Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Micro-Fasizm is basinda

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

Viktor cidden böyle birşey söylemekten utanıyorum ama ben olsam adamın ağzını burnunu kırardım. Açık söylüyorum gücüm yetmezse başkalarına kırdırırdım. Hak hukuk yasa farkındayım ama o kim ki bir anneye kabadayılık taslıyor milletin ağacını kesiyor? Kim olduğunu belli etmeden her tarafını sakatlamak lazım böylelerinin. Aylarca yatakta kıvranması lazım ki aklı başına gelsin.
Bunları yazdığım için utanıyorum ama o ayarda adama başka birşey işlemez sanırım. Belediyede tanıdığı varmış, belediyenin başına yıkılmasından beter olsun.
edit:
Penthesilea said:
Allah sabir versin, da ben vurmustum o herifi simdiye kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

-Wissy said:
Simdi tekrar okudum da bu durumun fasismle ya da akpyle falan alakasi yok ki. Mahallede bir tane kabadayi var sadece.
LOL

nasil yok
tehditlerinde parti rozetini gosteriyor adam patinin gucuyle tahdit ediyor
AKP iktidardeyken komsualriyla cok guzel gecinen bir adamin rozeti takinca cesaret alip bunlari yapmasinin nasil alaksi yok

dupeduz mahalle baskisi budur iste
"bizim begendigimiz sekidle davran yada burdan git"

dupeduz micro fasizm
Sosyal ağlarda paylaş

faşizmle bunun alakası yok.

Ortada bir "Düşünce", bir "ideoloji" yok çünkü.
Kendi partisinin gücünü arkasına alan bir magandanın,iktidarda olmanın verdigi güvenle magandalık yapması.

heryerde var böyle tipler,bizim burda da var hemde belediye başkanı hatta chpli, heryerde var mahalle baskısı buna denmez.
kendin diyorsun dedigin adam 1 kişi, biride benden olsun 2 kişi,
2kişiden mahalle olmaz.adamı şikayet edersin kanıtlarınla falan filan,halledersin.
yada gider pataklarsın kendine güveniyorsan o riske girersin.

ama bence en güzeli senin yaptıgın gibi
"hadi bas git kardeşim" deyip takmamaktır,
takmamak en iyi cevaptır bence magandalara,
sen ve annen takmazsan yürüyüp yoluna devam edersen 1 yapar 2 yapar susar.susmayıp fiziksel bir olaya girersede gidersin karakola.
Sosyal ağlarda paylaş

faiszm bir ideoloji degildir be

3000000 kere yazdim

hem adam ne diyor?

dinde kopek mekruhdur kopek olan eve melek girmez kopegi bu evden yokediceksiniz yoksa akrismam

bu dupeduz fasizm dir iste islamofasist dedigimiz budur direk mahalel baskisida budur iste

bugun kopegi yoekt der bana
baska bir apartmanda adama sacin uzun onu ekstiriceksin der
baska bir yerde ateistleri atese vermeye kalkarlar ha pardon yapilmsiti bu zaten

ha pardon kendini yetistirememis 12 eylul gencligi fasizm = hitler komunizm = stalin

seklinde biliyor ne yazikki
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:
faiszm bir ideoloji degildir be

3000000 kere yazdim

hem adam ne diyor?

dinde kopek mekruhdur kopek olan eve melek girmez kopegi bu evden yokediceksiniz yoksa akrismam

bu dupeduz fasizm dir iste islamofasist dedigimiz budur direk mahalel baskisida budur iste

bugun kopegi yoekt der bana
baska bir apartmanda adama sacin uzun onu ekstiriceksin der
baska bir yerde ateistleri atese vermeye kalkarlar ha pardon yapilmsiti bu zaten

ha pardon kendini yetistirememis 12 eylul gencligi fasizm = hitler komunizm = stalin

seklinde biliyor ne yazikki

faşizm hem ideoloji,yani hem bir yönetim biçimi,
hemde bir aksiyondur.

faşizm bir ideolojidir evet.

neye göre diyorsunuz bunu anlamıyorum, kim ögretti size faşizmin ideoloji olmadıgını anneniz babanız arkadaşınızmı?
hiç mi açıp okumadınız.

ha diyorsan faşizm sadece bir ideoloji degildir öyle yazarsan dogru.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu adam mahalle baskisi yapmiyor ki. Kisisel baski yapiyor. Dini kullanarak. Kendi `okuzlugu, hoduklugu, yobazligi`... Artik ne dersen de sen. Ama fasizm dersen boyle kucuk seylere siradanlastirmis olursun fasizmi. Kotulerin siradanlasmasinin zararlarina girmeyecegim.
Sen savciliga git hakaret/siddet varsa. Ya da kendi dilinden konus adama.
Sosyal ağlarda paylaş

AKP yalakalari bi uzak durabilirlermi lutfen ? Her konuya cevap yazmak zorunda degilsiniz.

@Viktor , sakin olmaya calis , direkt delil ve sahit ayarlayip savciliga dilekce verin.Beklemek daha iyi yapmaz genelde bunlari.Hemen polis cagirin tehdit ederse.Ilerde davalik birsey oldugunda polislerin sahitligi etkili olur.
10 yil falan once , henuz istanbul'da yasarken benzeri birsey basimiza gelmisti , cildirmistik , kardesimle beraber ekmek bicaklariyla birkac aksam herifin isten eve donmesini beklemistik , sessiz sedasiz evine dalmisti maganda.Hani hot dese oldurecegiz adami. Simdi dusunuyorumda nekadar cocukca ve aptalca hareketlermis.Birsuru yolu var boyle yaratiklarla mucadele etmenin , kendi hayatinida mahvetmeye hic gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:
fasizm bri ideoloj idegil dusucne tarzidir

fasist komunist de olabilir

yarim bilgiyle inanmiyorsaniz bakin la olmuyor
bakmamada gerek yok siyasal ogrencisiyim

faşist komunist i bana bilimsel yönden kanıtlarsan, bir link vererek mesela seni tebrik ederim ve haklı oldugunu söylerim fakat öyle birşey oldugunu hiç zannetmiyorum, yok çünkü bende bakmıştım,
senin dedigin farklı şeyler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...