Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

BoP hakkında bir soru

Kenu

Öne çıkan mesajlar

tecrübeli paladin arkadaşlarımızın yardımına ihtiyacım var

PvE de birisini BoP layınca, direk aggroyu düşürüyo mu? yoksa o sadece melee moblar için mi.

BoP um spell damage i engellemediğini biliyoruz ama acaba spell cast edebilen mobların aggroyu düşürmesini sağlıyo mu, budur merak ettiğim.

saolun simdiden
Sosyal ağlarda paylaş

Temporary aggro wipe bildiğim kadarıyla, Iceblock ile aynı.

Yani, aggro aldığında sana atılırsa, aggronu (threatini) sıfırlamaz. Sadece BoP süresince sıfıra indirir. Süresi bittiğinde bıraktığın threatten devam edersin.

Yani BoP aldın, 2 saniye bekledin, cancel ettin, devam ettin nuke'e, sana döner mob.

Bildiğim kadarıyla böyle.
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:
Temporary aggro wipe bildiğim kadarıyla, Iceblock ile aynı.

Yani, aggro aldığında sana atılırsa, aggronu (threatini) sıfırlamaz. Sadece BoP süresince sıfıra indirir. Süresi bittiğinde bıraktığın threatten devam edersin.

Yani BoP aldın, 2 saniye bekledin, cancel ettin, devam ettin nuke'e, sana döner mob.

Bildiğim kadarıyla böyle.

doğrudur.Tamamen iceblock mantığıyla aynı.
Sosyal ağlarda paylaş

peki temporary aggro wipe olduğundan emin misiniz her moba karşı? yoksa sadece melee vuran moblara mı?

bugun Hex Lord yapıyoduk... healing birini dragonkin iki vuruşta aldı. paladine healerı BoPsaydın dedim. o da bana "tabi BoPayım o zaman dragon breathle one shot la alsın di mi?" diye laf soktu, mobun spell damage i de varsa aggro wipea uğramayıp BoP yiyen targete magic damage kullanıyomuş... emin olmadığım için sorayım dedim. hala da emin değilim :P
Sosyal ağlarda paylaş

Ventte geçen bir konuşmada arkadaş (lock) kael addini tanklarken yanlış atılan bop (buna atılıyor) yüzünden wipe olmuşlar.
Diğer yandan bizde illidari council pullarken hunter yoksa casterı tanklıyacak kişiye bop atıyoruz (pull öncesi ki meele olanlar bunu targetlamasın)
Kısaca özetlersek aggro öncesi bir sorun yok ama aggro varken atıldığında temp aggro wipe ediyor.

PS : En temiz sonuca gene bir npc üzerinde denenerek varılabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...