Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir

Bone

Öne çıkan mesajlar

Fistan said:
o senin örnekleri algılama probleminle ilgili.

ücretsiz üyeliğe izin veriyorsa yasaklara ya katlanacaktır o site ya sesini cıkarmayacaktır ya da her ülkenin yasalarını bilen hukucuları ya da uzman kişileri şirketinin bünyesine alıp çalıştıracak ve yasak olan şeyleri süzgeçten geçirecektir. ötesi yok.

verdiğin örneği konuyla ilgili bi şekilde açıklarmısın o zaman. gerçekten problemliyim ve algılayamadım sanırım. yani nası anladığımı yazdım yukarda, öyle de olmadığını söylüyorsun (algılama problemim varmış yani, yanlış anlamışım). nasıl anlamam gerekiyordu?
Sosyal ağlarda paylaş

said:

adam suç işlediyse kendi kabahatidir ve cezasını elbette çekicek.

ama internetteki olay tamamen farklı. youtube herkesin ücretsiz üye olmasına izin veriyor ve herkes video paylaşabiliyor orada.

olay neden tamamen farklı? yutup suc işlediyse cezasını çekecek. ücretsiz üye olmasına izin vermesi ceza işlerse suc unsuru tasıyan seyleri barındırabilecek mi demek oluyor? yutup'un sucu türkiyeye göre denetim sisteminin ya da elemanlarının olmayıp herseye izin vermesi. bu yüzden cinayet işleyen adam da suclu, tr'ye göre yutup ta suclu.ikiside cezasını cekecek, cekiyor bu hukuk sistemine göre.
anladın mı şimdi örnekle alakayı?
Sosyal ağlarda paylaş

erişim yasaklandıgı için ülkeden girişler %70 oranında hadi biraz iyimser olayım %50 oranında düşmüştür. günlük reklam tıklama görüntüleme olayından bakarsan youtube'un türkiyeden erişim kısıtlanınca kaybettiği bişeyler muhakkak var ama siteye erişimi kısma yasağı komik tabi ki ama bu farklı bi konu tamamen.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:
said:

adam suç işlediyse kendi kabahatidir ve cezasını elbette çekicek.

ama internetteki olay tamamen farklı. youtube herkesin ücretsiz üye olmasına izin veriyor ve herkes video paylaşabiliyor orada.

olay neden tamamen farklı? yutup suc işlediyse cezasını çekecek. ücretsiz üye olmasına izin vermesi ceza işlerse suc unsuru tasıyan seyleri barındırabilecek mi demek oluyor? yutup'un sucu türkiyeye göre denetim sisteminin ya da elemanlarının olmayıp herseye izin vermesi. bu yüzden cinayet işleyen adam da suclu, tr'ye göre yutup ta suclu.ikiside cezasını cekecek, cekiyor bu hukuk sistemine göre.
anladın mı şimdi örnekle alakayı?

1-) Paparaziler gibi yazdığımın tümünü değil de bi kısmını alıp konuşmuşsun.

2-) Erişim engellenince site kapanmış olmuyor. Biz giremiyor oluyoruz.

3-) Umuma açık yerlerde paylaşımlar belirtildiği sürece paylaşan kişiye aittir.

4-) YouTube'a şikayet edildiğinde video kaldırılıyor.

5-) Örnekle alakayı hala anlamadım;
5a- Adam öldürmek her yerde suç. YouTube'da sakıncalı bulunanlar sadece Türkiye'de suç.
5b- Adama ceza verince cezayı kendisi çekiyor. YouTube'a erişim engellenince cezayı YouTube kullananlar çekiyor.
5c- YouTube'a erişimin engellenmesiyle, Türkiye'de hafif uyuşturucu kullanan birinin Amsterdam'a yollanması arasında bir fark göremiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

1-) Paparaziler gibi yazdığımın tümünü değil de bi kısmını alıp konuşmuşsun.

çünkü mesajının diğer kısmı boş.

2-) Erişim engellenince site kapanmış olmuyor. Biz giremiyor oluyoruz.

biliyoruz ?

3-) Umuma açık yerlerde paylaşımlar belirtildiği sürece paylaşan kişiye aittir.

belirtmek yeterli olmuyor internette Türkiye yasalarına göre.
xx sitesinde altına yazarsın kullanıcılar sorumludur yazılanlardan diye ama olay siteye patlar bu yasaya göre.

4-) YouTube'a şikayet edildiğinde video kaldırılıyor.

hakime söyleyelim tıklasın o butona.

5-) Örnekle alakayı hala anlamadım;

ben umudu kestim zaten.

5a- Adam öldürmek her yerde suç. YouTube'da sakıncalı bulunanlar sadece Türkiye'de suç.

e zaten cezasını türkiyede cekiyor.

5b- Adama ceza verince cezayı kendisi çekiyor. YouTube'a erişim engellenince cezayı YouTube kullananlar çekiyor.

youtube'da çekiyor.kurunun yanında yaşta yanar.

5c- YouTube'a erişimin engellenmesiyle, Türkiye'de hafif uyuşturucu kullanan birinin Amsterdam'a yollanması arasında bir fark göremiyorum.

görmelisin.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Sypro said:
Ractamainus said:
e ama böyle varamayız bir yere..

senin benle bi yere varman önemli değil, hükümetin sen ve benle bi yere varması önemli.

aslinda kisinin de, paticikin de bu tartismalarda bir yere varmasi onemli. sonucta bu konunun dogru ya da yanlisi yok, degisik goruslere acik. ve burada da o tartisiliyor daha ziyade. hani "ya yutuba giremiyorum" gibi bir konu degil ki cikilip dns verilsin. adamlar ne guzel boyle bir yasagin gerekli ve/veya uygun olup olmadigini tartisiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:
aslinda kisinin de, paticikin de bu tartismalarda bir yere varmasi onemli. sonucta bu konunun dogru ya da yanlisi yok, degisik goruslere acik. ve burada da o tartisiliyor daha ziyade. hani "ya yutuba giremiyorum" gibi bir konu degil ki cikilip dns verilsin. adamlar ne guzel boyle bir yasagin gerekli ve/veya uygun olup olmadigini tartisiyorlar.

bu yüzden ki$isel görü$ümü de kısaca belirttim, çünkü $u vakte kdar bi çok kez tartı$tım bu konuyu farklı ortam ve platformlarda artık gerek görmüyorum, sebebi de senin benim ya da Ractamainus'un ne dediğinin pek bi önemi olmayı$ı.. biz burda 8 ay boyunca gerekli mi gereksiz mi diye tartı$alım tüm paticik olarak ama biz tartı$maya devam ederken onlar kafalarına göre sitelere eri$imleri engellesin cart curt..
sıkıldım artık tartı$maktan direk çözüme gidiyorum, buyrun karde$im misali, siz engellediniz mi tamam alın ben de engeli a$tım kapak olsun gibisinden.
youtube'da atatürke kar$ı bla bla.. sadece kürt propogandası yapan kaç tane video var orda, tüm türklüğe hakaret eden devletini de kurucusunu da milletini de hiçe sayan, bunu görmeden sadece atatürke hakaret edildi küçük dü$ürüldü diye ülke içinden global çapta müthi$ bi hizmet veren siteye engel koyup "tamam oldu hakaret i$ini hallettik" der gibi davranan ama ülke dı$ından insanların halen 'hiç bir deği$ilik yokmu$ gibi' siteyi kullanıp vidoyları izlemesine tepki vermek bi yana aldırı$ bile etmeyen bi hükümet ve yaptığı uygulamalar ile ilgili benim pek konu$cak bi$eyim yok..
hörmetler..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...