Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Arena Başlığı

-Wissy

Öne çıkan mesajlar

Blizzard nezaman ''biz bu oyunda birazda pvp ye abanalım adam gibi bişiler yapalım'' derse ogün arena ve pillar olmayacak bu oyunda ^^ arenadaki cc olayları hakkaten iç bayıyor bazen.RMP yi nerflicekler nolcak?Başka bir setup abarcak busefer herkez ona nerf diye ağlancak.Bu oyunun sorunu blizzardın ''Denge'' nedir bilmemesi ve pvp sistemi konusunda aşırı noob olmaları.

Mlee shamanı tek atar yaptılar lvl 60 ta hikayeler yazıldı üstüne 13 yaşında velet blizz goda gidiyo her classın özelliğini istiyo blizz god ona shaman veriyo şeklinde.Noldu? shamana bi nerf mlee shamanı bitirdi.Mlee shamanın rahatlıkla kestiği mageleri buffladı mlee shaman dokunamıyo bile mage e.

Warlock kesmenin yolları diye videolar üretildi üstüne raid düzenliyoruz kesebilmek için tarzında locku nerflediler tbc öncesine göre busefer lock baydı.

Healerler ağladı 3 sene pvpde bişi yapamıyoruz diye healerı bir buffladı godmode healersız takım yok piyasada şimdi.2 dps girene deli gözüyle bakıyolar.3gün sonra healerı nerflese bu sefer healer-dps şeklinde yüksek ratinglere çıkmış adamlar forumlara destanlar yazacak oyunu bırakıyoz şeklinde.

Bu işin çözümü şu:Blizzard sürekli değişmeyen bir sistem oturtacak.Herkez classını sindirecek.Rogue gibi tüm işi adam öldürmek olan classa ölen bi cloth ağlamayacak warriye ölen rogue ağlamayacak vs..

En çok hasta olduğum tayfada tbc öncesi 1 kere bg'ye girmemiş adamların(bunların çoğu healer) tbc geldikten sonra oooo ben çok proyum arenada şu şu ratingi yaptım diyip pvp üstadı kesilmeleri.Outdoor pvpye çağırıyosun cvp şu:No pillar no pvp sorry bb. ..
Sosyal ağlarda paylaş

disc priest benim ömrümü çürütüyor. hayattan soğuyorum dps den soğuyorum, kendimi tank gibi hissediyorum disc priest döverken, ki "ben disc priest kesiyorum" diyen warrior beri gelsin. mending,renew,shield TEK heal atmadan, 30k dmg vurmam gerek, bide bunu shield açıkken rage almadan yapmam gerek..
mantığa gel. adam da proluğa gerek yok 2 gram beyin olsun ms vurup rage i boşaltmışken shield açarsa , ne hamstring he pummellik rage olur, rahaaat rahat atar g heal i geçer, tekrar 30k dmg vur. dengeye gel..
bu falan umrumda bile değil. dmg vuramıyorum ama benim druidim de onun dps ini 2 sene boyunca healler. gene bir şekilde yenme şansım olabilir akıllı oynarsam. karakter dengesi olmasada teamplay vs vs gibi şeyler sözkonusu.

ya lock druid ?
ya hunter druid ?
ulan arkadaş bir kere mi izlemiyorlar şunların maçlarını ?
"aman tanrım bir canavar yarattım!" demiyorlar anlamıyorum ya. düzelt druidi , benim druidim de düzelsin adamların birisini oyundan iptal edemesin, razıyım, yeterki karşımdaki de aynısı olsun. CC sini saklasın benim gibi 20% ye kadar. 60% hp de mana umrunda olmadan cyclone root shapeshift spamlamasın. nasıl olsa trap var fear var cyclone bok var püsür var su içerim ben diyip takılmasın ulan.

pillar etrafında dönenlere zaten lafım yok, hepsi kendisine yapıldıgında ana bacı sövüyordur eminim.
Sosyal ağlarda paylaş

ayrıca reslience ve armor sistemi de bozuk wow un.
spell critical gibi.
gösterdiği ile yaptığı farklı.

41% crit var
adamda sallıyorum hadi 500 resilience olsun %12 crit düşürsün.
ayı forma geçip armor alınca immune to crit oluyor.
recount a göre bu tip bir druide 11-12% critliyor ms.
shaman da aynı.
10k+ armor üstündeki bir insana 10% crit vururken.
full venge rogue a, ki oda 400 resi olsun 10% crit düşürsün.
caaayır cayır critliyorum.

neyse aslında oturup inceleyince uo da ona buna bok atardım saçma salak bozuk diye, l2 de aynı.
wow hepsinden beter aslında pvp ye gelince iş.

ve işin komiği oyunda pvp sistemine göre yaptıkları değişikliklerin TAMAMI yukarda belirtildiği üzere insanların ağlamasıyla yapılıyor. şurdan toplanıp 200 kişi blizz forumuna aksak druid druid druid nerf nerf nerf diye
150 sayfa yapsak , tartışır gibi falan.
gelir nerf eminim.
warrior imba omg dediler enrage 40% den 25% ye düştü.
o yetmedi sweeping strikes gitti, o olmadı retaliation gitti.o da kesmedi weapon speed "normalization" geldi. dakika da bir blind, saniyede bir bütün cc ler atılabilirken, tek cc miz olan intimidating shout 3 dakika cooldownda. vs vs..
4k dmg vurabilitemiz olmasından dolayı, warriorlar olarak başka hiiiç birşey alamıyoruz. neden ? OMG WARRIOR HITS 4K aglamalarından.
2.5 senedir warriora gelen ne var ? shield reflect...
2.5 sene önce pvp de yaptıgımdan şuan için farklı olarak yaptıgım tek şey arada sırada reflect açmaktan ibarettir.
rogue dediğin class pure damage iken adamlarda hem melee hem spell survival var. warriorda olan tek şey, bodos adam döv. adam kaçarsa sap sap arkasından izle.

enteresan valla yani. hayır para sıçıyorsun, artık para yani lafını ederken gülesim geliyor. böyle bir para kazanmak yok. azcık da harcayın yaa. cidden ayıp. git bütün kadron wotlk ile ugrasiyorsa aylıgına 20$ dolar ver 30$dolar ver ne veriyosan ver 15 20 tane daha al eli ayagı düzgün developer programmer başka şirketlerden çal, naparsan yap. düzelt şu sistemi. git uo nun pvp sitemini yapan kadroyu çal. en azından orda yendigin zaman IMBAYIM diyebiliyordun. burda en fazla "qq more" diyebiliyorsun çoluk çocukla aynı lafı etmek zorunda kalıyosun classının imbalığı yüzünden.

neise, 2 hafta sonra "pillar etrafında en iyi dönenler" yuksek ratinglere çıkınca oynamalı.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorma Baal yani ben konuşmak istemedim paticikte çok fazla tartışma çıkabiliyor bu konularda bazı insanlar kendi oynadıkları classlara .. sürdürmüyorlar.O resilience olayının sorunlu olduğu ben rogue umla çıplakken ve 400 resilienceliyken mage arkımla denedik.Frost bolt critler aynı LOL! resilience çalışmıyor çoğu şeyde.Herkeze verdiler dünya armor.Oyundaki plate-cloth-mail-leather mantığını bitirdi blizz.Plate e daha ağır vuruyosun clothtan leatherdan resmen çocuk oyununa döndü iş.Cloth dediğin leather dediğin mleeye dayanıksız olur mlee dibine girdimi yarar geçer.Bakıyosun clotha 5 mlee vuruyo adam zıplıyo hala dalga geçer gibi..

Oyunun bu hale gelmesinin sebebi seninde dediğin gibi herkezin kendi classını kral olsun istemesi.Şimdi şurda r.druid ağır beleş desen 10 sayfa küfür gelir.Yada diğer healerlar..Kimse şu olayımız dengeyi batırıyor bi düzelsede oyun güzelleşse demiyor.Rogue un cheath death saçmalığı çıktığından beri silsinler yerine adam gibi talent koysunlar diyorum.Ama arkasında healer oynamaya alışmış roguelar için cheath death olmasa pvp yalan gibi geliyor..

O hunterların 30 sn gibi arenada çok kısa olan bi zamanda sürekli trapleri.Fear spamlar blindlar vs hepsi oyunu rezil eden faktörler.

Blizzarda forumda demişler ki healler çok abartı pvp zıvanadan çıktı.Blizzardtan cvp: size heal için interrupt ve reduce verdik.Lol neyin interruptı? Arenada heal castleyen kim var.5 wound koyuyosun adam %50 den fullüyor bide woundu siliyo üstünden.Mortal koyuyosun yine aynı abartı ötesi heallar.

PvP de healerların durumu konusunda kendimi yeterince konuşmaya haklı buluyorum.Ben healerın pvpde zor olduğu yani lvl 60 ta günde 12-13 saat priest oynadım bglerde rank 14 olana kadar.Ozamanlar zevki vardı bu işlerin.Vurdularmı ölüyodun bi zamanlama bi kabiliyet istiyodu.Kaççak pillarlar yoktu.

Blizzard herkez illede illidian kessin sunwell yapsın istiyor.Amacı sanırım insanları pvpden bezdirip pve ye yönlendirmek
Sosyal ağlarda paylaş

Hamstring game breaking derecede imba bir skill. Dimnish yok, dispel yok, weapon proclara isliyor...
Zaten Warrior-Druid'ler 2 v 2'yi domine ediyorsa bu skill yuzundendir, bir de RNG'nin buyulu dunyasi tabii.

Bugun top rating Druidler 2 v 2'ye tek baslarina girmiyorlar. Warrior ya da Rogue aliyorlar yanlarina ve soyleyeyim RNG saolsun en en en hatasiz oyunlari cikaran top rating grupta Warrior Druid > Rogue Druid.
Shaman buffundan sonra Shaman Warrior da top 10 rank setupu olmusken Rogue Shaman `lolsetup` kaliyorsa vardir bir numara Warriorda?
Warrior oynanmasi en zor classlardan biridir. 3 v 3'deki sahane Rogue Warrior Druid setupu icin `warrior based` deniyor. 5 v 5 zaten eurocomp disinda dogru duzgun Warriorsiz setup yok. Yine 3 v 3'un Lock Druid Warrior[cookie cutter] setupu var tabii..

Kisaca Warriorlar gayet guclu ve istatistiklere rakamlara siralamalara bakacaksak en az Roguelar ve Druidler kadar nerflenmeleri lazim.
Sosyal ağlarda paylaş

Bugun bir Warrior pummel, intercept, shield bash ile dogru kullanimla inanilmaz bir healing interrupt yapabiliyor. Mace stunlari saymiyorum bile..
Rogue desen deadly throw kullanmayip interrupt icin sonra gelip de `interrupt edemiyoruz =[` demek komik.
Eden ediyor valla interrupt. Diger yandan arenanin en az kisilik olani 2 v 2. Tek basina kesmek zorunda degilsiniz rakip healerlari. 1 de ally var...
Ki blizzard 2 v 2'nin oyuna eklenme amacinin competitive ortam degil, ufak arkadas gruplarinin eglenmesi oldugunu 39438 kez acikladi. Takilmayin 2 v 2'ye bu kadar.
3 v 3'e, 5 v 5'e gelince zaten isler degisiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Druid kesinlikle broken class bu arada. Yanlis anlasilmasin.
Yani Druid 2 v 2 icin cok ama cok guclu. Iyi de herkes zaten Druid+X giriyor. Bugun Druid-Warrior oynayan adam kendileri yeterince iyi oynayamiyor bu setupu diye cikip da Druid setuplarina flame cekiyorsa `lol` der gecilir.
Balance kovalayan[2 v 2'ye gore daha cok comp secenegi var birbirine ustunluk saglayabilecek, RMP'yi disarda tutarak konusuyorum ^^], hiz arayan, koordinasyon isteyen bla bla bla.. icin 3 v 3 var. Have fun.

triple post!
Sosyal ağlarda paylaş

hamstring vurmak için 10 rage harcıyorsun, 400 resilli olan bir adama 0 rage den 2 kere vurup 7 saniye (3.5x 2) de aldıgın ragein tamamını harcıyosun bazen, sonra pummel vuracak ms vuracak rage i bulamıyorsun.
ayrıca %50 slow.
pilların yanına trap koyup donen insanlara karşı hamstring vurmanın bir manası bile yok.

war-druid in 2v2 de kazanmasının sebebi 12k hp li warrioru druidin rahat rahat bırakıp "ölmez dönesiye" diyip gidip su içebilmesi. işi bilen bir warriorun 70 rage biriktirip rakip healer 70% hp deyken boş bir anını yakalayıp intercept +++ heroic+ms +++ heroic+wc +++düz +execute yapıp 3-4 saniyede adama kamyon gibi çarpıp öldürebilmesi. yada target 10% ile can havliyle kaçtığında 60 70 rage le diger hefede dönüp healer donesiye kadar 5-6 saniyede onu öldürebilmesi.(akıllı rogue böyle ölmez(vanish ,evasion),mage de(ice block, ova blink),hunter da(scatter+topuk),warlock da(deathcoil topuk), diğer classlarıda öyle öldüremiyorsun zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

-Wissy said:
Bugun bir Warrior pummel, intercept, shield bash ile dogru kullanimla inanilmaz bir healing interrupt yapabiliyor. Mace stunlari saymiyorum bile..
Rogue desen deadly throw kullanmayip interrupt icin sonra gelip de `interrupt edemiyoruz =[` demek komik.
Eden ediyor valla interrupt. Diger yandan arenanin en az kisilik olani 2 v 2. Tek basina kesmek zorunda degilsiniz rakip healerlari. 1 de ally var...
Ki blizzard 2 v 2'nin oyuna eklenme amacinin competitive ortam degil, ufak arkadas gruplarinin eglenmesi oldugunu 39438 kez acikladi. Takilmayin 2 v 2'ye bu kadar.
3 v 3'e, 5 v 5'e gelince zaten isler degisiyor.

Çoğu instant olan heallara interrupt?Komiksin.Sen interrupt yiyosan hotçu r.druidinle senin problemin biraz.Offical forumda yazan yazmış zaten gerekli mesajları.Elde kalkan olan shamanın paladinin kicki çoğu zaman yememesi ayrı bi komedi zaten.Deadly thrown spamlanmıyor sorry.

Gangren 200.000 dolarlık turnuva demişsinde.Arena ile pvp yi aynı kategoriye koymuyoruz biz o yüzden o 200.000 dolarlık turnuva arenacıları ilgilendiriyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

Warrior/Druid, her sartta Lock-Hunter/Druid'i yener cunku Hunter-Lock ikilisi asla ama asla bir Druid'i olduremez ve bir Warrior'u heallanamayacak sekilde dpsleyemez ama Warrior RNG saolsun denk getirip once petleri ya da duruma gore CD'leri harcamis bir Druid'i kesebilir. Israrla diyorum ki 2 v 2 oynuyorsunuz. Druid'iniz iyi CC yapsin siz de 2600 olun.
Hamstring 7 rage bu arada.
Ha bir de 2 v 2 tamamen Druid'lerin outlast arenasi zaten. Ama bu ortamda Druid'den sonra en cilgin atan class Warrior'dir.
Ve tekrar ediyorum. 2 v 2 broken bracket. Gogogo 3 v 3.
Sosyal ağlarda paylaş

-Wissy said:
Bugun Druid-Warrior oynayan adam kendileri yeterince iyi oynayamiyor bu setupu diye cikip da Druid setuplarina flame cekiyorsa `lol` der gecilir.

www.langtolang.com dan çeviri:

Bugun Druid-Warrior oynayan adam kendileri yeterince iyi pillar etrafında donemiyor diye agliyorsa lol der gecilir.

evet pardon, druidim pillar etrafında iyi donemiyor kabul ediyorum. kendisi de söylüyor. bide tek targete cyclone root spamlarken öbürüne yardım etmiyor hiç, aslında ikisine de ömür törpüsü olup oyundan sogutabilir , keşke öyle yapsa. harbiden fazla delikanlı druid bulmuşum onu fark ettim şindi.

sorun zaten senin kafanda "setup u iyi oynamak" olarak canlandırdığın şeyin oyun içidneki karşılığının "pillar etrafında iyi dön, cyclone root spamlayıp su iç, götün çok sıkışırsa ayı ol gez -stunla kaç" dan ibaret olması. iyi oynamak bu olmamalı onu söylüyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Hangi healmis instant olan?
Priest dediginin manasi yetmez instant heallarla surekli dmg yiyerek kendini ayakta tutmaya.
Druid'i diyorsan da sen `vuruyorsan` onun heallari onu ayakta tutmaz. Hele bloomlarin lasttick big healini cyclonelamiyorsa yaninizdaki Druidler zaten burda aglayacak bir sey yok ki? Offhandinize de Wound poisonlu 2. bir silah bindleyin bu arada. Vurus imkaniniz oldugu silah degistirebileceginiz pozisyonlar icin.
Bir de PVP'cinin dostu :
www.warcraftmovies.com
Sosyal ağlarda paylaş

`delikanli` ne ya?
Oyun oynuyorsunuz.
Evet 2 kisiye CC yapamiyorsa, var olan pillarlari iyi kullanamiyorsa kotu Druidmis arkadasin. Delikanli olup olmadigini bilemem.
2 v 2 bu iste, 3 sezondur bu.

not : Hafu, Beasteh cilginlar gibi pillar abuse yapan Druidler, kabul. Ama Sonny Sodah da top rating Druid ve son derece agresif double CC/DPS oynuyorlar. Genellemeler yapmamali.
Sosyal ağlarda paylaş

Yannış adama pvp öğretmeye kalkıyosun wissy.O yolladığın sitede video çeken adamlarla aynı anda başladım ben pvp ye.Anlıcağın burda arenada bişiler yapıpta çok bilmişlik edenlerden değilim ben.O woundlar off hand değiştirmeler falan filan onları yapalı yıllar oldu biz.Kimsenin bişi hakkında ağladığı yok.Burada ağlayan healerın nekadar imba olduğunu göremeyip savunandır.Ha bu arada o warcraftmovies pvpcinin dostu değil düşmanıdır çoğu video.Kimse orda kesenin saldırdığı adama bakmaz.Ben saldırdığı adamı izlerim.O efsane denilen çoğu playerın kestikleri adamların rezaletleri ayrı efsanedir

Tbc öncesi oynadınmı healer?Ben çok oynadım 500 resilim pillarlarım yoktu ama ağlamadım.Olması gereken oydu çünkü.

Ha dps konusu doğru healerın yanında dps var tabiki.Rogue warrior gibi.Dps i neden nerfliceksin onu anlamadım?Healerı nerfle oyun kendine gelsin.Dps in işi zaten vurmak damage yapmak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...