Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dealextreme

Holy

Öne çıkan mesajlar

Nereye el atsak derlerken akıllarına armatür gelmiş heralde, dizayn ile ilgili bir kaç yerde rastlamıştım, kullanış açısından nasıl olur bilmem ama çok hoş görünüyorlar;

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.32626

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.32625

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
sanırım bu siteden tek sorun yaşayan benim. bugun izmirdeki merkez ptt müdürlüğüne gittim. ev adresinde olmuyorum diye iş adresini vermiştim ama sevgili ptt görevlileri 2 kez yanlış adrese gitmişler.

öncelikle zaten kutuyu adrese getirmediklerini söledi ordaki görevli mektup yollamışlar 2 kez benim gidip ordan almam lazımmış ama pttdeki adamlar yanlış yere gittiginden mektupda ulaşmamış. herneyse adam getirdi kutuyu gumruk memurunun eşliğinde açmamız gerektiğini söledi. açıp içinde ne var diye kontrol etcekmişiz. iyi ok dedik kutuyu açtık içinden, 5-6 tane Wii, Wii Fit aksesuarları ve oyun kolları, XBox harddiski, 2-3 tane kablo, mouse, XBox yedek pili ve şarj kiti fln benim siparişimin haricinde bi ton şey çıktı. bunlar bizim değil dedik, ama tracking numbera kadar herşey tutuyo. E madem gelmiş bu kadar alalım bari dedim :D konustuk posta görevlisiylede ben veririm hiç sorun olmaz herşey uyuyo dedi eyw abi dedik :D

ancak içinden faturada çıkmadı. fatura çıkmadığı için gümrük memuru; "kredi kartı ekstresinin bankadan ıslak mühürlü örneğini ve paypal siparişinin çıktısını getirmeniz lazım eğer paypal'deki yaptıgınız alışverişler tutmazsa alamazsınız" dedi. bende boynu bükük bir şekilde geri göndermek zorunda kaldım. ha ayrıca kutunun içinden siparişinizdeki "tüm ürünleri yollıyamadık stoklarımızda yoktu özür dileriz şimdilik bu kadarını yolluyoruz daha sonra tekrar yollicaz" yazılı bir kartda çıktı. büyük ihtimalle kutular karıştı benim siparişler başka birine gitti :P

Sormak istediklerim şunlar;
Pati'den sanırım hiç kimse böyle bir sorunla karşılaşmadı. peki burdan alışveriş yapanlara fatura fln geldimi acaba?

Birde, adamlara mail atıcam ya paramı geri verin yada istediklerimi tekrar gönderin diye. Paypal'de iade nasıl oluyo bilen varmı acaba? yani banka hesabım TL hesabı, oraya dolar olarak yatırılsa bi sorun olurmu? yada nasıl iade istemeliyim?
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

5-6 tane Wii vardı diyosun nasıl 200 dolar tutaki.

nintendo wii'nin ve wii fit'in aksesuarlarından vardı yani toplamda 5-6 tane wii ile ilgili şey vardı kısaca :) fiyatlarını tam bilmiyorum belki daha az belki daha fazla ama benim sipariş ettiğim şeylerden daha fazla tutardaydı
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Son 2 siparişim de gelmedi . Bu sonuncusunu 1 Martta verdim , elimde birşey yok . Mail attım , 2 hafta daha bekleyelim dediler , o 2 haftada geçti , bi 15 iş günü daha bekleyin kargonuzu offline yollardan track edelim dediler . 15 günde kargo mu track edilir lan ? Altı üstü gönderdiğiniz checkpointleri kontrol ediceksiniz . Ben de atarlı bir mail yazdım , bakalım nolucak .
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de hiç sorun yaşamadım şimdiye kadar. Geç geldiği oldu ama en fazla 2buçuk haftada ulaştı elime.

Ne siparişi vermiştin? Gümrükte takılmış olabilir.

Ayrıca siparişin geciktiğini düşünüyorsanız geç kalmadan iletişim kurun, genelde hep 2 hafta bekleyelim diyorlar. Siparişi verdikten sonra 2 hafta sonunda gelmemiş olursa hemen yazın. 2 hafta bekleyelim derlerse ilk haftanın sonunda tekrar yazın.

Offline tracking zaman alan bir şey. Kendileri tek bir noktaya kadar olan kısmını biliyorlar, sonrasından haberdar değiller. Tüm noktalarda da böyle, hiç biri bir sonraki noktayı bilmez. O yüzden tek tek bir sonrakine sorarlar, sonra cevaplar tek tek geri döner. Bazıları bilgileri paylaşmak istemez, belge ister, bekletir vs. Bu yüzden kolay bir iş değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Bluetooth kulaklık , 13 dolar , sanmıyorum sorun çıkaracağını. Charge back yaptım , 75 sent keserek de olsa geri yatırdık dediler paypalıma .

O paypaldaki parayı kredi kartıma aktarabiliyor muyuz ? Aktaramıyorsak mecbur ya deal dan ya da bi yerden alışveriş yapıcaz yine =) Bu sefer başka bir adres vereyim başka bir semtte bari ..

Bence bizim PTT nin suçu
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.42071

konuyu hortlattım tekrardan ama şu linkteki şeyi sipariş vermek istiyorum.;
1- Acaba cihaz nasıldır? Başka önerebileceğiniz bir model var mı siteden?(Bir çok model var çünkü)
"PDF ve internet kullanım amaçlı alıyorum"
2- Gümrükte takılma olasılığı nedir?(Takılırsa ne oluyor ?)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...