Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hitler Durdurulmasaydı?

pwnbot

Öne çıkan mesajlar

Werewolf said:
Efenim rivayet odur ki, Hitler İngiltere'yle savaşmaktan kaçınmaktadır, bu sebepten dolayı da Dunkirk'te İngilizlere saldırmamıştır.

Bazı tarihçilere göre sebep zaten budur. Hitler'in böyle bir jest ile İngiltere'yi barışa ikna edip dikkatini doğuya vereceğini iddia ederler.
Sosyal ağlarda paylaş

tabi birde ingilzielr yuzunden ertelenen madagaskar plani var

nazilerin butun yahudileri gemielre bindirip madagaskara yollamak gibi bir fantezisi var ancak ingiliz donanmasi yuzunden bir turlu gereken sartlar olusmuyor
hitlerin plani ingiltereyi dize getirip ingilzi gemilerini kullanarak bu isi halletmek ama olmuyor tabi ve madagaskar plani suya dusuyor
bundan sonra yahudilere ne yapilicagi tartisiliyor ve meshur, yahudi sorununu cozucek "son cozum" ortaya konuyor

ha ingiltere yenilseydi soykirim olmiycaktimi demek bu?
gaz odalari filan geyigi olmazdi ancak 4 almanalrin 4 milyon yahudiyi yerlestiricegi madagaskar icin 40.000-60.000 kisiyi anca kaldirir diyor cesitli raporlar
buraya 4 milyon adami koyunca soykirim yapmana gerek yok zaten birbirlerini yerler acliktan
Sosyal ağlarda paylaş

Japonlar karada çok zayıf bence Sovyetler karşısında çok fazla ilerleyemezlerdi. Yani çakar almazla direnen Çin karşısında bile iç kesimlere giremediklerini düşünürsen. (çakaralmaz abartı ama ne demek istediğimi anladınız umarım) Ruslar birkaç tümenle onları Sibirya'da oldukları yere çivileyebilirdi.

W.Shirer'ın Nazi İmparatorluğu'nun yükselişi ve düşüşü kitabında Dunkirk'teki hezimetin Göring'in suçu olduğu yazıyor. Göring Batı Cephesinde bütün övgüyü panzer komutanlarının almasından rahatsız olmuş Dunkirk'teki İngilizleri imha etme işinin kendisine verilmesi için Hitler'i ikna etmiş ama Hava saldırıları ile imha etmeyi becerememişler hava şartları kötüymüş falan. Bana pek inandırıcı gelmedi ama böyle bir senaryoda var bilin dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Tartışmayla alakam yok, Werewolf'u rezil etmeye geldim sadece.

Werewolf said:
Var ama orada petrol 1960'ların başında bulundu. Sibirya petrolleri de yanlış hatırlamıyorsam 70'lerde bulundu.

O dönemde bilinen petrol yataklarından (ya da ne deniyorsa) Japonya'ya en yakın olanları Türkmenistan'da, yiyorsa alsınlar sdf.

Slm.
Sosyal ağlarda paylaş

GÖring zaten malın öde gideni :)

Ben Japonlarnı Sibirya'da falan çivileneceğine inanmıyorum. Doğru zamanlamayla, Yani Almanlar Moskova'ya vardıklarında, Japonlar da doğudan Moskova'ya yaklaşabilseler, SSCB düşerdi. Buna göre beraberce saldırı planı yapabilselerdi. Ama savaşın hiçbir bölümünde beraber hiçbişey yapmamış bu ikidevlet.
Sosyal ağlarda paylaş

Asteroth said:
Tartışmayla alakam yok, Werewolf'u rezil etmeye geldim sadece.

Werewolf said:
Var ama orada petrol 1960'ların başında bulundu. Sibirya petrolleri de yanlış hatırlamıyorsam 70'lerde bulundu.

O dönemde bilinen petrol yataklarından (ya da ne deniyorsa) Japonya'ya en yakın olanları Türkmenistan'da, yiyorsa alsınlar sdf.

Slm.

Tercüme farmladı beni.

its dı fıtbıl lan ühühühüh.
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:
GÖring zaten malın öde gideni :)
aslında birinci dünya savaşında savaşmış red baron kadar değil ama çok ünlü bir alman pilotudur kendisi, sonrası malumumuz ama sicili parlak. nürnberg de de uyuşturucuyu bırakınca salonda eski günlerini aratmayan konuşmaları da vardır zatı muhteremin..
Sosyal ağlarda paylaş

Asteroth said:
E SSCB düştükten sonra ne olacaktı ki? Bu sefer de Almanlarla Japonlar birbirini yerdi.

Hem saçmalamayın, Japon dediğin minicik bişey, nasıl yenicek Rusları =P

O kadar da değil birbirlerini yemezler, bi sürü düşman varken.

Almanlar zaten SSCByi almaya çok yakındı ,direkten döndüler desek yeri. Sovyetlerin dengesini bozucak bi Japon saldırısı, bak doğru zmanlamayla dedim özellikle, direkten dönen topu tamamlardı, gol olurdu diyoum.
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

Almanlar zaten SSCByi almaya çok yakındı ,direkten döndüler desek yeri. Sovyetlerin dengesini bozucak bi Japon saldırısı, bak doğru zmanlamayla dedim özellikle, direkten dönen topu tamamlardı, gol olurdu diyoum.

Öhm....

Everytime we have to control the games, under the control the games, during the games we have some big possibilities, big chances, some big okaazyonz, something like that. But... What can I do?

Derdi herhalde Mareşal Terim bu dediğini okusaydı. Hatta "Everything is something happened" bile diyebilirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:
Asteroth said:
E SSCB düştükten sonra ne olacaktı ki? Bu sefer de Almanlarla Japonlar birbirini yerdi.

Hem saçmalamayın, Japon dediğin minicik bişey, nasıl yenicek Rusları =P

O kadar da değil birbirlerini yemezler, bi sürü düşman varken.

Hocam sen nasıl okudun ikinci dünya savaşı'nı? Alsa alsa Ukrayna'yı alıcek zaten adamlar o bile hayal yani. Yalnız atamayana atarlar direkten dönen topta savunmanın boşluğundan yararlanan Stalin topu Alman ağlarına gönderdi. Berlin'i alıverdi. Futbolun altın kuralı atamayana atarlar arkideş.
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu ukrayna'yı zqaten almadı mı? İki taraftan saldırı olsa ikisi ile birden baş edemeyebilirdi diyorum. Edebilirdi de tabi , o ayrı, milyon tane parametre var savaşta. Demek istediğimi hiç anlamıyomuşsunuz gibi bi haliniz var o yüzden devamlı yazıyorum aynı şeyi abartarak. 2 dakka fantezi yaptırmadınız yahu adama.. :)
Sosyal ağlarda paylaş

ombakkombak said:

Hocam sen nerenle okudun ikinci dünya savaşı'nı? Alsa alsa Ukrayna'yı alıcek zaten adamlar o bile hayal yani. Yalnız atamayana atarlar direkten dönen topta savunmanın boşluğundan yararlanan Stalin topu Alman ağlarına gönderdi. Berlin'i alıverdi. Futbolun altın kuralı atamayana atarlar arkideş.

Üsluba dikkat aman diyeyim, ilk cümleee!

Bir de ifade yanlış, ne o Stalin topu Alman ağlarına gönderdi falan. Şöyle anlatman gerek:

"Now in the Tabela, we have the seen the sityueeyşın, now is second...position. And... one point mo'e." Bunun üzerine de Stalin'in tepkisi:
"I don't want see the back, I want to see the front" deyip gülerdi, Berlin'e öyle girerdi.

Fatih Terim ya... hayatın anlamı, bakın uzak doğu felsefeleri gibi hayatın her alanında geçerli. Muhahahahhaa.
Sosyal ağlarda paylaş

Tanklara toz çıkarsın diye bitki falan bağlamak, zırhlı diğer araçların üstüne maketler yapıştırıp tankalra benzetmek gibi numaralarla ordusunu kalabalık gösterip İngilizleri korkutmuş. Adı üstünde Tilki adam. Çok da bilgim yok ama Hitler'e karşı oluşu da iyi bir asker olmasını yannda mantık sahibi olduğunu gösterir yanılmıyorsam.
Sosyal ağlarda paylaş

zaten çoğu komutan hitlere karşıydı o yüzden SS-Volksgrenadier, ve SS-Panzer tümenleri hatta SS hava kuvvetleri kuruldu. Ordu içinde ordu yapıldı. Bazı düzenli ordu birlikleri savaşmadan yerlerini terk ederken SS ler Hitler'in her emrini körü körüne yerine getiriyordu.

Ek: Hocam gaza geldim yeri burası değil ama şu Hoİ 2 yi indirsemde ben bir multi yapsak nassı olur?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...