Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fire varken neden frost

Recall06

Öne çıkan mesajlar

ya konudaki ilk mesajdan sonraki mesajları pek okumadım. (fakink bulkrep, ciiz)

ancak;
iki mage'im var şu an horde ve alliance tarafında olmak üzere, ikisini de frost olarak 60'ladım. (gerçi 2 sene filan oldu, gelen nerfleri ve/veya buffları hesaba katmıyorum) o yüzden frost bence süperdir leveling'de. çünkü her ne kadar spell damage'ın fazla olmadığı için biraz süründürse de, ice barrier ice block ve water elemental ile zor durumlardan canlı çıkmanı kolaylaştırır.

ayrıca 70'e geldiğinde görüceksin ki, pvp'de fire'ın yaşama şansı baya düşükken, frost mage kıllattırır adamı :p ama pve'de de fire süperdir, ki pve'ye gönül vermiş magelerin de çok büyük bir kısmı birbirinin aynı talentlara sahiptir, yani fire.

YRDMCI OLBLDYSM NE MTLU :> .
Sosyal ağlarda paylaş

birde farklı bi topic'de açmak istemedim konuyu hazır mageler hakkında yazılıyorken Arcane olucaksınız int'den gelen %25'lik spellbonus'uda alıcaksınız + üstünüzdeki tüm scoketleri gereksiz +9 spelldamage basmak yerine ve spell up veren enchantlar yapmak yerine + en iyi full int basıcaksınız hem critiniz hem mana cap'iniz hemde spelldamageciniz inanılmaz bir şekilde arttığını görüceksiniz.. bu çok ince ve hoş bir ayrıntıdır aynı zamanda arcane/fire olundugunuda ingnateniz crittinizin yüksekliğinden dolayı devamlı tutarken eksra olarak fire olunması + stun yapma şansınız varken ister %2 crit'i alırsınız ister Blast Wave'yi ki Blast wave'yi daha çok tavsiye ederim sonuçta instant cast çok güzel bir damage veren büyü.. böylelikle çok iyi oranda dps verebilme şansına sahip olabilrisin
Sosyal ağlarda paylaş

dory said:

bi kere mage eglenceli bi classtir,
boyle hem kolaydir oynamasi
talentlarinla daha da guzel olur

frost oynamak bayar..pve dede arcane -fire varken iş yapmaz..
ayrıca 6-8 dakkalık boss combatlarda baymazmı ya frostbolt frosbolt :D tek elle oyna karakteri :D

ha bu arada gecen gun muhabbet arasındaki konusma:

bi heves eski guleri anmak icin thelegbra frost olmustu.. asbdsakbdsal

satanael: abi gene arcane e donmussun..
thelegbra: evet dondum..
satanael: noldu ezdilermi :D
thelegbra: hayır klavyemdeki 3 tusu bozuldu... :(

(klavyenin 3 tusunda frostbolt var :D)
Sosyal ağlarda paylaş

Pakize said:
neden fire farken frost yazmak yerine

neden Arcane / fire varken varken deseydin daha bi güzel olurdu asıl arcane talentları varken başka bir yere gitmek çok cazip gözükmüyor..

kesinlikle 40/21 en iyi pve talentı daha iyisinin olduğunu zannetmiyorum

EU Mage forumundan alıntıdır

* Swindley's guide to doing max raid dps!

1. First of all, spec fire, 10/48/3
http://www.wowhead.com/?talent=Rf0VZxgRzfcIoeRt0h

This is simply an informative post to highest dps, if you enjoy other specs/talentpoints, then get them instead! I even took blazing speed myself simply because I hate rogues, and find it fun/usefull sometimes.
It even plays the benny hill music when blazing speed procs, how can I pass up on that?;)
Not to mention sometimes I spec other specs that i enjoy for various other reasons:)

(ps check page 5 on this thread for proof and theorycraft on dps on different specs/spells)
(Also lots of interesting posts all around this thread if you're bored/determined;)

Unless you have weird/crap gear (like +700critrating and +200dmg), but then you won't be doing most raid dps anyway.

"but Swindley, I top damage with spec xx/xx/xx"
Answer: your other dps sucks/are undergeared/watching tv/forgot to buy new ranks/not paying attention/afk/using wrong spells etc.

Check this graph if you doubt it: (the math was very well done and detailed, from US mage forums, check at the bottom for original post, as well as dps comparisons in page 5 in this thread)

Sosyal ağlarda paylaş

Allah benim topic. Dur hemen dram yaratayım.

Frost > Fire pvp'ye gelince iş. Her türlü spec'te denedim pvp'yi mage olarak, fire çok savunmasız kalıyor. Neden? Çünkü oyun cooldown ve survival üzerine kurulu pvp'de. Sen ''Fire'ım, damage'ın, crit'in kralıyım.'' ayaklarındayken bir rogue sprint açıp ambush, clos, backstab diye indiriyor. Sonra nerf cloak of shadows diyorsunuz.

Fire da skill adına frost'tan fazla ne kullanıyorsunuz pvp'de? Her yerden ''Frost easy mode, ben zor işlerin adamıyım'' modunda mage'ler görüyorum. Frost, fire'dan oynanış olarak daha zor, overall olarak daha iyidir.

Fire oynarken bütün instant spell'leriboşaltıp CDler dolana kadar kaçmaktan başka birşey yapılmıyor. Ben çok uzun süre direndim frost oynamaya, ama resilience gibi bir stat varken mantıksız.

Crit vuramazsan fire oynamanın manası yok. Senin pom pyro'yla hayatında pvp'de vurup vuracagını ben pet nova+frostbolt+icelance'le geçiyorum zaten. Frost'la oynarken bütün skill CDlerine hakim olucaksın, nereye bastıgını bileceksin. Yani bu skill gerekliliğini görmeniz için önce bir fire mage vs fire mage, sonra frost mage vs frost mage duellosunu izlemeniz yeterli.

Gözünüz kapalı instant skill abanamazsınız frost'ta. Mananızı kontrollü kullanmanız gerekir. Çünkü healer class kesemezsiniz instant spell'lerle frost oynarken.
Sosyal ağlarda paylaş

Darklight1903 said:
geffen said:
Darklight1903 said:
arcane frost dpste her turlu firedan onde kalir. deep frost pvpde her zaman firedan cok yasar. frost her zaman firedan iyidir

al işte hastayım böyle genelleme boi lara.

ya bu forumda herkes amcaoglu heralde bilmemne boi falan tanimadiginiz insanlara? bi leet olmaya calismalar falan. 300day play timeda daha firemage`e gecilmedim gecilmemde ordan genelledim yeterince uzun bi sure sanirsam ? bende senin gibi `boi`lara hastayim

Tanktan önce senin frostboltun giderse geçersin tabi. asdeasdsa
Sosyal ağlarda paylaş

1.olarak ben pve oyuncusuyum pve'ye göre düşünüyorum deepfrostun açıkcası bi mantığı yok benim daha önce belirttiğim gibi bir sistem uyguladıgınızdada bkz. Altta quote'de yazıyor gerçekten güzel bir spelldamage ve crit elde ediyorsunuz..

Pakize said:
birde farklı bi topic'de açmak istemedim konuyu hazır mageler hakkında yazılıyorken Arcane olucaksınız int'den gelen %25'lik spellbonus'uda alıcaksınız + üstünüzdeki tüm scoketleri gereksiz +9 spelldamage basmak yerine ve spell up veren enchantlar yapmak yerine + en iyi full int basıcaksınız hem critiniz hem mana cap'iniz hemde spelldamageciniz inanılmaz bir şekilde arttığını görüceksiniz.. bu çok ince ve hoş bir ayrıntıdır aynı zamanda arcane/fire olundugunuda ingnateniz crittinizin yüksekliğinden dolayı devamlı tutarken eksra olarak fire olunması + stun yapma şansınız varken ister %2 crit'i alırsınız ister Blast Wave'yi ki Blast wave'yi daha çok tavsiye ederim sonuçta instant cast çok güzel bir damage veren büyü.. böylelikle çok iyi oranda dps verebilme şansına sahip olabilrisin
Sosyal ağlarda paylaş

Buyrun Armory, Buyrun Deep frost 1120 dps..

Varsa delikanlı fire mage, alalım buraya raporunu. SSC 1 item, TK'dan 1 itemle gerisi craft+karazan-grull-badge vs ile 1120 dpsi geçebilen göstersin. Bizde elini öpelim başımıza koyalım.

Yok gruul beleş boss duruyorsun nüküyorsun diyorsanızda Buda lurker 11 dakikalık combat stabil 967 dps
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...