Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lotr:Return of the king - *Spoiler* - Tartısma Topigi

Halfmumi

Öne çıkan mesajlar

said:
_-Sturm-_, 21 December 2003 17:59 tarihinde demiş ki:
Yaa o kuşatma falan yalandı yaa 3 atlı geldi dağıttı koca Orc ordusunu.. Bir de sadece 5 dakika sürdü, sinir bozdu.. Bari aksiyon görseydik..[hline]Bir lanet var üstümde, bir karanlık.. Aşkın acısını, nefretin zevkini tadıyorum.. Lanetliyim, terk edilmiş.. Geceyim, karanlık, soğuk.. Karşımda, titreyeceksiniz!
Bazen hayata bağlar insanı AŞK/Bazense yaşama isteğini alır elinden../En iyisi mi, bırak bu işleri../Boşver ve yaşa bu fani dünyayı../Doyasıya!!
SAPım, SAPsın, SAP, SAPız, SAPsınız, SAPlar, SAPınız
No to Garbage! No to trash!

o zaman sana göre 5 filin gelip 1000 atlı'yı dağıtması da saçma. komik olmayın ya 2 saniye of[hline]Its not a lie, if you believe it - George Costanza
Sosyal ağlarda paylaş

Kim ne derse desin süperdi bence film. Nazgullerin aygırları çığlık attıkça ben bile bi ara kulağımı kapatmak zorunda kaldım. Bide minas tirth'ten atılan mancınıklar süperdi. Hele bi tanesi orc şefini öldürecekti az kaldı "hassssiicter bee" dedim direk. Nazgullerin dehşetini çok güzel yansıtmışlar minas morgulun geçiş töreni de süperdi yani.[hline]"Gözlerim zamanı akıp giderken izler, bütün canlı varlıkların ölümünü görür. Benim gözlerimde, insan teni çürür solar, ilkbahar ağaçları yapraklarını döker, kayalar ufalanıp toz olur. Sadece uzun ömürlü elfler arasındaki genç kimseler bana normal görünür, yine de onları renk verişlerini kaybetmek üzere olan çiçekler olarak görürüm. Ama sen... "
Sosyal ağlarda paylaş

said:
_-Sturm-_, 21 December 2003 18:06 tarihinde demiş ki:
Ehh bee unity tamam savunma filmi yeter yaa sen beğenmiş olabilirsin ben beğenmedim.. Ne alaka Van dam filmleriyle bu filmin sonuçta ben fikrimi belirttim savaş sahnesi ruhsuzdu diye.. Bence ikinci filmdeki savaş çok daha güzeldi..[hline]Bir lanet var üstümde, bir karanlık.. Aşkın acısını, nefretin zevkini tadıyorum.. Lanetliyim, terk edilmiş.. Geceyim, karanlık, soğuk.. Karşımda, titreyeceksiniz!
Bazen hayata bağlar insanı AŞK/Bazense yaşama isteğini alır elinden../En iyisi mi, bırak bu işleri../Boşver ve yaşa bu fani dünyayı../Doyasıya!!

ne van dam'ı be !!! ahuaha ulan filmde 5-10 fil gelip bütün rohan'ın atlılarını yerlebir ediyor.
6000 atlının 20bin atsız orku biçmesine saçma diyosan. fillerinde atlıları dağtımasına saçma dersin sen...[hline]Its not a lie, if you believe it - George Costanza
Sosyal ağlarda paylaş

said:
_-Sturm-_, 21 December 2003 18:07 tarihinde demiş ki:
Hayır yani ilk başta tüm ova Orc kaynıyordu, hiç savaş olmadan hepsi gitti.. Boştu..[hline]Bir lanet var üstümde, bir karanlık.. Aşkın acısını, nefretin zevkini tadıyorum.. Lanetliyim, terk edilmiş.. Geceyim, karanlık, soğuk.. Karşımda, titreyeceksiniz!

yahu cigerim, kitapta okumadin mi, orclarin ordusu mordordan gelen kotuluk enerjisiyle besleniyor, onlarin tepesinde de nazgul var. nasil ki kitapta uzun uzadiya yaziyor mordor cokenzi orclarin tum moral derbeder olanzi, aynen oyle iste. sen adamin greatest of the nine ini dagitmisin otesi mi var.[hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Gilean, 21 December 2003 01:14 tarihinde demiş ki:
zaten site kolpa ya baksanıza braveheart 81.sırada ve 3 gereksiz lotr filmi top 10da..bana kimse laf anlatmasın lotr baya kötüydü ama kitap gibi film alanında bir ilk olduğu için bu kadar tuttu..yoksa rezalet..dl çekselerdi bundan önce o da bu kadar tutardı..yani lotr olduğu için değil ilk olduğu için..kitapta ööle bence..tamam debi bir eser ama sadece bir ilk..başka bir özelliği yok..[hline]Bathory, 07 December 2003 21:43 tarihinde demiş ki:
butun kız arklarım cok sevmisti cok rahat alıolar ellerine

imdb en büyük sinema sitesi be abi
bravehearth 81.liğe bile iyi çıkmış 100 civarıydı bir aralar
neden mi?
ingiliz oyları :)[hline]CsnFrp
Mosquito, 08 December 2003 22:18 tarihinde demiş ki:
daha fazla uzatmamanın anlamı yok

Infernal, 06 December 2003 14:15 tarihinde,csnfrp forumlarında demiş ki:Regulus sen önce nickimi doğru yaz bonepart kesildin başımıza
Sosyal ağlarda paylaş

oha bre, her şeye laf ettiniz de, bir de savaş sahnelerine mi laf ediyorsunuz? öhk yahu, öhk.
o atlıların saldırısında elime kılıç alıp saldırmak istedim yahu. nasıl ruhsuzdu o sahneler? o fantastik dünya içerisinde varolan bir figuran olmak istedim, o atların üzerinde en ön safhalarda yer alan biri olmak istedim bre.
yok kardeşim yok, herkes hıncal uluç olmuş. kim neyi nasıl eleştireceğini bilmiyor, ardından bu benim fikrim deyiveriyor.
bir fikri savunursunuz ama biraz tutarlı olur. fikrinize karşı gelindiğinde "bu benim düşüncemdir." diyip işin içinden sıyrılmak da nedir? bizim nesil bakıyorum da bunu ağzına sakız etmiş. yok kardeşim öyle bir şey. senin fikrinse tutarlı bir mekanizma altında savunursun.
Sosyal ağlarda paylaş

Dünyada eleştirmenler, bugüne kadar çekilmiş en büyük savaş sahnesi yorumunu yapıyor, siz güzel değildi diyorsunuz. Buda enteresan bir nokta.

Ya bide 2 günlük LOTR fanları, daha karakterlerin isimlerini yazamazken, entel entel laflar ediyorlar ya, kıl oluyorum.
Herkes üzerine alınmasın yalnız.[hline]LathspeLL
Taurelilomea-tumbalemorna Tumbaletaurea Lomeanor
Sosyal ağlarda paylaş

iyiydi bilbo'nun görünüşü
öyle br anda bırakırsan yüzüğü böyle yaşlanırsın işte
filmin sonunu toparlayamaması dışıdan kötü bir yanını bulamıyorum filmin[hline]CsnFrp
Mosquito, 08 December 2003 22:18 tarihinde demiş ki:
daha fazla uzatmamanın anlamı yok

Infernal, 06 December 2003 14:15 tarihinde,csnfrp forumlarında demiş ki:Regulus sen önce nickimi doğru yaz bonepart kesildin başımıza
Sosyal ağlarda paylaş

said:
_-Sturm-_, 21 December 2003 17:45 tarihinde demiş ki:
Cuma günü gittim, gördüm, şahsen beğenmedim.. Savaş sahnesi pek bir ruhsuzdu.. Gimli yine ezik karakterdi.. Legolas yine imkansız hareketleriyle beni deli etti.. Aragorn aşırı derecede büyütülmüştü.. 3:30 saate pek bir şey sığdıramamışlardı.. Saruman bir kez bile görünmüyodu...[hline]Bir lanet var üstümde, bir karanlık.. Aşkın acısını, nefretin zevkini tadıyorum.. Lanetliyim, terk edilmiş.. Geceyim, karanlık, soğuk.. Karşımda, titreyeceksiniz!

1) savaş sahnesi ruhsuz muydu? buna diyecek lafım yok
2) aragorn nasıl yerdeki izleri takip ederek hobitlerin hayatta olduğunu bulduysa, gimli nasıl manyak gibi dövüşüyorsa, legolas'ın da olayı o: dexterity. yani dexterity ne demek? el-kol-bacak-göz koordinasyonu, denge. bi insanın 2 katı dexterity'e sahip legolas
3) saruman konusunda katılıyorum kesinlikle gösterilmesi gerekliydi[hline]Its not a lie, if you believe it - George Costanza
Sosyal ağlarda paylaş

Doyumsuz insanlar ne olacak :)

Öhöm savaşı mantığa alırsak atlıları gören orkların dötü attı kaçmaya başladılar zaten kanattan yediler darbeyi ordu manevra yapamadı ön saflar gidince hepsi birden kaçmaya başladı
öyle bunlar urukhai falan da deil ork bu kaçar yani canını daha çok seviyor..

allah allah ya general mi kesildiniz abi yok filmi taktiksel acıdan yorumluyorlar :)

film süperdi tekrar diyorum elbetteki beğenmeyenler olacak ama bende filmi savunacagim elbet sonuna kadar siz eleştiriyorsanız bende sizi eleştiririm doğal bir döngü bu[hline]No time for tears
No time to run and hide
No time to be afraid of fear
I keep no time to cry

Sosyal ağlarda paylaş

savas açıkçası filmde beni en çok hayal kırıklığına uğratan yerdi savaş çarpışanların sayısını kitaptakinin 10 katı yaparak güzel yapılmıyor,kitaptaki ruhu yakalayamadım.Ama kendi başına güzeldi,en büyük savaş sahnesi sıfatı herhalde doğrudur,yine bu lotr'a yakıştığı anlamına gelmez.
Ben yüzüklerin efendisini Türkçe'ye çevrildiği sene okudum fakat 2 günlük lotr fanları lafı hem saçma olmuş,kitabı okumayanların veya yeni okumuş olanların filmi eleştirme hakkı yok mu
Sosyal ağlarda paylaş

FIlmin sonuna kotu diyenlere:

Bu filmin hikayesi bir masal, Tolkien bu tur hikayeleri torunlari icin yazmaya basladi biliyorsunuz (kirmizi kitap ozellikle). O yuzden bu hikayesini de guzel ve mutlu son ile bitirdi. Bence filme de bu mutlu son cok guzel yakismis, salondaki okuzun biri geldi SIrinler gibi demedi mi Hobbiton a, orda o adami gorsem kafa goz dalacaktim. Cok guzel bitirmisler bence, kitabi okumayi bitirdigimdeki gibi mutlu ve doymus hissettim kendimi.[hline]Lights out,
. As you hit the ground...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Volfied, 21 December 2003 19:50 tarihinde demiş ki:
salondaki okuzun biri geldi SIrinler gibi demedi mi Hobbiton a, orda o adami gorsem kafa goz dalacaktim.

Ehueheuheuhehe[hline]
karpuz, 02 December 2003 16:19 tarihinde demiş ki:
You hödö you hödö my self controoool
Night! I live along the creatures of the night?
hödödö hödö Dırırırı DIIIII dırırıııı DIII

Emaleth, 03 December 2003 18:37 tarihinde demiş ki:
hödöhödöyle dırırıdııları da birleştirsen şahane olacak...
Sosyal ağlarda paylaş

Filmde Theoden'in atlıları "hurraa" diye fillerin üzerine göndermesi felaket saçmaydı yalnız.Fillerde caf cuf ezdi tabi.Ama Rohirrim'in ilk gelirkenki hali çok iyiydi, orc komutan bunları bi gördü, direk 3,5 attı ahah[hline]A! Elbereth Gilthoniel!
silivren penna míriel
o menel aglar elenath
Gilthoniel, A! Elbereth!
Sosyal ağlarda paylaş

Legolas gibi 10 adamım olsun,isterse Haradrim'in bütün mumaklarını göndersinler üstüme ,tınlamam bile.[hline]

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Diablo, 21 December 2003 20:16 tarihinde demiş ki:
orda yapıcagı başka bişi yoktu
arkasından dolanmaya kalksa zaten o fillerin arkasına geçene kadar filler yıkar dokerdi heryeri
Arkasından dolaşsaydı demedimki zaten, atlı okçuları gönderirdi, eğitmenlerine saldırtırdı, kontrolden çıkan fil azarken, küçük bir grup gider, filin bacaklarını törpülerdi.[hline]A! Elbereth Gilthoniel!
silivren penna míriel
o menel aglar elenath
Gilthoniel, A! Elbereth!
Sosyal ağlarda paylaş

Ha bu arada törpüler dedin de, Eowyn'in yaptığı neydi öyle mumak'ın bacaklarını kesti resmen. *cık cık cık*[hline]

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...