Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Güzel Senaryolu Oyunlar

zlorwf

Öne çıkan mesajlar

Sintisyzer said:
fallout 1in senaryosu iyi degildir ki. atmosfer, setting, oynanabilirlik mukemmel oldugu icin iyidir oyun
ama fallout 2 senaryo konusunda cok daha iyi

fo2'yi yazarken fazla x-files seyredip etkisinde kaldıklarını yazmıştı chris avellone diye hatırlıyorum. (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

Bioshock'un retro havası gerçekten çok koş, nerdeyse Fallout kadar iyi yakalamış.

Fahrenheit konusu değilde kurgusu çok güzel bir oyun. Yanlız o button smashing kısımları nalet olsun dedirtebiliyor. Sonra "nasıl geçicem lan burayı" diye arkadaşlarınıza 3 te telefon ettirtebiliyor. (slm aktiftablet)
Sosyal ağlarda paylaş

Psychonauts, Planescape Torment, Arcanum, Half-Life, Half-Life 2, Starcraft, Starcraft Brood War, Gunman Chronicles, The Chronicles of Riddick: Escape From Butcher Bay, Vampire The Masquerade Redemption, Vampire The Masquerade Bloodlines, Sanitarium, Dreamfall, Pathologic

söylendiyse bile kesin tavsiye ederim, film gibi oyunlar hepsi.
senaryoya ağırlık vermişler.
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni konu açıp kirlilik yaratmayayım dedim.

Deus ex 1,2 nasıl oyunlardır? Konuları hakkında biraz bilgi almak istiyorum. Türleri tam olarak nedir? Fazla eski grafikleri kaldıramam. En kötü Diablo2 yada BG2 kadar grafik kaldırabilirim. Hangisini indirip oynamalıyım? Hayranlarından bilgi ve tavsiye bekliyorum. Teşekkürler :)
Sosyal ağlarda paylaş

Deus Ex 1'i mutlaka oyna, Deus Ex 2'den kesinlikle uzak dur.

DE1, fps/rpg türünde bir oyundur.. Senaryo ve olayların gelişimi inanılmazdır.. Skill ve ek vücud parçaları ekleme gibi olaylar vardır.. Stealth, hacking cart curt.. A must play yani..
Sosyal ağlarda paylaş

güzel rpg/fps dirler.(tanıma bak :P).lineer ilerleyen ama optional görev,keşfeilecek mekanlar ve görevleri farklı yollardan yapabilme olanağıyla belli bi özgürlük havası yaratan oyunlardır. ama yinede iki oyunu ayrı değerlendirmek lazım.

deus ex 1:yanılmıyorsam unreal grafik motorunu kullanıyordu.haliyle grafikler eski ama gözü rahatsız eden bişey yok.yanlış hatırlamıyorsam xp tarzı olaya skill point deniyodu deus ex de.bununla istediğin gibi customize edebiliyorsun karakterini.yanlız xp yi öldürdüğün adamlardan değil görevlerden,görevleri yapma biçiminden ve keşfettiğin şeylerden alıyorsun.

skillerde hackerlık,silah kullanım ları,stealth,lockpick gibi şeyler var.hepsini tam hatırlamıyorum şimdi.mesela ilk başlarda sniper rifle la hedef almak biraz zor.gerçek hayattaki gibi sağa sola kayıyor filan.fullediğin zaman ilgili skilli direk nişan alıp vurabiliyorsun.

bunun dışında bi de cyborg gibi bişey olduğumuz için kendimize yaptığımız modifikasyonlar var.hızlı hareket etmeden,sana atılan roketleri havada patlatmaya kadar...

deus ex 2:maalesef konsola uyarlıycaz diye mahvetmişler oyunu.o dediğim xp kazanıp karakter geliştirme olayı yok.

oyun motoru bayaa kötüydü.yanlış hatırlamıyorsam fan made grafikleri biraz daha düzelten patch gibi bişey vardı.

bütün silahların aynı cephaneyi kullanması gibi absürd bi olay gelmişti.

yani oyun konsola kurban gitti.

ama deus ex serisinin senaryosu çok güzeldir.2 de kendini senaryo,atmosfer uğruna oynatıyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

şahsen de1'in daha ilk başında soğumuştum (ilerlemedim gerçi ama sneaking de sneaking diyince bezmiştim)

ancak 2. oyun gayet güzel bence.
yani daha ilk başta ilginç olaylar yaşanıyor, senaryo alıp götürüyor adamı, ondan sonra da oyunun devamı geliyor nasılsa.
Sosyal ağlarda paylaş

The longest journey (point&click adventure)
The longest journey: Dreamfall (action-adventure)

bitirdikten sonra teşekkür edersin :P

İlk oyun biraz daha zordur 2. sine göre ama adventure olarak 2side pek zorlamaz, nwn 1 ve 2 dekinden zor puzzle yoktur.
Ama konu dedinmi bu 2 oyun ilerleyen cümleler içinde geçmiyorsa hakarettir^^
Kitap okur gibi oynarsın, zamanın nasıl geçtiğini farketmessin.
Sosyal ağlarda paylaş

2. oyun için söyleyecek bir kaç lafım var içimde kalan.

Adamlar o kadar kontrolsüz olarak büyütmeye çalışmışlar ki oyun bitmeden daha en az 3 4 dvd lik devam lazımdı. Ama sen olayları o kadar genişten al o kadar şey anlat, sonra aptal bir sonla bitir. Herşey havada kaldı. Heyecanla oynuyordum çotanak diye bitti oyun arkadaş. Hemde aptal bir sonla hiçbişey anlatmadan.
Sosyal ağlarda paylaş

Lopeth said:
2. oyun için söyleyecek bir kaç lafım var içimde kalan.

Adamlar o kadar kontrolsüz olarak büyütmeye çalışmışlar ki oyun bitmeden daha en az 3 4 dvd lik devam lazımdı. Ama sen olayları o kadar genişten al o kadar şey anlat, sonra aptal bir sonla bitir. Herşey havada kaldı. Heyecanla oynuyordum çotanak diye bitti oyun arkadaş. Hemde aptal bir sonla hiçbişey anlatmadan.

oyunun 2 parça halinde yapılması zaten dreamfall yapılmaya başlandığında düşünülüyordu, o yüzden oyunun bitişini son olarak değilde yeni bir başlangıç gibi görmek lazım. Sorun şu ki dreamfall bittikten 1-2 yıl içersinde çıksaydı 3. oyun hoş olabilirdi, ama artık sıkmaya başladı.
Sosyal ağlarda paylaş

Legacy of Kain serisinden niye bahsedilmemiş hayret.
Bu seriden özellikle soul reaver 2 çok iyidir.
Action türü,güzel bir senaryoya sahip,fantastik bir oyunudur.

Seriye 1. oyundan başlarsan hikayenin geçtiği dünyaya daha bi aşina olursun,tavsiye edilir..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...