Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Whisper ile adam çağırmak...

RedemptioN

Öne çıkan mesajlar

lol.

Biri bolca member kaybedip raid yapamaz olmuş gibime geldi.

Bu bi oyun. İsteyen istediği guildda istediği kadar kalır. İstediği zaman gider. Arkasını dönüp elveda demesi onun kibarlığı olur. Aylık acc parasını kim veriyo Guildmaster mı?

Eski guild'ımdan 4-5 kişi güven kazanıp raidlerde öncelikli olarak itemları, ücretsiz enchantları yaptırıp topluca başka guilda geçmişlerdi. Burda giden oyuncuların uyanıklığından şerefsizliğinden de bahsedebiliriz, guildmaster'ın kekliğinden de. Tartışılır. Ama bu bi oyunsa bana GM'in kekliği daha mantıklı geldi.

Güvenmeyin kimseye kolay kolay. Sonra da üzülmeyin. Bir kere bir oyuncu guilde girdiğinde ebediyen orda kalıcak değildir. Sözleşme fln yapılmıyo yani.

Ha ben yaparmıyım? Yapmam. Yapanları da savunmuyorum sadece wow bi oyun olsa bile sorumluluk gerektirdiğini kavrayamayan insanlar var. Ve bunlar çoğunluğu oluşturuyo. Ciddi, güvenilir ve sorumluluk sahibi insan bulmak çok zor.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:
Ama yeni yeni yapılanmakta ve hergün güçlenmekte olan bir guilddir ve oyuncu sabırsızdır, teklif gelince hemen kacar gider.

böyle bir oyuncuyu guildimde istemem açıkçası. naxx zamanında tutup tier 3leri MT prio yapmıştık. maintank da full set yapıp sıkıldım ben raid yapmaktan pvp yapcam demişti. böyle şeylerle karşılaşmak istemiyorsanız guildine sadık adam bulcaksınız.

whisperla adam çağırmak da çok etik birşey olmasa da bunu yapanı suçlayamazsınız. sonuçta yerinde sayıklayan guildlerde oynayan çok iyi oyuncular var, bunları kapmak ister her guild leader
Sosyal ağlarda paylaş

Futbol takimi mi bu, guilde mi teklif yapilacak adamla anlasilmadan once :) Oyunun parasini verip zaman harcayarak oynayanla whisper'i degerlendirecek olan ayni adam sonucta, guildi baglamaz ki.

Guild o adami tatmin edecek kadar basariliysa ya da arkadaslik cok iyiyse zaten umursamaz. Yok eger guild daha yeni ve birbirini tanimayan toplama insanlardan olusuyorsa, veya yeterli ilerlemeyi gosteremiyorsa, gelen teklifleri degerlendirip daha iyi bir guild arayacak hardcore oyuncular elbet cikar.

"Aldi itemleri zamaninda, satti gitti sonra" gibi bakmak da sacma oluyor, raidlerde AFK durup mu aldi adam o itemleri?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
"Aldi itemleri zamaninda, satti gitti sonra" gibi bakmak da sacma oluyor, raidlerde AFK durup mu aldi adam o itemleri?

eet haklisin da
mesela soyle bi durum var
ne biliyim guildin ilerleyebilmesi icin de memberlarinin gearlari onemli
sonucta main tank icin kasip adami giydirmissinizdir
cotenk de ayrilirsa ayni süreci yasamak durumunda kalabilirsiniz
anlatamadim ama denedim şuan asdf
edit:
ama tabiii
bi whispera kanip gidicek memberdan hayır gelmezdi neyseki heh
Sosyal ağlarda paylaş

Aldı itemı sattı gitti lafı anca Türkler tarafından kullanılır. Ninjalama olayını demiyorum ama bi oyuncu bir item alıyorsa hakederek almıştır. Bunun için raide girmiştir, dkp toplamıştır ve bunun sayesinde item almıştır.
Kötü itemlar ile geldi -2milyon dkp ile ayrılmış adam ise, e kardeşim niye aldım bu adamı, ... pırlantamı var diye sorarlar...

İlk guildim dağılmak üzereyen, serverın diğer 2. ve 3. guildleri ufaktan ufaktan yer/gönül yapmaya başlamışlardı. Ozmanlar çok duygusal davranmıştım, çok üzülmüştüm böyle tekliflerin yapılıyor olmasına ancak, WoW un amacı sidik yarışı, iyi item/kötü item, ali x boss kesti sen ne akdar kestin olayı. Bu sebeple bu olaylar sorun olmamalı.

Whisper atıp adam çağırmak gayet etik ve normaldir, takım oyunu~bireysellik~arkadaşlık kavramları arasında tartışmaya döner bu konu ki dönmüş bile.
Sosyal ağlarda paylaş

Argue said:
bi oyuncu bir item alıyorsa hakederek almıştır. Bunun için raide girmiştir, dkp toplamıştır ve bunun sayesinde item almıştır.

kusura bakma ama warriorlar icin bu olmuyor boyle.. guildde dps warrior olarak takılan adam gunun biri geliyor ben tanklıcam artık diyor hooop raide alıyorsunuz butun itemları dkp farketmeksizin topluyor... aynı zamanda 321561313dkp si olan adamın alması gereken tokenlarıda alıyor.. tam adam oldu diyorsun cart adam 1 ay tatile gidiyor.. yada bi bakıyorsun cart baska bi guilde gecmis.. yaşanmadı degil bunlar.. o yuzden hakederek aldı lafı abes kalır orada..

ama milletin dedigide dogru bi yerde eger bi whispe kanıp guildini satıcak adam zaten bırak gitsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Gallant said:
Dps filan söz konusu olunca dkp si vardı aldı da gitti demek mümkün ama tank söz konusu olunca insanın siniri bozulması normal kanımca. Sen o kadar uğraş adama crafttı, token dı, mattı her şeyi topla ver sonra gitsin.

Genel olarak Türk guildlerinde zaten main tank guild masterın yakın arkadaşı olduğu için böyle bir sorun çıkmıyor pek(en azından benim girdiğim son 3 guild böyleydi). Zaten yakın arkadaşın olmayan bir admıda o şekilde donatmak, kusura bakmayın ama aptallıktır. Bu oyun sadece ego tatminine yöenlik bir oyun ve insnalar da kendilerini tatmin etmek için her türlü pisliği yapabiliyor sonuçta. Beğenmiyorsanız ignorelayın gitsin yada daha temizi oyunu bırakın, çünki Türk olsun yabancı olsun(insan olduğu sürece) bu adamları temizlemenin bir yolu yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Pre-TBC pve yaparken geldi başımıza bizim. Mt aldı başını gitti, durdu raidler. Zira bütün tanking itemları direk adama hediye edilmişti sırf progress olsun diye. Yaşasın daha iyi bir teklif var, basıp gideyim dersen küfür yersin arkandan, tek başına toplamadın o gear'ı sonuçta. Bilemiyorum ne kadar anlatabildim.
Sosyal ağlarda paylaş

Maintank ta olay değişir tabi, ama bi guildde 1-2 mt olur gerisi ekstradan tank itemları toplar.
BurningLegion da Fire of Dune da Main tankları guildden cıkacak son insan ve MT prio yok. MT prio olmadanda raid yapılıyor demek istiyorum.
şahsi fikrim, MTprio olmalı, iyi bir arkadaşın olcak MT yoksa çekilmez hal alır, 1 gün off olsa raid olmaz, 2.yi giydirmek haftalar sürer etc.
Sosyal ağlarda paylaş

nihilum yeşillerle ne biçim progress yaptı ama, olay safi item olsa hadi neyse. iyi oynarsınız, takım gibi oynarsınız yemişim mt'ye verilen itemları. ayrıca ayrılıp giden mt'ye verilen itemlar her zaman alttan gelen genç yetenekleri cezbeder.

i need a hero
i'm holding out for a hero 'til the end of the night
he's gotta be strong
and he's gotta fast
and he's gotta be fresh from the fight
...

hesabı
Sosyal ağlarda paylaş

Argue said:

BurningLegion da Fire of Dune da Main tankları guildden cıkacak son insan ve MT prio yok. MT prio olmadanda raid yapılıyor demek istiyorum.

dago ftw. fire of dune her zaman oyle raid yapti prio verdikleri tek boss 4horsemen`di o da warrior 4. t3`unu alana kadar. zaten cogu warriorda vardi birkac dps warrior icin yaptilar. ben maintankin roguelarla t3 leggings icin kapistigini biliyorum kimse kimsenin gozunun yasina bakmiyor. ayrica cogu buyuk guild genelde whisper olayini guild icindeki okkasi fazla ceken adamlara sorup kim iyidir kim kotudur dedikten sonra yapiyor. benim gorduklerim oyleydi en azindan. gayette etik para vermiyorsun adama oynasin diye nasilsa - dkp degilse guildden cikarken sorun yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...