Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Micro-Fasizm is basinda

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

kısmen...
daha doğrusu ayar verip konuyu saptırmak

puahahahah ad hominem nedir bilmiyooo hahahahah cahil
bu bir ad hominemdir mesela:P

gerçi bu tam olmadı, daha çok bir kişinin söylediği fikre karşı söyleyen şahsa girişerek fikri çürütme girişimine deniyo daha açık bi tanımla.

mesela;
x:türbanın üniversitelere girmesi ayrımcılığı körükler, siyasi açıdan gençleri kaosa sürükler
y:faşistsin, cahilsin, ad hominem yapıyosun, çelik ayna, vs, vs...
Sosyal ağlarda paylaş

ilk sayfadan sonrasını okumadım. benzer bir olay bizim de başımıza geldi atlattık ama biraz zor atlattık. eb büyük benzerlik "satmayı düşünmez misiniz?" tarzı yaklaşım. genelde bu tür yıldırıp sattırıp yerleşme oyununa yeltenenlerin arkasında mutlaka mafya tarzı bir örgütlenme olur. aman dikkatli olun, herşey umulur.
bizim olayda ülkücü bir emlak örgütü lüks bir semtte etrafta bina boşalttırıp ucuza kapatıyordu. biz de eskaza düştük çarkın içine. çok saçma olaylar geçti. en sonunda eve yapılan "galem gırıldı, ayağınızı deng alın asarız keseriz" içerikli bir telefon tehdidinin kaydedip polise şikayette bulunduk. telefondaki ses teşhis edildi ve bu kadar bariz bir delille gidince adamların daha fazlasına götü yemedi.
sağlam biçimde şikayet yapınca genelde tırsabiliyorlar. yani "bundan bişey çıkaramazsınız" denecek biçimde şikayet yapmayın. sağlam i delille şikayetçi olursanız poliste tanıdığı olması arkasının kalın olması vs pek fayda etmeyebiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Herkese anladığı dilden konuşacaksın.

Adam ayılık ediyorsa sende ona ayılık edeceksin.

Toplayacaksın izbandut gibi kavga etmesini bilen arkadaşlarını, bi gün eve giderken çevirip eşşek sudan gelene kadar döveceksin.

Bizim apartmanda da oluyo benzer olaylar. Apartmanın altında 2 tane dükkan var. Birisi giyim diğeri yemek. Yemekçi apartman alanına masa sandalye atmak için duvar ördü, apartman izni çıkarmadan izin vermiş yönetici...

Giyimci de bu sefer kendi kendine apartmana sormadan apartmanın önünü kendi kafasına göre granit falan kaplatmış, betondan saksılar falan. Gittim dedim buna iznin yok kaldır bunları yoksa şikayet etmek zorunda kalırım. Adam direk "şikayet ediyosan et, yemekçiyi emsal gösteririm hiç bişi çıkmaz davadan". Diklendi bana.

İyi dedim. Ertesi gün bi kaç tane çalışanı aldım işyerinden. Ellerinde balyozla gözü önünde kırdırdım bütün o saksıları granitleri. "Napıyorsun sen?! kaç para verdim onlara ben polis çağırcam manyak mısın sen?" falan diklendi bana, "fazla uzatma hazır gelimşken sölerim adamlara senin de kafanı kırarlar" dedim... O gün bugündür arıza çıkarmıyo...
Sosyal ağlarda paylaş

slayer77 said:
Viktor said:

dinde kopek mekruhdur kopek olan eve melek girmez kopegi bu evden yokediceksiniz yoksa akrismam

ewimde köpeğimde, kedimde, ayımda var de.Melek girmiyor çokda skmde gelmesin ne melek nede allah cehennemin dibine kadar yolu var.Ona ne senin evinde melekten şeytadan inden cinden.

ayni apartmanya onunda dairesine girmiyormus melek
Sosyal ağlarda paylaş

Şikayet etsem adam haklı, yemekçiyi emsal göstercek, davayı kaybedicem, aylarca sadece amacıma ulaşamamak için avukatımla mahkemede sürünücem bi de para kaybedicem...

benimkisi daha verimli bi çözüm oldu... adamın yasal olarak beni şikayet etme hakkı var evet, ama edemez işte...

ben apartmanda olan illegal olaylardan sadece birini anlattım. yoksa tarihinde bu adamda dahil çok olayı var. vahşi batıya çoktan döndü bizim apartman...
Sosyal ağlarda paylaş

Benim annem döverdi beh adamı. Perişan ederdi. Hatta bıçaklardı adamı. Ha ama kadın hasta. Kullandığı haplar sinir yapıyor. Hem hap hemde kendi siniri birleşince kan çıkıyor. Zamanında Siirtte otururken ''Ben Diyarbakırlıyım. Kral benim'' düşüncesi ile olan bir herif vardı. Bunun oğlunun kafayı kırmıştım taş ile. Sonra ablasıda beni dövmek için gelmişti. Ben bütün gün saklanmıştım ilkokulun kömürlükte öğrendim ki annem bu dingil herifin kapıya gitmiş. Bi tekme atmış. Kapıyı kırmış. ''Lan o çocuk bulunmazsa bırak seni diyarbakırı mahvederim. Git bul lan o çocuğu ******* ******** *********'' falan die tehdit etmiş. Tabii ben aslen o kızdan değil o zamanlarda balkon altından geçerken kafalarına işediğim ortaokullulardan kaçıyordum keh keh keh. Tabii yaşım 5. Ama annem canavar gibiymiş beh. Zaten o zamandan sonrada dayak yediğimde anneme koşuyordum. Babam dayak yiyorum die beni dövüyordu alsşekalşseklaşse.

Her neyse anlamsız bir konuya girdimde sadece demek istediğim gereksiz bir bekleyiş. Yani tanıdıklarım var falan desede çekecen kenara dövecen. Hatta jipinin lastiklerini patlatcan. Gece camını kıracan jipin. Çizecen. Hatta bunlar evde yokken gitcen kapılarına işicen. Yapcan bişiler. Sonra gitcen ve ''Satmaz mısın? Rahat edersin.'' dicen. Olcak bitecek. Ama döv. Uzatma. Git mollayıda döv. Önce onun gözü korkut. Şimdi 2 kişi dalmasınlar.

Micro demeyin bana iksisat aklıma geliyor. Bu da moralimi bozuyor. Ama Micro - Macro her türlü faşizm var ülkede. Yok diyenin ALNINI KARIŞLARIM.

Geçmiş olsun. Ya ama kesinlikle satmayın. NE yap et o itin kazanmasına izin verme. Anneni ikna et. Sakın sonunda çıkmasın. Kazanmasın o it. O ego tatmini yaşatmayın. Git döv ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Merak ediyorum konu kaçıncı sayfada ben söyle patakladım ben söyle dövdürttüme dönmüştür acaba..

Ayrıca yukarda gözüme çarptı apartmanın önündeki saksının apartman sakinine zararı nedir? yani nedir bizi bu kadar toleranssız yapan senin işyerinde eli balyozlu adamlar olmasaydı sen eline balyoz alıp çıkacakmıydın herifin karşısına..

Martin Luther King ciyim ben arkadaş kavga kısa vadede çözer sorunu..

Sen adamları toplarsın herifin saksısını kırarsın adam senin arabanı cizer sen adamı döversin adam seni döver senin baban adamı döver adamın babası senin bababnı döver ......

Haa diyorsan ben racon kesmem kafa keserim eyvallah
Sosyal ağlarda paylaş

Ha adamla konuşcaksan buyur konuş. ''BENİM SÖZÜMÜ KESME LAN'' şeklinde bir tepkiyle karşılaşınca ''Ama abi ben barışçıl...'' sonrada '' KESME DEMEDİM Mİ LAN?'' şeklinde tepki ile karşılaşıncada hala konuşmaya çalışma. Ben Martinciyim Lutherciyim Kingciyim deme. O adamla hukuk yoluyla konuşsan bile gereksiz bir konuşma olacak. Çünkü arkasında senden çok adam var. Ki zaten sen o adamla konuşmaya çalışınca eminim sinir krizi geçirip zaten üstüne yürürsün. Ha sinirine hakim olursan peki. Ama olamazsan yumruğu sallamışsındır bile.

Arabasını çizince niye dayak yesin. Üzerine ''Çizdim. Ben çizdim. - Viktor'' mu yazacak? Yapcak kaççak ^^ .
Sosyal ağlarda paylaş

Peki Thaumiel bumu erkeklik gizli gizli adamın arabasını çizmekmi? Sana o kadar laf edicek sen gizlice senin yaptığını bile bilmeden arabasını cizeceksin benim birine zarar verme ile senin zarar verme kavramın bayağı değişik anlasılan..

Ayrıca bu cuma günü asabi muaseret ile ilgili bir seminer var ankarada isterseniz katılabilirsiniz..
Sosyal ağlarda paylaş

Haa demek istediğim sudur eğer delikanlılık yapıp adamın arabasını fln cizeceksen (-ki bu bile büyük bir aciziyet belirtisi) evet cizerek Thaumiel yazıcaksınki adam senin yaptığını bilecek..

Yada adamın arkası istediği kadar kalın olsun sus lan dediğinde oturtacaksın kafayı..

ama tavsiyede bulunayım TV bilgisayar oyunları fln bazı şeyleri çok kolay gösteriyor hiçte kolay değil..

--Son tavsiye illa birşey oturtacaksanız kafa ile başlamayın..
Sosyal ağlarda paylaş

viktor, hemen kopeginin aşi karnesi ile bagli oldugunuz belediye saglik hizmetlerine gidip kayit ettiriyorsun kopegini. 20 milyon bi ucreti var.

bir tasma ucu gibi birsey veriyorlar belediye logosu ve bir seri numarasi oluyor, kopeginin tum asilarinin tam oldugunu kimseye herhangi bir hastalik/saldirir icin tehdit olusturmadigini kanitliyor.

ilerde kopek icin dava acarsa birisi cok işe yariyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...