Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2.3.2 ve Class Değişiklikleri

axedice

Öne çıkan mesajlar

said:
mage zaten uyuz abi class melee icin 1 kere vurdunmu slow effect yiyosun cok sacma bide bufflanması...

Bu nasıl bir eleştiridir abi böyle :P sende kağıt bebek olsan seninde defansif bir shield yada benzeri bi abiltyin olurdu ki blizz bunu görüp roguea blink strike vari ss ve clos verdi haksızmıyım?!

Warrior diyorsan ezelden beridir mage karşısında zayıftır konu 1v1 ise onlarada reflect verdiler.

Bu uzatılabilir ama abarttığınız gibi değil bence 11. talent konu arena ise zaten hemen her takımda dispeler var açtığı gibi silersin vesselam.
Sosyal ağlarda paylaş

ya ne pofpofladiniz mageleri lol
en iyi en guclu class falan :P

bi an "hakkatten oleyizde benmi cok mal oynuorm" dedim icimden lol

ama gelen yenilikler guzel valla ne yalan diim
heleki pom hatta pomap alan bi frostmage yeni gelen talentle cok cok guzel olcaga benziyo
ama zaten biseylerinde gelmesi lazim gercekten :)
Sosyal ağlarda paylaş

nie?
durmadan earth shield atsınlar ve daha zormu ölsun shamyler?

bence cok sacmaydi

xx-shaman gelio karsidan spellsteal le alion adamin buffi simdi adam tinlamicak takir takir atcak

bende spellsteal in mana reducunu istiom o zaman lol
yada benmde ice armoru molten armoru dusursunler sadg banane daha cok buff isteriz
Sosyal ağlarda paylaş

Aptal bu blizzard yemin ederim aptal. Oyunu oynamıyorum bıraktım bilginize. Kendi classım yok yani.
Öncelikle warrior için whine eden arkadaş, 2v2,3v3,5v5 tüm bracketlarda işlevi olan ve imba bir sınıf. Warrior' un whine devri bitti, bu kadar yani.

Mageler imba olmuş, tek farkı şu olacak. Artık mage bilmeyen de iş yapacak. Eskiden sadece adam gibi oynayanlar fark yaratıyordu.

Shaman olayı kesinlikle blizzardın aptallığı, Shamanların artık arenada healing spell kullanmasına gerek kalmamış. ES ES ES ES ES ES ES EŞŞEEEĞĞİNNNN ES
Sosyal ağlarda paylaş

Blizzard hatayı taaaaaa warlocku bu derece imba yaptığında yaptı. Sonra oyuna arenayı ekleyince ve BT gelipde farma alınınca warlocklar ezdi geçti ortalığı. Her rating aralığında 2v2, 3v3, 5v5 de en çok warlock olunca.En salak oynayan bile 2k yı bulur hala gelince, BT farmlıyan her desto warlock 1900 dpslere çıkınca. Blizzard hatasını kabul etmek zorunda kaldı.

Sonra warlocklara devasa bir nerf yapamıyacağınıda anlayınca hem yavaş yavaş warlockları nerflerken arada yetim kalan mage'in dpsinide yavaş yavaş buffladı. Özellikle bu son buffla BT farmlayan frost mageler 1650-1700 dps sınırına dayanacaktır. Mana sorununu çözmüş 0/50/11 gibi ilginç bir talent kullanmaya başlamış fire magelerde 1700 dps sınırına dayanacakları su götürmez bir gerçek. PvP dede yavaş yavaş cast yapar hale gelebilirler bu yeni talentle. En azından çok daha sık frostbite proklayacak (yeni talentle %40 oluyor proc şansı o 20 saniyede). Ve de artık arenada sadece frost görmiyecez burasıda kesin.

Blizzard hala warlocku fazla bufflamısının cezasını ödüyor. Shamanlara gelen buffta direk huntera gelen dispelin sonucu. Yani bir classı bufflayacam derken ayarı öyle bir kaçırıyorki sonra saçma sapan şeyler yapmak zorunda kalıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
yarı yarıya düştü earth shildin manası son rank 450 mana

iyi iyi güzel düşmüş :D

valla herkese saçma gelebilir ESnin manasının düşüşü ama 41 talent harcayıpta aldığın skilli oyunda nerdeyse bütün classlar kaldırıyor. Hatta başıma gelmedi değil bazı bglerde prot warriorlar shieldla bi vuruyorlar ES direk hoop çöpe gidiyor. zaten atıcak tek buffımız var,arenada da üzerimde sadece 1 magic buff oluyor oda ES (arenada da 3v3 yaparım sadece oda zevkine. 2 warriorla giriyorum :D) onuda hemen kaldırıyorlar. Buda bana saçma geliyor mesela.

Zaten şamanlar biraz daha whiner modunda kalırsa ES artık magic effect olmaz :D(gerçi böyle bişey olmaz ama hayali bile güzel). o zaman görürsünüz siz god modeu.
Sosyal ağlarda paylaş

managerx said:
yav lock actım acalı(8 aydır herhalde) daha nerfsiz patch görmedim her patch note da moralim bozuluyo daha nereye gidecek bu iş diye adeta milletin bufflanıp bize dokunmadıkları patchlere sevinir hale geldik

löl insanoğlu böyle işte, nankör.. daha ne istion warlocka.. yeter artık aglamayın barı. instant kill buttonunuz eksıktı verelım
Sosyal ağlarda paylaş

@managerx

Sende tam warlock en üst noktaya ulaşınca açmışsın :D. Doğal olarak yükselme dönemi bitip duraklama döneminide geçirince düşüş dönemi başlıyacak bu kaçınılmaz. Ve BT nin geldiği patchden beri sürekli nerfleniyorlar (en kötü diğer classlar bufflanıyor gizli nerf olmuş oluyor)
Sosyal ağlarda paylaş

Mage'e gelen IB Trainable buff yerine bile koymuorum. Zaten olması gereken bişeydi. Bukadar savunmasız bir class'a sadece mana shield verip dalga geçmek komik. Firemage şuan arenada nuke e mağruz kalıp da ölmeme şansına sahip bi class oldu. Kimvurduya gitmeyeceğim için mutluyum.

Frostmage e gelince. %20 spell haste aslında ciddi bi rakam. Bide spellhaste veren onehand sword u kaptınızmı ciddi oranda hızlanma gerçekleşicektir. Genede uzun soluklu combatlarda çok da bi etki yaratacağını sanmıyorum. Ama imba frostmage'lerin ler biraz daha imbalaştığı kesin.
Sosyal ağlarda paylaş

Marveloth said:
Mage'e gelen IB Trainable buff yerine bile koymuorum. Zaten olması gereken bişeydi. Bukadar savunmasız bir class'a sadece mana shield verip dalga geçmek komik.

Range/Damage ile survival ters orantilidir dunyanin her kosesindeki her mmo'da, bunu bozarsan oyunun dengesini de bozmus olursun, sacma sapan birsey cikar ortaya. Buff saymiyorum ne demek, enteresansiniz yani.

Adam invis gelip bana instant 8k pyro vursun, sonra ice block acip otursun 10 saniye invul. Gercekten olmasi gerekliydi bunun, ne kadar dar gorusluyum :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ne yalan söyliyeyim yeni haste skilli arenada ne kadar etki yapar kestiremiyorum, onu Xhunarion anlatsın. Ama PvE'de şuan Ssc başlangıcındaki dps'mi 1100 lerden 1200 lere çekicektir diye tahmin ediyorum.

Cold snapında talentle 6 dakika 24 saniyeye düşmesi 10 dakikalık bosslarda 6 tane elemantel çıkarmama yardımı olacak buda ciddi bir fark doğrusu.

Mana gem buffını frost mage için bufftan saymıyorum çünkü spell haste ile o sürede %20 fazladan mana harcıyacağımız için o açığı kapatmak için koymuşlar (tabi allah razı olsun hiç umurlarındada olmayabilirdi), fire mage için çok önemli bir buff orası tartışılmaz.

İce block sadece PvP ye yönelik bişey, pve'de ice blocka ihtiyaç duyan mage çok ender çıkıyor. Anca voidde falan "bu orbdanda kaçmayıvereyim" falan diye kullanırsınız. Yoksa "illa ice block lazım, olmassa olmaz" diyeceğim tek savaş alar'ki orda zaten her mage frost oluyordu, her mage ice blocka sahip olarak o boss fighta katılıyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...