Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Torrent programı: Deluge

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Epeydir(3 ay kadar oldu) bunu kullanıyorum. Linux'de kaynak tüketmeyen, GTK, ve yetenekli bir program ararken buldum.

http://deluge-torrent.org

Özellikler

Torrent creation built into main client
Plugins implemented as modules
Supports network features such as Peer exchange, UPnP and NAT-PMP
Encryption in many ways at many levels
Deluge supports the following network features:

Mainline DHT
uTorrent Peer Exchange
BitTorrent Protocol Encryption
UPnP and NAT-PMP
Proxy support for Peers, Tracker, DHT and Web-Seed
Private Torrents
In addition, Deluge has the following features available:

Able to download multiple files in a single window
Full preallocation and compact allocation
Global and per-torrent speed limits
Ability to select files from a torrent before beginning the download
Option to prioritize the first and last pieces of a file, in order to allow for media previews
Ability to specify global download directory, and a completed download directory
Queuing system to better manage bandwidth between downloads
Ability to stop uploading a torrent once it has reached a specified ratio
Ability to minimize to the system tray, and optionally password protect the tray
Deluge supports a rich plugin system, and several plugins are included with Deluge, including:

Blocklist Importer
Desired Ratio
Extrastats
Locations
Network Activity Graph
Network Health Monitor
RSS Broadcatcher
Torrent Creator
Torrent Notification
Torrent Search

Windows port'u var ama denemedim. uTorrent'in ölümünden sonra yerine gelen açık kaynaklı yeni programın bu bence. Azureus demeyin kaynak kullanımını herkes biliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bittorent mi ne aldı geçen sene(ama program kapalı olduğu için daimi olarak bilgi topladığına dair iddialar vardı) yine de win'de çalışan en az source yiyen proğğramlardan biri olması sebebiyle el mahkum kullanıyoruz (duk?) bir de deluge'ye bakalım nasıl çalışıyormuş..

genel olarak linux kökenli programların %80'i berbat arayüze sahip olduğu için (gerek kullanım, gerekse gözlere tecavüz olarak) kullanmayı sevdiğim söylenemez. [misal amsn.. PUGH!] ancak deluge'de bu sorun.. arayüz güzel ^_^
Sosyal ağlarda paylaş

Fly said:
ben de diyorum niye indirmiyor bu utorrent :

windows portunu denemiş olan var mı , nasıl ?

yok be bende indiriyor utorrent.

utorrent'i çok seviyordum da, bittorrent'e gittiğini bilmiyordum.
utorrent gibi, bitlord gibi kullanışlı ve sevebileceğim windows torrent'i ne var ki başka?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
rTorrent text based. Seed için daha iyisini görmedim ben daha ama download hiç hiç kullanmadım desem yeridir.

KTorrent'in Deluge'den en önemli farkı UDP trackerları desteklemesi. Ama pek güvenilir değil bu da, 2. versiyona doğru bazı trackerlardan banlanmıştı, şu anda banlı değil. Pratik kullanım olarak söyleyebileceğim bir şey yok. KDE kullanmıyorum alternatiflerin olduğu yerlerde. Deluge fena değil. Arkadaşın bilgisayarda bu iki gündür Windows portunu test ettik.uTorrent 1.6.1'in şu anda daha iyi olduğuna ama Deluge'ün 1. versiyonuna geldiğinde çok daha iyi olabileceğine karar kıldık.

Önemli Not: Deluge'de UPnP ve web seed kapalı geliyor default olarak, açmanız lazım.

Yine windows için Halite var bir de, ama daha çok ham bir proje, şimdilik tavsiye etmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben rtorrent kullaniyorum, konsol bazli bir program oldugundan herseyi mouse ile yapmak isteyenlere zor gelebilir. Ama komutlari ogrenmek man page ini okumak kadar kolay bir sey.

Konsolda oldugu icin X e ihtiyac duymuyor. Bu sebeple baska bir window da acabiliyorsunuz programi, veya bir serverda ssh ile kontrol edebiliyorsunuz (ben oyle kullaniyorum). Oneririm linux un "Just Works" deyimini denemek isteyenlere.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...