Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Micro-Fasizm is basinda

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

newdonis oldugunu zaten öbür topicte kanıtladım neyse sen kendini zeki zannetmeye devam et.

ve bu arada argüman sunmuyorum neden?

1. bir forum ortamında siyaset veya din veya ideoloji tartışmak zaten salaklık, senin gibi bir forum trollu,fake ve bumerang gibi geri dönüp duran bir insanla bunu tartışmaksa dahada büyük bir salaklık. o seviyeyi sadece sana bırakıorum.

2. argüman diye sundugun şeyler safsatadan, savunmanda -sanki latinceden ve temsil ettigi kavramlardan çok anlarmış gibi- "ad hominem" bik bik bik den ibaret

3. bir o ad hominem lafına içindeki azıcık bilgi kırıntısının bir dışavurumu olabilecegi ihtimaline karşılık aynen latince -2 tane- cevap verdim ki onlarada cevap veremedin. neyse takıl sen

sana söyleyecegim tek şey Nef'i nin bir rübaisidir.

Ya Rab dilimi sehv ü hatadan sakla
Endişemi tezvir ü riyadan sakla
Basdım reh-i- vai-i rübaiye kadem
Ta'n-ı har-ı nadan-ı dü-padan sakla
Sosyal ağlarda paylaş

Bleda said:
newdonis oldugunu zaten öbür topicte kanıtladım neyse sen kendini zeki zannetmeye devam et.

ve bu arada argüman sunmuyorum neden?

1. bir forum ortamında siyaset veya din veya ideoloji tartışmak zaten salaklık, senin gibi bir forum trollu,fake ve bumerang gibi geri dönüp duran bir insanla bunu tartışmaksa dahada büyük bir salaklık. o seviyeyi sadece sana bırakıorum.

2. argüman diye sundugun şeyler safsatadan, savunmanda -sanki latinceden ve temsil ettigi kavramlardan çok anlarmış gibi- "ad hominem" bik bik bik den ibaret

3. bir o ad hominem lafına içindeki azıcık bilgi kırıntısının bir dışavurumu olabilecegi ihtimaline karşılık aynen latince -2 tane- cevap verdim ki onlarada cevap veremedin. neyse takıl sen

[/b]

argüman sunamazsın.sunmayı dene istersen,sunacak kapasiten oldgunu zannetmiyorum.varsa kapasiten kanıtla.

2@ ad hominem demek, sunulan teze alakasız bir konudan saldırmak demektir.

dagilinuleyn said:
faşizmle bunun alakası yok.

Ortada bir "Düşünce", bir "ideoloji" yok çünkü.
Kendi partisinin gücünü arkasına alan bir magandanın,iktidarda olmanın verdigi güvenle magandalık yapması.

heryerde var böyle tipler,bizim burda da var hemde belediye başkanı hatta chpli, heryerde var mahalle baskısı buna denmez.
kendin diyorsun dedigin adam 1 kişi, biride benden olsun 2 kişi,
2kişiden mahalle olmaz.adamı şikayet edersin kanıtlarınla falan filan,halledersin.
yada gider pataklarsın kendine güveniyorsan o riske girersin.

ama bence en güzeli senin yaptıgın gibi
"hadi bas git kardeşim" deyip takmamaktır,
takmamak en iyi cevaptır bence magandalara,
sen ve annen takmazsan yürüyüp yoluna devam edersen 1 yapar 2 yapar susar.susmayıp fiziksel bir olaya girersede gidersin karakola.

bu 1. //burdaki ad hominem varsa göster.

dagilinuleyn said:
faşizm hem ideoloji,yani hem bir yönetim biçimi,
hemde bir aksiyondur.

faşizm bir ideolojidir evet.

neye göre diyorsunuz bunu anlamıyorum, kim ögretti size faşizmin ideoloji olmadıgını anneniz babanız arkadaşınızmı?
hiç mi açıp okumadınız.

ha diyorsan faşizm sadece bir ideoloji degildir öyle yazarsan dogru.

bu 2. burdaki ad hominemleride göster.
+ safsata oldugunu göster.

şimdilik 2 örnek verdim istersen daha veririm.

3-verdigin cevaplar bile bir "ad hominem" di.yani tezle alakasız bir konuyla saldırma.
o yüzden kaale almadım seni.

daha önceden de dedigim gibi,kanıtlarıyla herşeyi açıklıyorum,

saçma dedigim bir düşünceyi bile niye saçma,
kötü buldugum birşeyi niye kötü oldugunu söylerim.

al buyur oku
Sosyal ağlarda paylaş

cicibebe said:
sanal ortam abi, ağızını büzemiyorsun ki adamın. gözüne gözüne sokuyorsun o yine çığırmaya devam ediyor aynı şeyleri.
adam kaosla besleniyor.

bak hala ne konuşuyor.ya ne dedim sana, şu koskoca topicte bir tane fikrini düşünceni belirten, mikro faşizmle ilgili bir fikrini belirten,

BIR POST BULABILDINMI?QUOTELARMISIN!
Sosyal ağlarda paylaş

Bleda said:
sen bi tez öne sunmuyorsunki? tez in ve argümanın anlamına bak diyecektimde hadi seni haklı çıkarayım benim kapasitem filan yok tartışamıcam senle takıl sen büüyüksün. takıl feyk bab

e tez diye sürdüklerimi quoteladım.Tezimin ve argümanımın anlamı gerçekten çok bktan olsada en azından bir tez,bir argüman üretebiliyorum .

bunlarda ad hominem yapıyorsun dedin mi?

dedin.

Göster dedim.

Gösteremedin mi? gösteremedin.

"takıl feyk baba"
senin tarzındakilerin lügatında " yenildim,haklısın" anlamına geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

dagilinuleyn said:
cicibebe said:
sanal ortam abi, ağızını büzemiyorsun ki adamın. gözüne gözüne sokuyorsun o yine çığırmaya devam ediyor aynı şeyleri.
adam kaosla besleniyor.

bak hala ne konuşuyor.ya ne dedim sana, şu koskoca topicte bir tane fikrini düşünceni belirten, mikro faşizmle ilgili bir fikrini belirten,

BIR POST BULABILDINMI?QUOTELARMISIN!

ne yapıcan ya fikirlerimi? beni daha yakından mı tanımak istiyorsun? mikro faşizm diye birşeyi tartışmak zorunda mıyım? önceden birkaç mesaj atmıştım onlar da viktore destek amaçlıydı. sonra sen gelip bilmiş bilmiş laflar ediyorsun ama sürekli kendinle çelişiyorsun ben de bunları bulup senin gözüne sokuyorum olay bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya adam hala "ben o değildim, neydi adı? Newdonis, evet o değilim ben" diyor. Yani bu kadar düşük IQ'ya da sahip olunmaz ki? İnanılmaz yani.

Burda herkes kendisine gereken cevabı veriyor, bu adam gelip yine o cevabın altına "hani bana cevap veremedin?" diyor. Aldığı cevapları, açıklamaları anlamıyor, görmüyor ve yine "bana cevap versene hadi?" diyor.

İnanılmaz düşük IQ sahibi adam, bu tipler böyle, kimi makyajlanıp fotoğraf çektirir gaylord olur, kimi kendini k0nf1çyus sanar ama okuduğunu anlamaktan aciz devekuşudur.

EDIT: Viktor'un konusunuda hiç etmeyi başardı herkesi delirterek. Diğer konuya yazmıştım, komuşuyu dövmek için toplanalım, iş bitince bir otobüse atlayıp izmir'e de uğrayalım.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence cipini ters çevirelim toplanıp.
Trollerle sinirlerinizi germeyin abi, en güzeli cevap vermemek. Takılsın.

Geçmiş olsun ne diyeyim. İşin geyiği bir yana, umarım hızlıcana çözülür sorunun, abiyi güzel bir süründürürsün mahkemede de rahat edersin. Sonra cipini ters çeviririz.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

dinde kopek mekruhdur kopek olan eve melek girmez kopegi bu evden yokediceksiniz yoksa akrismam

ewimde köpeğimde, kedimde, ayımda var de.Melek girmiyor çokda skmde gelmesin ne melek nede allah cehennemin dibine kadar yolu var.Ona ne senin evinde melekten şeytadan inden cinden.
Sosyal ağlarda paylaş

Griswold said:

Trollerle sinirlerinizi germeyin abi, en güzeli cevap vermemek. Takılsın.

+bimilyon
Ya şu trolleri beslemek ne kadar eğlenceli olsa da(hem post filan da kasılıyo bol bol) bi genel tavır koysak, aç bıraksak giderlermi acaba?
Yani topluca "don't feed the trollz" kampanyası başlatsak, genel olarak saçmalıklarını görmezden gelip o mesaj yokmuş gibi konuya devam etsek filan?
Hatta kampanya için topik te açsak?

Yoksa şutlanan fakelerin haddi hesabı yok, e ip sabit değil, acc alımı da kolay, çatır çatır troll paladinler spawn oluyo herbiyerde.
Ee, banlamanın anlamı yok o zaman, "hadi sen bu nikle çok takıldın, yeni nik al öyle gel" demek gibi bişey.
Sosyal ağlarda paylaş

okudum baya. cicibebe'nin de ad hominem yaptığı bir yeri göremedim. sunulan tezi çürütmeye yönelik fikirlerini belirtmiş. kişisel saldırı yok.

ayrıca ad hominem'in tanımı o değil.

ayrıca faşizm bi yönetim biçimi değildir. hükümetler de bireyler de faşist tutumlar içine girebilir fakat devlet politikası olamaz, "laik demokratik cumhuriyet" gibi "faşist bilmemne monarşi" gibi bi sistem adı yoktur. hitler faşist miydi? evet. nazi almanyası tek ırkı ön plana çıkardı mı? evet. fakat "faşist cumhuriyet" değildi.

referandumla "faşist olalım mı?" diye karar verilmez arkadaşım.

ayrıcaaaa, cicibebe cevap vermemiş de nası kafayı yemiş "QUOTELARMISIIIIAĞAAIIAPAĞAIANNNN!" diye. yazık.

al sana ad hominem.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...