Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cloverfield [18.01.08]

Lethious

Öne çıkan mesajlar

mr hand

Denizin dibinden geliyodu galiba:), valla etrafı dağıtma sebebi tam belli değil, jj bir röportajında clovie için bebek tabirini kullandı. Yani daha bebek hali galiba yaratığımızın, ne yaptığını neden yaptığını bilmiyor yada bianda new york'a çıkınca şok ve korkudan saldırıyo olabilir diye tahmin ediliyo.

Sosyal ağlarda paylaş

Zaten öyle şahane kurguymuş sernaryoymuş yada ne biliyim efsane quote'lar beklemek hata, en başından bunu düşünüp gitmek hata. Ben bunları düşünmeden gittim ve gayet eğlendim filmi izlerken. Çekim ve oyunculuğu beğendim, zaten çekim el kamerasından olduğu için direk ordaymışım gibi hissettim. Yani bi partideyken biranda şehrinizin bir ucunda büyük bir patlama(5.6 sallatıyla tabi:P). Yani direk havaya sokuyo, hatta 1-2 baya güldüren kısmı varki yanında bonus gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet sinemada o sallantıları falan hissetmeniz lazım, sonu çok sinir bozucuydu ama film boyunca atmosferi yaşayıp gerilmiş olmak çok hoşuma gitti. Diğer filmler gibi ordan bişi fırladı geril değildi yani olayı... Olayların içindeymiş gibi hissettiğin için zaten geriliyodun. Saçma sahneleri de yok değil tabi...
Sosyal ağlarda paylaş

Ya gece gece işiniz mi yok sinir bozuyosunuz? Yediğiniz bi yemeği iğrenç bi şekilde mi tarif ettim sanki bu ne ya?! Filmin gerekliliği bana göre yok, ama eğer değişik bi şekilde işlenmiş bişeyleri varsa izlerim belki dedim, neymiş ne değilmiş öğrenmek istedim. Benim "gereksiz film bu" tepkime siz niye filmi kendiniz çevirmiş gibi saçma sapan bi tepki veriyosunuz ki? Durup dururken sinir harbi... hey allaam :/
Sosyal ağlarda paylaş

Mr_Hand said:
Ya gece gece işiniz mi yok sinir bozuyosunuz? Yediğiniz bi yemeği iğrenç bi şekilde mi tarif ettim sanki bu ne ya?! Filmin gerekliliği bana göre yok, ama eğer değişik bi şekilde işlenmiş bişeyleri varsa izlerim belki dedim, neymiş ne değilmiş öğrenmek istedim. Benim "gereksiz film bu" tepkime siz niye filmi kendiniz çevirmiş gibi saçma sapan bi tepki veriyosunuz ki? Durup dururken sinir harbi... hey allaam :/

iyide izlemeden yok alienı almışlar sunla birleştirmişler wow filminin özentisini çekmişler yorumunu nasıl yapıyorsun ben onu anlamadım şahsen. izlemediysen izlemiş gibi yorum yapma bari izlemeyen insanlar yanlış şeyler görüp fikir edinmesinler.
Sosyal ağlarda paylaş

Mr_Hand said:

ex1:

Mr_Hand said:

yani godzilla konseptini alıyosun, alien'daki yaratığı alıyosun, tam olarak olmasa da war of the worlds özentiliğiyle çekiyosun? film bu mu şimdi? Bu filmi niye çekmişler ki ya alala?

fail
Sosyal ağlarda paylaş

Filmi izlemeden yazdığın şu yorumdan sonra:

Mr. Hand said:
yani godzilla konseptini alıyosun, alien'daki yaratığı alıyosun, tam olarak olmasa da war of the worlds özentiliğiyle çekiyosun? film bu mu şimdi? Bu filmi niye çekmişler ki ya alala?

Şu patlamayı gerçekleştirip bizi yargılaman büyük hata bence:

Mr_Hand said:

Senin kurduğun mantıkla her film tarif edilebilir. Çok mantıksız şeyler yazmışsın. Yani espri yapıyordum niye bu kadar ciddiye aldınız dersen de o zaman en azından içine komik bir ipucu koy da anlayalım.

No offense.
Sosyal ağlarda paylaş

Aman ya amma suyunu çıkarmışsınız işin, filmi izlemedim, önceki postlarımı okuyan biri rahatlıkla anlar bunu. Espri falanyapma çabasında da değildim zaten.

Filmi izlemeden bakıldığında başkalarının anlattığına bakarak o alien-godzilla vs. vs. yorumu yapılıyo, bilmiyorum belki pulp fiction'ı da ekleyebilirsiniz. Tek amacım filmin izlemeye değer bi film olup olmadığını anlamaktı, boşuna kota falan harcamiim dedim filmi indirerek. Gerek de yokmuş böle bi düşünceye anlaşılan izleyen herkes beğenmiş galiba. Kendi çektiği filmi savunur gibi savunmaya başladıktan sonra herkes...

Failmış peeh...
konunun içine de etmeye gerek yok, daha başka bişey yazmayacağım burada. Sorunu olan ÖMden mesaj atsın.

edit:typo
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...