Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türk Telekom'un %15'i Daha Özelleşiyor

Brigand

Öne çıkan mesajlar

Türk Telekom'un devletin elinde bulunan % 45 hissesinden, % 15'i, halka arz yöntemiyle, en geç 31 aralık 2008 tarihine kadar özelleştirilecek. Satışın % 3'ü Türk Telekom ve PTT çalışanları ile küçük tasarruf sahiplerine ayrılacak.

Haberin detayı için Türk Telekom'un %15'i Daha Özelleşiyor başlıklı habere bakabilirsiniz.

Kaynak

Bişe demiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

fena mı oluyo, altyapı çalışması yürüten kaç şirket var. telekomun diğer bir sürü firmadan farkı yok şu anda, sadece hazır altyapıyı da almış oldular o kadar. sonuçta işlemeyen devlet çarkı yerine özel sektörün gelmesi verimliliği arttıracaktır. bu da bütün ülkenin yararına bişi. neyse işte böyle.
Sosyal ağlarda paylaş

abi iletisim yahu bu. ha sen bir dangalaklik etmissin rezalet bi durumda tutmussun. illa satacam diyosun. bari git yurt icinden birine sat ya. niye yabanciya veriyosun. komplo teorisi gibi gelebilir ama ne malum telefonlarin dinlenmedigi artik. adam %55i benim catir catir dinlerim dese ne diyebilrisin? ha insallah akillilik edip madde falan koyup boyle biseyin onune gecebilmeyi dusunmuslerdir ama hic sanmiyorum. ayrica benim gorusumle turk telekomun su anki buyumesi kontrolsuz bir buyume. surekli x mbit arttirmaya basliyolar ama altyapilarda, ozellikle yurt disi cikislarinda bu artisa oranla cok az bi gelisme var. biyerde cok saglam bi patlak verecek gibi geliyo bana.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok bir açıklaması , iletişim bir devletin hayat damarlarından biri demektir. Sen bu damarlara mikrop karıştırırsan temizleyeceğine daha da artmasına neden olursan o mikrop vucudun her yanına yayılır bitirir.Yarın oburgun telefonlarımız dinlenmeye başlanırsa ( varsa öle bisey ortaya çıkarsa ki insanın aklına bin türlü teori geliyor böyle bir durumda ) hiç şaşırmam...

Telekom'un bir yerde patlak vermesi pek bir sorun teşkil etmez çünkü hala tekel durumunda istesekte istemesekte adamların hizmetinden yararlanmaya devam edeceğiz..
Sosyal ağlarda paylaş

Sailor said:
fena mı oluyo, altyapı çalışması yürüten kaç şirket var. telekomun diğer bir sürü firmadan farkı yok şu anda, sadece hazır altyapıyı da almış oldular o kadar. sonuçta işlemeyen devlet çarkı yerine özel sektörün gelmesi verimliliği arttıracaktır. bu da bütün ülkenin yararına bişi. neyse işte böyle.

özelleştirme, devletin elindekini alıp tek bir firmaya vermek şeklinde yapılırsa hiç bir fayda getirmez. aksine devlet tekeli dışında özel bir tekel yaratır ki çok tehlikeli. bu tekelleşmeyi iletişim sektöründe, türkiye cumhuriyeti'nin tüm alt yapısını yabancı bir firmaya vermek olarak düşünürsek daha da tehlikeli.

konu özelleştirmeye karşı çıkmak falan değil, usul meselesi..
Sosyal ağlarda paylaş

zaten devlet tekeli halindeki bir firmayı, gider tek bir özel firmaya satarsan tekel falan kırılmaz. daha da feci bir hale gelir aksine.. zira devlet, teoride halkın çıkarlarını gözeten bir oluşumdur ama özel kuruluşların böyle bir kaygısı ve sorumluluğu da yoktur. türk telekom'un tekel olmadığını söylemek absürddür. hayır absürd değilse, mantıklı bir açıklaması olmalı. bilen birisi paylaşsın lütfen; "tt neden tekel değildir?".

savaş çıkınca devletin el koyması falan ütopik yaklaşımlar zaten. derdimiz o değil ki.. stratejik konum deyince hemen militarist bir yaklaşıma gerek yok. eğitim, ekonomi, haber alma gibi bir sürü uzantısı var iletişimin. iletişim çağı diyoruz hani.. işte biz o iletişimi "fütursuzca" devir ediyoruz, günümüzde gelişmişlik ölçüsü olan "şey"i.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...