Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sunwell Plateau and Patch 2.4

Gangren

Öne çıkan mesajlar

tbc guzel ya ben sevdim, oyun özellikle görsel olarak coşmuştu, nagradda ilk uctuğum an superdi mesela, gece tekrar uctum tekrar super geldi.

neyse, demem oki wow kolay kolay sonmez, yenı contenttende zarar gelmez.

hayır istmiyosan gidip kazmasın sunwell, zorunda değilsinizki oyunun en kral itemlarını almaya, sitiyosanız heroic yapın arkadaşlar.
Sosyal ağlarda paylaş

@knoxville

Sorun eleştirmek değil.

Ama tBC ile bu kadar gelişen, bence nerdeyse her konudaki eksiklerini teker teker kapayan bir oyundan bahediyorsak ve bu oyunun tBC ile gelen bütün bu özelliklerine taptığımız bir ortamda siz aynı özelliklere "rezalet, batırdılar oyunu" diye balıyorsanız. Şansınızı başka bir oyunda deneme zamanı gelmişte geçiyor bile demektir.

Çünkü adamlar tBC ile getirdikleri yenilikleri (meslek sistemi mantığı, günlük aktiviteler mantığı, arena mantığı, hatta tüm PvP yi değiştiren resilance mantığı, PvE'nin çok daha bireysel olarak herkesiz başarılı olması gerektirmesi mantığı, cousal oyuncular icin cennet halini alması vs vs) dahada geliştirmek için ellerinden geleni yaptıkları ve WoLKu tamamen bu konuları aynı yönde dahada deliştirmeye çalışmaları sizi rahatsız ediyorsa, siz artık bu oyunda mutlu olamazsınız.

WoW artık bu yola girdi ve küçük bir hardcore oyuncu grubu dışında tüm casual ve geri kalan hardcorecular son derecede mutlu değişikliklerden.
Sosyal ağlarda paylaş

valla fanatizm falan değil, hatta WoWdan daha başarılı bir oyun çıkarsa guildçe ilk geçenlerde biz oluruz. Biz verdiğimiz para ile en iyi hizmeti almak istiyoruz.

Şahsen ben WoW dan sizin kadar nefret etsem ve geliceği konusunda ümidimde olmasa dakka durmam bu oyunda. Zevk almadığım bi oyunu niye oynıyayaımki. Hiç bişey yapamasam gider tüm single oyunları oynarım (3 senedir oynadığım oyun sayısı 5, oyunları unuttuk resmen)
Sosyal ağlarda paylaş

nefret ettiğimi falan söylemedim. çarpıtmayalım. senin beğendin özellikleri de beğenmek zorunda da değilim. hele hele her yeniliği beğenmek zorunda da değilim sırf wow'dan iyisi yok diye. ben world pvp seviyorum. kaldı mı world pvp?

gerçi world pvp olana git dersiniz, şaşırmam ben de... sizin kabulunuz eleştiri çeşidi nasılmış, söyleyin kuralına göre (!) eleştirelim.
Sosyal ağlarda paylaş

"World pvp kalmadı" gayet güzel bir eleştiri. Dahası nefret eden zaten sen değilsin, nefret yazısı sana yazılmadı. Bu sayfanın başında kime yazıldığını görebilirsin.

World pvp ye gelince bende çok severim world pvp yi ve niye wprld pvp yok onunda basit bir cevabı var blizzardın. üstelik WoLK nerdeysetamamaen World pvp üzerine yoğunlaşmış bir ek görev paketi olacak.

oyunu eleştirmek başka şey her gelen yeniliğe kin duymak, öfkeni kusmak başka şey. Yoksa sen oyundan zevk alıyorsanda 3-5 konuda daha iyi olsun istiyorsan, zaten burda bahsedilen belelar okuyan grupta değilsindir.
Sosyal ağlarda paylaş

bir de bu kestiğimiz yaratıkların hepsinin hikayeye göre ölmüş olduğunu varsayıyoruz,
ama blizzard bir sürü adam kestirse de, bunların hikayeye göre kesilmediğini, gelen savaşçıları defetmeyi başardığını söyleyebilir.

evet, wow'da önümüze gelen herşeyi kesiyoruz, ama tutup da warcraft 4 çıkmadan, wow'da kestiğimiz adamların sonucu ne oldu bilemeyiz.
belki de "tamam oyuncular gayet güzel grind yaptı, ama hikayede yetersiz kaldıklarından dolayı, yenemediklerine karar verdik" felan diyebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:
peki ne yapsaydık öle bütün gün IF de otursamıydık meslea?

veya e olucaktı illidan hiç ölmemelimiydi?

hep öle dumalımıydı?

lore'daki nasıl bi ilerleyiş sizi tatmin ederdi?

Tamam, herkes kesilsin ama ya kesen kişi hakkında birşey yazılsın, yeni bir hero olarak lorea eklensin, ya da şu an var olan herolardan birini engelleyen faktörleri keselim.

Baya uzun birşey yazmıştım official forumlara onu bulursam c/pliyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Zaman ilerliyor, blizz oyunu istedigi yone cekiyor ki bunuda iyi yapiyor, misal sunwell'de tahminimce yeni exp'e cok smooth bir gecis yapilacak zaten esas amacida bu sunwell'in, aradaki boslugu doldurmak.

Kaldi ki adamlar lore'un icine etmiyor, sadece hikayeye devam ediyorlar. Hikayenin basindaki bir takim karakterlere karsi olan duygusal baglarinizdan kurtulursaniz, bunun boyle oldugunu daha rahat gorebilirsiniz.

Kaldi ki buraya kadar olani yazan blizzarddir, bundan sonrasinida blizzard yazar. Biz sadece ortamda takilan maceracilariz fazlasi degil.
Sosyal ağlarda paylaş

zlorwf said:
Cuce said:
peki ne yapsaydık öle bütün gün IF de otursamıydık meslea?

veya e olucaktı illidan hiç ölmemelimiydi?

hep öle dumalımıydı?

lore'daki nasıl bi ilerleyiş sizi tatmin ederdi?

Tamam, herkes kesilsin ama ya kesen kişi hakkında birşey yazılsın, yeni bir hero olarak lorea eklensin, ya da şu an var olan herolardan birini engelleyen faktörleri keselim.

Baya uzun birşey yazmıştım official forumlara onu bulursam c/pliyim.

ornegi var bunun, mesela illidan. oyunda da gorebilecegin gibi akama ve maiev tarafindan olduruldu. hatta en basindan beri attunement serisinde akama soyluyordu. playerlar sadece yardim ettiler. encounterda event olunca maievin kendisi gelip isi bitiriyor. illidan ile ikisi arasinda biz izleyici gibi dinliyoruz konusmalari. ilerde bu, bu sekilde yansicak. keza kael icinde aynisi, olmedi gerci ama naaru tarafindan yenildi. zaten o sphere i verdikten sonra kael a'dal a soyluyor "senin elemanlar" diye.

archimonde da var. hjyal eklendiginde herkes yok koskoca archimonde nasil kesilir, nasil olur, e biz oldurunce gecmise gidip bugun ne olacak gibi baya bi konustu da olay sadece biz o ani ayni w3 de oldugu gibi yasama firsati bulduk. horde & humans ve ne ler mucadele etti ayni gecmiste oldugu gibi, hatta oldurucu darbeyi gene wispler yapti.

genelde playerlarin yaptigi killerin kredisi o mekanin sahiplerine yaziliyor iste. attunement questlerinde felan detaylar sakli ordan gayet net bir sekilde gorebilirsin. blizzard in yazdigi lore bu. sonucta ne olursa olsun bi sekilde giden herolarin yerine yenisi gelir, olmadi bi sekilde tekrar eklenir. ama bi gercek varsa o da wow un kaynaklari wc serisinden cok cok daha fazla hizli tuketmesi.
Sosyal ağlarda paylaş

zlorwf said:
Kil'Jaedan'ı keselim, Sargeras'ı keselim, Kerrigan'ı keselim, Arthas'ı keselim, Zul'jin'i keselim, Lich King'i ayırtıp keselim, Uther'i canlandırıp keselim, Kael'thas'ı keselim, Illidian'ı keselim. Bok ettiler oyunu.

Edit: Maiev'i de keselim ayıp olmasın.

O kadar berbat bir duruma geldiki loreu parçalıyor Blizzard ve "evet, playerlar parçaladı" diyor. Daha Karazhan'a giremedim rpciyim, casualım. Her hafta Nihilum bilmemneyi kesiyor. Sadece 1.000 kişinin görebileceği end-game content eklemek gerçekten çok mantıklı..
Beta'dan beri oynuyorum. Artık guildlere girmem için bile el ayak öpmek gerekiyor. Adamına değil gearına bakılıyor. Oyun öyle bir durum aldıki; oyuna gir, lfgden bişiler seç, iki dialy yap, bg sırası bekle, grup bekle, guild bekle, arenadaki sözde "item karşılaştırması" yüzünden ezil.

Guilde girsen bile pve yapmak için belirli vakitte belirli biryerde ol, bilmemne attunement ini kas. İğrenç bir grind and wait oyunu oldu wow. Geçenlerde alliance bir prieste horde olarak yaklaşık bir saat yardım ettim, sonradan fark ettim ki adına bakmamışım. Başlarda olsaydı ismini biryere not ederdim. Hissizleşmiş WoW. Counter'a dönmüş, rp ruhu kalmamış. Zaten RP ciye desteği sadece server adının yanına RP yazmakla yapan blizzden başka birşey de beklenmezdi. Neyse ben yine berbat karakterlerimle lfg ye girip saçma sapan instancelarda vakit öldüreyim.

dediklerine aynen katılıyorum.
bunları nax patchı zamanında ön görüp , wow u noktalamıştım...o zamandan beri elimi sürmüyorum...

arada bi kaç yenilikleri gösteren video falan izleyip forum okuyorum.

warhammer ı beklemekteyim ona başlarım çıkınca..
Sosyal ağlarda paylaş

Gangren said:
Bitiyorum şu LOREFANBOI topluluğuna. Tutturmuşlar LOREIZDEADOMGEZ türünde bir eda gidiyorlar.

Sevgili Lore Tutkunları, WoW'da Lore ölmemiştir, WoW'da Lore yeniden yazılmaktadır. WoW, Warcraft Lore'nun devamı, bir nevi kilit noktası ve belki de son bulacağı oyundur. WoW, Warcraft Lore'nun kendisi olmuştur.

Hala Warcraft 2 - 3 oynadığınızı sanmayın. Bitti o devir.

Ayrıca istediğimiz kadar eleştirsekte, iddia ederim ki, WoW Active Account sayısı, WotLK' ile birlikte 11 milyona kadar çıkacak.

gangren seviyosun bu oyunu ama fanboy da değilsin..
bişey sorucam sence warhammer tutunabilecek mi bu piyasada..
şuan wow a da geri dönebilirim ama warhammer 4-5 ay sonra çıkınca bırakacak olduğumdan oynamıyorum..kaldıkı gerçekten grind olayı canımı fena halde sıkıyor..her ne kadar casual lara yönelik bişiler yapsada...oyun hardcore gamer lar için ideal..

herneyse senin bu konudaki görüşlerini merak ediyorum warhammer piyasası nasıl olur ne kadar büyük olur 3-4 milyon üyesi olurmu vss.. konu dağılmasın istiyorsan özel mesaj olarakta atarsan fikirlerini sevinirim..

not: wow fanboy ları mesajımı görmezden gelsin ve yorumlarını kendine saklasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Innuendo said:

ama bi gercek varsa o da wow un kaynaklari wc serisinden cok cok daha fazla hizli tuketmesi.

İşte, warcraft hikayesinde genelde kahramanlar asırlar boyunca ölmeden yaşıyorlar. Sanki loreun geriye kalanlarını blizzard oyunculara verdi alın takılın dedi gibi geliyor. Tabiki lore unu satarak para kazanacak ama warcraft evrenini seven biri olarak üzülüyorum.

(Guild bulayım da ben de keseyim şunları, canım çekti=))
Sosyal ağlarda paylaş

nihlathak said:
Zaman ilerliyor, blizz oyunu istedigi yone cekiyor ki bunuda iyi yapiyor, misal sunwell'de tahminimce yeni exp'e cok smooth bir gecis yapilacak zaten esas amacida bu sunwell'in, aradaki boslugu doldurmak.

Kaldi ki adamlar lore'un icine etmiyor, sadece hikayeye devam ediyorlar. Hikayenin basindaki bir takim karakterlere karsi olan duygusal baglarinizdan kurtulursaniz, bunun boyle oldugunu daha rahat gorebilirsiniz.

Kaldi ki buraya kadar olani yazan blizzarddir, bundan sonrasinida blizzard yazar. Biz sadece ortamda takilan maceracilariz fazlasi degil.

QFT
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:
warcraft 3 ten önce, ortada ne night elf vardı ne tauren vardı, ne illidan vardı ne bişi vardı, lore bu yaratılrı zenginleşir.

zamanında hiç biriniz cıkıpta "tauren ne ya tauren nerden cıktı direk calmış blizzard minatordan yuh" falan demedi.

aynen..

sonucta bu hikakeyi onlar yazdı. elbet devam ettiricek seyler bulurlar..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...