Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Paladinlere bir soru

Penthesilea

Öne çıkan mesajlar

Penthesilea said:
Agzima sictiniz olm ehuheh

Warlock mu acayim lan napayim. Ama cok istiyodum lan BE Paladin =(

valla penth istersen dene ama ben şahsen kendi sunucumda başka sınıf oynayıp da sonra paladine geçmiş ve onu 1-2 ay oynayıp bırakmamış insan görmedim iki yıl süresince alliance tarafında.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla bence sen yine de aç bi pala. 35'e kadar gelince direk hunter açıp bırakıyosun zaten otomatik olarak.
Ehüe, 39'unda bıraktığım palamla geçirdiğim acı günleri hatırladım şimdi. Retri pala olarak takılıyodum hep, bikaç mobu aynı anda idare edebileyim diye. Ben kasarken yakınımda mutlaka bi mage, bi hunter olurdu. Adamlar quest tamamlayıp geri dönene kadar 5 mobu anca alırdım. Hey gidi :P
Sosyal ağlarda paylaş

5v5 de paladinsiz setup yok gibin bişey. ama paladinle arena da başarı için, iyi oynamanın yanında çok da iyi latency lazım.

2v2 ve 3v3 için bulabilirsem turnuva takımları ile iligli link verecem ama özetlemek gerekirse 2v2 ve 3v3 de paladin healer kullanan takım yok. (yüksek rating yapılır ama en iyisi olamaz )

athene büyük bir wow şakasıdır. (videolarından bahsediyorum)

ayrıcana precision (3% melee ve spell hit) yerine 6% daha fazla armor tercih eden birinin nasıl olur da o kadar yüksek rating yapabildiğini anlamıyrum. 16k armor 6% artsa dmg reduction %1 değişir ama 3 spell hit demek attığı büyülerin (evet arena da stun, holy shock, judgem atıyor paladin ) daha az ressistlenmesi demek.

mesela paladinin başka bir sorununu yazacam o da "arena gear"
full s3 healing seti giymiş bir paladin enchanting dahi alsa 1850 healing civarlarında gezer. 5v5 de paladini ilk çıkarmaya çalışan takım yoktur. (ben hiç görmedim bana dalanlar hep kaybetti )

o yüzden arena ya paladinler t6 setle çıkıyorlar (bulabilenler) bu da 2200 civarı healingli paladinler demek.
bir de holy light crit i +5 daha alıyor. (toplamda 40% holy light crit şansı acaip birşey)

kısacası paladin hariç bütün healerlar arena da pvp gear kullanırkene paladinler pve gear kullanıyorlar. buda pve yapmayan paladinleri çok etkiliyor. (örnek ben :P )

blizzard ın paladinleri pvp gear a yöneltmesi lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Jaan said:
5v5 de paladinsiz setup yok gibin bişey. ama paladinle arena da başarı için, iyi oynamanın yanında çok da iyi latency lazım.

hangi class'a düzgün latency değil söyler misin ?

roguemla cheap shot yaptığım adamın 4 yard boyunca stun halde kayması ya da önümdeki adama shiv spamlamama rağmen vurmaması hoş değil tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

latency herkez için önemli de cc kasmayan dps yapan için çok da hayati değil.

önrek olarak warrior um la 5v5 de kafam çok rahat. cc yi frost mage yapıyor bence anca pummel intercept fear (o sırada sweeping whirlwinid spam :P )

paladinde (ve healerlar da) öle değil. mazallah fake atayım derkene latency yüzünden counter yemek adama koyuyor. ya da trinket veya ds kullandığında latency yüzünden geçen o kısa süre adama bir ömür gibin geliyor.

bütün takım senin atacaın heal a bakıyor. bazı durumlarda bir tane kaçırsan adamın yatıyor. dps nin sorumlulukları healer a göre daha bir kolay. (bence)
Sosyal ağlarda paylaş

CapN said:
TBC nin ilk zamanlarınki paladinle şuanda çok fark var Nerf yedi resmen paladin healde. Druide laf etmişsinde bence şuanda en iyi healer druid bu benim fikrim tabi. Hot önemli bir konu küçümsenmez. Priest fade atar , Drood ayı olur , Paladin plate + shield vs herkezde var kurtulma yolu playera bakar.

lifebloom FTW..

acıkcası karazhan droplu druidden sonra 2 k bonus heal ve kopek gibi mp5 olan priestim bile sarmıyor.. :D tree forma giricen millet savasırken sen instant heallerin ile hoplaya zıplaya healerlık yapacan :D öteki türlü cakılıp kalıyorsun bi noktaya :D
Sosyal ağlarda paylaş

e 500 kere söledim ya fire kastım diye, cnm benm.. zaten ilk chardı heh..

hani hiç bişiy bilmeden kastık. belki de ondan çok bezdirmişti =p o zman ne enchant biliyoduk ne ah.. şimdi bacak kadar şamanımın elindeki silahlarda crusader var anasını satim =p

bu arada Haomarush realmindeki lvl 62 mage sen misin ?
Sosyal ağlarda paylaş

Penthesilea said:
Yok ben her seye ragmen pala oynicam ya, istedigim seyi oynamak onemli, prolugumla class ezikligini atlatirim nasil olsa.

evet baştan öyle düşünüyorsun da belli bir süre sonra o yerini "why pay more for less" düşüncesine bırakıyor.

5vs5 için laf atan arkadaşlara:

paladin neden 5vs5 için tercih ediliyordu?

bop, bof, bosac ile bazı cc'lere karşı dayanıklılık, cleanse, armor, belki imp conc aura ile shield olayı

şimdi bunların ilk üçünü artık kime konmuşsa görebiliyorsunuz ve anında gidiyor bunlar 5vs5'de karşıda kalburüstüyse rakip. e armor desen zaten hiçbir zaman paladine vurulmuyor rakip physical dps ise. rakip caster dps ise zaten anlamı yok. kaldı ki cloth armorların değerleri leather seviyesine çıkarıldığından beri priestlerin dayanıklılığında bariz değişiklik var. sezon 1'deki priest ile sezon 3'teki priest bambaşka.

şahsi görüşüm şu anda şaman ve priest daha iyi durumda çünkü ofansif olarak kullanabilecekleri olaylar var. mana burn tek başına zaten maç kazandıran bir olay, herkes biliyordur herhalde. tremor'un önemini şamansız oynamış takımlar bilir. gene maç kazanan bir olay.

geçen günlere kadar sorsanız resto druid'in 5vs5 için paladinden açık ara zayıf olduğunu söylerdim ama bunu da söyleyemiyorum artık. zira çok güzel healer kitleme + heal işi yapanlar görmeye başladım. cyclone, bash, main, feral charge ve bunların rotasyonunu sunabilen bir sınıfa karşılık 60sn'de bir paso resistlenen stun'lı paladin. şu anda paladinin resto druid'den avantajlı olduğundan emin değilim cidden.

"sam'i dinlemeyin şu kadar paladinli takım var" diyeceğiniz vakte kadar neden o kadar paladinli takım olduğunu da anlatsanız bari. sebebin paladinin arenada başka işe yarayan buildi olmaması ve bir yıldır arena yapan paladinlerin "sen artık fotm değilsin, yallah" denememesi olmadığını nerden biliyorsunuz? buyrun siz de benim gibi biraz zahmetle izah edin bari.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...