Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Micro-Fasizm is basinda

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

-Wissy said:
Bu arada viki&eksi gibi kaynaklar kanit olarak gosterilemez. Senin benim gibi insanlar yaziyor oraya.

wikipedia da yazılan şeyler bizim gibi insanlar tarafından yazılıyor olabilir fakat subjektifdir.
+kaynak gösterir.

neyse www.brittanica.com u da gösterdim.onlar bana daha bildikleri ansiklopedi siteleri varsa onlardan da gösteririm kanıtını.

hep boş laf ,hep boş muabbet.
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:
dagilinuleyn said:
Xaenin said:
Abi sen niye hep akademik dayanağı olmayan, gerçeklikten uzak olma ihtimali yüksek kaynaklardan link veriyorsun? Wikipedia, sözlük falan? Fason işler bunlar, adam gibi kaynakla gelir misin?

wikipedia nin akademik dayanagı vardır,eger aşagıdaki aldıgı kaynaklara bakarsan.

www.brittanica.com a da bakabilirsin.onudamı adam gibi kaynaktan saymıyorsun.

ki üniverstede okuyup da fasizm bir ideoloji degildir diyen kişi totally losttur zaten.

Aşağıda verdiği kaynakların akademik dayanağı vardır, wikipedia'da okudum, haksızsın diyemezsin o yüzden, saçmalık.

Brittanica da saçmalıkmı ? niye yalan söylüyorsun?

sırf wikipedia ya güvenilmez canım o dersiniz diye brittanicayida koydum.
Sosyal ağlarda paylaş

Abicim oraya ben de bişey yazıp altına kaynak verebilirim, kimse kontrol etmiyor yazdığın şeyin o kaynakları referans alıp almadığını. Sırf wikipedia'ya güvenilmez canım diyorum zaten ben. Buraya sunarken verdiğin şeyden emin olmak için akademik kaynaktan yararlan diyorum, wikipedia'dan değil. Britannica'ya bişey demedim. Sözlük ve wiki'ye laf.
Sosyal ağlarda paylaş

dagilinuleyn said:

Komunizm de tabiki dikta kullanıcaksındır oturtmak için.
HEr diktatör faşist degildir.
Atatürk faşist miydi?
tabiki degildi.

tabi ki mi? bu demokrasiye aykırı değil midir peki? komünizmde türbanlı kızlar lavaboda ayaklarını yıkayamayacak ama bir de bu açıdan bak hemen değişecek fikrin. yaptığın tutarsız açıklamalarla kendi kendini yeniyorsun zaten.

dagilinuleyn said:

bu yüzden kavramları birbirine karıştırma.
faşizmin yönetim bir biçimi ,daha dogrusu bir rejim oldugunu en dandirik ansiklopediler bile yazar.
birde siyasal okuyormuşssun ,heralde genelde kantinde falan otuyorsun, faşizmin bir ideoloji oldugunu nasıl bilmezsin,tam bir saçmalık.

bu durumda hiçbirimiz faşist değiliz? çünkü partimiz de yok kimseyi de yönetmiyoruz? yine kendi kendini dövdün.
Sosyal ağlarda paylaş

Bleda said:

bu arada içindeki kişiler loserdır muhattabım degildir dedigi bi yere 3üncü defa geri dönüp fake degilim die milleti kandırıp kendini zeki zanneden insanlar o "loserler" tarafından ayarı alıp alıp oturunca sonrada "ad hominem" bik bik bik deyince kimin "totally lost" oldugunu gösterdiler çok konuşmasınlar bari azıcık "dignity" leri kalmışken toz olsunlar.

Şu kısmına bayıldım. :) Hehe eğlenceli topak.
Sosyal ağlarda paylaş

cicibebe said:
dagilinuleyn said:

Komunizm de tabiki dikta kullanıcaksındır oturtmak için.
HEr diktatör faşist degildir.
Atatürk faşist miydi?
tabiki degildi.

tabi ki mi? bu demokrasiye aykırı değil midir peki? komünizmde türbanlı kızlar lavaboda ayaklarını yıkayamayacak ama bir de bu açıdan bak hemen değişecek fikrin. yaptığın tutarsız açıklamalarla kendi kendini yeniyorsun zaten.

dagilinuleyn said:

bu yüzden kavramları birbirine karıştırma.
faşizmin yönetim bir biçimi ,daha dogrusu bir rejim oldugunu en dandirik ansiklopediler bile yazar.
birde siyasal okuyormuşssun ,heralde genelde kantinde falan otuyorsun, faşizmin bir ideoloji oldugunu nasıl bilmezsin,tam bir saçmalık.

bu durumda hiçbirimiz faşist değiliz? çünkü partimiz de yok kimseyi de yönetmiyoruz? yine kendi kendini dövdün.

ah be canım,tembelliginden ,okumamazlıktan sen kendini öldürmüşssün haberin yok.
3 sayfa öncesine bak ne demişim

Dagilinuleyn said:
faşizm hem ideoloji,yani hem bir yönetim biçimi,
hemde bir aksiyondur.

faşizm bir ideolojidir evet.

neye göre diyorsunuz bunu anlamıyorum, kim ögretti size faşizmin ideoloji olmadıgını anneniz babanız arkadaşınızmı?
hiç mi açıp okumadınız.

ha diyorsan faşizm sadece bir ideoloji degildir öyle yazarsan dogru.

.Viktor faşizm ideoloji degildir dedi,bende onu kanıtladım.

yazık oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

dagilinuleyn said:
Xaenin said:
Abicim oraya ben de bişey yazıp altına kaynak verebilirim, kimse kontrol etmiyor yazdığın şeyin o kaynakları referans alıp almadığını.

Www.brittanica.com dan bahsediyorum,oraya veremezsin!

Editlemiştim o mesajımı yazdıktan sonra, dediğini dedim zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

dagilinuleyn said:

ah be canım,tembelliginden ,okumamazlıktan sen kendini öldürmüşssün haberin yok.

yazık oldu.

lafı bulandırma çaban başarısız oldu, alıntıladığın kısımda beni haksız çıkaracak hiçbirşey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

cicibebe said:
dagilinuleyn said:

yazık oldu.

lafı bulandırma çaban başarısız oldu, alıntıladığın kısımda beni haksız çıkaracak hiçbirşey yok.

sen anlama kapasitene baglı.

Faşizm sadece bir ideoloji degildir, ne demek?

ne demek burdan ne anlıyorsun?
sana türkçe dersi de mi vereyim?

Faşizm sadece bir ideoloji degildir ,ne demek?
bunu *5 kere yaz anlamaya çalış.

Genede anlatıcam,
yani faşizm içinde ideolojiden başka kavramlarda vardır demek.

Dagilinuleyn said:
hemde bir aksiyondur.

sen böyle demişssin
cicibebe said:

ben demişimki

Dagilinuleyn said:
hemde bir aksiyondur.

bu mu lafı bulandırma çabam?

"faşizm sadece yönetme biçimi degildir = faşizm sadece ideoloji degildir"

demişim.yeteri kadar açıklayıcı olmuştur bu heralde senin için,artı kıvıracak neyin kaldı hala merak ediyorum varsa gönder onlarıda açıklayayım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben diyorum ki, tartışan tartışsın dilediği gibi gelsin brittanica koysun ama birine laf etmeden önce karşısında adam gibi şeyler savunun herşeye gülmekle, laf sokmakla yürümüyo bazen birinin bilgisine birikimine laf etmeden önce onla tartışman gerekiyo ki kendini göresin.

Tartışırsın, haklı çıkarsın o zaman iş değişir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...