakin gibi duruyor..

Butun kalbim Fenerbahçem'in yenmesinden yana.

Umarim kazanirlar.

İki takima da bol şans.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Arthur Zico, forvette son haftaların başarılı ismi Mateja Kezman'a şans verecek. Brezilyalı çalıştırıcı sakatlığı atlatan ancak takım ile henüz çalışma fırsatı bulamayan Semih Şentürk'ü ise idman ve maç eksiği sebebiyle yedek kulübesinde oturtmayı planlıyor.

Öte yandan Arthur Zico'nun orta sahada da tercih yapması gerekiyor.. Mehmet Aurelio'nun yanında Selçuk Şahin ile yeni transfer Maldanoda arasında tercih yapacak olan Zico'nun Selçuk'u ilk 11'de oynatmayı planladığı öğrenildi.

Zico'nun Sevilla karşısına kadroda herhangibir değişikliğe gitmeyeceği ve son lig maçında Rizespor karşısında sahaya sürdüğü 11 ile sahaya çıkmayı planladığı öğrenildi.

Denilmiş, fenerbahce.com sayfasinda..

Şimdi acaba mateja kezman dogru bir seçim mi ?, kezman gerçekten alex'e ısındı, oynamak mi istiyor ? Yoksa bir iki maç oyle balik felan goller mi buldu ?

Aurelio'nun yanina Selçuk'u koymasi bekleniyor ama acaba Maldanoda daha mi iyi olurdu ? Sizce takima yeteri kadar isindi mi ?

İlk 11'de yapilabilecek hatalar sonradan oyuncu degişikligi ile giderilebilecek mi ? Yoksa Fenerbahçe ilk 11'i iyi seçerse ancak kazanabilir, sonradan oyuncu degişikliklerinde takim ya yalpalar ya da daha kötüye mi gider skor acisindan ?

Yorumlarinizi merak ediyorum...

Bir de gökhan gönül olayi var, gökhan gönül bu maçta da serbest mi oynamali, yoksa çakılı defans mi ?
Sosyal ağlarda paylaş

fenerbahce samp liginde, ligde bulabildiği kadar rahat gol bulabilen bi takım değil. oyunu tek kale oynasa bile sevilla kalitesinde bir takima atabileceği gol sayısı 2 yi gecmeyecektir bence (istteki inter macinda falan da bunu gördük). bu acidan kesinlikle gol yememesi lazim fenerbahcenin. gol yemezse turu gecebileceğine inanıyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

sevilla formda ve istediklerinde çok iyi oynuyorlar. ben fenerin kanoute'yi durdurabiliceğine inanmıyorum. çok zor olucak maçlar.
bu sezon ilk defa bu kadar ciddi bir rakiple oynicaklar. istanbuldaki inter buraya kazanmaya gelmemişti. italyada fener kötü oynadı. şimdi fener evinde çok iyi bir rakiple oynicak. herşeyden öte çok zevkli bir maç olucak.
Sosyal ağlarda paylaş

Baluu said:
said:
Arthur Zico, forvette son haftaların başarılı ismi Mateja Kezman'a şans verecek. Brezilyalı çalıştırıcı sakatlığı atlatan ancak takım ile henüz çalışma fırsatı bulamayan Semih Şentürk'ü ise idman ve maç eksiği sebebiyle yedek kulübesinde oturtmayı planlıyor.

Öte yandan Arthur Zico'nun orta sahada da tercih yapması gerekiyor.. Mehmet Aurelio'nun yanında Selçuk Şahin ile yeni transfer Maldanoda arasında tercih yapacak olan Zico'nun Selçuk'u ilk 11'de oynatmayı planladığı öğrenildi.

Zico'nun Sevilla karşısına kadroda herhangibir değişikliğe gitmeyeceği ve son lig maçında Rizespor karşısında sahaya sürdüğü 11 ile sahaya çıkmayı planladığı öğrenildi.

Denilmiş, fenerbahce.com sayfasinda..

Şimdi acaba mateja kezman dogru bir seçim mi ?, kezman gerçekten alex'e ısındı, oynamak mi istiyor ? Yoksa bir iki maç oyle balik felan goller mi buldu ?

Aurelio'nun yanina Selçuk'u koymasi bekleniyor ama acaba Maldanoda daha mi iyi olurdu ? Sizce takima yeteri kadar isindi mi ?

İlk 11'de yapilabilecek hatalar sonradan oyuncu degişikligi ile giderilebilecek mi ? Yoksa Fenerbahçe ilk 11'i iyi seçerse ancak kazanabilir, sonradan oyuncu degişikliklerinde takim ya yalpalar ya da daha kötüye mi gider skor acisindan ?

Yorumlarinizi merak ediyorum...

Bir de gökhan gönül olayi var, gökhan gönül bu maçta da serbest mi oynamali, yoksa çakılı defans mi ?

Kezman tercihi doğru olacaktır, zaten başka şansı yok, Zico'nun. Semih haberde de belirtildiği gibi takımla çalışamadı. Deivid, İlhan Parlak oynamayacak, herhalde. Üstelik bana göre iyi oynuyor, son maçlarda. Özellikle Oftaş maçında çok beğendim, PSV'deki Kezman'ı gördüm, o maçta. Son Rize maçında gol atmasına rağmen Oftaş maçı kadar oynayamadı.

Maldonado transferi yerine, Fenerbahçe çok iyi bir santrafor alsaydı, çok daha yararlı olurdu. Orta sahanın ortası Fenerbahçe'nin en güçlü olduğu mevkii. Aurelio, Selçuk, Deniz gibi çok sağlam ve formda 3 adam varken bence gerek yoktu, Maldonado'ya. Kötü demem, iyi oyuncudur tabii. Oftaş maçında da bana göre iyiydi, yani ortalama oynadı. Aurelio tarzı oynadı. Aurelio tarzı oynayınca, Aurelio da Appiah tarzı oynamaya başladı, yani ileriye daha çok destek verebildi. Selçuk-Aurelio oynayınca, Selçuk hücuma katılmaya çalışıyor, Aurelio çakılı oynuyor. Ben 2 durumda da pek birşey fark edeceğini düşünmüyorum. Zico sonuçta, oyuncuların durumunu bizden çok daha iyi biliyor. Ne karar verse, yanlış olmaz, diyeyim son olarak.

Fenerbahçe'nin yedek kulübesi zaten sıfır. Yani çok kötü yedekleri var. Önder, Yasin, Can, Vederson, İlhan hepsi birbirinden etkisiz oyuncular. Fenerbahçe'nin en büyük sıkıntısı da burada zaten. Oyun kötü giderken hamle yapamıyor, Zico, çünkü oyuna alacağı adam yokki doğru düzgün. Anca maç berabere giderse, 70.dakikada çıkar Uğur'u, al Vederson'u bunu yapıyor.

Fenerbahçe zaten yanlış 11 le başlamaz, Zico'nun 11 i hep belli. Kezman-Semih ve Deniz-Selçuk-Maldonado arasında en fazla seçim yapabiliyor. Bunlar da birbirine yakın seviyede oyuncular.

Gökhan Gönül defansif yönünden ziyade hücum özelliği ile ön plana çıkan bir isin. Bu yüzden onu çakılı oynatmak, ondan fayda alamamak demek. Defansif yönü ortalama bir bek zaten. Ama Gökhan-Deivid oynarsa hücuma çıkamıyor yeterli kadar, daha doğrusu çıkmaya çalışıyor ama canı çıkıyor gidip gelmekten çocuğun. Deivid çok serbest oynuyor. Adam hep içeri kayıyor. Ligde pek sorun teşkil etmez bu, Rize'yi Konya'yı yenersin zaten. Ama Sevilla gibi kanatları Avrupa'nın en etkili oyuncularından oluşan bir takıma karşı perişan olur. Bunun için en önemli çözüm önerisi Önder-Gökhan ikilisi yapmaktır bana göre.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Kezman iyi oyuncu da olsa FB'nin sistemine uygun bir adam değil. Tek forvet oynayacak yapıda bir oyuncu değil çünkü. Ya Alex ya Kezman oynayacak o takımda. 4-4-1-1 ya da 4-4-2 yani. Haklı olarak Alex tercih sebebi. 4-3-1-2lik fener ortasahada basamaz çok gol yer o yüzden ikisi birden oynamamalı. Yanlız Fb ofansif olarak iyiyse aynı şekilde defansif olarak da Sevilla iyi. Geçen hafta Henry'li Etoo'lu Ronaldinho'lu Messi'li kadrosuyla Barcelona'nın bile gol atamadığı bir Sevilla var.

Ofansif anlamda iyi FB yine de, ama defansif yönden korkutuyor. Kalede Volkan napar bilinmez, Lugano zaten her an kart görmeye meyilli, Gökhan çok ileri çıkarsa arkası boş kalacak. Volkan Yaman oynarsa o da çok ileri çıkıyo gerisi boş kalıyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya benim tahminim 2. yari ortalarina yani 65.dk civarlarina kadar berabere gidilirse, deivid kesin girer oyuna, ya da direk deivid'le başlayip gol arayabilirler..

Şimdi deivid'in bir faydasi varsa, o da rakip defansi bozmasidir.. Adam direk aciyor defansi. Sag'in ortasinda oynuyor, kanat oluyor dedigin gibi, illa gokhan gonul gelecek, ama defans dagiliyor, gokhan gonul'de gelebilirse eger, etkili oluyor forvette.. Yani deivid bana gore pasif ama onemli bir oyuncu. Cunku dagitiyor abi resmen defansi oyle olunca carlos da soldan rahat bindirebiliyor..

Ama tabi bu maç biraz ilginç olacak, iki takimda da neredeyse ayni şekilde oynayan sağ kanat var, yani hucum ozelligi olan ve iyi bindiren oyuncular.. Ama rakibi karsilayan carlos olacak, sacma hatalar yapmazsa, ki carlos bazen cok kaciriyor adam arkasina, dogrusu takim arkadaslariyla ayni seyi dusunmedigi için oyle oluyor, boyle bir durumda gokhan'in başarisi on plana cikabilir. Rakip sag kanat'a oranla..

Bence semih ile başlanilmali neden bilmiyorum, kezman daha sonra girebilir oyuna, daha guzel olur daha rahat olur gibi.. Yani kezman'i yormamak akillica bir hamle olabilir, ilk yariyi ortalama bir oyunla berabere kapiyip, ikinci yariya kezman ve deivid ikilisi ile başlayip, alex destegi, gokhan gonul roberto carlos sagli sollu cikislari ile, gol aranabilir gibi geliyor bana.. Sanki daha rahat olur. Tabi bu kosullarda ilk yari gol yememek şart.. Surpriz bir oyun olur, rakip şaşirir, semih belki gol bile atabilir, turk oyuncularinda moral cok onemli cunku, semihle başlasin diyorum.. Sonra deivid kezman ikilisi ikinci yari, beraberlige yatsin 2. yari asilsin maci koparsin..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...