Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

oblivionu tekrar kuruyorum

horacegoesskiing

Öne çıkan mesajlar

konuyu up'liyim dedim.bende oynuyorum oblivion.3. başlaşıyışım.2. oyunumun saveleri hd yanması nedeniyle kayboldu.

High Elf

Birtsign:Mage sanırsam 50 mana veren olsa gerek

Skilleri kendim verdim şimdi biraz pişmanım

Destruction
Conjuration
Restoration
Blade
Light Armor
Security
Alchemy

olarak aldım security almaz olaydım hata yaptım.alchemy yerinede başka bişey alabilridim.kısacası direk pure mage oynayabilirdim.neyse şimdilik güzel.

bu arada onceki serilerini oynamasam bile oblivion oynanmaya değer.bi kaç kötü yanı var.

-az yaratık çeşidi.yaratıkların lvl atlaması yerine yaratık çeşitliliği olabilirdi.
-attayken ve otururken bi pok yapamama
-ench. itemlerin usege'ları olması çok kötü bişey.ek özellik yok.

bunun dışında fazla - yönünü hatırlamıyorum.sizinde görüşlreinizi aliyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Killer vidyo oblivionın ek görev pakedi shimmering islesdan. Radiant ai çok buglı bir ai motoru, bu da işin doruğa çıktığı biraz komik bi örnek. Mimimi büyük ihtimalle tek saferlik bi replikken işte ai saçmalayınca bu hale gelmiş. Normalde bu kadar abartı değil, sadece gerizekalı gibi davranıyor npcler.
Sosyal ağlarda paylaş

tek bi vidyoyla oyunu özetlemeyin bence.gerçi bugün büyük bi bug buldum ama.

martin septimin istekleri arasında great valknyd(yanlş yazdm büyük ihtimal) stone var.stone'ı aldığınızda yaratık cıkıyo karşınıza bana lich cıktı.lvl'a gore değişir heralde.sağdan soldan da zombi gelmeye başladı.ben atlaya zıplaya onceden girdiğim bi kapıya ulaştım.kapı kilitli very hard.kırdım kilidi devam ettim 1 kapı daha o da very hard. onu da kırdım cıktım dışarı.skingrad yakınlarında biryerdeydi "miscarcand" skingrada kadar koştum oyunun savaş müziği bitmedi bi türlü.travel falan da yapamıyorum.büyük ihtimal atımı alıp brumaya kdaar koşucam =)

bugları olsada hala süper bi oyun.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bi şehirde vampiri kovalayıp yakmaya çalışan köylüler vardı. ben de vampirdim de rp ayağına işte kan içmiyorum falan sonunda betim benzim attı tabi adamlar diğer vampirleri meşalelerle kovalarken bana go away you beastten öte birşey demediler. En sonunda birini ısırdım normale döndüm ve beni sadece hapse attılar. Çıktığımda ise normal insana döndüğüm için herkes "naber kanka nasılsın" moduna geri dönmüştü.

Aynı şekilde yine vampir halimle vampire hunters guildine katılmıştım falan. Yani bunlar oyundaki rpyi direk bitiriyor aptal diyaloglara ya da bir konu hakkında soru sorulduğunda şehirdeki herkesin birebir aynı cevabı vermesine girmiyorum bile.
Sosyal ağlarda paylaş

Vampirsen kan içmedikçe güçleniyorsun, onun gibi bir şey. Ama içince en başa dönüyorsun falan.
Ben istemeden vampir oldum, düzeltene kadar canım çıktı sdf
Başka bir topikte de yazdım, Shivering Isles'ta ayık adam yok zaten, MİMİMİMİMİMİ diye gezen argoniana da hala gülüyorum ehah
Sosyal ağlarda paylaş

valla oynuyorum hala.2 3 bug buldum yine tabi sdhsdf.3 tane lesser oblivion gate 1 grate oblivion acmak lazımmış ana questi devam ettirmek için de normal obliviondaki flame atronachları oldüremiyorum.20dmglik bi lighting büyüsü,dreamora lord summon ve elimde glass long sword var 9 koyuyo.yetemiyorum/:?
Sosyal ağlarda paylaş

şu ana kadar geldiğim en uyuz bölüm "where spirit leaves" mi ne.5k ya manor aldığınz yer.adam sap sap bakıyo sen orda hayaletleri kesiyosun.neyse konuya gelelim.şimdi ben orda ev aldımya curse k alktı ev düzgünleşti.

1.ben o eve nasıl item ekliyebilirim?
2.itemlerimi koyarsam kaybolur mu?

çünkü cloud ruler temple'da bi kutuya koydum bi kaç eşya baktım kaybolmuyo.paso koyuyorum bi gün bi baktım kaybolmuş jkfdfjd.

bu arada major skill'i değiştirebilceğim bir quest veya mod veya bug veya hack veya şifre veya kod var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Major değişmez,zaten değişse ne değişmese ne farkeder ki?Majorlar oyuna başlarken +25le başlamanı sağlar ,e bir de en önemlisi her +10 major skill +1 lvldir.Eğer hızlı artmasıyla ilgili bir şey düşünüyorsan bu,afinitenle ilgili diye hatırlıyorum (hani magic-stealth-melee triosu)
Sosyal ağlarda paylaş

ya tamam da ben lvl'ın oyle kolay atlamasını istemiyorum.neden çünkü ben lvl atlayınca diğer yaratıklarda atlıyo vs.

Ben mal gibi security verdim onceden 2 kere oynamama rahmen nocturnalı unuttum.şimdi ben gidip alıcam skeleton key'i çat çut securitym artıcak lvl atlıycam.olumsuz etkiler.

bide max kaç lvl?
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Console

ya burda kodlardan bahsediyo.kodlarda lvl atlama,skill'i arttırma,attribute arttırma ve class değiştirme var.

şimdi ben classı değiştiriyorum iyi hoş ama otomatikman skiller ve attribute'lerde değişiyor.tamam onlarıda arttırabiliyorum fakat onları arttırınca,mesala 14 alchmey arttırdığımda,lvl atlıyorum 18 lvlken 19 lvl oluyorum yine bişey değişmiyo.kodlara increase eklemişler de decrease eklememişler.set lvl falan da yok.bi help :/:/
Sosyal ağlarda paylaş

Oyundaki en okkalı büyüleri kullanmak için -yanlış hatırlamıyorsam- race,birthsign özellikleri + fortify lazım.Mesela finger of the mountain lvl 20den sonra alınınca bayağı bir okkalı mana istiyordu ve ben mage birthsignlı ve dark elf olan karakterimle yapamıyordum.

Eğer hızlı lvl almayayım diyorsan zor artan ve artmak için belli hedef gerektiren yeteneklerini major yaparsan daha keyif alırsın.İlk karakterimde illusion,alteration,mysticism gibi skiller majordu,büyük hata.Neden,çünkü hedefsizce yaptığım starlight,detect life,shield vs yok yere lvl kazandırıyor,lvl scaling yüzünden de oyunun zevki kaçıyor.Bu sınıfa athletism,acrobaticsi de sokabilirsin.Magic skills kısmından ise destruction ve restoration ikilisi mesela, major yapılmaya daha uygun.
Sosyal ağlarda paylaş

Killer said:
ya int. 100 oldu 354 mana mı ne var.bilmem kaç mana isteyen büyüler var nasıl arttırcaz bunu?

Birkaç sayfa yukarıda açıklamıştım aslında. Anahtar skill ALCHEMY. Eğer ufak ufak notlar alarak neyle ne karışınca ne işe yapar çözerseniz, duruma göre isterseniz MUHTEŞEM bir büyücü, isterseniz savaşçı olabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...