Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DPS Warrior

Bone

Öne çıkan mesajlar

DPS konusunda roguelarla kapışabilecek bir Warrior yapsak nasıl birşey olması gerekir acaba?
Şöyle birşey düşündüm ben mesela - http://www.worldofwarcraft.com/info/classes/warrior/talents.html?353000013020000000000000505000550501005310510300000000000000000000

instancelarda ve arenalarda ne kadar şansı olurdu böyle bir adamın?
Sosyal ağlarda paylaş

wowwiki'den:
"Slam bypasses the usual melee swing timer, instead using a Channeling type bar more usually found on spells. This, in effect, gives all weapons a flat speed of 1.5 seconds (Less with talent). This is not helpful when using daggers and dual wielding, but with very large two-handed weapons, it can reduce swing times from the default, and therefore, increase DPS, drastically."
"As stated above, use this instead of Heroic Strike if using two-handed weapons. As a general rule of thumb: if your weapon speed is greater than 2, Slam is preferred over Heroic Strike."

Dual-wield yapıyoruz, buna göre gereksiz kalıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

dps warrior kavramı 40 man raidlerin ölümüyle birlikte tarihe karıştı anca guild lideri bir kankan olacak düşen itemları ve raid de spot u sana garanti edicek bide çok kral bir arena takımın olacak anca yoksa 25 man raidde dps warrior diye bir kavram yok istisnalar kaideyi bozmaz yazmayın bana bizde bir warrior var hede hödö vuruyor diye :D
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:
dps warrior kavramı 40 man raidlerin ölümüyle birlikte tarihe karıştı anca guild lideri bir kankan olacak düşen itemları ve raid de spot u sana garanti edicek bide çok kral bir arena takımın olacak anca yoksa 25 man raidde dps warrior diye bir kavram yok istisnalar kaideyi bozmaz yazmayın bana bizde bir warrior var hede hödö vuruyor diye :D

+1
Sosyal ağlarda paylaş

iyi dps warrior zor rastlanan birşey, şaşırmadım hiç karşılaşmadığınıza bu yüzden. size garanti veririm hyjal/bt bitirmiş guildlerin 90%ından çoğunda en az 1 adet dps warrior vardır, ve bunlardan nihilum gibi guildler min/max yapan guildler ki eğer dps warrior kötü birşey olsaydı adamlarda 2 tane aktif dps warrior olmazdı. bilmeden konuşmamak lazım yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Phlox said:
en yaygın dw fury raid speci şudur:

17/44

Budur direk olarak.Çünkü dps warrior aynı zamanda offtanklıkta gerektirir genellikle imp thunderclap bunun için gerekli.DPS warrior 40 mande kaldı diyenlerede;

said:
bilmeden konuşmamak lazım yani.

1 sene boyunca furywarrior oynadım.Gm kankam değildi , arena takımımda yoktu.SSC ve Tk dahil instancelar yaptım.Aktif olmanız yeterli tabi kayırmanın olmadığı bi guildiniz varsa.Dps warrior gayette güzel oluyor ve guildler tercih ediyor.Sizinki etmiyorsa geri kalanlarda etmiyordur diye genellemek yanlış.Dw için Rampage bırakılmaz onuda ekliyeyim.Tecrübeyle sabittir.
Sosyal ağlarda paylaş

Phlox said:
iyi dps warrior zor rastlanan birşey, şaşırmadım hiç karşılaşmadığınıza bu yüzden. size garanti veririm hyjal/bt bitirmiş guildlerin 90%ından çoğunda en az 1 adet dps warrior vardır, ve bunlardan nihilum gibi guildler min/max yapan guildler ki eğer dps warrior kötü birşey olsaydı adamlarda 2 tane aktif dps warrior olmazdı. bilmeden konuşmamak lazım yani.

dediğim gibi hede hödö hatta hödö hödö bunlar

hjyal/bt yapan insan sayısı total wow oyuncusunun 3% ü bir başka bilgi grull üstü 25 man yapanların oranı 7% o yüzden yeni exp da raidler 10 man e dönüyor

şimdi kalkıp crem dela crem (anladınız siz onu ) bir tabakadan örnek veriyorsun peki bu kısımın başka özelliği ne bu guildler 25+çok cüzzi miktarda yedekden ibaretler öyle casual bir guild gibi 70-80 kişi değiller bunun sonucu ne hep aynı adamlarla raid dolayısıyla hep aynı setupla raid yani o dps warrior orada ihtiyaçtan değil kontenjandan var illa melee koyacaksan bir rogue un spotunu yiyor,ha kötümü dmg yapıyor kesinlikle hayır ama pve için dps warrior diye bir kavram yok artık 40 man raidlerinde spot vardı guildlerin mutlaka dps warriorları vardı iyileride dps mmeterın tavanını delerdi, o günler geride kaldı
Sosyal ağlarda paylaş

peki tartışmaya gerek yok, seni ikna etmeye de uğraşamam şimdi. 25 man raiding olayını en ufak bir şekilde takip etseydin dps warriorların gayet de raid spotu hakketiklerini bilirdin. hala tartışmak istiyorsan önce hyjal/bt yapan guildlerin wws raporlarına bakmanı tavsiye ederim, sırf hatır için dps warrior alınmadığını daha açıkça görebilirsin.

cuce : itemization uygunsa derken, hit capteysen olur anca, o da bir warrior için biraz zor çünkü 95 hitten sonra rogueların aksine crti ve AP gemler daha çok dps veriyor hitten. bir de armsta 17den sonra alınabilcek adam gibi talent yok dediğin gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

phlox a katılıyorum, dps warriorlar hatır için değil iyi dps yaptıkalrı için alınıyor raidlere kesinlikle. biz ssc de wipe yerken de raid te dps warrior vardı, bt bitridiğimizde de vardı. gayet te güzeldi dpsleri.

arms konusuna gelince, geçenlerde guildimdeki dps warriorlardan birisi imp slam/blood frenzy içeren arms build denedi raidte. özellikle trash sırasınca inanılmaz dps yaptı fakat bosslarda o kadar iyi değildi sanırım. ama blood frenzy sayesinde bütün raide gelen ekstra %4 physical dps artışı sanırım kendi kaybettiği bireysel dps ten çok daha fazla.
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

zaten bu anlayışla gitsek, tank warrior + dps rogue + healer priest'tan başka birşeye gerek yok :)
Sosyal ağlarda paylaş

Phlox said:
en yaygın dw fury raid speci şudur:

17/44

fury warrior talenti bu olabilir, ama daha çok dps için farklı oynaşmalar yapıldığını gördüm.

bana piercing howl ve thunder clap saçma geldi.

thunder clap yerine rend'e,
piercing howl yerine commanding presence'e versek daha iyi olmaz mı?
Sosyal ağlarda paylaş

olur zaten artık tanklar kendileri atıyo thunderclap eskidendei o offtankın tc atması.

imp slam bastığında swing timeın sıfırlanıyoya o yüzden düşük ping lazım yoksa cok dps kaybın oluyo sorun o, tam attack bittiğinde castinge baslaman lazımki bi hayrı olsun.

bülle daha rafine

imp execute cok super bi talenttır, özellikle canı azalınca rage olan bosslarda hızlandırır işinizi işte ohh mis
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:
Phlox said:

dediğim gibi hede hödö hatta hödö hödö bunlar

hjyal/bt yapan insan sayısı total wow oyuncusunun 3% ü bir başka bilgi grull üstü 25 man yapanların oranı 7% o yüzden yeni exp da raidler 10 man e dönüyor

şimdi kalkıp crem dela crem (anladınız siz onu ) bir tabakadan örnek veriyorsun peki bu kısımın başka özelliği ne bu guildler 25+çok cüzzi miktarda yedekden ibaretler öyle casual bir guild gibi 70-80 kişi değiller bunun sonucu ne hep aynı adamlarla raid dolayısıyla hep aynı setupla raid yani o dps warrior orada ihtiyaçtan değil kontenjandan var illa melee koyacaksan bir rogue un spotunu yiyor,ha kötümü dmg yapıyor kesinlikle hayır ama pve için dps warrior diye bir kavram yok artık 40 man raidlerinde spot vardı guildlerin mutlaka dps warriorları vardı iyileride dps mmeterın tavanını delerdi, o günler geride kaldı

(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Phlox verilmesi gereken cevapları vermiş zaten. Ayrıca asıl 25man raidlerin gelmesi ile multi-tasking classlar önem kazanmıştır. Hangisi daha çok multi-tasking yapıyor acaba.Sadece dps yapan rogue mu yoksa hem off-tank hem dps yapan hem de melee bufflıyan dps warrior mı?

Şimdi şöyle bir şey var, o bufflayan dps warrior buffladığı adamın slotunu yiyor zaten. Hayvan gibi dps yapan enhance shaman + druid + 3x rogue olsun mesela bir partide, sen bir rogue yerine dps warrior koy. Hem rogue'un yapacağı dps'i yapamayacaksın, hem de ne kadar bufflarsan buffla total dmg'de rogue-dps warrior=dps warrior'un bufflarının faydası eşitliği yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...