Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2.3.2 ve Class Değişiklikleri

axedice

Öne çıkan mesajlar

Rogueda sap ve blinddan bahsediyorum, hunterda wyvern sting ve freeze trapten. Slow, frost trap, poison vs. bunlar oyuncuyu direk düşürmez sadece etkisini azaltır. Wing clap hatta frost shock falan da cc sayılacak yoksa. Druid snare damage yiyince bozuluyor evet, pve de en fazla 2 sf atabiliyorsun pvpde ikincisi mümkün değil. Çook şanssız olması lazım. Ama druidin asıl cc büyüsü cyclone zaten. Bide maim var bozulan.
Sosyal ağlarda paylaş

ad3m said:
Reumer said:
ya o diilde 1800 dmg a bir mage nası cıkıo bende onu anlayamadım bu kadar konusma arasında lol

http://www.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Kirin+Tor&n=Zoltak

Yaklaşmış bu adam :P

naptn abi :) 350 dmg up buff ve potion var adamın ustunde :)

ki yani BT droplariyla cok fazla degismez cunku spellfire % 7 int bonusuyla hakkatten cok dmg verio..en fazla 1400 falan yani unfbuffed mage in ulasbilecgi dmg
Sosyal ağlarda paylaş

Şu oyunda ağlaması gereken en son class frost mage ler ama nedense devamlı ağlıyorlar.Şu bufflara bakın ice block train ve 2dk cd li inanılmaz efekt.20 sn boyunca frost bolt spamlar adamı frost bite tan çıkarmazlar artık!Blizzard inanılmaz saçmaladı frost mage konusunda.Kağıt bebek demiş kimi arkadaşlar.

Frost mage şu an warlock ve shadow priesttan daha çok dayanıyor rogue lara ve diğer classlara karşı.Warrior ölüyor frost mage ölmüyor lol 2 tane shield ice block açar.Pet 800 800 düz spell damage vurur.Ben hiç warlock sevmem ama warlockun petleri fiziksel vuruyor imp dışında pvp de imp kullananda yok zaten.Ama frost mage in peti 800 800 gelene geçene atıyor.Abimin 1k frost spell uplı human mage i ile 2k 2k ice lance critliyorum eskiden ağlarlardı herkez warlock oynaması çocuk oyuncağı diye.Şu an frost mage oynamak lock oynamaktan 10 kat kolay.Sırf ice lance atarak adam kesen yüzlerce mage var.
Forumlarda kim daha çok ağlarsa onu bufflıyor blizz.Tamamen ticari amaçlı.Pvp dengesi falan umurlarında değil.

Warlock bizi kesiyor diyen arkadaşlara:Bırakında Bari Warlock kessin yahu.Oyundaki her classı kesmeyi istemenin mantığı nedir?Rogue un cloth wearer katili olması gerekirken mage class rogue katili oluyor.Benim için ne arenada ne bg de sorun olmadı çünkü gnome rogue tum.Fakat diğer rogue race lerin işi bilen frost mage karşısında hiçbir şansı yok.Arena partnerim frost mage arkadaşımla bizzat denedik ve gördük escape artistli gnome dışında hiçbirinin şansının olmadığını(10 kere frost nova+frost bite a alıyor ne yapsın adamlar?).Hemen hemen her classı kesiyorsunuz daha ne istiyorsunuz?Nerde adalet nerde pvp dengesi?Olaylara biraz objektif bakalım arkadaşlar.
Benim rank 11 shadow priestım vardı(Kendim yaptım e-bay den yada başka biyerden satın almadım)shadow priest ile TBC öncesi hergün yaklaşık 11-12 saat pvp deydim ve shadow priestımı arkadaşıma hediye edene kadar her gün ''abi bu rogue ların shadow prileri kesmesi lazım ben 2 rogue birden kesiyorum ne biçim dengesizlik yahu'' diyordum!Demono warlock dışında geleni geçeni kesiyordum ve bu beni çok rahatsız ediyordu sonunda nerflediler shadow priestı zaten.Lütfen olaylara objektif bakalım ve sırf kendi oynadığımız classların bufflanmasını düşünmeyelim.Kendimden verdiğim örnek umarım bazı arkadaşlara ders olmuştur...
Sosyal ağlarda paylaş

bazi undocumented notes var patch de yazmayan:

said:

Druids
* Ravage damage buffed: Ravage the target, causing 385% damage plus 514 to the target.

Hunters
* Aspect of the Viper: The hunter takes on the aspects of a viper, regenerating mana equal to up to 55% of Intellect every 5 sec. The lower the hunter's current mana, the more mana will be regenerated.

Rogues
* Ambush damage buffed: Ambush the target, causing 275% weapon damage plus 335 to the target.

* Water Shield now restores mana periodically regardless of how many charges remain. Duration increased to 10 minutes. (The caster is surrounded by 3 globes of water, granting 50 mana per 5 sec. When a spell, melee or ranged attack hits the caster, 200 mana is restored to the caster. This expends one water globe. Only one globe will activate every few seconds. Lasts 10 min. Only one Elemental Shield can be active on the Shaman at any one time.)
Sosyal ağlarda paylaş

Bassist sanırım frostmage tarafından çok fazla kesildiğin için böyle bi yakarışta bulundun. Şimdi o bahsettiğin büyüklükte damage veren mage ler zaten imba sınıfına giriyolar. Frostmage de yüksek damage verene kadar ne kadar acı çekiliyo biliyomusun sen? Hele hele karşıda bi druid varsa, freeze edemiyosun, verdiğin damage ı adam instant büyüyle dolduruyo. Yada priest, gel kes bakalım sen bunları arena gear'ın olmadan. Ayrıca hangi lock mage e ölmüş? Tamam benim lock kestiğim oldu ama 5,5k crit pom u saymıyorum. şans işi olduğu için olmayan bi damage istikrarlı değil. Gel sen frostmage ile bi lock kes.
Sosyal ağlarda paylaş

Marveloth said:
Ayrıca hangi lock mage e ölmüş? Tamam benim lock kestiğim oldu ama 5,5k crit pom u saymıyorum. şans işi olduğu için olmayan bi damage istikrarlı değil. Gel sen frostmage ile bi lock kes.

Adamin yazdiklarini tam okursan, dedigi sey "lock oldurmekte ne var cok kolay" degil, "oyunda bir classi da oldurmeyiverin" diyor ki gayet de hakli.
Sosyal ağlarda paylaş

Marveloth said:
Bassist sanırım frostmage tarafından çok fazla kesildiğin için böyle bi yakarışta bulundun. Şimdi o bahsettiğin büyüklükte damage veren mage ler zaten imba sınıfına giriyolar. Frostmage de yüksek damage verene kadar ne kadar acı çekiliyo biliyomusun sen? Hele hele karşıda bi druid varsa, freeze edemiyosun, verdiğin damage ı adam instant büyüyle dolduruyo. Yada priest, gel kes bakalım sen bunları arena gear'ın olmadan. Ayrıca hangi lock mage e ölmüş? Tamam benim lock kestiğim oldu ama 5,5k crit pom u saymıyorum. şans işi olduğu için olmayan bi damage istikrarlı değil. Gel sen frostmage ile bi lock kes.

Hehe çok seviyesiz konuşmalar bunlar.yazımda frost mage lerin benim için sorun olmadığını belirtmiştim.İnsanlar yazılanları istedikleri gibi okuyup anlıyor ne yazikki.Neyse pvp bilgisi ve seviyesi yeterli olan insanlarla tartışmak istiyorum bu tip konuları.Baggio güzel söylemiş teşekkürler bu arada
Sosyal ağlarda paylaş

Marveloth, elle tutulur birsey soylemeyeceksen ortaligi kizistirma lutfen. Mesajlari dogru duzgun okumadan laf olsun classimi savunayim diye de cevap yazmasan sevinirim. Bassist benim anladigim kadariyla warlock falan oynamiyor, genel olarak durumlardan bahsediyor, sen mesajin %25'ini hizlica tarayarak otomatik cevaplar veriyorsun.

Bir mmo'da karsisina gelen 8 classtan en az 6'sini oldurebilen bir class hala bufflanirsa ve sen bunu normal karsilarsan kimse senin objektifligine guvenip de senin dediklerini dinlemez, kusura bakma.
Sosyal ağlarda paylaş

valla açık söylemem gerkirse diğer classların ki normal ama yani ıce block skill olarak gelmesi hakikaten imba oldu fire arcane gidenler için inanılmaz iyi bir avantaj bence yapmamalılar onun yerine talent olarak sokacakları şeyi ileri seviyede bir büyü olarak getirebilirler 70 için daha mantıklı olur
Sosyal ağlarda paylaş

Objektif değilim ben.

8 Classtan 6 sını kesen mage mi oluyo yoksa warlock mu.. Düşünmek için zaman istiyorum ço kzorlanıyorum da lol.

Belkide ben fire mage ile oynadığım için bukadar savunmasızlığa takmış durumdayım. Frost ile uzun zamandır oynamıyorum. Nekadar illet bi class bilmiyorum ama sanmıyorum frostmage nerf die ağlasın millet. Kişisel yakarışlar bence bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

@Bassist

şimdi full frostuz, herşey eşit (item, lag, yetenek vs vs) tüm CD ler açık durum bir bakalım her classa.

Druid= Aslında bundan hiç başlamasak daha iyiydi, çünkü sheep yemez, nowa yemez, büyü cast ettirmez, feralken bile kendine attığı instant büyü senin damageini karşılar falan neyse, druidi geçelim kafadan.

Hunter= her ne kadar hunterlar utanmadan ağlansada, hunter direk magein antisi kafadan yattık zaten buna.

Warlock= hiç boşa konuşmayalım isterseniz sonuç malum. Anca felhunterı yoksa bir şansınız varki o durumda bile %50 değil magein şansı. Felhunter varsa hiç boşa konuşmayalım.

Shaman = purge manyağı yapar sizi. Üstünüzde hiçbişey kalmaz. Allah korusun ench shaman falansa instant bile öldüğünüz olur. mesafenizi korumayı ve bıkmadan kite yapmayı başarırsanız iner ancak.

Warrior= Direk magein anti olduğu class, herzaman kolay lokma, zaten mage'e ne nerf geldiyse bunların ağlamasından geldi.

Paladin= Sabaha kadar kesemessiniz frost magele. CS süresinde inmez CS bitince rahat rahat kapar damageinizi. fuller kendini. manası biter öyle kesersiniz. Allahtan flashla kapıyamıyor verdiğiniz hasarı yoksa oda ölmezdi. retro paladin ise durum biraz tuhaftır, çok kolayda alabilirisniz, bir andada ölebilirsiniz. Şansa bakar.

priest=En komiği bu aslında, holy bile olsa pilar dans yaparak tek dotla çatır çatır keser sizi, öööle baka kalırsınız. insatnlarla kesmesiniz mananız yetmez. Onun mana zaten bitmez.

rogue = tamamaen oynıyanların şansına bakar kim kimi tutturursa. Ama eğer başta açılış çok hasar verirse mage dayanamaz. Dengesiz bir frost bite procu rogueya şans tanımaz.

Şimdi bakalım durum ne 4 tane classa hiç şansınız yok, 3 classla dengedesiniz. 1 classı eziyorsunuz. Evet çok imba valla mage acayip imba.
Sosyal ağlarda paylaş

ArchangelTanwen said:
valla açık söylemem gerkirse diğer classların ki normal ama yani ıce block skill olarak gelmesi hakikaten imba oldu fire arcane gidenler için inanılmaz iyi bir avantaj bence yapmamalılar onun yerine talent olarak sokacakları şeyi ileri seviyede bir büyü olarak getirebilirler 70 için daha mantıklı olur

İnan IB firemage e sandığın kadar bütük bi etki yapmayacak. Zaten her vurulan damage'ı içine içine alan bi class. Ötesi yok. Ekmek gibi kesiliyo.
- Areanada palaya 10sn lik dinlenme şansı verirmi? vermez. targetlar kendine kayacaktır.
- Bg de kesinlikle şans verir.
- Pve de şans verir. Aoe vb saldırılardan korunmak için birebir.

Bir IB ile mage pvp nin kaderi dğeişmeyecek. Fire gene fire gene aciz. Sonuçta yediğimiz damage belli. %100 pure dayak.

Bunun frosta ise hiçbi faydası olmadı. IB yi zaten alıcaklar. Gelen yeni talent onlar için iyi oldu. Daha da güçlendiler.
Sosyal ağlarda paylaş

peki sevgili marveloth, fire mage im diyosun eziliyoruz diyosun da. canim arkadasim fire mage in verdigi burst dmg icin ne diyorsun? fire burst dmg dir frost ise survival bu kadar basit. frost un en guclu survival skillerinden birisi talentsiz olarak geliyor daha ne tartisiyorsunuz? ib sadece kisa sureli immune degil, ayni zamanda bir cok seyi dispellemesi demek.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:
Marveloth, elle tutulur birsey soylemeyeceksen ortaligi kizistirma lutfen. Mesajlari dogru duzgun okumadan laf olsun classimi savunayim diye de cevap yazmasan sevinirim. Bassist benim anladigim kadariyla warlock falan oynamiyor, genel olarak durumlardan bahsediyor, sen mesajin %25'ini hizlica tarayarak otomatik cevaplar veriyorsun.

Bir mmo'da karsisina gelen 8 classtan en az 6'sini oldurebilen bir class hala bufflanirsa ve sen bunu normal karsilarsan kimse senin objektifligine guvenip de senin dediklerini dinlemez, kusura bakma.

Dostum ben wow u yaklaşık 2 yıl kadar devamlı pvp yaparak geçirdim(üniversite uzadı bu yüzden).Undead shadow priestım-rogue um ve frost mage im vardı.Bundan 2-3 ay önce frost mage arkadaşımla arena kuralım dedik.Gnome rogue um ve human frost mage.Bende 30 resilice mage arkadaşımda 50 resilice vardı.İlk hafta 2v2 rating 1725,2.hafta 1866,3.hafta ise 1950 idi..Dunemaul serverındaki nerdeyse bütün o full merciless ler bizim itemları ve arena puanı görünce ''siz bu arena team i satın almış olmalısınız üstünüzde bir tane pvp itemı yok bu rating imkansız gibisinden laflar ettiler bize yaklaşık bi 30-40 kişi.Ve işin komik yanı arenada 2v2 neredeyse bütün full merciless leri kestik.Frost mage arkadaşımın şu sayılan classlara zorlandığını bile görmedim.Hele druidler falan keklikti bildiğin.full merciless feral yada moonkin olsun olmasın.Paladin-warlock falan geliyordu karşıya full merciless.Partnerim paladini oyalarken ben warlocku kesip ölüyordum sonra paladin resmen ''çöp'' gibi geliyordu frost mage partnerime.Anlatmak istediğim pvp yeteneği>item..Ben healerları kesiyordum o dps i alıyordu warlock dışındaki ve böylece itemsız bu ratinglere kadar çıkabildik..Birde ben frost mage leri kesiyordum karşıdaki o tip takımlarda.Frost mage partnerimin hiç öldüğünü görmedim bu sayılan classlara(karşıya iyi pvp cilerde geldi kötülerde geldi tabiki)
Sonrasında 2 charımıda arkadaşlarıma hediye ettim birdaha geri almamak üzere..Wow dan sıkılmıştım çünkü pvp de yapılabilecek herşeyi yapmıştım..Abimin frost mage i ilede yüzlerce kez pvp yaptığımı sölememe gerek yok.
Ne yazikki biz Türklerin en büyük yanlışı objektif olamamak.Biri bir classtan şikayet edince hemen ''OO O CLASS SENİ ÇOK EZDİ ONDAN AĞLIYON DİMİ'' mantığına giriliyor.Mage lerin warlocklara kesilmesi sonucu şikayeti ve Tbc sonrasında warlockların rogue lara kesilmesi sonucu ettikleri şikayetler dışında hiçbir class oyuncuları diğer classa ezildiği için şikayet etmiyor...Lütfen bu mantıkları geçelim arkadaşlar.
Şu oyunda bu mantıkla hareket edilse wow çıktığından beri Warriorların 2 sene boyunca ağlamaları gerekirdi forumda.Şu oyunda en çok haksızlık yapılan class warrior.Combat sword rogue ken warrior kesiyor ve diyordum yahu full plate giymiş savaşçıyı deri giyen rogue la kesiyorsun çok salakça...

Kesemediğiniz classlar için NERF değilde,kolayca kesebildiğiniz classlar için BUFF isteseniz sonunda olaylara çok daha objektif bakabildiğinizin farkına varırsınız emin olun...
ps:ne kendi charlarımın ismini nede partneriminkini yazmadım.Adam kestinde şekilmi yapıyorsun tarzı cvp lar gelmesin diye..Öle bir niyetim yok tek derdim bazı şeyleri güzel ve objektif bir şekilde tartışmak..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Combat sword rogue ken warrior kesiyor ve diyordum yahu full plate giymiş savaşçıyı deri giyen rogue la kesiyorsun çok salakça...

Wall of text'ini okudum baştan sona ama şuraya takıldım. Eğer bir warrior bir rogue'a hele de combat rogue gibi warriora karşı ezik bir rogue'a yeniliyorsa o adam noobdur, ebay'den char satın almıştır...
Ha sen buna canı gönülden inanıyorsan da ben senin yazdıklarına inanamam kusura bakma :/ .

Ayrıca full merciless setli 1900+ ratingli insanlar da iyi pvp yaparlar sanmıyorum ki 30 ress. gibi komik rakamlarla çıtır çıtır kesebilesiniz onları.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...