Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

pazartesisendromu.com

Masticore

Öne çıkan mesajlar

ya bende almayı cok iztiorm bu fiyatı gordukten soora ama bnm aklımı karıştıran ewimizdeki tv

bi tane loewe war aventos 3772z ama araştırdım biraz bi turlu çözünürlük falan gibi ozelliklerini bulamadım acaba bu tv ps3 için tam uygun olmasa bile iimidr bana ii bi performans werr mi acaba eer bana yardım ederseniz cok mutlu olurm şimdidden teşekkurler :D
Sosyal ağlarda paylaş

siyah şeritli ps3 20gb lık olan. zor bulursun zaten onu 4 usb port ve geri uyumluluk var onda. bi tek 40 ta yok geri uyumluluk. gayet güzel bi kampanyaymiş, ama zaten bunu duyururarak yeterli reklami yapmış oldular. 10 tane 20 tane satıp stok dışı gösterirler gibime geliyor. alacaklara şimdiden hayırlı olsun :P.
Sosyal ağlarda paylaş

insanlar pahaliysa kalitelidir taktigine alistigi icin ucuz oldumu mutlaka bisiy ariyo. ben sanmiyorum bisi oldugunu, mediamarkt in bu taktikle ne kadar reklam yaptigini gordukten sonra adlarini duyurmak icin bi reklam taktigi gibi geliyo bana yani illa bozuk mal satacaklar diye bisey yok. bide adamlar garantili demisler yani. ben sahsen tutturabilirsem bi tane almayi dusunuyorum geri uyumlulugun benim icin cok bi onemi yok. ps2 dede 1 oyunlari oynamamistim asla, zaten ps2 de duruyo durdugu yerde.
Sosyal ağlarda paylaş

gene sırf reklam yapıp ün topluyarak para kazanmaya çalışan diğerlerinden daha beter hizmetler sunacak olan bir alışveris sitesi doğuyor.
hepsinde aynı mallar
daha pahalı fiyatlar
birisi tutup "ben bütün sennheiser ürünlerini getiricem" "ben tokyo maruiyi türkiyede ünlü yapıcam" demiyor, gidiyor aynı malları stoklamadan koyuyor siteye, birisi alınca distribitörden sipariş veriyor, 1 haftada müşteriye yolluyor, üzerine para kazanıyor.

Bu siteler hizmet vermek yerine reklamlarla her yerden çıkarak daha ucuza ürünü alıcak olan müşterinin önüne çıkarak para kazanıyor bence, 2 adam koy müşteri hizmetlerine eli telefon tutan, al sana online market.
Afedersiniz götünüz yiyorsa türkiyeye tokyo marui getirin, adam gibi sennheiser malları getirin, biraz para harcayın riske girin stok tutun yeni mallar getirin ne bu.
Sosyal ağlarda paylaş

abi ülkeye yeni mal gelmiyor
telefoncuya gitsen, 15 telefonu yan yana koymuş yanında sırıtan bir adam, iyi halt yiyorsun, telefon marketi açmışsın dekora milyarlar vermiş kiraya milyarlar vermişsin şehrin ortasına oturmuş gözümün içine bakıyorsun, ama 15 tane telefon getirmişsin, onlar da zaten her yerde bulunan markalar, onları da piyasa fiyatının üstüne satıyorsun.
Bir konu üzerine giden market yok Türkiyede.
Bana "şu müzik marketi" diyin, gidip kulaklık alayım.
70milyon insanımız var.
hong kongda 10 milyon bile yok, adamlar marketi bırak, sırf airsoft caddesi, r/c model caddesi, cep telefonu caddesi, kamera caddesi yapıyor. Ha onlarda da aynı ürünün her yerde satılması geyiği var ama doğru yere gidince gayet derine iniyorsun, en alakasız nikon modellerini normal fiyatlara bulabiliyorsun. Ha bu hong kong, adamlar aşmış bazı olayları, ticarette dünya lideri yer. Ama aradaki farka bak.
Singapurun doğu bakına gittim, evet büyük bir yer. Orada da aynı ürünün her yerde satılması geyiği var, ama 4. kata çıkıyorsun, sırf kulaklık satan koca bir yer, 5. kata çıkıyosun, sırf lens satan bir yer, 2. kata çıkıyosun, sırf telefon vs.
Ben kendi ilgi alanlarımdan veriyorum örnekleri, bu her şey için geçerli.
Kumaştan oduna kadar.
Mesela
ebay ile gittigidiyoru karşılaştıralım
Ebay da gerçekten alışveriş yapılıyor, piyasa bulabiliceğin ürünleri daha ucuza, bulamadın ürünleri de gene bulsan ödüyeceğin miktarlara bulabiliyor alabiliyorsun.
Gittigidiyor a bakıyoruz
Rus pazarından aynı maldan 15 tane alıp internet üzerinden satmaya çalışarak birbirini skmeye çalışan onlarca adam.
Piyasa zaten çok rahat bulunan ıvır zıvırları (pilli el pervanesi) adam 15 ytlye satıyor, ha tamam satar, istediğini yapar, yapsın. Başka bir adam, yurt dışına gitmiş 1 tane nikon 35mm lens getirmiş, 200dolarlık malı 450ytlye satıyor. Kazığı kime atsam kârdır mantığı ile depreşen bir sürü adamla dolu gittigidiyor. Ha yeni falan da sayılmaz yani aylardır orada.
Yurt dışından ciddi ciddi ithal mal getirip (bir şirketin mallarından bolca getirip kargo masrafını kısarak, daha ucuza alarak vs) internetten satış yapan adam yok.
Aslında internette satış son derece güzel bir şey, türkiyede ortam da var, e kargo şirketlerimiz de fena değil, sanal kart diye bir olayımız da var. Getirt 1 konteynır eşya, dükkanı şehirin göbeğinde açacağına şehirden uzağa ama ucuza aç, satışını internetten gerçekleştir, ama bir dükkanın da bulunsun.
Bilemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...